CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sinisananora

mentua compare menantu dgn ex-gf suami yg baru depa knl 2 hari..huhuhu

fuzzyfuzzy replied at 19-11-2015 09:59 AM
ko tak yah risau la dik...ko jaga suami n anak ko sebaik mungkin..
kalau family in law ko nak berot ...

Huhu tula kak mmg tensen tol klu ingat..nk ckp kita x bedikari tp ms anak dorg out station berbulan2 dlu dorg x pernah pun tanya khabar sy dgn anak..start tu mmg dh rs pelik dh..mkn hati btl..skrg dh taula sbb apa layanan mcm tu..ok kak i ols akn hati kering je pasni..dh mls nk amik hati kipas bagai dh..pasni buat biasa jd fr sndiri je janji x kurang ajar sudah kan hihi

kasihannya awak. moga bertabah ye

akmalrahman replied at 19-11-2015 09:39 AM
Sebenarnya kann kalau aku lagu suka ipar2 yang jenis pendiam tak banyak cakap as long dia jaga hal d ...

akmal ko sama ngan aku... aku bersyukur adik ipar aku tu pendiam... tgr aku time aku lalu dpn dia jer... aku mls nak borak2... haha...

WawaRaRa replied at 19-11-2015 11:00 AM
akmal ko sama ngan aku... aku bersyukur adik ipar aku tu pendiam... tgr aku time aku lalu dpn dia  ...

betul sangattt aku pun jenis kalau datang umah derang pandai cari air ngan nasi sendiri...tahulah nak menceduk hahah..dulu pernah ada yg ramah tamah bila gaduh ngan abang sibuk nak mengadu alahh rimasnyaaaaa boleh tak setel laki bini sendiri..sekarang dah ok tahu aku xnak masuk campur heheh

TT....masalah ko sama je dgn masalah aku. Bezanya pompuan tu adalah ex-tunang laki aku. Sampai la ni dia dok menempel kat adik beradik laki aku. Aku tau pun bila aku tgk kat FB adik ipar aku. Pompuan tu pun dh kawin n ada anak. Aku pun bkn jenis bnyk mulut....sllnya diaorg berborak adik2 beradik aku bnyk diam je.

Mula2 aku mmg rasa marah...sllnya marah tu aku lepaskan kat laki aku lah. Sbb pempuan tu sll komen2 kat FB adik2 ipar aku n komen2 semua sinis nk kenakan aku. Bila aku cite kat laki aku, laki aku kata, dia tak leh nk control adik2 dia punya kwn. If diaorg rasa nk kawan lagi dgn ex-tunang dia, dia pun tak leh nk kata apa...

bab membanding2 tu aku tak penah dgr plak diaorg bandingkan aku dgn pempuan tu. Tp aku mmg rasa diaorg bandingkan pun...which is aku tak penah kesah. lantak lah dorang...janji aku happy dgn laki aku sudah...kalo nk pikir2kan sendiri yg sakit ati dik...

terbalik ngan kes nenek aku ngan menantu nyer iaitu makcik aku... ex gf pakcik aku ni klu raya rajin hantar mkanan... nenek aku suh rahsiakan dr makcik aku ni takut dia kecik ati... so aku pon ble pakcik aku tanya saper yg hntr mkanan tu aku ckp x tau... n mknan tu aku yg bedal dulu... sedap sehhhh... haha...

Follow Us
HappayTravel replied at 19-11-2015 10:57 AM
kasihannya awak. moga bertabah ye

Huhu kan..tq dear

akmalrahman replied at 19-11-2015 11:13 AM
betul sangattt aku pun jenis kalau datang umah derang pandai cari air ngan nasi sendiri...tahulah  ...

Hah kan kite xnkla buat ramah sgt kang org cop apa pulak janji x sombong dhla..ingtkn jd x byk ckp org x kacaula..hal ni terbongkar sbb dia msj suami aku bgtau sume x puas hati siap ckp "isteri kamu tu x ramah kami xtau nk sembang pe dgn dia..nti tegur isteri kamu pakai tdg labuh bla bla.."..kdg sedih sbb hal remeh je compare kite dgn yg lm pdhal dorg jmpe ex suami pn baru sekali tu je..yg baik2 jela org tunjuk..sedih gak klu kenangkan huhu

TT, aku rasa this is not your problem, it's your family in law's problem...diorang yang tak dapat terima hakikat yang laki TT choose you, not ex-girlfriend. Asalkan TT hidup aman ngan husband TT, TT buat bodoh je kalau diorang compare....they yang have to deal with it, not you...

nuril86 replied at 19-11-2015 09:56 AM
yezza... setuju.... buat biase je... biarlah diorg nak compare pon... kenkdg x semua bende org aka ...

alhamdulillah suami syg in fact suami yg malu bila keluarga dia bertindak mcm ni..dia marah gila sampai nk bersemuka tp me  x bagi..tkt hal jd makin bsr..huhu

WawaRaRa replied at 19-11-2015 11:27 AM
terbalik ngan kes nenek aku ngan menantu nyer iaitu makcik aku... ex gf pakcik aku ni klu raya rajin ...

