CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Politik] Baru 5 bulan di Malaysia tapi 2 gadis comel Jepun sudah fasih berbahasa Melayu

Ittiew celengan lar, bang keter hoihhh

Bedah.Cun posted on 3-9-2015 04:41 AM
Celeng iku cengeg

oang melayu pun pandai ckp jepun..

sawaradenkete... seluor ku kecik katanya

Kerêta_Angin replied at 2-9-2015 04:53 PM
oang melayu pun pandai ckp jepun..

sawaradenkete... seluor ku kecik katanya

Bang keter tak menengok lagi set2 Melayu duk cakap separuh Jepun separuh Melayu, "Ogawa nak pegi gakko, sayang". Pelik pulak I dengo,

SelamiHayati replied at 3-9-2015 12:27 PM
cuba kita perhatikan btul2, yg pandai dlm bahasa inggeris tu pn boleh berbahasa melayu, tp kepela ...

Boleh je buang kepelatan tu...aku respek je chinese personaliti kat tb cam pang chin fei tu..elok je x pelat..elok je sebut r...

sriwanis replied at 3-9-2015 01:07 PM
Boleh je buang kepelatan tu...aku respek je chinese personaliti kat tb cam pang chin fei tu..elok  ...

xsemua manusia boleh menyanyi, xsemua mnusia boleh memandu, xsemua manusia boleh melukis, xsemua manusia pandai matematik. lain org lain kebolehan. tp kebanyakannya mmg susah utk betul2 buang pelat tu dan fasih bahasa melayu. ader yg xnk belajar bahasa melayu langsung sbb bila diorang mula cakap dlm bahasa melayu dgn pelat yg diorang ader tu diorang rase cam bodoh.

tokwan tak heran lah kalau amoi jepun tu boleh cakap Melayu... pasai depa mai sini depa belajaq bahasa kita.... bangla, tak dan sebulan dok sini, boleh cakap Melayu... tak pi mengaji pun... apa nak herankan!...
yg tokwan heran... ni Cina, Hindu yg dok sini ni... dari beranak sampailah ke tua tobin, haram reti depa bahasa Melayu... walhal dok mengaji bahasa Melayu di sekolah empat lima tahun tak kurang!... jenis2 lagu ni kita boleh kata depa ni tak ada hormat pada negara ni... sombong... tapi galak cari makan di sini... jenis tak malu muka, tak ada hormat tapi ihsan nak direbut selagi ada!

Follow Us
Bedah.Cun posted on 3-9-2015 04:55 AM
Bang keter tak menengok lagi set2 Melayu duk cakap separuh Jepun separuh Melayu, "Ogawa nak pegi g ...

yeke, mcm menarik bunyinya tu..

aku suke kagum non malay yang bleh cakap melayu dengan baik...

SelamiHayati replied at 3-9-2015 12:27 PM
cuba kita perhatikan btul2, yg pandai dlm bahasa inggeris tu pn boleh berbahasa melayu, tp kepela ...

jepun tak reti sebut L kan berbanding Cina yg reti sebut L

contoh nama Rafael. akan jd rafaeru.
jd rasanya jepun lg pelat dr Cina.

nak seribu daya...
tak nak seribu dalih...

SelamiHayati replied at 3-9-2015 05:15 AM
Lelaki Bangladesh lebih byk pilih perempuan bangladesh.. xsilap aq psl perbezaan budaya, budaya or ...

tu mun gkin bangla tua
bvangla muda yang rata2 kerja dgn aku ckp nak pompuan melayu
aku kata laa, indon lg murah laaaa tp diorang tak mau diorang ckp nak kawin pompuan mmelayu sebab nanti nak dpt ic/pr, lepas tu nak bisnes terutamanya kedai runcit
aku memang kagum dgn bangla ni keyakinan diri tinggi walau muka hitam mcm pantat kuali pun ada hati nak kawin pompuan  melayu, bukan yg biasa2 tau
yang lawa/hijabista tuu

ellejo replied at 3-9-2015 05:24 PM
jepun tak reti sebut L kan berbanding Cina yg reti sebut L

contoh nama Rafael. akan jd rafaeru. ...

cina lg pelat
cina tak reti sebut rrr
lari jadi lali
bangla tak reti sebut j
baju jadi bazu

sekngucing replied at 3-9-2015 06:31 PM
cina lg pelat
cina tak reti sebut rrr
lari jadi lali

Cina Kelate dan Indonesia pelat tak?

tokwan_jantan replied at 3-9-2015 04:45 PM
tokwan tak heran lah kalau amoi jepun tu boleh cakap Melayu... pasai depa mai sini depa belajaq baha ...

itu jugak yang aku heran.. kau memang bangsa penyangak.. rata-rata orang cina dapig memang tak tahu bahasa melayu...

hairan aku... patut ludah je.. ade yang aku tgk umur same pangkat dengan umur merdeka pun sepatah haram bahasa melayu xtau.. lepas tu kau nak join BERSIH... puii la.. sistem sekolah mengikut aliran ni la sebenarnya punca mereka ni bangang dan tak tahu malu duduk di bumi tanah melayu..

cuba la skit belajar... amek inisiatif... takde la Melayu marah sangat dkt kaum lain.

ok banyak aku merepek

lahir kt malaysia,ada ic malaysia,sekolah kt malaysia,tapi nak cakap bahasa malaysia pun tak berapa reti,ada hati nak cakap sayangkan malaysia,prrrfffhhhhhh

xpdckelate replied at 3-9-2015 06:59 PM
lahir kt malaysia,ada ic malaysia,sekolah kt malaysia,tapi nak cakap bahasa malaysia pun tak berapa  ...

Terguris hati Spidey dengar cakap awak.

jay_07 replied at 3-9-2015 06:58 PM
itu jugak yang aku heran.. kau memang bangsa penyangak.. rata-rata orang cina dapig memang tak tah ...

Lagi....baru semalam Spidey bertanya seseorang di sini...apa cuma Cina DAPig tak reti BM? Cina MCA dan GERAKAN nak campak kat mana?

Rata-rata komen korang di sini walaupun pahit untuk kami orang Cina telan, namun ada betul juga cakap korang. Menjadi warganegara sesebuah negara, kita harus sekurang-kurangnya reti menggunakan bahasa kebangsaan, samada fasih atau tidak, itu belakang cerita.
Samada kaum Cina memang pelat dalam BM, Spidey susah nak buktikan sebab tiada kajian dilakukan. Cuma nak tanya, adakah Cina di Kelantan dan di Indonesia juga pelat?
Walaupun Spidey bersetuju dengan pendapat kawan-kawan semua di sini iaitu kita harus reti dalam BM selagi kita masih hidup di negara ini, namun Spidey percaya penguasaan kurang baik dalam bahasa kebangsaan tidak bermakna kita tak sayangkan negara.

Yg aku hairan nape LKS yg lahir kt M'sia tergagap- gagap bertutur bahasa k'bangsaan negaranya sndiri.....Itu pon 'dia tak sedar diri'.

spiderman80 replied at 3-9-2015 06:56 PM
Cina Kelate dan Indonesia pelat tak?

cina kelate tak pelat
hang cuba pegi ke pekan pasir mas ke rantau panjang jumpa cina yg buka kedai2 sana
memang pekat sungguh