CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kassim_Patolan

Marsha Milan Londoh sudah memeluk agama Islam!

stacy convert sbb nak kawen dgn akim takde kena hencap mcm marsha ni..lagipon ni hearsay je kan? ada berita yg dah di sahkan ke?

unoryah replied at 3-12-2015 12:02 PM
Bible yg ada pada aku tak ada pula halalkan arak dan babi, malah tertulis di dalamnya udang, soton ...

Bible ade byk version kan.. Antara ya Yg terkenal old n new testment tu.. Meolss xtau kamu baca yg mana satu..

KItab injil yg asli mmg xsama dengan kitab bible yg skrg.. Utk jawab soklan kamu ni, rasanya lbih tepat kamu selidik siapa st paul the apostle (dalang utama menukar kitab asli injil kpd yg kamu baca skrg), dan sy percaya kamu akan dpt jawapannya.. Sekiann.. Wallahua'lam..

juliez replied at 3-12-2015 09:54 AM
Sebab tu i tulis ahli kitab yg "mengamalkan ajaran", sebab itu lah syaratnya kan? Kalau setakat kr ...

Yup! Tapi bkan pada wanita ahli kitab tu je.. Laki islam yg nak berkahwin dgan wanita ahli kitab tu pun ade syaratnya.. Kalau setakat agama Islam pd ic tp x mengamalkan ajaran islam sebenar.. Baik xyah.. Yg ttg dr asri tu, aku xpasti plak.. Diluar pengetahuan aku..

adeqo replied at 3-12-2015 12:34 PM
Bible ade byk version kan.. Antara ya Yg terkenal old n new testment tu.. Meolss xtau kamu baca yg ...

Old & New Testament terkandung dalam semua Bible yang bnyk version tu..tapi so far kandungan semua Bible yg banyak version tu sama cuma terjemahannya beza

aku tau sapa apostle Paul tapi apa bukti yg korang ada nuduh apostle Paul ubah isi Bible?

Bible ade byk version kan.. Antara ya Yg terkenal old n new testment tu.. Meolss xtau kamu baca yg ...

pernah baca/ nampak Injil asli utk kuatkan bukti yg Injil kami baca sekarang dah tak asli?

unoryah replied at 3-12-2015 01:04 PM
Old & New Testament terkandung dalam semua Bible yang bnyk version tu..tapi so far kandungan semua ...

sama juga dengan quran sis.

banyak jenis terjemahan, mostly terjemahan quran akan tokok tambah benda yang tak tulis dalam quran then letak dalam kurungan gitu.

so sama jah quran dab bible ini, bukan authentic mana pun terjemahan nya

Follow Us

pernah baca/ nampak Injil asli utk kuatkan bukti yg Injil kami baca sekarang dah tak asli?

kenapa korang selalu kata Injil yg kami ada sekarang tak asli sedangkan tak mampu nak tunjuk mana Injil aslinya?

-to tt sorry..off topic

Knowlee replied at 3-12-2015 10:39 AM
Dah benda betul, salah ke bagitau? Okay, nnt nak delete komen tu. Salah rupanya bagitau.

Lain kali iols pun nak gtau la yg artis sekian sekian tu saudara jauh isteri pak menakan bekas suami nenek tiri bekas boyfriend iolss. Gtewwww

Changa replied at 3-12-2015 01:06 PM
sama juga dengan quran sis.

banyak jenis terjemahan, mostly terjemahan quran akan tokok tambah  ...

kan?

tapi aku nampak tak de pun agama lain pertikaikan Quran tu asli atau tak....

tak macam Bible yg dikecam hebat, padahal hampir semua cerita dlm Quran tu meniru dari Bible  dan diubah suai supaya pro pada Muslim,..contoh yang paling jelas ialah cerita anak2 Ibrahim, Ismail dan Ishak.  Dalam Bible,   Ishak yang cuba dikorbankan oleh  Ibrahim, dalam Quran pula  Ismail yang hampir disembelih oleh bapanya.....bagi aku Kitab mana yang lebih dulu diturunkan,  itulah yang betul.   Kan Islam hanya muncul 600 tahun selepas Kristian?

unoryah replied at 3-12-2015 01:21 PM
kan?

tapi aku nampak tak de pun agama lain pertikaikan Quran tu asli atau tak....

kalau dalam torah siapa pula yang ingin di korban kan??

weihhh hangpa weiiii
bukak thread lain laa
bod keagamaan dah banyak kupas pasal kitab2 ni..
ni bod gosip hiburan weiii...

