CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-SFG

Kena Tegur Anak Bising Sangat, Lelaki Ini Ajak Orang Boikot Magnum Kafe

Edited by fuzzyfuzzy at 7-10-2015 04:15 PM

aku rasa mak2 yg butthurt kt sini msti mak2 yg tak reti didik anak...
spesis mak2 yg ala budak kecik..takper...biarkan je...
mmg budak kecik tak reti pikir apa lagi..tapi mak2 yg tua bangka tu tak reti pikir...

bila anak2 menyusahkan orang sekeliling...
org sekeliling pulak yg disalahkan!!

Pernah juga perhati ketika berhenti masjid ketika dalam perjalanan di musim cuti yang mana ramai orang balik kjampung atau bercuti. Ada ibu-ibu yang membawa anak kecil bersama masuk masjid dan biarkan anak-anak kecil yang pakai lampin yang dah sarat dengan air kencing berguling-guling atas karpet masjid. Ambo pun terpikir, dah lah lampin dan bergelembung, tidakkah nanti terpalit sama kat karpet yang kemudiannya orang bersembahyang.

WawaRaRa replied at 7-10-2015 01:40 PM
haha... pernah jd kat diri aku... abeh meja aku dicopnyer... penuh ok... da la cop payah ilang...  ...

Mcm akk ipar aku. Ank lasak. Pegi kenduri boleh lari2 keliling meja kek. Meja kek jenis tiang kaki 3 tu.Seriau tgk kalau terlanggar, terbalik kek kawen org. Dia biar je. Katanye budak nakal xboleh marah xboleh rotan kena tegur elok2. Org katering tunjuk2 tgn ckp xboleh lari sini,buat bodoh je budak tu.
Pastu abg aku bwk kuar xsempat abis mkn. Bini nye sibuk upload gmbr kt fb.
Nasib dia xnmpk org katering muka ketat mase soh budak tu jgn lari, tdk mau dia sound org tu.

mak bapak dok sibuk nk ngadap phone
ye la wifi free la katakan
pastu biar je anak kecik lari2 celah meja

guesswho09 replied at 7-10-2015 03:53 PM
boleh pulak bawak anak ke ofis?
patutnya pakat komplen kat boss
bawak anak tapi tak tau nak kawa ...

boss pon x suka... last2 kena transfer...

Gangsternya laki belacan ni!

Tak sedar ke tu premis non-malay punya??

Dah tau anak bising.. buat apa bawak jugak??
Ai know nak besarkan/jaga anak mencabar, tapi tu bukan alasannya. Samada nak tegas atau tidak kat anak.. your choice. If not, GTFO

Follow Us
budak_gemuk91 replied at 7-10-2015 04:10 PM
ala sakainye jd org tu...biasa la bdk2 merengek...abis nk ditutup ke mulut bdk tu...mengong

Janganlah ditutup mulut budak tu. Akan tetapi, jahitlah puki maknya dan potonglah kote bapaknya supaya kelahiran anak beruk dapat dihindari pada masa akan datang hendaknya.

ada je jenis budak yg tak boleh nak duduk diam tp yg penting parent lah yg kena didik & tegur. umah mak jenis berhadapan pintu masuk, anak jiran yg no. 3 mmg lain mcm sikit perangai dia. org tua nya plak jenis lantak anak nak buat apa pun.. boleh dibiarkannya budak tu panjat gate umah sambil terbogel. panjat reti turun tak reti pastu terjerit2 mintak tolong sampai terkencing2 atas gate tu..

mokcikKSKB replied at 7-10-2015 03:51 PM
Ko peknen kan?harap2 anak yg lahir x kluar anak beruk sudah..doalah byk2

yelah aku pon doa jangan la ko tergolong dalam golongan mak2 yg PERANGAI anakyer spesis beruk...

