CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Tejacuyani

Aku, mereka dan keseraman 1

Baca topik2 tu semua rasa mcm bestnyerrrr....sbb ada byk cerita hehe

Clover_Hill replied at 26-12-2015 06:57 PM
Lovely.

Mps dh meriah..yeahhh!

Terima kasih sudi baca kak..

Thank you sume sudi baca.. Jap g sya sambung Lg k. Nak g pasar malam jap..  Lapoo..

Klu Xde aral melintang jap g sya sambung lagi 2-3 cerita...

* sementara tgh rajin, kang Klu dtg jin malas (bak kate zachsham), x update berhari plak nnt..

Huu...

Hehehe.. aku ni silet reader jer.. mmg x der pengalaman bebda camne.. so tt.. kipidap..

Edited by Tejacuyani at 27-12-2015 08:39 AM

Asalamualaikum semua...

Ok sambung crita umah Sri putri plak, Sri putri 1 :

Umah Sri putri ni rumah teres 2 tgkt, umah ujung, ade laman besar gak tepi rumah, umah ni ktorg tggl sejak 2000 sampai 2011, so ade la dlm 11-12 tahun gak.

Belakang umah (back to back) kami ni ade famili India tggl. Bentuk umah sama ngan umah kami, laman pun sama besar. Cuma kat laman umah dia berhampiran pagar belakang ade dorg letak tempat dorg sembahyang. Kiranya kuil mini tu dekat dgn dapur kami la (sbb dapur belah belakang).
Sebelah dapur tu ade 1 bilik (blk along), n atas bilik along 1 bilik n atas dapur 1 lg bilik. So Yg mengadap blkg ade 3 bilik. Setakat Yg sya ingat, dapur n bilik atas dapur x pernah ade gangguan, cuma bilik along n bilik atas bilik along je pernah kena usik.

bilik along tu tgkatnye mengadap belakang, ade satu malam tu, Faiz dtg lepak umah (Klu sepupu sepakat ni faiz bf ng along, Nash bf ng Wan) skali nampak ade tangan hitam berbulu lebat tgh menghulur masuk ikut tingkap. Aku dgn crita pun da seram tahap gaban. Faiz pun terus kuar bilik muka pucat, lepak ruang tamu je.
RALAT BESAR SMLM, *yg kna tangan bulu tu Faiz, bukan Wani.. (Sbb smlm aku ckap Wani, padan la ending mcm x kna je, now dah edit blk). Tp yg pastinya Wani tetap Hati kering.. Ingat Lg mase die tadika buat salah ape ntah mak kurung die dlm bilik air, meraung-raung die ckap, "tuhan,, tolong!!" Drama sungguh. Sejak tu die jd hati kering kot. Serius wei Wani mmg ati kering dlm byk hal.. Gile minah tu... Hahaa..

* serious... Bukan selesa... Hamjad betul auto correct ni.

Follow Us
Edited by Tejacuyani at 27-12-2015 07:46 AM

Sri putri 2 : (seram lite2)

Walaupun famili aku besar, tolak mak ayah, along kerja, aku n Nash pun da berhijrah ke kl, adik2 yg lain skolah, jd kt umah tggl la kak Milah, popoy n ateh. Ade 1 tghari tu kak Milah tgh masak kat dapur, tgh sronok memasak tibe2 dengar bunyi benda jatuh kt bilik along, kak Milah berlari la nk g tgk ape yg jatuh, takut la kot brg along popoy terjatuh kan ke ape ke.. Tp x, sbb popoy elok je dok tgh tengok tv ngan ateh. Tp ateh masa dgr bunyi tu pun terkejut juga la, berlari gak la nk tgk bunyi ape. Rupa-rupanya kasut boot(mcm Doc mart) along jatuh. Sebelah je. Along letak atas almari baju kayu. Masa dorg sampai depan pintu bilik tu, kasut tu masih bergoyang lg. Maknanya kasut tu mmg bru sgt jatuh. Masa tu kak Milah mmg dah pucat habis lah. Sbb die tu kira muda la juga lg. Lagi muda dr aku, cuma aku pggl die kak sbb aku terikut adik2 aku plak.. Huu.. Lagi pun die yg selalu dok umah, so mmg dia lah yg kerap alami benda2 tu.

