CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Tejacuyani

Aku, mereka dan keseraman 1

Nice one. Keep up the great stories, Tuan Rumah....

Tejacuyani replied at 27-12-2015 07:42 AM
Tq sudi baca story ku yang x seberapa ni..

Ade baca gak rasa nye, bukan mamaezah ke? Yg dok kua ...

samalah dengan kita pon. my abah pun law enforcement, asik2 pindah randah aja sampai dah muak selalu jadi budak baru kat sekolah. klu x silap sejak darjah 1 sampai upper 6,dekat 8 buah sekolah rendah plus menengah di 4 buah negeri berbeza aku sekolah. well kipidap,tt. klu tt ade citer seram kat kem,bole share.

Edited by Tejacuyani at 27-12-2015 09:27 PM

Asalamualaikum semua.. Sya sambung ke story di kolej/ uni (bru naik taraf) sya plak ye.

Uni sya ni boleh kira rare laa dlm Malaysia ni sbb satu-satunya uni yg menawarkan kursus kesenian 100%. So klu da nama org seni kan, kerja mmg x tentu mase, kelas/trainning dr siang sampai ke malam. Kdg klu dekat hari persembahan mmg pkul 12-1pg juga laa balik.

1. Histeria
Sebelum uni aku ni mendapat tapak uni sendiri, uni kami asyik berpindah dr satu tapak ke satu tapak sbb menumpang bangunan lain sblum tapak uni skrg siap direnovate. Tp aku dpt merasa sekali je perpindahan. Mase kat bangunan lama dulu Xde la kes2 angker, tp kat tapak uni Yg sekarang ni mmg byak. Masa berpindah ke tapak baru, aku dah masuk tahun 2. Biase laa Klu masuk uni kan junior akan masuk awal seminggu sbb orientasi. Jadinya oleh kerana dah ade tempat sendiri, uni aku tahun tu wat orientasi kat dlm uni sendiri. Kira junior laa merasmikan hostel sume.. Huu...

Biaselaaa budak2 baru nak up kan, culture Shock kot pindah tempat baru, so mase minggu orientasi tu mmg ade la kejadian histeria. Katenye nmpak ayam hutan bagai la ape laa, so Xde keseraman sgt d situ. Namun untuk batch bawah beberapa tahun dr sya, orientasi d tempat yg sama, dilaporkan lebih dr 50% budak pompuan histeria. Mengapakah? Yg ni mmg mcm agak kelakar. Puncanya dikatakan batch tu ramai student baru yg ade pendamping / saka yg dibawa secara sedar atau tidak itu x pasti. Xtau laa saka dorg masing-masing dok berlawan ke ape ke.. Sampai panggil ustaz laa dtg nak buang benda2 yg menepek tu, ade sorg mamat tu siap ade berpuluh2 ekor lg dok menepek kt die sorg.

zennaya replied at 27-12-2015 04:42 PM
samalah dengan kita pon. my abah pun law enforcement, asik2 pindah randah aja sampai dah muak sela ...

Mak aikh 8 sekolah?.. Sya dulu 5 je, tu pun payah nak cari kawan.. Tp bukan la sbb org Xnk kawan, cuma bile dpt kawan je kna pindah... Borink..

Pernah dok kem kat Perak dulu mase darjah 6 n form 1, tp x pernah kna ape2, Maybe sbb mase tu xpikir sgt kot. Cume mbak kami mase tu  selalu terkejut2, sya ktorg pun ikut terkejut. Klu tido pun nk buka lampu, tension je sbb sya yg tido katil atas double deck, sbb mbak takut nk tido kat bilik maid, hampeh sungguh.

TT aswara ke?

Ok sambung kisah uni balik....

*Uni sya student dulu Xde la ramai sgt, batch sya dulu dlm 100++ je! now je da start ramai sbb course da makin byk n org minat blajar seni makin ramai kot.

Twin 1.

Ni bukan laa kisah pasangan kembar d uni aku, bukan. Tp ni kisah penampakkan kembar org yang Xde kembar, mencik btul!! Bagi yg x tau, kami Ñi trainning practice mmg perlukan studio so mmg byak la studio d uni kami. Ñi kisah studio muzik (audio). Aku ade member yg sgt gigih wat kerja dlm studio muzik, mase kejadian siang, aku namekan member ni abu. Nak dijadikan crite, aku n abu tgh enak2 makan d cafe, tetiba halim(member lain plak) dtg tegur,
"eh, abu... Cepatnye ko naik sini.(cafe belah atas)."
Abu, "..."
Aku, "..."
Halim, "aku bru nampak ko kat studio td, aku panggil ko xdgr, ade.. Ko pakai headphone.. Aku nk masuk pintu kunci.."
Abu, " lim, aku dok sini dah lama lim, ko x caya tanya jojie (name rekaan, sume pun name rekaan)." Sambil tunjuk ke aku.
Aku pun, "haah lim, ktorg dr td kat sini je."
Gedebuk, halim Yg montel terus menhenyakkan punggungnya atas kerusi, dok kat meja kitorg.
"Wei, betullaa aku nampak ko, Klu x sape yg aku nampak.. Sape... Sape.."
Perbualan mati di situ, diakhiri dgn ktorg pandang 1 sama lain. Itu lah kali pertama geng ktorg sendiri Yg kna.
Lepas tu ade 2-3kali gak benda tu menyerupai abu, dijumpai oleh org2 yg berbeza.
Knape abu? Sbb kononnya abu selalu wat keje n