Anak kaum lain pun ada gak buat peel.. tapi minoriti sgt.. dulu ada anak laki mat saleh gemok mcm bola kapas, punya la bising kat nandos pavilion, 'I WANT THAT I WANT THAT' euu.. dah la tak comel.. kalo comel, boleh dimaafkan hiks

Pengalaman aku...sorry to say la..kalau ank cina nangis ngamuk...mak atau ayah dia turut sama bising  marah dn mmbebel anak dia diikuti sesi menampar atau menarik telinga si anak yg mengakibatkan anak makin bising..so aku cm rs pekerja tu tegur dia skali yg bising...bkn tegur budak tu je...
Hahaha..pendapat aku je.kalau salah..salah la.sbb aku pernah tgk budak ppuan cina around 9 thn kena tmpr dgn mak dia dua kali dlm lrt kes berebut tmpt duduk dgn adik dia je.tu pun bkn berebut bising ke apa,smbik gelak2.ala..budak2 cmne kan.kesian bdk tu terdiam terus..muka berubah..feel sorry for that little girl.

Staff kt opis aku pun sama..bila nursery tutup mula la bw anak. Anak pulak jenis xtakut org. Selamba je amik henpon aku main game le...bukak gallery aku la...geram betui...ikut hati aku hentak pala dia...

customer not always rite lol. . behave your kid when in public

applemy replied at 7-10-2015 04:22 PM

hang ni apasai plak...malay non malay tiada kaitan
jantan ni gue rasa yg x sunat...

Saya aritu suruh adik pujuk baby dia nangis kat luar restoran...nnt org complain. Pastu akak ipar ckp, biasa la baby nangis... takkan org nak faham. Terpaksa explain duluuuu wkt kecik2 anak dia nangis dah la kita nak mkn pon tak senang, pastu 2 buah meja sebelah kami pindah meja siap jeling2 mulut terkumat-kamit mengata la tu. So lesson learned.

Bdk nangis tu biasa, tapi tak semua org biasa mkn dlm keadaan serabut bdk nangis tak henti.

pooh~key replied at 7-10-2015 04:25 PM
Janganlah ditutup mulut budak tu. Akan tetapi, jahitlah puki maknya dan potonglah kote bapaknya su ...

ada ke bdk yg xpnh meragam n bising...lumrah kanak2...cm xpnh jd kanak2..

teringat dulu mase anak 1st..
kami pegi 1Utama..lps dh shopping2, nk gi mkn pizza...
sblum nk msuk anak dh start meragam..
pastu bila nk duduk je lagi lah dia tunjuk perangai..
suami aku dia xbole anak meragam ni, maklumlah baru jdk bapak..darah tu nk panas je..
baru je aku nk panggil waiter dia dh suh angkat beg balik...aku pun muncung jelah..dah lah tgh lapar
dia tak nak anak meragam kt public..nnti nk mkn pun xsenang..
skrg dh anak 3, dh pndailah nk handle anak2 klu meragam..
aku malu klu anak dh start meragam mcm2 ni...

Edited by chica_chica at 7-10-2015 05:00 PM

iol husnuzon ntah2 staff nama may ni.... manager dia kot yg suruh dia gi sound....so dia pun gi lah sound...dulu masa aku keje2 bawahan camni,manager2 aku semua spesis xnak mengadap kalau ada problem....aku gak yg kene attend

kalau aku jadi laki ni....malu sendiri weiii....anak bising tu public nuisance tau tak...so pepandai hang la gi tame dia....takyah nak gebang hotel 5,6 star bagai....kat sana semua orang well manner x macam hang....so uncivilized

zaman kita kecik2 dulu kalau meragam kat luar......sekali bapak cubit terus diam kan....

Sebagai parents kena la ada tanggungjawab nak handle anak.. jgn sampai nak bagi org rasa tak selesa..takyah boikot magnum cafe..

Edited by Abangspek at 7-10-2015 05:04 PM
applemy replied at 7-10-2015 04:22 PM

Apa kaitan dengan "non-malay" pulak? Hangpa rasa yang tulis tu malay ka? Nama belakang Pong, dan ayat penuh English. Entah tak tahu bangsa hapa da, sebab so far pengalaman haku semua bangsa ada mak bapak biol biar anak mengamuk

Apa kaitannnn