CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Naatasha

..

nuryakmal replied at 2-10-2015 09:05 AM
tak salah kan. u ask for opinion, thats what i think.

pasal makan kat rumah, u deduced yourself ...

x melenting..i suke jee

korang ni....adik tu bertanya je sbb dia tak tau...jgn la korg kata dia jumud la apa la...

malu bertanya sesat jalan

Yang kes aku pulak kawan non muslim pulak yang tanya aku..u ok ke nak share makan dengan kitorang ni? takut u geli je sebab ktorg non muslim..sedangkan makan kat kedai halal tu. Dorang pun ade rasa ingin tau jugak rupanye..So ade bagus jugak tt bukak thread ni untuk perkongsian ilmu.

Seldon Copper pun tak suka share makanan dengan orang

Aku pulak jenis xpandai kongsi minuman ke bekas2 sudu hirup2.
Dgn ahli famili aku,anak,suami aku xkisah..tp dgn org luar mmg aku jenis geli..dgn famili laki aku pun xsuka kngsi.

Bukan sebab apa,aku jiran aku masak ke,share lauk cubit2 dgn bukan melayu ke melayu ke xkisah pun.tp mmg aku jenis xkn bkongsi mcm cawan,sudu maksudnya apa pun bekas mulut org tanpa dibasuh..aku akan basuh balik atau amik yg baru.kalau minum air,org minta aku bg,tp lpstu aku bg terus air tu atau buang je.

krustykrab replied at 2-10-2015 04:07 PM
korang ni....adik tu bertanya je sbb dia tak tau...jgn la korg kata dia jumud la apa la...

malu b ...

Ye la tu la cara sesetengah sedara seislam handle org yg x tau mcm sy.. geleng kepala sy dgr feedback cmtu..jwpn antara boleh dan tidak je..tp lg prefer dgn prkataan jumud..malu la sket kat diri sndiri

Follow Us
Gadis_sarawak replied at 2-10-2015 04:17 PM
Yang kes aku pulak kawan non muslim pulak yang tanya aku..u ok ke nak share makan dengan kitorang ni ...

Ye sbenarnya kwn sy pun ade tny before..i said ok boleh je..tp bile berkongsi sudu yg dh suap mulut masing pastu celup dlm kuah yg sama wat sy ragu2 sket..

fire_place replied at 2-10-2015 10:58 PM
Aku pulak jenis xpandai kongsi minuman ke bekas2 sudu hirup2.
Dgn ahli famili aku,anak,suami aku xk ...

Aku pun same la cmni..kalo ikutkan aku mmg la x suke nk berkongsi sudu, cawan, air botol..tp ari tu diorg ajak so ikut je la..tmbah2 jrg dpt mkn same2 cmni..lg satu psl kongsi bekas tu aku rasa aku lg teruk..mug aku yg dah basuh pn aku x suke org guna pinggan xpe, mug mmg xleh

Naatasha replied at 2-10-2015 11:44 PM
Aku pun same la cmni..kalo ikutkan aku mmg la x suke nk berkongsi sudu, cawan, air botol..tp ari t ...

Aku sejak dr sekolah mmg gitu,kalau kawan2 leh kongsi makan mee gigit kat plastik gitu,aku xleh aku geli.selalu tolak pelawaan.aku mmg dikenali sbgai pengeli.siang ikan,sotong ke udang mmg dulu xkan.lpstu masuk tandas org jengket2 kaki.

Tp kalau aktiviti luar kotor,aktiviti kebajikan,gelandangan xpulak aku jijik.dulu sama keje jap semua cina..makan mmg share gitu2 sepinggan ke xkisah..yg penting kau melayu ke cina ke apa pun..aku xsuka share bekas mulut ke mulut.

Aku pun sama macam ko tt...kat opis ni ada 2 org melayu...tp cina2 opis aku lebih close dengan aku...
ada sorg tu suka ikut aku lunch sebab dia suka makanan melayu..dia siap abiskan makanan aku kalau tak habis... makanan dia sampai sebelum makan dia akan suruh aku rasa dulu...kadang aku rasa gak la... yang jadi hal sekarang akak lagi sorang tu dia mcm tak boleh share makan kalau cina2 ni ajak makan kerepok even beli kedai melayu pun dia xakan makan...baru2 ni cina opis aku buat cake pandan...siap explain 1st time buat cake pekakas semua baru...dia suruh aku rasa, aku rasa je...tapi bila bagi dekat akak tudia cakap tak nak...jadi cina2 lain banyak soalan la dekat aku...kenapa aku boleh akak tu semua tak boleh... aku jawap "dia kenyag latu"...

