CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sarukhan

KeLOGIKan Drama Melayu : Ber'make-up' sampai ke bilik tidur?

Td tgk ig faizdickie tnjuk dia g universal studios holiwud amek trip bejalan kt studio2 pergh xpernah tau pon wisteria lane tu smua studio

Korg suke eak cite2 genre mcm wadi tu.. Aku xbape suke.. Scene pukul2 yg melampau.. Wlupun aku tau realitinye ade tp aku ttap x suke.. Cite melayu yg terjerit2 marah2 pukul2 scene rogol2 rempit dadah ke aku mmg x tgok... Sakit dada tgok mcm tu.. Aku suke santai2 je.. Mcm ala2 keluarga iskandar tu.. Drama melayu boleh sebenarnya buat cite yg best.. Cite pasal masalah kehidupan seharian.. Xpun cite yg dlu dia byk hutang ke pastu boleh berjaya.. Teringin nak tgok cite motivated dr drama melayu.. Without perempuan or lelaki yg melampau jahat dendam gitu.. Ckup je light2 je jahat nye.. Jahat yg bersebab.. Ni kkdg aku xtau nape motip dia jd jahat.. Pastu jahat bebenor.. Buat la dia jahat tp ade jugak sisi baik dia..

semalam tgk berita baju raya kain perca (kot?)
ada satu scene tu syukri yahya naik motor pastu ternampak mak dia (khatijah tan)
syukri yahya turun motor pastu g lari kejar mak dia
pastu saya terfikir apesal ko x kejar mak ko dgn motor je kan ke lagi cepat?
tgh2 kejar tu tetiba ada kereta,syukri yahya tolak mak dia pastu kereta tu langgar dia (maybe sbb tu la kot director sruh dia lari je kejar mak dia)

paling xleh blah kalau tengok filem kerat 14 ..
rasa nak kerat je filem tuh

adeqo replied at 4-10-2015 08:39 PM
Korg suke eak cite2 genre mcm wadi tu.. Aku xbape suke.. Scene pukul2 yg melampau.. Wlupun aku tau r ...

iols suka watak2 jahat dlm hidayahmu ramadan .watak sharifah shahora & roy azman .memang watak jahat yg kita rasa lebih kpd nak tergelak drp nak marah .& director tetap tonjolkan sisi baik watak2 jahat tu.sampaikan scene yg anak diaorang meninggal eksiden ,iols menangis la jugak.rasa kesian sgt .kiranya xdelah watak jahat yg dari awal smp hbs dibenci oleh penonton.

pearl.silver replied at 4-10-2015 07:36 PM
Hihii..ya betuii...

Haaa dah ingat. Citer aduh sayang. Ank dia si tiah (balqis) tu ttiba sakit perut bile nak pegi umah mak tok. No means no! Hahahahahaha

Follow Us
ada satu scene drama mana ntah... anak i terperasan..scene kat hospital...sakit kat hospital tak sedar...tiub yg dia org bubuh dihidung pesakit tu konon salur oksigen tapi sebenarnya adalah jarum yg dia org cucuk kat tangan utk injek ubat... kelakar....

maeye replied at 3-10-2015 07:29 PM
rasanya cite tu background dia um kan? cuma dorg study kat iumw. tak silaaap laaaa.

imo, mostly ...

ya aku phm. biar la drg shoot kat kolej swsta pon, tapi mngaku je la tu ipta.

sbb ada je crta yg shoot kt uitm sh alam tp xngaku uitm pon

adeqo replied at 4-10-2015 08:39 PM
Korg suke eak cite2 genre mcm wadi tu.. Aku xbape suke.. Scene pukul2 yg melampau.. Wlupun aku tau r ...

same la cam aku

scene ganas2 sgt, romantik2, rogol2 iols x suka

iols malu kalu tengok citer rogol2 tu ngn family (mak abah even ngn suami skali pon)

Klau scene makan msti x abis kan..membazirr. drama gol & gincu the bestttt..logik n realistikk.dlm filem pula mek jura  pakai keta kelisa jer kann, xnmpk pula pelakon2 gol n gincu pakai gucci,LV

kerja opis boy or kerani or mat rempit,  tapi rumah macam manager.

lazim replied at 3-10-2015 10:46 AM
bertudung tu xpe je lagi. cuma nk tdo tu pakai tdung plain simple dh la,,xpayah brooch2 segala. meka ...