Pastu masing2 sambung buat hal masing2, sbb famili aku ni da sampai tahap dah lali dah sebenarnya. Tggl gangguan tu extreme x extreme je. Ktorg more tu terkejut2 je.

*lupe plak.. Yg pasal umah India blkg umah yg ade kuil tu, xtau plak ade kaitan ke x dgn penampakkan tangan berbulu itam or kejadian2 lain kt umah tu.

Edited by Tejacuyani at 27-12-2015 08:46 AM

Ok, now kte teruskan pula dgn kisah rumah sewa wangsa maju. Actually punca aku nak sgt syer crite sbb td ptg aku bru terbaca kisah rumah sewa kat wangsa maju. Sbb bila bca2 mcm sama je dgn umah Yg aku pernah sewa ngan course mate aku dulu.

Rumah sewa wangsa maju 1:

2004-2005, aku ngan 3 org course mate aku (gg, Liza n ili ) sepakat cari umah sewa sbb x selesa nk tggl d hostel yg kolej sediakan. Sbb hostel perempuan tp back to back dengan hostel pekerja kilang lelaki, so sgt rasa x secure d situ. Atas kegigihan gg, kami dpt lah sewa rumah flat 4 or 5 tgkt, xingat. Klu x silap 5 tgkt tp kt bawah skali mmg da ade umah da, so da consider 1st floor. Seksyen 1, block F* gak, dekat alpha angle n lrt, mmg lokasi strategi utk student2.

Knape gg gigih berbanding kami2 yg lain? sbb die ni sarawakian, iban christian, memandangkan kami sume blk ke kmpg masing2 yg kt semenanjung je, die pon dok la melepak mencari umah kat kl. Akhirnya dia dpt rumah ni, tgkt plg atas, 2 bilik 1 bilik air rm500, ok lah tu berbaloi la syer 4 org rm125 je sorg. Owner umah ktorg tu India.

So bile da dpt umah tu gg la yg masuk dulu, siap basuh rumah sorang2 lg. Pastu elok je dok umah sorg2 tggu buka sem. Bile nak buka sem je Liza, ili n aku pun pindah masuk umah tu, aku plg last masuk. Masuk2 mmg seronok sbb umah bersih. Syg gg. Tp kami budak2 bru nak up dok kl ni lupe 1 hal, yg gg ni kristian, confirm la die x buat doa selamat kann..

Ñi story yg paling seram yg aku alami sendiri yg aku Xnk alami lg da lepas ni. Ade satu malam, ade sorg member tumpang tido rumah, oleh sbb kesian die tido sorg kt ruang tamu, aku n ili pun angkut la tilam bantal busuk n selimut tidur kt ruang tamu. Kedudukan dia, member tido plg dekat ng dapur, then ili then aku, kirenye aku paling dekat ngan pintu masuk umah laa.

