CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maxim

Kisah fynnjamal dan sambalnya

ciskek.leleh replied at 20-1-2016 04:56 PM
part dia kata dulu semua surirumah pggl ibu sambal  tak pernah lak iolss dgr umi, m.cik, jiran, &  ...

Kan?

Propahnya cikki ni!

Spooted a fe forumer kat (gag punya post... Hi ngkorang!!!

Edited by awanearisu at 20-1-2016 05:26 PM

Alasan biasa peniaga gelojoh

teringat kes yang fj tak nak halalkan adik ni muat turun lagu dia.
sekali adik tu jawab muat turun di iTunes.

epik, epik

So boleh kutip kacang ke tak? Since ade redundant issue?

meluat lak aku tgk si poyo fynn ni.....gile ke apa?? phuiii!

awanearisu replied at 20-1-2016 05:24 PM
Alasan biasa peniaga gelojoh

teringat kes yang fj tak nak halalkan adik ni muat turun ...

Alamak, iols terlepas kes ni
Cercite sikit

Follow Us
team rotikaya ke beautiful nara ke xnak story pasal ni ke
nk tgok jugak ape yg si pynn ni nk spin nnti

faiz-za replied at 20-1-2016 05:28 PM
Cercite sikit

rasanya kita ternampak sc tersebut di benang fj tula tapi dah tak ingat butiran terperinci. cuma rasa lucu sangat masa baca tu
kalau rajin cuba masuk benang tu

chazey replied at 20-1-2016 09:21 AM
Aritu akak bekap sheol sebab tak faham apsal kome2 benci sheol.

NOW AKAK PUN NAK MASUK TEAM #hate ...

Welcome hakak to persatuan Haterzbersatu. Jom minum kopi..

chazey replied at 20-1-2016 05:21 PM
Kan?

Propahnya cikki ni!

iolss siap wassap umi lg tnya dia jwb, xdak org pemurah air liur la nk sebut ibu sambal, sambal sudahla

faiz-za replied at 20-1-2016 05:28 PM
Cercite sikit

tengok pada post #1 di benang sana. Tt benang dah kumpulkan semua sc di situ.

agak-agaknya ig seller ibu sambal ni boleh la gunakan ayat yang sama pada fj

mmg kaki spin

Edited by faiz-za at 20-1-2016 05:35 PM

Penat fynn type panjang-panjang

fynnjamalkita semua yakin dengan , kan?
.
maka serahkan kpd . kalau yakin apa yg dirasa itu betul, serahkan pd . kalau yakin apa yg dirasa itu salah, serahkan pd .
.
semuanya hak . utk membalas setiapnya sama ada di dunia atau akhirat sana. yakin.
.
sekadar memperbersih tipudaya yang sedang berselerakan ini, biarlah kita jelaskan sekali. lepas itu, terpulanglah kepada .
.
1) tidak pernah minta sampel. biasanya beli. kalau pun orang mau bagi, kita tetap nak bayar. produk tersebut dihulur ketika saya tidak ada pun di kedai. saya malah sedang umrah. langsung tidak tahu-menahu. masih ada dalam peti ais staff. di kedai.
.
2) saya sentiasa berkongsi resepi secara percuma di #DapurFJ. sebelum itu, ada 2 akaun memasak. keduanya dah ditutup. saya rasa semua surirumah tahu buat sambal, insyaAllah.
.
3) saya telah tukar nama selekasnya apabila diberitahu tentangnya. malas hendak jadikan isu. itu pun kerana ada yg menulis komen. sehingga hari ini, tidak ada sesiapa dari mana2 peniaga yg dtg menghubungi saya. jadi saya tidak pasti syarikat yg mana yg menulis mengatakan saya menulis dengan kejam sebegitu sekali.  saksi saya. saya harap  jua saksi dia.
.
4) kalau ditaip nama ibu sambal di search engine, tidak hanya satu syarikat. ibu sambal adalah nama resepi. kalau tidak mau beli dari saya pun tidak apa, boleh beli dari mana2. saya pun cuma jual 100 botol 220ml untuk #VFood. tak ada kilang apatah lagi kuali elektrik dgn robot moden. kisar sendiri, tumis sendiri, bubuh dalam botol sendiri. tapi kemeriahannya maasyaAllah membuatkan saya mula merasakan mungkin kami patut menjadikannya ekslusif pula. terima kasih kerana memberi idea.
.
moga dgn ini terjelaslah. maafkan segala kesulitan dan moga2 jgn dipanjang2kan. tak maulah gaduh2, ya? semua dah besar. kita semua syg semua, kan?
.
bendanya kecil. usah dibesarkan. dari belah kami-- halal.
.
sekali lagi, serahkan pada . kalau pun saya salah-- serahkan saya pada . sebagaimana saya serahkan kalian semua kepada dia yang maha adil dalam penghakimannya.
.
inilah sebabnya saya tolak barang2 percuma. sebab x semua brg saya pakai. jadi macammana nak beri testimoni. harapnya faham.
.
terima kasih ;)

