CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Hospital siasat dakwaan layan buruk pada ibu bersalin #101 PENJELASAN

Ritu aku ada prob so kena cek perut kat gomen..sementara tggu doc dekat koridor memg nampak ramai pesakit..duk atas katil tepi koridor..so sapa lalu lalang memg nampak la ang atas katil ...aku memg xleh accept pemandangan tu..berazam aku simpn duit nak branak kt swasta...

Cita ni dkt hospital lain..bukan hsb..

qronaldo7 replied at 23-11-2015 07:48 AM
tajam nye mate sis  iols yg laki ni cpt2 scroll up

tali bra pon ko stim ke dekk

Edited by sabar_sabariah at 24-11-2015 08:10 AM

saya bersalin 1st baby kat HSB ni
mmg begitu la keadaannya
katil rendah yg disediakan tu mmg wujud tp tidak mencukupi
kalau tak silap cuma ada 4keping jek
(kalau perasan ada gmbr orang baring kat toto berdua tu, dalam bilik yg sama
tp bilik ni mmg luas, leh bentang toto n baring kat situ)
yg baring reramai tu kalo tak silap tu kat bilik pantry
bilik tu mmg banyak kerusi
ms time saya dulu, sementara menunggu nak dpt katil wad,
saya bermalam di pantry tu satu mlm, tido kat kerusi
2nd mlm saya dapat baring di katil rendah tu
tp bagi saya, itu perkara biasa
takdelah smp nak merungut n memviralkan
biasalah spital kerajaan
sekurang2nya lebih selesa dari HTAR
bagi saya, layanan nurse pun baik2
walaupun saya ada dengar pesakit lain merungut tentang nurse n doctor yg kasar
tp bagi saya, layanan mereka cukup baik
5 hari saya di HSB
saya rasa insyaAllah kalau saya mengandung lagi
saya tak serik bersalin di HSB

Hospital Shah Alam dah bukak tok orang bersalin
harapnye lepas ni kurang sket kesesakan di HSB dan HTAR

pengalaman aku bersalin kat gomen ngan swasta...swasta memanglah ngetop..bolehla nak bermanja manjaan..kat gomen ni kena pandai2 lah bawak diri...ramai sangat yg memboyot sama..jng nak buat lembik2 badan....jng banyak kerenah..tapi masa time aku misi2 ok saja..takat suara lantang tu biasa ...dorang kerja pantas...hebat misi2 ni...ker nasib aku baik...dapat misi2  baik..

fifie_olin replied at 23-11-2015 09:57 AM
tali bra pon ko stim ke dekk

kuajakkk eh sis

nak dabel cek. hehe sebab ingat de yang xpkai baju

callance replied at 23-11-2015 09:11 AM
warga asing dah memenuhkan wad2 kat spital kerajaan ni...sepatutnye wrga asing disuruh p private, wa ...

betul sangat2 tu dulu 4 tahun lepas aku pernah la hantar bini bersalin hospital KL punya la ramai warga asing ni boleh dikatakan anggaran 40% dari pesakit nak bersalin ni warga asing.....bayang kan la

Follow Us
tapi pengarah hosp tu menafikan yg gambo2 tu dari HSB

dodolgemok replied at 23-11-2015 09:30 AM
Alahai ummah suchi pprt kalau kes macamni terus gi viral tapi xreti2 nak report kat pohak hospital d ...

sebelum nak tulis apa2..baca dulu FB si Khairana ni.. dia ada cakap yg dia dah complaint pada management hospital.. but no action has been taken. Bila dah viral cemgini, baru pihak hospital terlompat2 nak amik tindakkan..

Biasalah Malaysia.. dah terhantuk, baru nak elak..

Nk tanya sket, aku baca posting2 kat sini mentioned spital klang, sg.buloh, serdang tu sume penuh...adakah sbb warga asing yg menyemak?
Sbb spital2 luar klang valley mcm aman2 je
Mohon pencerahan qu puteh qu puteh barulah puteh...hahahahaha (gelak dato vida)

callance replied at 23-11-2015 09:11 AM
warga asing dah memenuhkan wad2 kat spital kerajaan ni...sepatutnye wrga asing disuruh p private, wa ...

sangat setuju ngn ko

warga asing suh pi hosp swasta

biar majikan bayar

ni warga asing jer dah ponoh wad

x kira la bsalin ke atau awad lain

brown_pupil replied at 23-11-2015 10:40 AM
sebelum nak tulis apa2..baca dulu FB si Khairana ni.. dia ada cakap yg dia dah complaint pada mana ...