Best cerita kau. Kipidap dongibab bercerita. Yg ni barulah bukan rekaan

Edited by Tejacuyani at 27-12-2015 08:52 AM

Lepas rancak borak sume masing2 da ngantok nk Start tido, lampu ruang tamu mmg x tutup masa tu, sbb masing2 malas nk bgn. So sbb silau aku kelubung je selimut sampai kepala. Mmg kejap je lepas tu, dlm 5 minit lepas tu, aku dengar bunyi nafas yang kuat dr dapur, bunyi nafas + merengus mcm binatang buas atau babi utan, mmg Korang dengar mmg terus kata bunyi beast laa.. Bunyi tu bergerak dr dapur, lalu area kepala member, kepala ili then menghampiri kepala aku. Bunyi die tu kte dpt agak seolah-olah die merangkak. Cube la bygkan ek korg dpt dgr bunyi menghala ke korang tp korang xtau rupa die. Benda tu jln sampai kat kepala aku, pastu die mcm dekatkan muka die kat muka aku, mcm mana aku tau sbb aku boleh rasa bahang nafas die dihembus ke muka aku. Masa tu aku baca ayat kursi  berulang-ulang kali tp dia x blah2 gak. Aku pun x tau masa tu aku baca betul ke idak. Mana xnye jantung ni mcm nk melompat keluar dr badan dah berdebarnye tu. Last2 aku x tahan sgt, dr takut jd geram n marah sgt, sampai aku niat dlm hati, apa nak jd pun jd la, aku nk selak selimut nak maki benda alah yg kacau aku tu. Tp mmg haram xleh gerak la kann,, mcm sume terkunci. Tp lepas tu, terus aku dpt rasa yg benda tu berundur blk ke dapur, ikut laluan asal die, pelan-pelan bunyi nafas tu ilang.

Dan-dan tu terus aku selak selimut, (boleh plak gerak, hampeh) tgk ili, elok je die tido posisi sama sblum aku kelubung kan diri dgn selimut. Member pun elok je tido. Nape aku terus tgk ili sbb aku ade gak terfikir myb Si ili ni ngigau. (Sbb aku mase tu mmg mencari logik la, sbb x puas hati kan) Tp x ye kawan2. Mmg lepas tu aku terus kejut 1 rumah bgn. Story kt dorg ape yg aku alami. Masing2 mmg cuak laa sbb sume pompuan. Masa tu pkul 3am. Pastu sume dok borak je tggu pagi siap2 g kelas.. Masing2 kat kelas muka toyyee je.

Ttsila smbung lg ea...hohohoho

Edited by Tejacuyani at 27-12-2015 08:57 AM

Yg aku ni sejenis manusia yg nak mencari logik. Gile la x puas hati ape yg berlaku sebenarnya. Last2 gg ckap kat aku, "biase la kak(sbb aku Lg tua), gg da selalu kna." Yg ni dia ckap bisik2 sbb xnk ili n Liza dgr. Takut dorg takut kot.

Ujung minggu tu Liza blk kg, atoknye mmg jenis boleh tgk2 dr jauh katenye. So Liza sruh la atoknye tgk kan umah ktorg. Atoknye die ckap benda tu suka kat org paling akhir masuk umah tu, maknanya aku la tu... Mak aikh,, x rela u ollss!!

Dalam seminggu tu mmber ktorg ni mmg kerap tumpang tido umah, sbb da biase so dia releks je dok tgk tv kat ruang tamu sorg2, ade skali tu die nampak kelibat mcm beruk besar kaler itam kt frame pintu dapur, sbb tv sebelah pintu dapur je, benda tu mcm intai2 je. Kdg klu nk jemur baju kt balkoni, akan nampak kelibat then benda tu ilang. Yang gg pun, die selalu je nampak benda tu bertenggek kat balkoni dapur rumah. Sbb bilik die mmg tingkap mengadap balkoni, bilik aku plak mengadap koridor depan. Tp gg mmg sgt berani, pdhal kecik je orgnye.

Mmg itu lah pengalaman aku paling seram n cukup laa mmg Xnk rasa daa... Enough Is enough!!!

Btw sejak dr tu aku da x kna kacau da kat umah tu. Mmber Yg selalu tumpang tu plak kna. Selamat aku... Hihuuu.. Yang die selalu kna tu penampakkan makhluk beruk tu la, xtau la Klu hantu raya ke ape ke...

Edited by Tejacuyani at 27-12-2015 08:59 AM

Huu... Terima kasih sudi baca.. Sory x dpt reply satu-satu.. Sbb internet slow tahap baboon.. Geram je taip2 ilang.. Td ade tulis story pasal anak buah (anak along) gaduh ng pintu toilet umah die, tetibe nk send internet hang.. Maka otak aku pun sama ikut hang seketika.. Huu..

Esok plak eh kte sambung, nak merewang ke umah org lain jap.

