CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: honeydowngiler

Aku stres lagi

Cuma aku risau klu mak mertua aku perasan yg kluarga aku xdtg menjenguk aku je..aku xnk mertua aku pikir bkn2 pulak

Xpayah la TT woi kalau dah tahap nak buat loan segala... takut masalah dikemudian hari. Buatnya TT xsempat nak bayar habis loan, laki TT pulak nak hadap. Adik2 beradik TT mesti xkasi rumah tu kat suami/anak TT.. tengok perangai pon dah tahu.

Lagi satu, bukan tanggungjawab TT untuk memberikan sebiik rumah untuk Ibu memandangkan Ibu TT mmg dah ade rumah pon. Xwajib pon untuk TT bagi duit kat mak... kalau bagi, dapat la pahala. Pokoknya, skrg TT perlu fikirkan kemampuan diri & keharmonian rumah tangga.

Buat dunno je la mulut2 puaka yg bersuara..

susah-susah ko tukar je la no hp tt oiii...
sembunyikan diri beberapa bulan atau sampai bersalin..
kalu takat mereka nak call buat sakit hati je..

prettyuglybabe replied at 24-11-2015 04:11 PM
susah-susah ko tukar je la no hp tt oiii...
sembunyikan diri beberapa bulan atau sampai bersalin..
...

aah..betul tu.... klw rase xnk tukar no... jgn angkat.. xpon block je utk sementara waktu...lebih elok mcm tu... sekurang2nyer tt x stress..

honeydowngiler replied at 24-11-2015 03:18 PM
Adik bradik pulak jnis tak bole ditegur..klu tegur aku dimrh2 balik.aku ni sbb aku duk asrama kot ja ...

aku cadangkan ko cakap je tak lulus..tak pun ko suruh la sesape kawan ko nyamar jd org bank ke buat2 call mak ko yg loan ko tak lulus...

jgn la aku nasihatkan..keraskan hati ko tak yah la nk pjm loan..loan gomen berpuluh2 tahun br nk habis..nnt adik2 ko amik kesempatan

Tak payah lah tt

Family jenis ambil kesempatan mcm ni tak payah layan. Sila fokus kepada diri sendri, husband and si kecil. Ingat..nnt tr nak beli aset utk diturunkan dekat si kecil juga. Ni nnt buat rumah utk mak and adik2 semua, kang tt susah nak tambah aset lain.

Abaikan apa mertua fikir. Just cakap mak x dpt dtg ke apa ke. Please jangan buat apa yg diorang minta. You have your own life now.

Follow Us
Benar apa yg korang cadangkan...aku kena pikir yg utama..laki aku dan ank yg bakal lahir...mak aku xpenah fikir dan memahami..suka memberontak mahukn ssuatu.sepatutnya mak nak buat kenduri doa selamat utk aku mudah bersalin tapi lepas kejadian ni senyap dah seribu bahasa...apa2 pun doakn aku mudah bersalin...aku buat semampu aku kerana aku sedar aku bukan org kaya

Tt..i terharu dgr kisah tt..tt byk2 sabar ya..

Pa yg i nmpk dari crite tt ni femli tt jns amek kesempatan n seolah2 mak ayah tt hanya penting diri sendiri..i tergamam dgr kisah mak ayah tt yg mtk anak tggung bapa...mmg betul kita tanggung ibu bapa tp kali mak ayah yg baik & penyayang dorg xtergamak nak berkata mcm tu..

Ttg lian i rasa tt jgn buat sbb tt dah ada femli sendiri..kadihan diri sendiri dulu sbelom kesian kt org lain..
Tt byk2 sabar ye...mtk doa kt Allah byk2 n bsungguh2...mtk maaf kalo i ckp, pegangan agama dlm femli tt mungkin kurang sbb i nmpk byk kepincangan..i mtk maaf ya bg pandangan mcm ni...i harap tt akan lebih bahagia & dkurniakan berjuta2 kebaikan dlm idup tt...

cik_kitty replied at 24-11-2015 08:54 PM
Tt..i terharu dgr kisah tt..tt byk2 sabar ya..

Pa yg i nmpk dari crite tt ni femli tt jns amek ke ...

Xmengapa cik kitty..mmg begitula hdp xpernah menyenangkn hati....cuma masa je dpt mengubah itu pun kalau mereka nak berubaj dan keluar dr zon selesa sbb sering bergantung hrp dgn sy ni..sy pula nk bergolok gadai...bila sy susah dibiarkn mcm xada waris.adik beradik bagai kacang lupakn kulit...

