CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: katibism

ABPBH 2015 milik Lopak yg thread banyak. Full list winner #1442

af_mania replied at 10-5-2016 10:50 PM
Lagu sedap serasi dgn suaranya yg kedengaran fresh!
Kalau kt malaysia skrg ada elena haris, ainan ...

1st time tgk psembahan dia, mmg kagum jugak la ai

katibism replied at 10-5-2016 10:26 PM
Point no. 4 is very the Samihah Omar. Bukan mihah kayu k.

Baidewei...masa Dyg Nurfaizah penetra ...

Napa uols tag iols? Iols xde jwpnnya la uols.

Bukanlah.....eh,Alin Zain tu sape?
(sorry chuols,iols maleh nak google2 sbb tgh download video,skrg pun dah slow mcm siput,nak reply dlm forum lg....T_T)

AeriSha replied at 11-5-2016 05:17 AM
Bukanlah.....eh,Alin Zain tu sape?
(sorry chuols,iols maleh nak google2 sbb tgh download video ...

Hehee gurau je kaka. Alin zain tu adik nekjena merangkap manager heshe

Edited by AeriSha at 11-5-2016 06:17 AM
af_mania replied at 10-5-2016 10:22 PM
Iols baru tengok persembahan siti nana & ziana. ingatkan woowwww.. Rupanya banyak kecacatan.

1. L ...

Baru tengok gak..n setuju dgn point uols yg 1-4..
Iols punyalah excited nak tgk..Rupanya hmmmm........n sorry to say,Siti Nana lah penyebab persembahan tu tak menjadi..Mula2 sekali,ye kalau nyanyi lagu penyanyi lain,kita kena nyanyi style sendiri..tp tak payahlah byk sgt adlib2 yg tak perlu,sgt out of place tu..
Dah bbrp kali iols taip kt forum ni Siti Nana punya low register sgt lemah,bukan shj goyah malah off terus bg iols,persembahan yg ni pun sama..n iols penah gak taip instead of Putus Terpaksa,lagu Dingin adalah lagu yg lebih susah utk dia nyanyi n terbukti dlm persembahan ni,iols masa dengar Nana nyanyi dua2 verse tu iols cuma harap biar Ziana jah yg take over..n iols terkejut tgk Ziana,sbb rasanya ada baca org kata dia takleh nyanyi dah? entah,rasanya dia masih ok kot..Kawalan vokal Ziana dr pitching,volume,breathing dia sgt bagus,dr mula sampai habis..adlib2 dia pun just nice jah,yg last tu plg best..
Oh n kurang power ke?Mungkin sbb kt chorus (especially lagu 1st) dah turun key khenz..

Tp iols peminat vocal battle,dr situ kita boleh dengar dgn jelas kelebihan n kekurangan penyanyi2 yg battle tu hehe..Salah satu yg plg hebat iols ingat duet Ziana n Azlan (Anggapanmu,Lagu Untukmu),tak ingat plak event yg mana,ABPBH gak rasanya..Tp utk jd battle yg bagus,kenalah dua2 penyanyi boleh bersaing,Ziana n Azlan dua2 heavy powerhouse khenz..

Ok next,video persembahan Hazami n frens plak..terkemut-kemut nak sampai 100% download,huhu..

cikperiukkera replied at 11-5-2016 06:05 AM
Hehee gurau je kaka. Alin zain tu adik nekjena merangkap manager heshe

Loh yeke?hmmm boleh gak iols jd adik retis,boleh tumpang glemer.....hehe...

Follow Us
since aku ni peminat ZZ from the 1st album /song madah berhelah, maka aku rasa mmg zz kena bersara sbb sura dh out..
sama macam aku minat kat Uji Rashid, tp bila kes dia pertikaikan last minit ditolak utk nyanyikan lagu Yuna, aku setuju dengan penolakankan itu dan menyampah dengan Uni yg sibuk melalak merintih pasal penolakan itu..
Kena la sedar akan keupayaan diri..nyanyi pun suara tenggelam timbul, ada hati pulak nak nyanyikan lagu Yuna..nasib baik Aizat yg perform dan lagu tu juara..klu uji yg nyanyi mmg xder harapan..
mas memuda boleh nak admired dengan suara dia yg gemersik manja tu..
bila dah tua, semput, pitching semua ke laut..
macam tu la ziana zain...lately seksa bebeno nak melontarkan suara dia.. nak tarik macam sakit..
cukuplah nak nyanyi live nekjenna oii... suara mmg dh x boleh pergi dah..