azimodin replied at 20-1-2016 05:24 PM
Spooted a fe forumer kat (gag punya post... Hi ngkorang!!!

hi uolss, iolss pun ternampak benda yg sama & terkomen

faiz-za replied at 20-1-2016 05:33 PM

• fynnjamalkita semua yakin dengan الله, kan?
    .
    maka serahkan kpd الله. kalau yakin apa yg dirasa itu betul, serahkan pd الله. kalau yakin apa yg dirasa itu salah, serahkan pd الله.
    .
    semuanya hak الله. utk membalas setiapnya sama ada di dunia atau akhirat sana. yakin.
    .
    sekadar memperbersih tipudaya yang sedang berselerakan ini, biarlah kita jelaskan sekali. lepas itu, terpulanglah kepada الله.
    .
    1) tidak pernah minta sampel. biasanya beli. kalau pun orang mau bagi, kita tetap nak bayar. produk tersebut dihulur ketika saya tidak ada pun di kedai. saya malah sedang umrah. langsung tidak tahu-menahu. masih ada dalam peti ais staff. di kedai.
    .
    2) saya sentiasa berkongsi resepi secara percuma di #DapurFJ. sebelum itu, ada 2 akaun memasak. keduanya dah ditutup. saya rasa semua surirumah tahu buat sambal, insyaAllah.
    .
    3) saya telah tukar nama selekasnya apabila diberitahu tentangnya. malas hendak jadikan isu. itu pun kerana ada yg menulis komen. sehingga hari ini, tidak ada sesiapa dari mana2 peniaga yg dtg menghubungi saya. jadi saya tidak pasti syarikat yg mana yg menulis mengatakan saya menulis dengan kejam sebegitu sekali. الله saksi saya. saya harap الله jua saksi dia.
    .
    4) kalau ditaip nama ibu sambal di search engine, tidak hanya satu syarikat. ibu sambal adalah nama resepi. kalau tidak mau beli dari saya pun tidak apa, boleh beli dari mana2. saya pun cuma jual 100 botol 220ml untuk #VFood. tak ada kilang apatah lagi kuali elektrik dgn robot moden. kisar sendiri, tumis sendiri, bubuh dalam botol sendiri. tapi kemeriahannya maasyaAllah membuatkan saya mula merasakan mungkin kami patut menjadikannya ekslusif pula. terima kasih kerana memberi idea.
    .
    moga dgn ini terjelaslah. maafkan segala kesulitan dan moga2 jgn dipanjang2kan. tak maulah gaduh2, ya? semua dah besar. kita semua syg semua, kan?
    .
    bendanya kecil. usah dibesarkan. dari belah kami-- halal.
    .
    sekali lagi, serahkan pada الله. kalau pun saya salah-- serahkan saya pada الله. sebagaimana saya serahkan kalian semua kepada dia yang maha adil dalam penghakimannya.
    .
    inilah sebabnya saya tolak barang2 percuma. sebab x semua brg saya pakai. jadi macammana nak beri testimoni. harapnya faham.
    .
    terima kasih ;)

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

fynn dah mula justifynn...bagus betul marketing...tapi errr tak teringin la ibu sambal ke bapak sambal ke

faiz-za replied at 20-1-2016 05:33 PM

ampunnnn double post!!!!!!!!! ingatkan yg lain

Senang je ckp,,fynn patut kwn ngn edlina,
Dh buat dalah budget suci sembun pagi

Sambal ape tu dia jual

Terdesak sangat nak buat duit ke si ping ni sampai sambal pun ko nak marketkan ? Kasi chan la pada org lain. Sambal pun ko nak sauk. Keep on playing victim la ping.