* insyaAllah selagi Xde halangan sya akan terus tulis, tp story Yg sya ade mcm kt tajuk tu jelaa.. Mane2 kot terdengar kemudian2 sya tambah topik kat post #1
*arrow,, Klu bukan kisah benar sya akan mention 'ini crite tipu'.. Huu..

Bagus la ada gak org nak cerita seram di mps yg sederhana sendu nih...aku folo...

teringat dulu ada sorg porumer yg bapak dia pegawai jugak n deme 1 family tinggai di banglo pegawai yg seram jugak..lupa dah sapa nama porumer tu..gaya dia cerita pun best tp tu laa..x muncul2 dah...ka dia tukar id yg tu x sure..

alieyrina replied at 27-12-2015 01:09 AM
Bagus la ada gak org nak cerita seram di mps yg sederhana sendu nih...aku folo...

teringat dulu a ...

Tq sudi baca story ku yang x seberapa ni..

Ade baca gak rasa nye, bukan mamaezah ke? Yg dok kuartes kat bangsar ke mane ntah, x ingat la, yang main house die asing ngan dapur n maidroom tu..

Mmg anak2 org law enforcement ni sedih skit, asyik pindah sekolah je. *mase dulu anak yang bersekolah xramai, ayah gigih lg tukarkan sekolah, tp bile da ramai, ayah dah malas nk pikir. Klu x silap dr dulu sampai skrg ade 6-7 gak lak ayah kna tukar posting. Tp now ayah da pencen.

Tejacuyani replied at 25-12-2015 11:21 PM
Ok.. Kisah bermula :
Kisah aku d asrama sekolah menengah 1.

SIGS ek?

Keep up the great stories dik!

nhuser replied at 27-12-2015 07:44 AM
SIGS ek?

Keep up the great stories dik!

Hahaa.. Yelah kot.. Kdg2 taip rasa mcm terreveal byk plak.. Nervous pun ade takut org yg kenal dpt tangkap.. Huu..

Besh story uols ni. Iols pun dah tersangkut dah haaa.

Huu... Moh kte crita selingan jap pasal anak buah sya, sofia (now 4 tahun tp mase kejadian ni sofia bru 2 tahun)

Kisah sofia

Sofia ni anak kecik along aku, dia ade abg yg tua 2 tahun dr dia. Kejadian ni mase dorg tinggal kat umah flat 5 tgkt kat Johor. Along aku keje, so kat umah tinggal lah kak long, abg n sofia. Dorg 2 beradik ni suka main dalam toilet. Umah tu 3 bilik 1 bilik air kot Klu x silap. Kadang2 bawa mainan masuk bilik air main. Kadang tu kalau mandi pun lama je dok main2 dalam bilik air.

Then ade sehari ni, kak long dgr sofia bising-bising marah-marah depan bilik air, Kak long dr dapur g la ke bilik air kot tgk ntah abg tgh dok kacau adik die ke ape ke.. Rupanya x, sofia tgh marah pintu bilik air, dlm pelat2 tu siap angkat tangan ugut nak babap2 lg. Kak long da cuak la, tnye "adik, adik tgh cakap dgn siapa tu?" . Pastu dtg abg die dtg dr depan mencelah, "dlm bilik air ade kawan Abg laa...". Seriau la kak long aku sbb sblum ni die selalu nampak, tp now anak2 plak yang nampak. Die x nampak. Dah lama tu bru die mcm perasan ade budak dlm toilet tu, 2ekor katenye.

Yang along aku plak ade skali tu die dok umah, x tahan nak membuang. Tiba2 nk buka pintu toilet x boleh, hangin lah die. Kat umah tu die tggl 4 beranak je tgk yg lain sume kt depan. Agaknya da x tahan sgt, ditendang nye pintu toilet tu, masuk n membuang. Lock pintu toilet tu jenis selak, bukan tekan, so agak x logik boleh terkunci sendiri. Ntah sapa lah dok dengki kt along aku mase tu.. Huu..

Now dorg da pindah umah teres, xtau laa ade story ke x lg. So far lom dgr ape2..