Follow Us

Awk dak asw ke? Ade dak Asw lepak sini ke?
*shembunyik**

Edited by Tejacuyani at 27-12-2015 06:32 PM

++sambungan
Sbb abu selalu wat keje n lepak sorg2 kat kat studio tu, so benda itu sudah berkenan.. Huhuu.. Tp die muncul mcm tu je, Xde la kacau ape sgt.

Edited by Tejacuyani at 27-12-2015 07:12 PM

Twin 2 :
Kejadian berlaku di hostel. My room..
Hostel katil double deck 3 bijik. Lay out nya, masuk pintu, kiri locker kayu, kanan bilik air, depan skit kiri meja study, kanan katil bersusun. Satu bilik 6 org.

Reen, dok katil plg dekat ngan toilet, belah atas. Aku plak katil plg ujung dekat ngan tgkp,belah bawah. Mase kejadian, reen dah dok baring atas katil die, telinga disumbat earphone discman (zaman discman dulu). Mmg tabiat die sblum tido. Tiba-tiba reen nampak aku bru blk dr mane ntah masuk bilik.

Reen, "lambatnye balik kak?.. Mesti akak penat, balik latihan lewat2.." Mane x nye mase tu da pkul 12mlm lebih, Discman die d pause kejap sbb nk tggu respond aku.
Aku, " ..."
Reen, "(dlm hati) penat sgt la tu kot sampai org tnye pun x jawab."... Pastu dengar diskman sampai lelap.

Esoknya, reen selisih ngan aku kat uni,
Reen, " kak, sombong nye semalam reen tegur x layan."
Aku, " bile?"
Reen, " mase malam mase akak blk bilik laa, pkul 12 lebih camtu..."
Aku, " reen, smlm akak x blk hostel, akak balik umah.."
*utk pengetahuan sume, walaupun dok ostel sya sewa umah gak, sbb klu pas latihan g makan luar malas nk ngadap guard Klu da lewat.. Huu..
Reen, "akaaakkkk,,, Abis smlm reen nmpak sape? Rambut kenteng panjang mcm akak, jln g katil akak... Btul laa reen nampak kepala akak terapung g katil.."
Aku, "@&$#**¥... Dah Klu nampak kepala terapung Nape tnye aku

++sambungan

Aku, "$@&#**¥... Dah nampak kepala terapung nape tanya aku lagi kamjad!!! (Pinjam word JC)"

Tejacuyani replied at 27-12-2015 06:28 PM
Awk dak asw ke? Ade dak Asw lepak sini ke?
*shembunyik**

tak, saya teka je sebab situlah 100% seni kan..

mai-shi replied at 27-12-2015 07:08 PM
tak, saya teka je sebab situlah 100% seni kan..

Owh... Hahaa.. Ok... Tq ye sudi singgah sini..

adik saya blaja kt aswara sekarang.. sem akhir.. huhu , cerita  TT best!!

leanazlea replied at 27-12-2015 10:31 PM
adik saya blaja kt aswara sekarang.. sem akhir.. huhu , cerita  TT best!!

Adik awak student degree ke diploma?good3...  Seronok dgr... Huu... Al-maklum la uni x glamor, dulu Klu naik teksi pun pemandu teksi tnye, "pakcik x tau plak ade tempat blajar kat sini."Die Xde story ape2 ke?
Ape pun ckap kat die all the best n good luck.. Huu..

Hai korang,
Arini tetiba mood nk story pasal gangguan jln PD-JB dulu plak. Xpelah main lompat-lompat skit eh... X byak story pun, ade 2 je..

Crite 1 :

Hari da malam, lebih kurang jam 9.30pm. Waktu ni hanya aku berdua dengan ayah, aku memandu, dr port dickson nak menuju ke JB.
Jalan yg aku tau selalu ikut hiway je, tp kali ni sbb dengan ayah, ayah suruh ikut jalan dalam, yang mane aku pun x tau sangat so ikut je lah arah yang ayah tunjuk. Tibe sampai 1 jalan tu, aku x ingat name dia tp mcm Air Kuning gitu lah, ayah tetibe bersuara,

Ayah, " Angah nak tau x?.. Hari tu kann, ayah lalu sini..."
Aku, "..."
Ayah"... (Pun diam kejap sbb tgk aku Xde respond)"
Ayah," xpelah nnt dah dekat jalan yang terang skit bru ayah crite, klu crite skrg kang Angah takut plak.."
Aku, " xpelah ayah, nnt2 je lah crite... " sambil dlm hati aku ckap, tau pun. Tp jantung dah dupdap3 dah.. Sbb time ni aku mmg da selalu lepak mps, so imaginasi tu dah mcm2 dah.

