CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Tejacuyani

Aku, mereka dan keseraman 1

bunga_lestari replied at 5-1-2016 02:53 PM
ishh.. makyong ni memang banyak jgk dengar2 kisah pasal keseramannya tu..

Haah.. Mostly teater2 Yg ade ritual buka panggung tutup panggung ni mmg ade mistik.. Mase buka panggung dulu mmg ade pulut kuning, telur, ayam panggang sume dihidangkan dlm dulang, pastu 'adiguru' dok selubung kain kuning mengadap hidangan.. Tp sya x tgk lama, terus blah sbb dulu mcm kurang faham benda2 mistik ni.. Atau senang kate, kalau x melibatkan sya baik sya blahh.. Gitu lah..

Tejacuyani replied at 5-1-2016 07:16 PM
Setiap persembahan? X faham.. Die kira siapa Yg belajar tu kena bayar.. Camtu lah...

Oh ingat kan korang kena buat persembahan tu banyak kali. Ke silap paham tah. Baca aritu arini lupa dah. Hihi

Edited by Tejacuyani at 5-1-2016 08:01 PM

Actually sya x tau nk bagi tajuk kisah puteri ke kisah panggung, tp ape pun ni berlaku dlm panggung A, tapi show mek mulung pulak.

Kisah puteri 2 :

Bagi sesiapa Yg amik degree d tempat aku mmg wajib amik paper mek mulung, seperti biasa exam final kami ade berupa persembahan. Struktur mek mulung lebih kurang juga dengan Makyung dimana ade opening -watak puteri menyanyi sambil diiringi oleh inang2.. (Ok yg ni bukan aku lead tp kali ni dpt watak awang plak-watak lelaki.. Bencik!!!)

2.1.
Ok, batch aku x ramai sgt student so lepas selection ade laa 8 yg kena jd inang yg menari, so kalau tambah ngan puteri seorang jd lah 9 orang. Tp mase show, member aku yg duduk di control room plak nampak atas pentas macam ade ramai penari.. Katenye nampak macam belas2.. Siap ckap nampak 2 puteri lagi.. (Klu nmpak mase show penari mcm ramai je atas pentas boleh kira Urban legend gak laa,, selalu dgr tp x terfikir boleh kena kat batch sendiri.. Huu..)

Edited by Tejacuyani at 5-1-2016 09:10 PM

2.2.
Show yang sama, mase semua orang da standby untuk penutup show, mmg semua kena keluar balik(masuk pentas balik).. So ade sorang ni, assistant stage manager (asm) tugas die utk suruh pelakon2 yg akan masuk stage standby di kiri-kanan. So da nak dekat abis tu die pun pusing la kat changing room kat back stage nak kumpul org, ade sorang minah ni teman la asm pusing panggil org. Bile lalu kat changing room je rutin die mcm ni, asm cume akan ckap, standby 'curtain call'.. Mcm tu je Xde la kna sebut name sorang2.. Yang minah yg tukang teman ni pulak blakon jd inang, so sambil ikut pusing tu die pun kire laa inang semua (geng dia) da cukup ke x..
So bile sampai the other end, die jd blur-blur.. Die ckap knape ade terlebih eh?.. Nape aku kira lebih?.. Bile tnye die ckap, dia da kire setiap side tu ade 4 org inang Yg standby, maksudnya 4 kanan 4 kiri.. Tp die ckap die nampak ade sorang inang yang duduk dekat changing room, mengadap cermin, muka pucat, n pakai tetampan terbalik.. (Tetampan tu yg pakai kat bahu tu, semua pakai belah kiri tp yg inang extra tu pakai tetampan belah kanan).. Huu.. Yg bestnye bile tanya siape die kate x knal, sbb mmg x logik la x kenal sbb batch kami ni ade 40++ student je..

*siapekah inang jemputan itu mmg sampai ke sudah tidak diketahui..

imthegirl replied at 5-1-2016 07:30 PM
Oh ingat kan korang kena buat persembahan tu banyak kali. Ke silap paham tah. Baca aritu arini lup ...

Hahaa.. Pakai avatar will smith jd ting tong mcm will smith gak..