Changa replied at 3-12-2015 01:24 PM
kalau dalam torah siapa pula yang ingin di korban kan??

Torah tu dalam Injil jg kan?

unoryah replied at 3-12-2015 11:45 AM
kristian Marsha memang tak celebrate Krismas pun..

rase mcm dia celebrate. aku follow ig dia kut..
dah nak krismas mmg sibuk la dia shopping raya utk family..

asamjawa replied at 3-12-2015 01:25 PM
weihhh hangpa weiiii
bukak thread lain laa
bod keagamaan dah banyak kupas pasal kitab2 ni..

ok..

aku try stop kat sini..

asamjawa replied at 3-12-2015 01:29 PM
rase mcm dia celebrate. aku follow ig dia kut..
dah nak krismas mmg sibuk la dia shopping raya ut ...

tak celebrate dear..

dia shopping just beli  hadiah buat sedara mara tapi tak ada upacara keagamaan di church macam Kristian yang lain

memang frust la kalau Marsha convert to muslim, mudah betul iman dia hanyut.  Kesian mak dia. Tertekan benar.  Sikap Marsha convert agama lain (kalau berita ni sahih) memang memalukan dalam komuniti tapi kalau itu pilihannya, apa nak buat?  Selalunya pilihan individu dalam komuniti kami dihormati meskipun memang menyedihkan semua...

juliez replied at 3-12-2015 09:54 AM
Sebab tu i tulis ahli kitab yg "mengamalkan ajaran", sebab itu lah syaratnya kan? Kalau setakat kr ...

yups...keyword dia adalah CHASTE, ie g menjaga kehormatan, kaki clubbing, kaki zina sana sini, tak termasuk...tak kira islam, tak kira yahudi, tak kira kristian...tak layak dibuat bini    
“... (Lawful unto you in marriage) are (not only) chaste women who are believers, but chaste women among the People of the Book, revealed before your time,"

hai, kawan aku lelaki kawen ng cina pun sebelum kawen da buat agreement, jangan paksa pakai tudung or what so ever. kawen pun sebab kawan aku tu melayu. huhu

nolya replied at 2-12-2015 11:03 PM
Samada yg memang asal-muasal muslim atau convertee, boleh aje kita katakan dah jodoh mereka. Wbgma ...

Kalau cakap pasal jodoh, org yg kawen lebih dari satu pun akan canangkan isu "dah jodoh" ni sister. Sbb da jodoh la mereka berkawen lbh dr satu.
Tp trend non muslim convert jd Islam semata nak kawen dengan lelaki Melayu kaya, bknnye berlaku di kalangan artis aje ye.
One of my chinese staff, secara openly mengaku yg dia x kisah pun masuk Islam kalau dapat kawen lelaki Melayu kaya. Tp utk mereka tukar lifestyle after marriage, jangan harap la.

Mcm artis kita ni, yg convert masuk Islam - berapa kerat je yg amalkan keIslaman tu? Tp as u said la, kalau si suami pun x berapa nak Islam, x pelik la isteri pun tunggang-langgang. Win win situation la kot

barfi replied at 3-12-2015 01:12 PM
Lain kali iols pun nak gtau la yg artis sekian sekian tu saudara jauh isteri pak menakan bekas sua ...

It's your choice lah utk percaya atau tidak. Kalau ai nak menipu, buat rugi la ai menipu setakat nama Marsha ni je. Bukannya kelas A punya artis pun.

mujer_in_espejo replied at 2-12-2015 12:05 PM
Helo? U dah kenapa? Apa masalah? Ada aku ckp org borneo kolot? Pikiran sempit? Jgn sebab kau berpi ...

Opkos bapa marsha risau noks.. umah depa dlm kwsn church..memang membesar kat situ...sunday mass si marsha adik beradik ikut choir..