Bile da melepasi je kawasan jln hutan tu nk masuk hiway, ayah Start crite die,
Ade skali tu ayah lalu jalan tu, dlm kreta ade 4 orang, ayah memandu, mak tiri (mt), popoy n adik tiri (tom). Time ni tom n popoy da tido da kat seat belakang, da lewat malam da mase tu. Bile melepasi 1 signboard yg bentuk diamond tu, tau kan? Yg bucu atas kiri kanan bawah tu, yg ade gambar tengkorak laa landslide laa Yg tu..

degree, sama kelas dengan eric fuzi, fakulti pengurusan.. ada juga dia cerita hehe.. adik saya tu memang pelik sikit dari kecik.. kesian juga dekat dia.. ~

Edited by Tejacuyani at 28-12-2015 11:02 AM

++ sambungan

Tetiba MT bersuara, "abang nampak x tadi tu?"
Ayah, "ape die?"
MT, " yang kat tepi jalan tadi, dekat signboard td..."
Ayah, " nampak, tp nmpak gitu2 jelah.. Nape? Awak nmpak ape?" (Sbb ayah rabun, tambah Lg bile drive jln gelap mmg fokus kat jalan je la)
Dr penjelasan MT, die nampak dr jauh mcm ade bende bertenggek kat atas signboard tu, die ingat burung so bile makin dekat die fokus je lah pada benda tu, nak tengok la ape benda sebenarnya. Bila lalu sebelah signboard tu, MT nampak sebijik kepala, dagu die disangkut pd bucu atas signboard tu. MT pelik laa, bile da lepas dia siap adjust side mirror tgk blkg, dia kata nampak mcm baju lebai2, mcm jubah putih camtu la.. Mase tu MT x rasa takut lg, dah beberapa saat kemudian bru die rasa seram n tanya ayah, utk kepastian la kot.. Ayah pun mengiyakan jugak, sbb sebenarnya ayah da nampak, tp saja je buat diam..

Edited by Tejacuyani at 28-12-2015 11:09 AM

Crite 2 :
Balik dari JB mase tu, masih guna jalan yang sama, xtau nape ayah suke sgt lalu jalan tu. Aku lagi yang drive, so tentulah otak ni dok imaging mcam2 kan. Tgh syok2 drive sambil otak merewang2, tetiba ayah bukak tingkap. Buat lawak x kelakar plak ayah aku ni.

Aku, " ayah, nape bukak tingkap? sejuk laa... (Pdhal buka aircond pun sejuk gak)"
Ayah, " ayah nak isap rokok jap."
Aku, " alaaa... Nnt2 lah, tggu jalan terang skit... X suka lah asap rokok... Bla3.. ( seribu satu alasan aku mengomel)"
Ayah, " hahahahahaaa.. Nape? Angah takut eh?"
Aku, " yelah!!! (Eleh buat2 tnye plak org tua ni)"
Ayah, " xpe, dont worry lah, ayah ade..."
Sambung die sambil sambung isap rokok. Aku dlm hati mmg kembang kecut kembang kecut. Tetiba ayah cakap,

Ayah, " Angah nk tau x?.." (Dah sudah die buat perangai lagi...)
Aku, " ... "
Ayah, " ayah pernah nampak org usung keranda malam2 kat jalan ni, x ramai pun ngah, dalam 6-7 orang je.." "Pernah 3-4 kali gak ayah terserempak, tp Xde lah dorg melintas jalan, just menyusur tepi jalan je. Mmg semua pakai baju putih je."
Aku, " Owh.. Ok.." ( xtau nk respond mcmane da)
Bile lalu je kat signboard yg MT kate nampak bende tu, boleh plak ayah dengan bersemangatnye tunjuk kat aku, "ni ngah, signboard ni laa.." Bengkek je aku...
Padanlah ayah selamba je crite, da byk kali terserempak rupanya, agaknya dah lali laa tu.

*end kisah jalan pd-JB..

leanazlea replied at 28-12-2015 10:20 AM
degree, sama kelas dengan eric fuzi, fakulti pengurusan.. ada juga dia cerita hehe.. adik saya tu me ...

Owh, ye ke.. Baguslah.. Mase sya blajar dulu course pengurusan Xde lg.. Skrg rasa nk sambung je lg ambik pengurusan plak.
Nape adik mmg jenis mate boleh nampak ke? Share la story2 die klu x keberatan, nak jugak tau if ade story yg x sampai ke telinga kte lagi.. Huu..
*owh, tau eric tu dulu mase die diploma, sya degree.. Heee...

Best story kau