CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 12038|Reply: 123

[Tempatan] Gaji hanya RM1800 Sebulan Tapi Masih Mampu Tanggung Isteri dan Tiga Orang Anak?

Gaji hanya RM1800 Sebulan Tapi Masih Mampu Tanggung 3 Orang Anak? Ikuti Kisah Ini
October 5th, 2015 | by Izuan

Zaman sekarang kalau gaji sebanyak RM1800 mungkin sangat tidak cukup buat tampung keluarga, lebih-lebih lagi tinggal di ibu kota ini.

Harga makin lama, makin naik dan kos sara hidup pun tinggi, tapi lelaki ini mampu menanggung isteri dan 3 orang lagi anaknya dengan gaji sebanyak itu.

Ketahui rahsia dan kisah bagaimana lelaki ini mampu melakukannya tanpa bantuan isteri untuk menampung perbelanjaan bulanan keluarga mereka.

Aku ada anak 3. Aku kerja gaji Rm1800. Orang rumah aku kerja gaji Rm3000. Ada tanggungan rumah dan kereta lagi, susu, pampers, belanja dapur, pengasuh anak-anak, bil api air, minyak ulang-alik kerja. Aku mengaku banyak isi rumah bini aku yg tolong bayar.
Sampai hujung bulan kitorang selalu sesak. Kereta kadang sangkut tak bayar. Walaupun aku ada buat part time hantar buah potong, masih tak cukup. Sampai Allah uji anak bongsu aku yg kecik tu sakit, aku suruh bini aku berhenti kerja jaga anak. Takpelah tawakal walaupun kitorang tengah sesak, tapi anak aku lagi penting.

Ajaibnya, tiga bulan dekat empat bulan dah bini aku tak kerja, semua berlalu dengan mudah. Kereta boleh bayar, rumah, keperluan sekeluarga semua cukup. Kitorang siap hujung minggu makan luar padahal selama ni punyalah payah. Makan pakai family serba lengkap, siap ada duit lebih aku kirim kat mak aku. Padahal gaji aku kecik je, tambah dengan Rm300 hasil jual buah potong. Rasa berkat sikit rezeki.

Sekarang baru aku faham, nafkah tu memang tanggungjawab suami, kalau Allah dah kata komitmen suami, Allah akan cukupkan jugak walau isteri tak kerja, tak tolong kita. Berkat isteri duduk rumah terasa sangat, balik ada masa dengan family, anak-anak sambut depan pintu padahal sebelum ni masing-masing penat, rumah sunyi. Sekarang aku faham, yg Allah bagi kita kecukupan sesuai dengan keadaan kita, kalau kita rasa tak cukup, maka tak pernah cukup.

Percaya yg Allah selalu tolong hambanya, lebih lagi kalau kita ikut fitrah yg Allah tetapkan.

Sumber : Facebook Mohd Yazid Ismail via OhBulan!

cer komen plsssss para forumer

iols nak tau wujud ke tidak kes2 selain dari kes ini

kalau wujud, esok jugak iols nak resign

jangan jangn Jesus yg beri rezeki...sapa tahu?

terharu la pulak membacanya. tu la rezeki yang berkat namanya. walau sikit .. cukup.

klau gaji ni...3 anak ckup la oi...
jgn buat lagi...kesian anak

bila dah gaji sedang2 mcm tu... tambah pasangan tak kerja
kita dan pasangan akan sentiasa beringat... tak kan belanja lebih2
dan bila wife tak kerja... byk yg tak perlu dibayar mcm upah maid, minyak keta dll

Follow Us
itik_kuning replied at 5-10-2015 02:38 PM

hahaha...xmenahan baca komen ko

Macam ni je ceritanya?bagitau la sikit breakdown expenses tu ..nak gak tau mcm mana dia manage

ioll stuju je...btl pon..iol benti keje dah nk msk 3 bln since bln 8 aritu...skrg keje part time gai xsampai 1k tp alhamdulilah cukup..btl sgt..trasa berkat gaji kali ni..

nak seribu daya tak nak seribu dalih......jangan tulis je sedap.....

iye iyela ni....

girlfriday replied at 5-10-2015 02:49 PM
Macam ni je ceritanya?bagitau la sikit breakdown expenses tu ..nak gak tau mcm mana dia manage

Patut share laa expenses sebelum dan selepas bini berhenti kerja...baru la logik akal sikitkan

Mungkin lepas bini berhenti kerja..kereta bini terus jual..yelah...mana tau installment kereta bini dah rm1500 kan

so nk bgtau apa ni? bini keje x berkat ke cane ke ni?

aku rasa sangsi
mesti potong mana2.. mungkin dah x hantar taska
3 org anak leh save dalam RM700 dah ..
..

aku teka jap

1800+300 = 2100

rumah = 800
kete = 400
bil2 = 150
brg2 anak = 200
blanja dapur = 400
jumlah = 1950
baki = 150

errrr...

Bab berkat takmau campo la, tp kalo awk dh takde/awk buat hal esk, bini awk nk mkn ape yer?

Cyempaka replied at 5-10-2015 03:08 PM
aku teka jap

1800+300 = 2100

klau sakit cm mn ye...
malang x berbau..
insuran?
harap gomen/tb3?

Bini buat MLM. tu yg mampu tu.

Oopppsss

itik_kuning replied at 5-10-2015 02:38 PM

Ok..adik lelaki aku keje  gj xsampai 2k...wife xkeje...anak dr 2 jd 4 sbb dpt kembar xsangka...alhamdulillah cukup plak...yg terbaru dr saga buruk dh tkr livina 2nd...rmh pun dh beli even murah je 80k tp rate skrg 160k...rezeki berkat sbb adik lelaki aku yg ni rapat hubungannya dgn Allah...umur dia muda k baru 32..
Compare dgn adik lelaki ni 3 umur 30...laki bini keje...gabung2 gj ada la dlm 4k lbh skt...xcukup duit semedang...duit tu mmg isu besar...sampai aku pun pening....
Aku plak...hahhaha....mmg xcukup2 walaupun gj 4k++...besar periuk besarla keraknya...

Pundek laa kisah2 camni - berkat letak tepi - cam pengiraan porumer kat atas tu - ko bagi anak makan buah je ke