CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: piao

[Jenayah] [VIDEO] Ikan Keli Tidak Selamat Dimakan Umat Islam, Masak Sedap Macam Mana Pun

dodolgemok replied at 1-9-2015 12:05 PM
Abes tu ikan kat laut makan bangkai makan mayat semua tu halal pulak? Ummah suka susahkan diri sendi ...

Ayol rasa sis... artikel tu just nak kita berhati2....
Apa yg dimakan oleh ikan itu mungkin membawa mudarat kpd pemakannya...
Mcm ai ada baca org putih pun sgt2 concern akan sumber2 yy dimakan ikan . Mcm ikan salmon.tuna..etc
Ada artikel yg ai pernah baca elok cari yg liar.
Sbb ada yg tetiba mcm high mercury ke apa yg dia carry ke dalam bdn waima dah di masak segala.

Hmm ayol rasa mereka berfikir dr perspektif itu kot... hmmm... mcm kita.. makan ayam. Segala ada rupa ya ayam tu ngap ajelahkan... tp lately ada yg kata mkn ayam x elok utk suami2 nk2 klu ayam suntik... sbb nnti depa terlebih hormon wanita pula... silap2 jadi gay nnti.
but sesungguhnya smpi sudah ayol xtahu itu mitos atau fakta.

hehehe sebab abah tak makan freshwater fish, mak saya makan. tapi i think pernah makan isi keli dua cubit  back in 2003 - 2002 tu pun sebab kawan kata nak rasa , ka?

hehehehehe....

tapi kalau keli tu salmon like  okay gak...tapi keli ni ni keli....hehehehe

I suke masak ikan keli celup tepung. Hubby I tak reti makan sudehhh. I mentedarah sensorang enakkksss!!!

aku suka ikan keli goreng berlada.. fav tu.. tp teringat masa bulan puasa thn lepas pi beli nk buat berbuka kat padang, makcik tu caj aku rm9.. padahal bukan besar pon. kecik besar je aku pndg makcik tu.. better makan ikan patin yg hanya rm5 sepotong besar masak tempoyak..lg best.. hahah

keli ni mcm ulaq sikit laaaa...hmm...

Wakaka berapa lama punya cite ni...nnt setahun dua naik balim dekat bod isu semasa ni...cite dari fb,blog cikai suka laa naik cerita mcm ni...recycle org putih panggil

Follow Us
famri7 replied at 1-9-2015 04:00 PM
Lantak lah kauu..korang juga yang kebulur..saya pelahap jah xkira kepala bentuk x  atau a ka..sebab  ...

Orang Islam yg nak concern dgn status halal-haram pada makanan biarlah mereka demi menjaga kesucian jasad yg akan tumbuh drp pemakanan yg dikonsumsi.  Ayam yg halal dimakan jika yakin tak disembelih secara Islam boleh menjadi tak halal dimakan.  Bagi orang yg tak ambil kesah, tepuk selera tanyalah juga selera. Kalau selera kata nak makan, selera juga kata amatlah sedap bila dimakan, makan aje le.  Soal halal-haramnya timbanglah sendiri.  Cuma kena ingatlah jika terlalu banyak konsumsi makanan yg tak jelas halal-haramnya juga menyebabkan iman dan taqwa ringan di dlm hati.  Wallahu wa'lam.

rdzaccess replied at 1-9-2015 01:12 PM
ikan keli yg berbentuk v dan u ... adalah species berlainan ... v asal dr afrika dan lebih tahan pen ...

biasanya yg jual kt psar yg besar2 tu keli afrika kn.. baka dia mmg besar2 n isinya lbih pejal.. rupa dia hodoh ckt brbnding keli tmptan yg lbih lembut n kecik saiznya

TuntungReturn replied at 1-9-2015 12:03 PM
suma ikan keli klo begoreng meletop.

Tu yang aku dok heran tu.. setau haku biasa la goren ikan keli mmg meletop kan..

Balik kampung kat perlih masa merdeka semalam berduyun-duyun orang pi makan keli goreng ranggup kat Anjung Keli...sedap woo

alahaii makanan yg terang terang bawak mudarat kat manusia jatuh haram. fatwa aku mengatakan ikan buntal haram sebab beracun. walaupun racun boleh buang tapi peratusan nak mampus dek kerana racun tu tinggi kan.

zaman sekolah kanak2 dulu2 ada ikan keli/ikan duri/sembilang/ mayong/ adik beradik  gituh yg hidup tak tau nak kasi mati itu ikan lantas dibiarkan mati membeku dalam peti ais beku atau masuk dalam kuali panas tutup piuk jangan kasi lompat mengelodak itu ikan kepanasan lantas mati, kejamkah sebegitu

Edited by piao at 1-9-2015 06:03 PM

Shin Chan Malay - Kali Pertama Makan Ikan Buntal

lunch tadik aku baru je makan keli sambal ijau...waduhh enak bangget kok....akak aku kata ikan keli ni kepala cam ular laa..benyek la..geli lar..aku nak lempang je laju2..ko tak makan jangan banyak bunyik lah..dok dendiam..sibuk  potong citarasa org..

stania83 replied at 1-9-2015 05:32 PM
alahaii makanan yg terang terang bawak mudarat kat manusia jatuh haram. fatwa aku mengatakan ikan bu ...

pehbedah replied at 1-9-2015 05:58 PM
lunch tadik aku baru je makan keli sambal ijau...waduhh enak bangget kok....akak aku kata ikan  ...

mmg sedap kan! keli sambal cili padi kampung kering! pow!

susukambingbest replied at 1-9-2015 05:07 PM
biasanya yg jual kt psar yg besar2 tu keli afrika kn.. baka dia mmg besar2 n isinya lbih pejal.. r ...

yang ini>