Ok, last utk hari ni (paling seram laa bg saya)

2.3.
Show Yg sama n of coz la lokasi Yg sama.. Waktu opening juga, iaitu part mase puteri tgh nyanyi n menari bersama2 inang-inang.. Ok kedudukan die macam Ñi, biase lah pelakon, penari sume atas pentas. Pemuzik main muzik belakang pelakon, mengadap depan (audience n control room-ade 3 bilik kaca berasingan), jd Yg kat control room mengadap pentas la.. Level control room plak atas skit..

Ok mase tgh menari n menyanyi ni, ade sorang member yg duduk standby kat area tempat duduk pemuzik ni, dia tertengok control room (actually bukan ter,, sbb boring lagu panjang sangat so mata pun melilau laa..) dia ckap...

" aku nampak kat depan control room, di antara room 1 dan room 2 (Yg dipisahkan dgn tembok) ade puteri besar n tinggi,  ikut menari.. Tp bukan menari sebijik sebijon,, dia just berdiri tegak, then pusing badan 45 degree ke kanan then 45 degree ke kiri.. Ikut lagu.. Bukan melenggok meliuk mcm org menari.."
... Menggigil aku dengar.. Sekian utk hari ini..

* utk story ke 3 ni aku taip sambil terbayang2.. Seriauuuu... (Emoticon :menangish!!!)

Follow Us
hishh.. naik bulu roma aku pepagi baca citer nihh... serupa jugak org kata lagu puteri santubong.. takleh nyanyi kat sarawak dengar katanya.. kendian lagu ulik mayang diulik takleh nyanyi kat pantai terengganu (aku lupa nama pantai tu)..

kalau nyanyi jugak adalah something happen.. sejauhmana kebenaran tu, wallahuallam laa..

ades cmne aku boleh termiss thread ni
cite TT best.
sambung cepat.
ni arahan.

@mylmor

yg ni cm nmpak kebeneren....
dr cite kuta bali nek moto g spital tuh....

bbalik replied at 6-1-2016 03:02 PM
@mylmor

yg ni cm nmpak kebeneren....

Hahaha..ni nampak real. Tapi jadah 3 org Nek Moto Kat Bali padahal area tuh bersepah taxi sampai pukul 3 pagi?

Noyen replied at 6-1-2016 01:24 PM
ades cmne aku boleh termiss thread ni
cite TT best.
sambung cepat.

Amboi3... Arahan eh?   Baik bosshh!!!

Tp jap eh,, nk kumpul mood jap..

Edited by Tejacuyani at 7-1-2016 02:47 PM

Halloo...

Arini kte sambung lg 2 crite eh.. Ke2, kejadian di studio..

Kisah studio 1 :

Final exam da dekat.. So nak dijadikan cerita, ade beberapa student masih busy trainning walaupun dah lebih 10.30pm di salah satu studio.. Oleh kerana bangunan studio ni jenis dibina di celah2 bukit Yg ditarah, belah belakang studio ni hanya dipasang tingkap yang kecik tp memanjang bahagian atas dinding belakang.

Kembali kpd student yg tengah sibuk trainning ni, tetiba salah seorang dr mereka, aku gelaran rita, berhenti menari, jari tangan menggigil2 tunjuk ke arah tingkap kecik tu sambil sebelah tangan tutup mulut. Kawan2 lain pun brenti menari juga n tgk ke arah yg ditunjuk tp x nampak ape2, hanya gelap pekat malam je.

Bile toleh balik pada rita, rita dah menangis duduk kat lantai. Mase ni sume dah start cuak.. Dorang pun pujuk lah rita jgn nangis, then soh rita crite ape yg dah jd. So rita pun crita, mase tgh menari, die terpandang tingkap tu, dia nampak ade 1 kepala bentuk segitiga bujur, mata besar itam, Xde hidung n mulut, warna kuning tengah tengok dia. Upside down..  Tu yang wat die terus brenti menari n tunjuk tu, sebab Xde kata yg dapat menggambarkan perasaan die mase tu dah.. Benda tu melekap kat cermin tingkap n hanya tengok je die dengan kepala terteleng-teleng.
Kawan2 yg lain da dengar crite terus soh stop latihan sampai situ je utk mlm tu, masing2 pakat kemas beg balik terus.. Xde sape pun berani nk toleh tingkap tu lg..