Tp aku salute dengan Jamal Abdillah...suara tetap mcm dulu2..

Edited by addamnor at 11-5-2016 05:06 PM
Jajabeans replied at 9-5-2016 02:27 PM
yg si lopa tu kes org duk kata dia fake bukan cara dia gelak ke apa. kes dia dgn tasha shila rasan ...

bukan lah.. ini kisah karats duk bertanding melabel siapa lagi fake antara neelofa dengan fazura

fazura dapat gelaran fakezura dari haters = sesuai dengan ke fake an sheol duk ya awloh  ya tuhan ya robbbi positive minded kimak whatever bila up status, padahal gigeh duk mencerca manusia lain

neelofa dapat geleran based on haters kembali melabel. no solid ground to be labelled as fake sebb tak ada issue yang khusus, cuma ke kekwatan belaau sahaj lah yang mendorong haters melabel.

saya perasan, bila shj apa apa pasal neelofa keluar, fazura akan terpalit sama, tidak sebaliknya. so saya kira neelopak lagi memberi impak berbanding fazura di dunia gossip. beliau punya haters dan karats yang paling seimbang dan strong among others.

saya masih igt porumer legend di sini pun gigih duk ulang tayang bukak benang neelopak sehingga saya rasa way too much . dari benang ilmiah terus downgrade level jadi benang jaki label melabel cerca mencerca sehingga bapak beliau pun kena kutuk paki segala.

apapun neelopak sangat tidak berilmu dalam hosting, choy sangat!

addamnor replied at 11-5-2016 04:59 PM
bukan lah.. ini kisah karats duk bertanding melabel siapa lagi fake antara neelofa dengan fazura
...

Bukan ke orang panggil lopa fake sebab dia menangis2 kat radio ikim di atas penghijrahan tapi last2 pakai seksi siap post gambar di gym kangkang pakai yoga pants/leggings am not sure.

tunaluna replied at 11-5-2016 05:36 PM
Bukan ke orang panggil lopa fake sebab dia menangis2 kat radio ikim di atas penghijrahan tapi last ...

bukan itu event leadingnya. tiada punca jelas. ia lebih kepada backfire terhadap gelaran fakezura jah.

tunaluna replied at 11-5-2016 05:36 PM
Bukan ke orang panggil lopa fake sebab dia menangis2 kat radio ikim di atas penghijrahan tapi last ...

Yes...yg ikim tu nmpk keplastikan yg amat terserlah.

Compared to another haterz forumer senior..which is YATT SEJADAH...at least Yatt ni istiqamah la jugek walaupun.... nmpk merenyam semenjak berlaki muda.

So...jgn terkezut if Yatt Sejadah...MELEKATT Top 5 ABPBH or mana2 award one fine day....

Note: Thread has been banned by manager

kayabalik replied at 11-5-2016 11:13 PM
wow ..semakin merenyam sejak berlaki muda ya

bluray mantap

Motip wat iklan minta org klik..?

melinda_kerr replied at 10-5-2016 10:47 PM
Hahah. Nk baca komen org mengata makcik tudung pink tu. Seronok baca. Ujung2 lofa warning.

Iols rasa fishy sgt ayat lopak tu. Like...bajet2 back up peminat. Tp actually dlm hati kesah lak aku. Janji kau undi aku, aku fofular.

Edited by AeriSha at 12-5-2016 06:58 AM

Ok dah tgk persembahan Hazami n frens and Tribute to Allahyarham Adnan..
yg Tribute to Allahyarham Adnan Abu Hassan tu mcm melepaskan batuk di tangga,kecewa iols..Sekejap sgt lah..Jamal pitchy dlm solo,Misha n Liza dua2 flawless..Part last tiga2 nyanyi sekali tu,nape Jamal tenggelam?Adakah kerana beliyau tak pakai in-ear-monitor mcm yg lain?Penyanyi2 legend yg aktif 80an gitu ramai yg tak guna menda alah tu sbb rasanya teknologi iem ni tak wujud lg atau tak guna kt Malaysia lg masa tu,tak pasti,so dorg tak biasa/rasa mcm tak perlu guna?
Tiada Lagi Tangisan semua versi iols suka,termasuk Idayu punya (rasanya dia nyanyi versi Aishah kan,cuma improvise skt2)..oh cakap pasal Idayu,rindu kt dia..Allahyarham Adnan ada cakap lepas AF musim ke brp dah?lupa..yg Idayu masih the best singer pernah bertanding dlm AF,byk musim gak rasanya lps musim dia bertanding tu..Mana ko Idayu..T_T
Pepun harap dlm anugerah lepas ni AIM ke, buatlah tribute ni lebih bersungguh2 n grand,penyanyi2 legend lain mcm Aishah n Siti Nurhaliza MESTI kena ada..