mcm tula bagus jenis jg hati anak menantu..bkn yg compare sbb hal remeh temeh je..klu me biadap ke dgn dorg or pemalas ke xpela jgk..huhu

SPACENUT replied at 19-11-2015 12:44 PM
TT, aku rasa this is not your problem, it's your family in law's problem...diorang yang tak dapat te ...

kan..this is their prob..cuma me kena kuat nk lupekan benda ni..nak2 kalau blk kg tgk ada gbr that girl (gbr ms abg dia kenduri..) lgla berapi je rs..gbr me xde pun..suami mmg sgt mrhla smpi dia nk tanya mentua n adik ipar knp mesti nk compare2 sb dia xde hati dkt budak tu..tp x surela perlu bersemuka ke x sbb skrg ni me2 manis muka je dgn dorg..buat mcm xde pape wlu hati ni perit klu teringat bab satu ni..

akmalrahman replied at 19-11-2015 10:21 AM
tak sure nak nasihat camne sebab belum kawin tapi my kakak memang ada masalah dengan biras/ipar yg ...

haha me skrg sebijik mcm ur akak ..kalau dulu fikir gk belikan tudung ke,kuih ke tp skrg dh xdelah nk fikir mcm dulu..even suami kering nk blk kg pn me xde nk payung dh..pandai2la..dh alang2 org ngata blkg baik let it be jela..hihi

pp_gurl replied at 19-11-2015 11:13 AM
TT....masalah ko sama je dgn masalah aku. Bezanya pompuan tu adalah ex-tunang laki aku. Sampai la ni ...

fuhhh dasat gak kes kau ni huhu..ex gf suami dulula ms br dpt baby dia ada berhubung lg dgn sepupu suami..sblm2 tu ada msj suami lg..bg gbr keta eksiden bagai..mujur ms tu aku xde lg..

sinisananora replied at 19-11-2015 01:08 PM
haha me skrg sebijik mcm ur akak ..kalau dulu fikir gk belikan tudung ke,kuih ke tp skrg dh xdelah ...

Hahahha sebiji my kakak...dia cakap cukuplahhhh nak buat baikkk....dari dia x puas hati gaduh ngan laki dia baik dia shut down terus keluarha mentua camtu...aman ajerr derang laki bini sesrang haha

akmalrahman replied at 19-11-2015 01:15 PM
Hahahha sebiji my kakak...dia cakap cukuplahhhh nak buat baikkk....dari dia x puas hati gaduh ngan ...

haha...agak2 patut ke suami confront dgn parent dia psl hal ni ye?nk bgtau suruh hentikn bab compare ni..

sinisananora replied at 19-11-2015 01:32 PM
haha...agak2 patut ke suami confront dgn parent dia psl hal ni ye?nk bgtau suruh hentikn bab compa ...

sebagai orang yg dah pernah melihat benda camni jadi pada kakakku...dinasihatkan takyah suh suami confront famili dia sebab percayalah derang takkan sedar sesilap nanti jadi masalah baru...follow my sister punya polisi buat jahat jangan sekali tapi nak buat baik dengan derang  jangan haraplahhhh...macam my sister laki dia tahu famili dia hauk ni dia sendiri konfess kat diriku..dia kata "ntah lah dik kenapa derang buat along camtu padahal along tu lah yg banyak tolong abang" tapi ingat kao jangan hasut laki kao untuk tak baik dengan famili dia itu pun boleh jadi point kat derang cuma buat macam xde perasaan ajer kat derang tuu(ehh tercerita pasal hal umah tangga kakak plak hahahaahh)

Rate

1

haiih sib baik aku xde FIL...klu ada sure aku dah baling kasut kat muka adik ipar aku tu and mak mertua aku aku baling alaa hentak2 je depan dia.

Ko ni, jgnla emo sangat, small matter..fokus pada laki...cantikkan muka badan segala yg boleh utk pastikan laki ko defend ko and syg ko sorang..come on chill ni semua drama mcm kat tv je..yg penting kau tau apa kau buat utk family kao. Period !

Jgn amik pedulik tt. Bo layan as long as husband u care psl u. Ai dh berbelad thn kawen. Klu jadi kt ai la kes mcni..habi ai bo layan je. Tak amik pusing apa org kata. Mulut org ni mana kita bole tutup.
Tenang2 aja yer. Br kawen 4thn kan. Sabar la. Fokus pd prority.

akmalrahman replied at 19-11-2015 01:39 PM
sebagai orang yg dah pernah melihat benda camni jadi pada kakakku...dinasihatkan takyah suh suami  ...

ok aku follow rules akk kau hihi..lega dpt luah kt sini..telan jela kn..tq tau tlg bg tips ..hrp pasni xde  dh dgr kes cmni lg..cuma suami aku ckp "kalau pasni dorg compare lg antara cucu ke terus abg sound dan2 tu jgk.."..sbb selain ni mmg byk sgt benda nk compare..esok cucu2 dh bsr kena compare bab studies lak..alahai..letih dgr..jd sblm cucu bsr hrp2 dpt peluang tegur dulu..