CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3004|Reply: 18

nak minta pendapat korang semua

Post time 9-10-2015 10:37 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
assalammualaikum semua .. nak bercerita nak tulis panjang2 macam malas .. aku tulis pendek aje la ..
mcm ni,masa aku anak dara dulu aku slalu kena tindih ni .. kena tindih tu pulak aku rasa macam lain sangat .. macam kna getaran elektrik .. ble bgun pagi kompom ada lebam pada peha aku ..
smpai aku dah kawin pun,aku ttap kena tindih .. tapi,dah tak sekerap dulu la .. 2,3 bulan skali mcm tu ..
bulan lepas aku kna tindih lagi .. aku rasa kali ni lebih ekstrem aku kena .. aku rasa badan aku tak boleh nak bergerak langsung .. aku tak boleh nak bernafas jgak .. nafas aku mcm trsekat2 .. dah rasa macam nak mati je masa tu ..
aku rasa nafas aku macam di sedut .. aku dapat dengar bunyi menyedut tu .. memang kuat sangat ..
aku dah makin tak bermaya .. tapi aku tetap lawan jugak .. aku kuatkan semangat sehingga akhir nya aku boleh azan dalam hati .. aku terus azan sekuat2 hati sampai benda tu lepaskan aku ..
aku rasa lega tapi sampai ke pagi aku tak boleh nak tidur sebab aku rasa takut yang teramat sangat .sblum aku kena tindih tu aku ada
tercium bau .. bau tu aku tak dapat nak terangkan macam mna .. bau ni tak busuk tak wangi .. macam berlemak lak bau nye ..
yang aku pelik dan musykil skang ni bau tu sntiasa ada skrang ni .. hari2 ada .. tapi tak tentu masa dia datang ..
kenapa ye bau tu ada .. aku mnta tlong pada sesape yang pakar tlong jwab persoalan aku ni .. aku konfius sesangat ..

Wsalam...mana soalannya nak dijawab?
ape yg aku faham kene tindih ni sebab kita tindih 'dia' dulu
untuk elak kene tindih buat 2 benda ni sebelum tidur
kibas2 tempat tidur utk buang habuk dan kotoran dan halau jin yg sedang baring kat situ
baca ayat kursi 9 kali berhenti insyaAllah ada yg menjaga kita sampai ke pagi
lagi bagus tidur dlm keadaan berwudhuk

soalan nye tu bau ape tu ye .. knp sntiasa ada ..??
ada yg ckp,jin suka kt aku ni btul ke ..??

sblum tidu mmg amalkn kibas2 tmpt tido dl .. fatihah,3qul,ayat kursi ngan doa tidur ..

i pun ada jugak kena tindih nih...kadang2 sampai i nampak orang kat sebelah tengah tengok tapi takleh panggil jugak...
tapi tak pernah amik peduli pun...dulu kerap lebam2 siap nampak cam kesan gigi lagi, tapi abaikan jek...
selagi tak muncul depan mata tak usahla diganggu makhluk itu...kita hidup ni kan sharing2 ngan mereka...

btul la ape yg spankee-fifi ckp tu .. selagi tak tunjuk muka memang tak amik tau pun ..
cuma skrang ni rasa trganggu sikit dengan bau ni ..
cuma nak kepastian,ada sesuatu kah yang berada di sisiku slma ini ..??

Follow Us
btul la ape yg spankee-fifi ckp tu .. selagi tak tunjuk muka memang tak amik tau pun ..
cuma skrang ni rasa trganggu sikit dengan bau ni ..
cuma nak kepastian,ada sesuatu kah yang berada di sisiku slma ini ..??

yup...

jangan fikir sangat.. nanti boleh terganggu..

just amalkn nak tido dgn wuduk...baca ayat2 al-quran yg selalu diamalkn sebelum tidur..

inshaAllah... takde ape2.. jgn risau ye.

klau still kena ganggu minta la suami azankn setiap wktu maghrib.. lepas tu sama2 mengaji al-Quran..

sekuat mana pun gangguan makhluk2 Allah tu kuat lagi kita sbg hamba Allah yg sentiasa mengingati Allah Taala..

hmm .. rasa lega la sikit bile semua cakap macam tu .. terima kasih ye kerana mengingatkan .. terima kasih skali lagi ...

jin menyakat je tu..aku dulu pun time sekolah menengah selalu kena himpit ni time nak tido.. padahal arwah nenek aku tido dekat je dgn aku..nak angkat jari kelingking pun tak boleh..apatah lagi nak jerit.. bila aku cuba nak angkat badan lagi dia tekan kuat..lepas tu telinga aku berdesing..dengar bunyi bising mcm tula.. aku tak bukak mata sbb aku tak nak tngok muka benda tu..aku baca ayat kursi dlm hati..banyak2 kali sampai benda tu hilang sendiri..

boleh dikatakan kerap jgk aku kena sampai bila benda tu dtg aku dah lali dah..malas nak layan.. sudahnya aku elak tido terlentang.. skrg ni alhamdullilah tak pernah kena dah..kecuali klu aku penat sangat..mcm terasa nak kena himpit tu cepat2 aku alihkan badan mengiring..  

saya selalu gak la kena tindih ni lepas beranak.sebelum tu x penah..orang kata sebab badan penat..ye la ada anak kecik kan..kalau saya nak kena mesti mimpi yg menakutkan pastu bila nak tersedar mesti kena tindih..baca qursi x mau.bila takbir baru mau gerak.
last2 saya da biasa dah tau la kaedah nak elak kena tindih..cara nya elakkan baring terlentang.kalau nak terlentang jugak letak bantal atas badan..sekarang lama dah sy x kena..insyaAllah..

pasal bau tu x tau la nak kata apa..kalau nak tau g je jumpa sapa2 yg pandai ubat org.

