CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Hati-Hati Berkawan Dengan Wanita Kelantan Katanya?

Ada seko anak tupa
Dudok celah dahey
Lopak sini lopak sana
Dio caghi makey

soal sikap ni bagi aku takleh nak pukul rata laa negeri mana.. tahap kecomelan pun over tau.. apa org pahang tadak ker comei2.. haha

cuma, yang biasa aku berhadapan, kebanyakan lelaki2 kelantan ni.. diorg memang dah dididik utk dilayan mcm raja.. kecuali kalau lelaki tu jenis yang dah bercampur dengan orang luar dan dapat didikan yang baik..

kalau tak, nasiblaa siapa berlakikan dengan lelaki kelantan..

pasal pemalas ke pengotor ker, xtaulaa.. sebab aku tgk elok jer umah arwah tok aku dr dulu smpai skrg.. huhuhu..

Anjing tu time dia mengata ok pulak.. dia kata kat org kelantan lagi kaw2...

Org cakap bab keje je..kalu nak jatuhkan org lain dah lama buat..boleh sgt..tapi selalu bagi teguran n ajar dorg...xde hal..wa bukan cam lu busuk hati..perasan bagus... semua negeri wa kawan...tarak hal punya... baik buruk terima je sebagi panduan...kenalah kenal org supay senang nak kerja..hihihi lu mana tahu pasal2 profesionalisme ni..maki hamun tahula....

i loike gadis kelantan. kalau ade dlm ni mohon pm me

aku baru tau azizan osman & qu puteh tu org kelantan..

ingatkan jawa.

mommymonster82 replied at 24-11-2015 04:11 PM
Anjing tu time dia mengata ok pulak.. dia kata kat org kelantan lagi kaw2...

...

cikgu2 kolig lu tak berforum boleh la kutuk..

kalu dorang berforum kalu..pasti dorang sahkan lu pengamal ilmu hitam...

laki pun lari setelah tersedar asik dimandrem sejak kawin..

Rate

1

Follow Us
akak pengalaman buruk hampir semua dgn pompuan kelantan.suka take advantage.cakap lembut je..tapi mengena.kalau tak suruh mintak tolong ambik anak dia,dia landing kat umah..atau mintak tolong beli susu atau ambik dia.always taking n taking.never give n take.bab keluar tenaga,masa,.bukan semua kelate cam tu.kalau tak akak tak berlakikan orang kelate..

tagas replied at 24-11-2015 03:59 PM
Ape yg aku taw DGR2 DR CITER ORG

betina2 kelantan nih hrp jer cantik

Tak semua..ada ja yg bersih...

Modngengade replied at 24-11-2015 02:47 PM
betul, namun kita tak boleh lah buat kesimpulan semua wanita kelantan mcm tu..ada jer yg baik uoul ...

ntul tu.. setiap tempat ada baik dan buruknya seseorng ...huhuhu

amansihat replied at 24-11-2015 04:14 PM
akak pengalaman buruk hampir semua dgn pompuan kelantan.suka take advantage.cakap lembut je..tapi me ...

Tu maksud me..tapi ada makhluk sj buat2 xfaham... abaikan....dorg xnak fikir..nak org suap je..hal keje pon macm tu...nak amik idea org je..bila tanya ada idea..xtahu..xde...

Fitnah jadi makanan hari2 tapi nak ngaku pejuang islam... aku ludahkan je anjing gini..ketuk biar mampos...prfttt...

Sendiri ngaku main bomoh..tuduh org..aku xcaya bomoh... jumpa bomoh pon xpnh..syirik....

pengalaman akak tak leh lupa dgn pompuan kelate..selalu suruh kita bayar bila makan..tak pernah belanja.

-kalau tang ambik anak dia ,satu sekolah kita kena ikut time dia..
- kalau nak bagi akak makn apa-apa mesti yg dah nak expired atau benda yg dia dah tak nak atau nak buang.
-bila kerja dia suruh akak buat,bila bos tanya dia cakap dia yg buat..nama dia dapat
-bila dia lambat masuk ofis atau nak balik lewat dia suruh akak  tolong punch kad waktu ofis.sedangkan dia datang lambat atau balik awal.

- bila ada kerja yg bahagian dia,dia suruh kita buat.mengelat je tak nak buat.

-suka ambik client ofis jadi milik peribadi n songlap client masuk akaun peribadi.

Edited by amansihat at 24-11-2015 04:23 PM

- bila bali kampung lupa tutup air,atau lupa kunci air,akan suruh kita tengah malam mintak kita tolong tutup air kat rumah dia.walau tengah raya.

- kalau nak pulangkan pinggan lepas kita hantar makanan ,dia mesti suruh akak yg datng rumah dia kutip pinggan tu.tak pernah dia sendiri yg hantar ke rumah.pengalaman amat buruk..mimpi ngeri..

Edited by Modngengade at 24-11-2015 08:31 AM
pittjie replied at 24-11-2015 07:49 AM
sis changa pun mek kelate kan sis? eh ... changa tu cikki ke cikka tak tau la meols. ke changa dan ...

kakak syak orang yg sama....
dengar cerita heshe ciknek rogayah laknatullah .....kecewa kerana Islam menghencap aktivita LGBT beliyau lantas terus menyembah berhala

Pengalaman aku lah kan dgn ore2 KELATE nih,suka sgt kutuk negeri lain,balik2 ayat dia org luar!!!org luar kedekut lah,org luar pemalas lah,annoying kot...yg lelaki tu suka sgt nikah cerai,dah mcm hobi lak tuh...yg pompuan tu kuat jangok,penampilan harus jaga walau pg pasar beli ikan ,tapi bab memerli org pun demo blh tahan mulutnya...hazabbbb

Kejap lagi forum legend @peYno masuk thread ni, mau lari tak cukup tanah semua jawa jawa pontian berkerak kat thread ni.

sedap sedap je korang kutuk org kelantan ye....

eLiaD replied at 24-11-2015 01:53 PM
bab kebersihan cmne pulak?

Iols dok serumah dgn sekumpulan kelantanese..mmg iols surender bab kebersihan diorg...
Tp klu nk kuar gi pasaraya dpn umh,mekap tebal mcm nk gi bandar..

Aku dulu berfikiran buruk pasal orang kelantan sebab terpangaruh keadaan sekeliling.bila ada orang kelantan dah jadi keluarga sendiri baru aku kenal diorang ni sangat baik.yang jahat mana2 negeri pun ada..contoh cuba cari keburukan perempuan utara.dah korang cari keburukan mesti jumpa banyak punya.

Wutever lah

Pengalaman aku dengan orang kelantan plak..ermm..apsal diorang gaduh sama diorang..selalu jumpa yang cari senegeri je..pelik kelantan aku jumpa ni..sorang dari kota bahru sorang dari gua musang..dok seumah akhirnya bercakau sebab seorang kawan aku dari ganu..aku zass je dengar cite diorang....sorang lagi awek kelantan mix johor..balik umah atok kat kelantan pakai tudung..balik jb masyaallah....camne tu??