Complaint tanpa nama tidak akan dilayan. Complaint biasa akan dijawab dlm masa 14 hari, make sure bagi no telepon dan nama penuh utk direply. Kalau tulis nama hamba allah, mangsa zalim pelbagai, selayaknyalah dibuang kertas komplen tu dlm kandang babi

lkick2113 replied at 23-11-2015 10:29 AM
betul sangat2 tu dulu 4 tahun lepas aku pernah la hantar bini bersalin hospital KL punya la ramai  ...

mmg pun. mungkin spital kerajaan suka amik warga asing sbb dorg byr lebih dr rkyt malaysia byr. rakyat malaysia kan byr murah.. agaknye la..

cmf_premierleag replied at 23-11-2015 10:49 AM
Nk tanya sket, aku baca posting2 kat sini mentioned spital klang, sg.buloh, serdang tu sume penuh... ...

hospital melaka pon same
kat koridor penuh pesakit yg xde bilik (wad biase)
wad bsalin pon ramai yg duduk2 camni (x pasti sbb xde katil atau ape)
scary aku nengok nye (akak aku kata yg duduk2 tu tunggu masa branak)

kalu jenis sakit xcident (wad yg biase tu) sgt kesian nengok nye
koridor jd tempat pesakit admit
pastu stiap syif doc pelatih (aku x pasti sbb team yg dtg ramai n muda)
akan dtg tnye soklan yg same ngn doc2 sbelum tu
rimas lak aku yg dgr nye

bilik ber2 jd 4, yg 6 jadi 8-10

duku replied at 23-11-2015 08:33 AM
Sg buloh ngn serdang tumpuan ibu2 nak bersalin... kalau serdang sampai terpaksa pindahkan ke kajang. ...

agreed.. aku kena suh gi kajang sebab serdang penuh.. dalam kepala dah fikir yg bukan2.. skali, memang indah dari khabar.. layanan baik2.. tak sesak serabut.. wad selesa.. labour room pun tenang aman2 je.. boleh bersalin ngan aman kt sana..

Musim2 mengawan berdedai sume nye baby yg kluar

Belum tgk kat labour room.ada sekali tu sbb aku wad pertama,diberi lah layanan khas,siap masuk bilik tu aku dgr dia nurse ckp ni dr wad kelas pertama,berikn keutamaan.

Mmg penuh dlm labour room tu,ada yg mencangkung duduk mengerekut kat wheel chair tggu giliran nak besalin.aku pulak dpt bilik khas,hurm...kesian pulak tgk kat luar yg dh xtahan betol sampai duduk kat lantai tggu giliran.sadis betol..tp xboleh salahkn sepital juga.sbb ada waktu ramai,mmg terlampau ramai betol..mcm pasar ikan dlm labour room pun ada.

duku replied at 23-11-2015 09:33 AM
Sg buloh ngn serdang tumpuan ibu2 nak bersalin... kalau serdang sampai terpaksa pindahkan ke kajang. ...

serdang tgh renovate skrg ni sis, sejak awal tahun lg. skrg ni mmg labor room agak sempit sbb labor room skrg pindah kt klinik pakar o&g.
xtaulah bila siapnya awal tahun aritu renovate wad2 dulu.
kajang tu sepital lama beratus tahun, org biasa kureng nk g sana sebab jln jem ngn pojek mrt bagai dah tu polisi sepital kajang xbenarkn somi teman kt labor room.
maklumlah sepital lama, kemudahan pun terhad labor room cuma dipisahkn ngn partisyen pehtu xde pintu ade langsir. dah tu dokter ngn misi asik kuar masuk terselak langsir mmg tak sesuai sgt kalo ade somi patient yg lalu lalang ternmpk plak nnt bini org lain tgh ngangkang.

HSB ni ramai warga asing duk bersalin sbb tu katil tak cukup, bagi derang walaupun kena bayar mahal drpd warga negara malaysia, dengan kemudahan yg ditawarkan kat derang lagi bagus drpd derang dapat kat negara sendiri, abis harta negara dibelasah dek warga asing

50 kes sehari... 8-10 kes perlu pembedahan.
Dlm hal sebegini, sepatutnya gomen kena buat lbh byk hospital bg menampung keperluan yg mendesak. Ataupun naik taraf hospital/ klinik2 kecil bg menampung kes2 yg ringan. Kena ada proses saringan bg mengelak kesesakkan kat hospital besar..

btw iols dah baca posting akak tu, dia bengang sbb misi sndir marah dia masa dia merengek2 nk daddy(laki dia)
polisi hsb hnya benarkn somi teman bini bila dah buka 10cm n akak tu asik rengek mintak gak somi dia dtg tu yg sudahnya misi pggil laki dia dtg sambil smpat lagi sound akak tu.
sbg pesakit yg sering gunakn sepital gomen bg iolsla, bila kita memilih utk g gomen jgnlah letak jangkaan yg tinggi sgt. kita pun tahu dgn caj beranak sekadar rm15 utk bersalin normal takkanlah sepital nk bg servis setarap pcmc yg caj ribu riban tu kan.
lg satu sentiasalah bersangka baik ngn misi n dokter anggap depa mcm kawan, jaga kelaku diri dan jgn byk wat kerenah.
kalo kita mudahkn urusan org, org pun mudahkn urusan kita.
layanan buruk misi mmg mimpi ngeri bagi ibu, apa yg kita blh buat sepanjang peknen byk2 kn berdoa moga urusan kita dipermudahkn nnt bila dihospital bagai. Bab katil kurang ni mmglah sst yg kalo blh tanak dilalui semua org tapi itulah nk wat cemana wad bersalin mana2 sepital gomen mmg sntiasa sibuk.