CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kakasotong

[Edisi spekurina] Rita Rudaini marah Datin mana tu?

Nak best, naik Etihad.. murah pun murah.. siap ada flight nanny.. nak sound pun kena la ada sopan santunnya.. ni main jerkah camtu je.. sapa pun sure hangen satu badan... dah namanya budak.. kena empati.. nak selesa takde gangguan, seat tak sempit.. naik first class or business class..

Korang pernah tak naik flight yg bunyi toys helicopter yg powered by battery tu berbunyi neno neno neno dari take off sampai tiba destinasi. time tu korg pilih. Nak dengor anak omputih tu memekak atau nk dengar bunyi helikopter dia

lionsleepin replied at 2-9-2015 05:44 AM
Train yg shinkansen tu ke sis.. Yg tu kalo bunyi bising memang kena jeling. Org sana kan naik trai ...

Ada jugak yg mulut bising,tp rata2 nya senyap psl depa sibuk dgn gadgets..hahaha

I ok je budak2 menceceh borak,cuma i terkejut budak tu tendang my seat byk kali..

And yes,its shinkansen

haruslah replied at 2-9-2015 09:14 AM
dgr komen dr side datin lak nanti

dr side rita, bg aku datin tu kena la ckp elok2. malu kot kena  ...

Setuju. Kalo betul datin amukan mcm tu, mmg tak patut la kan. What do you expect, economy class kot. Nk selesa g la biz or first class. Tapi part rr post ig ni dgn bahasa dia yg agak kasar ni. I rasa tak patot. Maybe masa kena maki ngn datin tu rr tegamam kot tu sbb tak smpt nk balas.

I pernah bwk anak umur setahun, 13 hours flight, anak tak leh tdo sbb tak dpt bassinet. Merasa la 13 jam dia merengek. Ada yg siap tukar seat dan pandang menjeling je. Yg lain ok je, try to make us comfortable. Nasib iol la rakyat marhaen, mampu naik economy je. Hehe.

Tapi setuju dgn forumer, kita pun kena la sabar ngn org lain esp yg bawak budak. Sbb budak2 ni mst rasa tak selesa kan pejalanan lama gitu. Plus besa la time tdo membuas.

Tak boleh nak generalise semua datin perangai sama. Dalam drama melayu selalu sangat watak datin berlagak kot. Lagipun kita dengar sebelah pihak.

Mana tau telinga datin tu tersumbat sebab tekanan udara rendah so dia terjerit tapi dia rasa dia cakap perlahan. Husnuzon

Edited by Santeira at 2-9-2015 02:08 PM

well maybe anak dia bising dah lama dan dia sendiri takde apa2 effort nak kawal anak dia utk duduk diam dan hormat org lain? maybe dia feeling dia retis anak dia adorable so ada excuse utk tak tego anak dia?

sedangkan anak dia sendiri jatuh pun dia gelakkan (tunjuk contoh yang org jatuh kena gelakkan kat anak)

RR ni mmg org tau kuat drama. Tak mungkin orang nak tengking tak tentu pasal lah. Lagi satu, sbb dia kaki meroyan media sosial, kalau dia kena tanpa sebab apsal tak balas balik? Bukan suruh dia tengking balik atau meroyan kat situ, tapi tegur elok2 "maaf akak. anak saya tak sengaja. tapi akak boleh tegur elok2 kan?"

tapi itulah, rupanya hanya berani kat internet. kat real life pengecut menikus berani serang org kat media sosial ja.

sama kes mcm mengutuk zarema mona fandey kat ig tapi sekali terima call dr HP zarema terus terbirit2 meroyan kat ig je. angkat call tak berani. dasar pengecut.

Follow Us
aku sokong datin tu.

comon la.. anak tu dah tendang banyakkali.. takkan RR senyap aje.. at least tegur la jgn tendang2 atau please duduk diam..

RR ego tinggi .. bila kena tegur , mula la nak meroyan play victim and nak belas kasihan (tanda2 kurangkasih sayang dari kecil)... and ayat2 sure nak tunjuk dia suci murni.
cth :-

-RR akan bom bab personal datin ni which dia akan ckp laki dia bukan CEO syarikat bla..bla..
-then akan bom yg datin ni tengking guna ayat kasar.
-lepas tu dia akan ckp tak nak menjawap masa tu
-lepas tu tak tahan lepas kan kat IG..dengan segala maki makian

isunya ialah bukan anak2 dia nakal tendang2.. budak2 biasa la.. isunya ialah RR gagal untuk buat anak2 dia duduk diam dari tendang2 kerusi depan.. malu.. mmg malu.. u failed RR

Santeira replied at 2-9-2015 02:04 PM
well maybe anak dia bising dah lama dan dia sendiri takde apa2 effort nak kawal anak dia utk duduk d ...

very shame RR kan..

puas hati datin tu dapat tegur RR. anak2 tendang kerusi depan pun x nak tegur..
memalukan...
sure keliling org dengar datin tu sound..