tak perlu la pulak nak buat scene tido sebelah laki... bertudung plain itam. oh sungguh pelik. tak perlu pon scene tido tu klau dah tau pelakon tu dah bertudung. buat ajela scene tgh bersiap nak keluar ke.. logikla si isteri nye bertudung. ini tidak... scene gosok2 mata baru bangun tido... tudung awning itam elok di kepala. sungguh janggal di mata aku sendiri yg memang bertudung. hatta mereka yg bertudung labuh sekalipon tak tido bertudung la dalam bilik depan laki.

palmolive replied at 2-10-2015 10:18 PM
Kalo scene kt opis pulak kononnya dapat tender besar juta juta...tp meja bos kosong..kejap2 awek cal ...

pastu bile meting silent kan...klau x pn ckap bahasa melayu...tipu sgtttt....

anzalna berlakon jadi org kg yg susah, tak keje, duduk rumah tapi mekap sekati siap bulu mata melentik lagi pehhh tak logik betul

ade satu drama ala2 real punya..slot ape ntah kul 4ptg..ai trtgk mse ai kt umah aritu..akak dia pelakon spektra,adik dia zain ruffedge dan johan asari..

ala2 real skit kesah dia...johan nk pinjam bank x lepas,

AKu pun nak cerita ketidaklogikan depa ni...

1)scene dalam hosp, doc pakai heels ko! (cite laki aku jururawat tomok & kak yong). mana boleh. doc nak jalan lelaju kot.. kahkah
2)scene dalam hosp, doc rambut gerbang gituew (cite qaseh ape tah bini aeril zafril). rambut kene kemas wey... nanti kang nak cucuk pesakit tapi tersangkut kat rambut lak.hahhaa
3)scene dalam kilang, pakai heels (cite akasia baru Fattah tu), even ko HR pun, nak gi kilang kene pakai kasut flat. bahaya.. xde HSE ke kat kilang ko?
4)scene dalam kilang, engineer pakai heels nak betulkan mesin. kahkah.. (cite tv9 cinta iris ke ape tah)
5)scene dalam pejabat, meeting je mesti pakai blazer tie sume. aku pun dok company melayu oil n gas, tapi takde la bos2 nak pakai centu wey... haha. unles meeting BOD manager.
6)scene dalam pejabat, dapat projek berjota jota, tapi pejabat kocik je.. situ ada recep, situ ada 2-3 pekerja, terus bilik ceo.. atlis letak la 2 tingkat ke.. kalu da dekat ngan recep maknanye pejabat kecik je lah..
7)scene dalam pejabat, baru grad, gi interbiu.. "ok, sok awak mula kerja"... atlis dorang balik uma dulu.sok baru HR/bos call.,,. mana ada lah kat tebiu tu dan2 dapat koje. unless ko dah kenal dgn owner ke bos besar ke...
8)scene lepas tebiu, dorang bagi surat kata dapat koje. ko dok benua mana? skang bagi email or call aje ... mana ada dapat surat dah.. hahaha
9)belum cakap lagi rumah sewa besar giler. kerja kilang. kerja sevenE. kerja pembantu farmasi je. even eng pun kat Bandar KL ni dok flat jek.. nak jimat

nanti aku sambung lagi

idakamaruddin replied at 4-10-2015 11:45 AM
for me cite melayu paling logik mcm kehidupan masyarakat melayu cite keluarga iskandar..

anak2 is ...

yesss keluarga iskandar

dialog pon x terikat

mcm kita ni borak2 biase jer

ngn mak nye gelak mengekeh tu.....rasa gerammm jer

citer zaman2 tv3 kul 7 start ler x logik

tp yg plg igt citer eja yg sakit kanser (citer bulan pose)

bulu mate lentik mekap sekati masa nak mati

ipa raziah pon ade blakon. best citer tu

citer zmn 90an dulu nmpk logik sket sbb amik psekitaran org biasa

sejak zmn koporat2 tu nyampah pulak aku

nak kaye jer sume hero heroin nye

Saya prnh tegur kat instag Astro Gempak pasal solekan dlm citer Memori Cinta Suraya tp kena hencap ngan Iqram.  Dia kata saya x th knp Suraya bermake up mcm tu, dia srh tgk smpai abis.  Lg dia kata make up artis th le keje diorg.    Dia ckp lg, takkan klu org kg je kena selekeh2.  Tp, mcm yg korang ckp leee xkn nak tido pun pakai maskara bagai, xkn solat pun bermake up.  Peminat2 Anzalna pun siap bangkang apa aku suarakan...X paham leee diorg ni. Pendpt kita x nak terima.

dh jrg2 tgk drama melayu.... lagi2 drama siri... asek cerita sama jork.. cintan cintun kaya miskin....