Seeloknya jgn share lah tt....sbb hepatitis blh berjangkit tau dgn cara mcm tu....

Aku klu dgn kwn muslim pun aku tanak share....

Naatasha replied at 1-10-2015 09:54 AM
Sy ok je..masuk sini skadar brtanya...cnfirm la geli sbb x biasa..xpernah lg kongsi2 cmni..kalo ik ...

Aku boleh terima kalau alasan ko takut nak kongsi sebab tak haigenik.

Aku tak boleh terima kalau alasan ko takut nak kongsi sebab takut air lioq kafer makan babi tertransfer gi tempat ko.

Aku rasa pemikiran sebegini very zaman batu.

Paling aku menyampah bila set2 sikit2 harom ini tak pula rasa haram kongsi air lioq boipren/gilpren bila kishing (sekadar contoh umum - bukan merujuk pada ko).

jazaa100 replied at 3-10-2015 12:43 PM
Seeloknya jgn share lah tt....sbb hepatitis blh berjangkit tau dgn cara mcm tu....

Aku klu dgn kw ...

Tq aku pn rase xnk share dah..cukup2 la aku share..skali aku share mcm makin seronok plak diorg nk share lg..

ciklipoo replied at 3-10-2015 12:09 PM
Aku pun sama macam ko tt...kat opis ni ada 2 org melayu...tp cina2 opis aku lebih close dengan aku.. ...

Owh mngkin akk tu concern sgt pasal makanan ni kot..kalo aku dah tau kerepek tu beli kedai mlayu aku mkan je..pastu kalo dia beria2 wat kek siap explain beli perkakas baru sume pn aku trpaksa makan je la..tp entah la nape, aku dh rase x nk share lagi beli lauk2 cmtu..if nk makan sama2 lg aku akn order mkanan sorg2 like mee bandung ke..

fire_place replied at 3-10-2015 07:12 AM
Aku sejak dr sekolah mmg gitu,kalau kawan2 leh kongsi makan mee gigit kat plastik gitu,aku xleh ak ...

Aku dulu geli pgg ayam..kalo nk goreng ayam aku akn guna sudu untuk lumur kunyit ngn garam kat ayam..udg dgn sotong aku ok..tp dh lama2 ni mmg dah boleh pgg ayam..nasib baik

Kalo g umh org toilet dia kotor aku mmg geli smpi skrg...aku akan jengket2 jgk jln..kalo dapo umh yg koto aku pn jln mcm x jejak sgt lantai..x tau nk explain tp jari kaki aku sume akan bersimpul ke bawah..dan x sume bahagian tapak kaki akan kena lantai..hehe.. berkongsi mkn minum ni mmg bukn jenis aku sbb aku mmg penggeli mcm2 aku pkir mase share tu..kalo ngn kwn muslim kdg aku tau kwn baru bngun tdo then dia rasa mkanan aku..uii geli terbayang air liur basi..hehe

kwn sy lg terok, pinggan mangkuk cawan xcampur dgn family sendiri kena asingkan walaupon da dibasuh 100x...tp mkn kt kedai boleh plak.

sy nk share xde masalah janji gigi dia bersih..geli oi taik gg penuh xgosok gg berbulan

ustaz cakap boleh je nak makan atau kongsi makanan dengan non muslim janji barang masakan dorang gune tu halal... so kite boleh la makan ... x kire la dia yahudi sekali pon kalau sumber masakan dari halal di makan kite boleh la makan

zawara replied at 4-10-2015 01:19 PM
kwn sy lg terok, pinggan mangkuk cawan xcampur dgn family sendiri kena asingkan walaupon da dibasuh  ...

Amboi tu lagi teruk..mngkin kat kedai makan dia xde pilihan kan..kena jgk mkn dlm pnggan yg org bg..kalo x, x merasa la dia mkn kat kedai

kamil8891 replied at 4-10-2015 04:53 PM
ustaz cakap boleh je nak makan atau kongsi makanan dengan non muslim janji barang masakan dorang gun ...

Ni la yang sy nak tau.. Tq untuk jawapan tu

Naatasha replied at 4-10-2015 05:08 PM
Ni la yang sy nak tau.. Tq untuk jawapan tu

welcome... lepas ni kalau was was jangan makan ...