LiveYourLife replied at 2-9-2015 02:01 PM
Setuju. Kalo betul datin amukan mcm tu, mmg tak patut la kan. What do you expect, economy class ko ...

bukan nak selesa mcm tido atas katil.. org tendang kerusi belakang kau.. agak2 la.
aku punnaik flight selalu.. economy... sempit.. takdenya org nak tendang2 belakang aku..

ini kalau dah tendang banyak kali.. very disturbing ok...AND RR bole duk senyap tak tegur anaknya?? huhu

standard la budak budak. aku kalo budak dok blakang jenis tak reti dok diam dok langgar kusi, aku bebel sensorang jela. tak kuase nak jeling mak ayah die. buang tenage je layan mak ayah gadget ni.

tapi aku tak rase datin tu tengking, maybe ckp dengan nada tegas kot. rita je kot yang tersentap. sebab peel sesetengah ibu ibu zaman skang. anak ibarat angel gitu. dan rita sangat terkenal ngan sikap cari gaduh die.

lionsleepin replied at 2-9-2015 11:33 AM
Ni untuk passenger yang layak berehat. Hahhahha. Aku semekin. Memang takde lah naik flite rehat2 g ...

Ini mcm flight 24jam pun xpe kaka! Hihi. Syoknya boleh beguling ngn anak, ank nk main lompat2 ke. Haha.

Tp rakyat marhaen mcm iol xmampoo. Dpt naik economy pun #syukur #alhamdulillah. Betahan la kalo org jegil mata kat ank iol hihi

maxim replied at 2-9-2015 01:10 AM
Xnak menjawab tkot jd low class.. Pastu ko meroyan kt ig.. So high class

aku baru nak komen, ko dah komen on behalf aku. tq ye

salimrock replied at 2-9-2015 01:43 PM
errr pasal apa rudaini nak bgtau 1 dunia....

nak suruh org kutuk datin tu bg pihak die.... tu hobi
btw apsl apa je rita tulis org leh purcaya.... die byk rekod menipu.... siap ade bideo dulu.... tak mengaku sombong

Tahap toleransi org lain-lain. Ada tak kesah ada kesah. Yg penting validate hak org yg komplen. Kalo dah mintak maaf dan ada effort untuk kawal normally tak jadi hal. Yang panjang cerita bila salah cara menegur n pihak parents lak ego xmau mintak maaf tegak benang basah blame pulak budak aktif mmg gitu, blame pihak lain xpaham nature bebudak, blame nape tak naik biz class bla3.

Baguslah RR pegang kaki anak dia. Tu effort yg patut dipuji

sorry to say la korang kt sini yg fefeeling ada anak kecik bawak pegi trip & nak expect passenger lain dok respek korang sebab korang ada anak2. what de??? korang yg geletis nak pegi travel tanpa alasan darurat ke apa tak boleh ke tunggu anak2 korang tu besar sikit baru nak pegi trip bagai? ni aku tengok dalam flite yg bawak baby pon ada pas tu dok melalak je. pas tu korang parents ni dok cakap passenger lain selfish tapi korang pernah pikir tak pasal orang lain gak? korang pon selfish sebab menggeletis nak pegi trip tapi abaikan keselesaan anak2 & passenger lain.

sama gak kalo yang pegi cinema/ mall

panjang pulak bebelan aku.

Edited by doubleA at 2-9-2015 02:38 PM
lionsleepin replied at 2-9-2015 01:44 PM
Train yg shinkansen tu ke sis.. Yg tu kalo bunyi bising memang kena jeling. Org sana kan naik trai ...

bukan mulut je senyap, kalau hp pun kena silent, nak cakap telefon kena keluar dari coach tu.
kalau pakai laptop pun dorg tampal sign suh considerate with other passangers dgn bunyi keypad tu.
umum kt shinkansen atau public transport kt jepun camtu la ethics nya.

kalau budak2 kecik ada la yg akan sembang2, tapi makbapak dorg paham je kena kawal kalau lebih2 sgt.

eriminuri replied at 2-9-2015 11:47 AM
Muak dgn rita ni la. Org tu dah ckp 'pls' kot masa tegur. Say sorry and move on la.  Bukan takat ckp ...

dia berani meroyan kat media sosial je. so attention seekers

wadiunong replied at 2-9-2015 02:35 PM
sorry to say la korang kt sini yg fefeeling ada anak kecik bawak pegi trip & nak expect passenger la ...

btw aku tak paham rita ni.. kutuk datin tu..... suami bos tp bkn ceo.... busuk sungguh hati die.... sorry aaa aku rasa krn dendam... krn meroyan byk sgt sampai jd lagu tuh..... nak bgtau... ala suami ko bkn ceo pun nak berlagak...

dino replied at 2-9-2015 02:38 PM
btw aku tak paham rita ni.. kutuk datin tu..... suami bos tp bkn ceo.... busuk sungguh hati die... ...

kannn boleh pulak dia tau details pasal datin & family.

nampak sangat dia ni kaki gaduh & dendam. sekali datin tu tegur terus di CSI psl datin & family untuk dia jadikan bahan cercaan bersama penyokong2 dia kt media sosial.

nuryakmal replied at 2-9-2015 09:45 AM
dont say la oo u dont have kids bla bla bla.. thats an excuse. seriously an excuse.

get them do  ...

ehh u komen in english. nanti Rita kutuk u sebab lupa daratan.