CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: barfi

Anak diana danielle ( Muhammad ) petah bercakap tak macam budak 2tahun

Nham22 replied at 28-11-2015 10:24 PM
elok Diana ni tak carik datok2 kayap...tak pon merampas..tak pon jd bini no 2 walauponn die tarap2 m ...

yeah

Diana Dianelle boleh diklasifikasikan sbg bebas merdeka ,xmelukakan hati mana2 wanita , xcaras suami org ,now beranak 2.....Tuhan pun tahu siapa lebih layak diberi anak.

Budak2 klu makpak dia rajin layan cakap n tanya soalan mmg akan cepat tangkap n belajar. Takpayah pelik sgt

susukambingbest replied at 28-11-2015 06:02 PM
nak ank petah brckp, slain dr genetik ek.. akk tgok sorng membe kt opis ni dia layan ank dia brsembn ...

Ye betul.. saya pon selalu berbual dgn anak saya menggunakan bahasa biasa.. xde la mcm sesetengah org bile berckp dgn bdk umur 2 tahun.. "meh tini mama tium tikit.. ala bucuk2 bacin chomey".. saya biasa berbual dengan die.. "e'eh yaya.. satu hari x jumpe.. mama rindu.. hari ni yaya buat ape kat rumah mak?" (Mak tu panggilan utk org yg jaga die)..
Kawan2 pon kata saya melayan anak mcm melayan bdk besar sbb umur die 2 thn die pandai makan sendiri.. sepah sikit2 tu biasa.. n bile kite selalu berbual dgn die.. die punye pengetahuan menggunkan perkataan tu byk.. umur 3 tahun die da pabdai guna kata sendi.. anak saya juga boleh berbahasa inggeris sikit2 walaupon sy lebih suka guna bahasa melayu sbb die rajin tgk utube .. sampai bile balik kg rumah mertua die ckp inggeris jgk dgn org tua tuu.. hehe.. yg penting setiap anak dilahirkan dgn keupayaan yg berbeza.. sy mengaku die berjalan lambat.. umur sethn lebih baru pandai jalan sampaikan asyik kene perli ngan ipar duai.. tp x pe.. yg penting anak sy x pelat..

klobot replied at 28-11-2015 11:29 PM
Budak2 klu makpak dia rajin layan cakap n tanya soalan mmg akan cepat tangkap n belajar. Takpayah pe ...

Betul.. kalo da hari2 mengadap forum gosip cemane nak berbual ngan anak kan??

Tak semua budak sama pkembangan nya..kadang2 ada budak lambat bcakap,walau diajar mcm mana sekalipun..mcm anak kwn sy..mak pak dia mmg berbual cam biasa,tp disebabkan pkembangan dia x senormal bdk lain,anak dia autisma,dan dikategorikan speech delay..umur 4thn,cuma pandai sebut pa,ma je..yg lain guna bhsa isyarat..

Dulu saya tak suka dengan Diana ni. Macam mengada ngada. Tapi lepas dia kahwin, memang nampak sopan baik and keeibuan sangat especially dengan Chemad anak dia ni. Pandai sungguh dia jaga.

Follow Us
Nham22 replied at 28-11-2015 06:47 PM
aku no komen...anak DD ni umur brape taun ?

2 tahun anak dia

SayaSayangMama replied at 28-11-2015 03:55 AM
Sbnarnya ramai org mcm jiran ko tu contohnya family aku sendiri.

Bila aku bawak baby aku kt fa ...

kalau parents selalu berbual dgn anak - lepas tu anak sentiasa didlm environment yang ceria spt dikelilingi bermain dgn sedara mara mmg anak cepat bercakap tapi kalau anak dok dgn maid yang malas parents pulak busy tak ada masa nak layan anak mmg budak lambat bercakap.

Tetiba teringat kat anak retis tu dah 2 tahun tak bercakap cakap pun aii ingat dia ada speech delay kot?

Edited by munchkin at 29-11-2015 03:05 AM

Anak buah aku dua tahun petah tak pelat kupas telur perfect and pandai lipat baju (cara dialah). Abang dia dua tahun lebih pun belum boleh cakap. Lain lain budak ni punya perkembangan.

Anak iols umur baya muhamad tp x pandai ckp sgt. Pandai betoi muhammad ckp. Aunty kagum dgn kamu

Muhammad ade masuk taska mane2 ke. Since kita ni jiran bole la kwn ngan anak aunty. Anak aunty x berapa pandai ckp la

Chemad memang comel sgt!! Selain arrian anak tomok,iols suka tgk video chemad ni. Goodjob chemad!

Aku pun dah lama terperasan! Aku bandingkan dengan anak fasha sanda. Anak diana kata lahir bulan 7. Anak fasha bulan 4. Tapi anak diana jauh lebih petah dari anak fasha. Lagi satu yang aku perasan, masa mereka bergambar sama-sama tengok ayah-ayah mereka main polo. Gigi anak diana punya dah penuh. Gigi anak fasha baru tumbuh 4 batang je gigi bawah.

DD rajin layan borak ngn anak dia kot. dan maybe chemad jenis cepat tangkap..

sukacactus replied at 28-11-2015 06:43 PM
Aku ambik neurogain dl...DHA minyak ikan
Mkn start dr pregnant 7 bln sampai la menyusu kan ank
Lps ...

Kat farmasi ade jual ke babe?
Dlm brp hengget hrga nye?

Adoyaiii comel sungguh mohammad nih ha. Membesar jadi anak yang hebat dunia akhirat tau,.nak :

barfi replied at 28-11-2015 07:29 PM
Nampak macam besar dari usia kan..

Budak ni Ada gen kokosen , tak heran lah dia nampak besar...

juliahanif replied at 29-11-2015 04:37 AM
Kat farmasi ade jual ke babe?
Dlm brp hengget hrga nye?

Ini citer 10 & 13 thn dl
Beli kat private spital tempat cek perut
Skrg maybe ada kat farmasi
Rega dl dlm 5-6 puluh...xberapa igt dah hihi...

Comel je panggilan Che Mad

Tak perlu pertikaikan pasal tumbesaran anak2. semuanya berbeza..anak saya 5 bln dah tumbuh gigi. setahun je dah nak penuh gigi dia tp jln lambat, setahun 2 bln baru berjalan. saya tak penah ckp pelat dgn dia tp stil cakap pelat dan lambat. anak saya skang 5 tahun tp org igt dia dah 8 tahun padahal takde gen omputih. hanya gen org melayu dan jawa je . jadinya tak heran kalau chemad petah bercakap dan badan dia lbh besar dari bdk sebaya dia.