Hazami n frens the best..omg impressive....falsetto fest ahahah wow,harmonies pun wow..errmmm dorg ni student Hazami ke? Yg pakai specs tu falsettonya bagus,tp masih takleh celen Hazami ofkos..Sesuai dgn gelaran iols n kgkawan gelar dia ratu...eh "raja falsetto Malaysia",falsetto Hazami masih sgt high n ganas tp smooth n virtuos(?) tho...
Teringat plak iols penah gak taip kt thread GV dulu suggest Ezad Lazim (sbb dia kurang dinamik kan) belajar teknik falsetto dgn Hazami..ahahah cer tengok student2 dia mcmmana (kalau betul dorg tu student dia la).. Plz tubuh super singing group mcm dlm J-pop Kalafina n FictionJunction n buat album pop-baroque-classical-rock mcm dorg.. (soprano2 dlm group2 ni falsetto dorg sampai boleh hold lama n boleh bunyi operatic (Wakana dr Kalafina especially falsetto nya lebih versatile))..
Oh n Dayang mcm biasa,flawless..n Hazami nyanyi main melodies pun..

Sorry terover plak,rasa mcm dah melalut jauh dah ni...ahahah ignore jah post nih..

af_mania replied at 10-5-2016 10:22 PM
Iols baru tengok persembahan siti nana & ziana. ingatkan woowwww.. Rupanya banyak kecacatan.

1. L ...

setuju...

rasa cam x sesuai je nana digandingkan dgn big name ZZ...aku tgk mcm Nana tgh train menyanyi dgn ZZ. ada certain part vocal arrangement tu mcm x natural seolah2 Nana disuruh buat itu ini...Nana nampak sgt inferiornya. kalau nak wat battle patut ganding Nana dgn rakan2 sebaya je lah. ZZ should perform dgn penyanyi powerhouse vocal yg lain sbb vocal ZZ ada weight x mcm Nana yg lebih soft. dan aku rasa ZZ still boleh nyanyi cuma vocal dia x semerdu dulu. belting+vibrato maveles je aku rasa. nak sgt ZZ duet dgn Dayang lagu puaka rimba ats satu pentas

refleCtion replied at 12-5-2016 08:11 AM
setuju...

rasa cam x sesuai je nana digandingkan dgn big name ZZ...aku tgk mcm Nana tgh train m ...

Haiya..dah terang lg bersuluh Nek Jena xleh nyanyi chuols! Sempuuut~

Maybe u karatz la kot...tp i bukan haterz nek Jena...juga bukan karatz Nana hocay.

yayaachan replied at 12-5-2016 12:40 AM
Iols rasa fishy sgt ayat lopak tu. Like...bajet2 back up peminat. Tp actually dlm hati kesah lak a ...

bukan peminat lopa tp hasil stalker ig lopa n fan club die , konklusinya die mmg rapat dgn peminat club die..tiap2 minggu peminat2 die pergi meletop n fan club die ada jual tudung2 die berdasarkan ig fan club die..
x silap lofateam enterprise rasanya..
n peminat die tu presiden club rasanya..
kenal satu family die n beraya ke kelatan rumah atok lopa..
sekian hasil stalker pagi hari..

nanazulkifli replied at 12-5-2016 08:33 AM
bukan peminat lopa tp hasil stalker ig lopa n fan club die , konklusinya die mmg rapat dgn p ...

so presiden fan club dia akak tudung pink tu ke?
kenapa lidah dia kaler putih uols?dia tak gosok lidah ke time gosok gigi?

tunaluna replied at 12-5-2016 09:33 AM
so presiden fan club dia akak tudung pink tu ke?
kenapa lidah dia kaler putih uols?dia tak gosok  ...

x tahu uols..x sempat nak stalk smpi habis...