Pernah jugak masa kena tindih dgr bunyi berdesing. Lepas tu siap kena hembus angin kuat mcm depan kipas. Ini bukan setakat tindih...siap rasa dibelit dgn tali lg. Sbb slalu kena tindih...so skrg dh dpt agak bila benda tu akan terjadi...agak2 kaki tu rasa mcm ringan...cepat2 ubah kedudukn bdn. Hhu

baru2 ni kena tindih, mengiring lak tu..pejam celik mata dok tgk bilik..letih nk gerakkan bdn, rasa mcm ada benda dok perati..bkn terlentang je kena tindih..mengiring pon sama je

byk jgak ye yang ada pengalaman kena tindih ni .. o
macam saya masa anak dara kena tindih dulu rasa lain macam sangat .. macam malu je nak cerita ..

I nak cerita pengalaman i kena tindih la. Selalu jadi kalau i tido dalam keadaan terlalu penat. Sedar sedar badan dah tak boleh gerak. Bila i cuba azan ke baca ayat ayat ke mesti badan meremang dari kaki naik atas kepala. Suara memang tak keluar la. I cuba sampai i boleh gerakkan jari tangan i. Terus boleh bangun.

Yang paling ekstrem pernah i kena ada la dalam dua tiga kali. Elok je habis kena himpap dengar perempuan mengilai okay. Mata terus pandang bucu bilik.  Selain dari tu, masa kena himpap i dengar orang bisik bisik tapi dalam nada marah gila.

Selalunya adik i yang kejut i bila i kena kena himpap tu. Macam mana dia tau. Dia dengar i bernafas tercungap cungap. Bila dia kejut i. I cakap dekat dia 'tq selamatkan orang' so sekarang adik i yang selalu selamatkan i.

Saya nak share jugak pengalaman kene hempap ni. Kerja saya kadang balik lewat malam sorang. Ada satu malam tu sebab letih sangat saya tertidor kat sofa depan tv.. Tiba rasa macam kene hempap. Tapi berbeza sangat dengan rasa hempap biasa tu, saya rasa macam dalam air.. Dan seakan lemas bila nak bukak mulut terasa air masuk mulut.. Sesak nafas...bila takbir dalam hati byk kali baru lah saya terjaga, berpeluh badan masa tu jantung berdegup laju tak ingat. Ada tak sesape yang pernah kena mcm ni??

Sy dulu duk asrama pernah beberapa kali kene tindih..lepas tu try tidur ngiring, kibas2 tilam & baca 3 qul dan ayat kursi..Alhamdillillah skrg dh ok

Tp ade jugak baca blog bg thu yg kene tindih ni disebabkan saraf.. otak dah bangun..tp otot dan saraf belum ready..bila jadi mcm tu kita biasanya membayangkn mcm2..

kenapa kalau setiap kali ditindih pasti ada bunyi berdesing?
majoriti org yg ditindih mesti komen begitu...
jin itu tgh cuba communicate atau reaksi otak kita yg tgh letih?

Edited by Shahreen74 at 13-10-2015 10:07 AM

masa bujang2 dulu selalu jugak kena.. tp time tido tghhari lps zohor selalunya.. tp yg last sekali tu paling seram.. sebb boleh dgr mende tu berdengus depan muka.. takutnya masa tu.. xleh bergerak.. suara x kluar.. xleh bernafas.. rasa mcm nak putus nyawa jer.. mcm2 ayat dibaca.. baca ayat kursi.. sambil cuba utk bergerak & bernafas.. last2 dgr mende tu menjerit.. aarrgghhhh... pjg & garau suaranya.. berpeluh2 waktu tu lari g depan kt ruang tamu.. sambung tido situ.. lps dr tu.. x lg tido tghhari dlm bilik.. klu nak tido.. tido kt luar kt ruang tamu.. &  x lg tido terlentang.. klu terlentang pun letak bantal atas badan..

Lagi satu saya dedulu selalu mimpi.. dikejar bola yg sgt besar.. klu kene hempap mmg xleh bernafas.. kerap sgt.. xtau apa maksudnyer.. & selalu bermimpi jatuh dr tempat tinggi..  sekrg dah kawin dah beranak pinak.. xde dah mimpi2 camtu atau kene hempap.. tido lebih lena.. xde mimpi2 dah terus lelap.. baru ni je mimpi.. mimpi my ex.. alamakk.... apakhabar la dia.. harap xde perkara buruk terjadi..