Ok, Ñi hari lain plak tp masih kisah d studio.. Tingkat Yg sama tp studio berbeza.

Kisah studio 2 :

Abg z, habis trainning lewat malam tu, Pak guard pun da brape kali ronda da sbb nk kunci pintu studio Yg digunakan oleh abg z. Abg z trainning sorang2 sebab utk solo performance die.
Studio yg abg z guna ni studio paling hujung (studio 3), utk balik kna berjalan ke parking lot ke arah hujung yg lg satu then kena naik tangga setingkat. So bile da siap pacak beg die, tutup lampu semua then mula berjalan ke arah tangga,,
Masa lalu di depan studio 2, abg z terdengar bunyi pintu studio diketuk perlahan, abg z toleh ke arah cermin punyai studio, gelap, x nampak ape2.. Abg z da nervous, tp teruskan perjalanan dgn steady.. Tibe d depan studio 1 plak, sekali lagi pintu studio diketuk dr dalam dengan lebih kuat dan bertalu2.. Abg z x toleh tp langkah dipercepatkan.. Dalam pada langkah tgh laju tu, Abg z dah berada depan bilik seminar 2 plak,, elok je Abg z depan pintu bilik seminar, pintu bilik seminar plak bergegar kuat, seolah2 ade bende Yg tengah gegar pintu tu nk keluar.. Mase ni, mmg Abg z dah x fikir ape, terus buka langkah seribu pecut berlari ke arah tangga.. Mane x nye, ade lg 1 bilik die kna tempuh,, mmg x lah nak melenggang-lenggok lg.. Kang ntah ape plak yg muncul kang..

Owh lupe, pintu studio n bilik seminar sume yg double panel, separuh bawah kayu, atas cermin kaca so mmg boleh nampak dalam.. Huu...

Dulu zaman naif bru pindah bgunan ni aku suke dok intai2 dlm pintu tu.. Ade sekali dok busy mengintai, member aku yang ala2 brader2 tegor, " woi, ko intai ape? Nnt ade yg jerkah balik kat ko kang bru ko tau... Ko x tau ke tempat ni tempat lama.."

Huu.. Mane la aku tau.. Tp nasib laa die pesan kat aku sbb aku part2 benda mcm ni mmg x terfikir sgt.. Lembab mentega skit.. Hii...

bunga_lestari replied at 6-1-2016 08:36 AM
hishh.. naik bulu roma aku pepagi baca citer nihh... serupa jugak org kata lagu puteri santubong.. t ...

Lagu puteri santubung tu x pernah plak dgr kisahnya..

Tp lgu ulek mayang mmg utk memuja 7 puteri pun.. Puteri Yg dipuja utk tolong pulihkan orang kena sampuk.. X sure la puteri kayangan ke antoo laut ke puteri laut ke yg dipuja.. Tu yang orang dulu2 dok main puteri (main Petri) ke ape ntah name die tepi laut tu.. Untuk tujuan perubatan tradisional gitew..

Tejacuyani replied at 7-1-2016 03:28 PM
Lagu puteri santubung tu x pernah plak dgr kisahnya..

Tp lgu ulek mayang mmg utk memuja 7 puter ...

puteri santubong dengan puteri sejinjang kisahnya penjaga gunung negeri sarawak.. lagenda gitulaa..
aku pun bukanlah tau sangat kisahnya.. tapi adik aku ada kawan org sarawak, kata kawannya lagu tu memang tak boleh nyanyi kat sarawak, nanti ada kerasukan.. huhuhu.. cuma, sejauhmana kebnenaran tu x pasti.. n x beranilah pulak nak try nyanyi lagu tu kalau ke sana.. jangan carik pasal je udohler.. hehe..

Tejacuyani replied at 7-1-2016 03:21 PM
Owh lupe, pintu studio n bilik seminar sume yg double panel, separuh bawah kayu, atas cermin kaca so ...

Sis, xder ker yg buat persembahan yg nyanyi lagu ulek mayang... dgr kater lg tuh mmg mnjemput..

takder update lagi dah ke tt.. lama jugak menyepi..

Ko sekolah sigs ke?

steady steady