Kdg pelan2 sembang ngn laki...mudahkn lah urusn nk bersalin nnt..dahla ada kluarga mcm x mempedulikn...kol pun xada...risau ngn apa agknya doa mak...dhla suruh beranak sndiri

Tt.. Jawab je nak buat loan dah tak lepas sebab nama dah banyak kat bank. Bukan diorang pandai pun nak pergi bank negara check ccris tt pun. Lepas tu jangan bagi muka sangat, nampak macam naik lemak je

Edited by ninja boy at 24-11-2015 10:49 PM

beli rumah sendiri utk duduk sendiri, kalau mak nak duduk kira beliau menumpang gituh

tanah di kg itu tanah kosong ka tanah sudah ada rumah ka geran atas nama siapa, agak2 ada option utk rumah mesra rakyat ka, atau bina rumah mak beserta rumah sewa/homestay 5 ketul atau bina kedai menjana pendapatan kedai makan car wash pusat asuhan atau kebun atau ternakan haiwan utk dimakan

ninja boy replied at 24-11-2015 10:44 PM
beli rumah sendiri utk duduk sendiri, kalau mak nak duduk kira beliau menumpang gituh

tanah di kg ...

Tanah kosong.mcm rncg kg tersusun tu...bole memang bole buat mcm rumah mesra rakyat tapi pulus nya mstila dtg dr saya juga tu

rumah rakyat itu min rm45k ja tolak subsidi rm15k =rm30k, 30k bukan mahal pun. dan lepas tu boleh beli rumah sendiri, konsepnya dua2 dapat. duit bayr rumah bole share kutip rm50 ka

ninja boy replied at 24-11-2015 11:07 PM
rumah rakyat itu min rm45k ja tolak subsidi rm15k =rm30k, 30k bukan mahal pun. dan lepas tu boleh be ...

Malas dh sy.asik sy je kena bekorban...yg lain mcm buat keras je...btui forumer lain ckp..better sy fokus pd kluarga..kang laki sy pun bosan asik sy bntu kluarga...sbb skg  sy dh berfamili.klu sy susah xde sapa nk tlg

honeydowngiler replied at 24-11-2015 11:10 PM
Malas dh sy.asik sy je kena bekorban...yg lain mcm buat keras je...btui forumer lain ckp..better s ...

Jgnkn 50 berapa sen pun sy x penah merasa duit adik beradik sy..mak sy pun jnis bekira

simpati u ada bad mom..

dengan situasi family u, me rasa tak berbaloi
u menolong, sudah sudah kemudian u sendiri sesorang juga
dengan suami dan anak...

baik u simpan duit untuk diri dan anak...
kalau mak u meninggal, me tak rasa hubungan dengan adik beradik
kamceng jugak, semakin menjauh adalah...

diorg adik bradik dan mak bapak perlu diterangkan jelas2 apa yg betul x betul apa yg patut dibuat, agak rugi keluarga bertelingkah apa pun x dapat apa2 manfaat macam org kudung kaki x boleh buat apa2. rumah rakyat itu mereka boleh mohon, pandai2 mereka cari wang atau suh sibling byarkan share, kena berbincang dgn diorg jelaskan kepada mereka siapa yg bakal duduk situ siapa bakal mewarisi rumah dan rangcangan tahun mendatang

honeydowngiler replied at 24-11-2015 03:52 PM
Cuma aku risau klu mak mertua aku perasan yg kluarga aku xdtg menjenguk aku je..aku xnk mertua aku p ...

Itu yg kau nk risaukan....byk sgt kau pikir tt...jgn le perkara remeh mcm tu kau kaut  buat semak kepala...

Kau ckp je kat mil mak kau kena jaga abg kau yg mental tu....so tak dpt dtg & tgalkn dia kat kg...nk bawak duduk dgn kau dia tanak....

Kau patut bersyukur mak kau tanak jaga kau masa bersalin, klu dia jaga chances kau nk kena meroyan tu 99%....1% lg tu sbb dia tlg jaga baby je....lebih baik dia tak dtg, nanti lg byk yg kau menjeruk rasa...

jazaa100 replied at 25-11-2015 09:06 AM
Itu yg kau nk risaukan....byk sgt kau pikir tt...jgn le perkara remeh mcm tu kau kaut  buat semak  ...

betul tu.... tak payahlah nak hadap mak yu datang jaga cucu dia...

esok lusa dia buat modal dah susah payah tolong then yu pulak akan jadik so call terhutang budi.
Masa tu sedaplah dia nak amik kesempatan ungkit balik suh buat loan beli rumah.

misi menebus budi lah konon...

sorry to say lah.... but.. emak anda sgt selfish. sekian.