CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 9458|Reply: 86

Hukuman mak ayah korang masa kecik

Saja je me bukak benang baru. Saja nak mengimbau kenangan dulu. Korang boleh share apa jua bentuk hukuman yang korang pernah terima masa korang kecik-kecik atau dah besar sekalipun boleh.
Me masa kecik ada 1 habit yg buruk iaitu me tak suka pakai spender even nak keluar jalan. Kikikiki. Ala...masa tu darjah 1 darjah 2. Mama apech dah marah banyak kali dah pakai spender bila keluar. Haritu me tak pakai, dan mama dapat tau. Dia denda me naik turun tangga 2 tingkat pakai spender je sampai dia kata berhenti.

Lama la jugak.....sambil nangis-nangis.

Korang punya?

*Nickname ni me dah ambik secara rasmi. Suami me dah tak nak pakai.  

dlu kitorg kalau kena bantai bila wat salah x kira getah paip ke, rotan ke, ranting pokok ke, mmg kena punya..lagi satu kalau main adik bradik, sorg menangis ke gaduh, semua pun kena tak kira bersalah ke tak..

penah dlu skali balik kg, bila dah jumpa sepupu semua mmg la panjang langkah memasing..gi mandi air laut x bg tau sesapa..sekali jiran mak sedara nmpk, pi bitau kat mak kitorg..hambik sekor2 kena pepah ngan pelepah pisang

harkktuih replied at 28-1-2016 09:01 AM
dlu kitorg kalau kena bantai bila wat salah x kira getah paip ke, rotan ke, ranting pokok ke, mmg ke ...

Hehehe....kalau kat kampung, me yg selalu jadi tukang repot dekat mama

Mama, pasu nenek pecah diorang main bola.
Mama, abg tak mandi lagi dah magrib.
Mama, tadi adik nampak abg beli aiskrim.
....dan macam-macam lagi.

Tapi kalau main lepas tu gaduh, memang semua la kena tak kira siapa salah.

Alahai seronoknya.

antara adik beradik aku yg paling byk kali kena pukul.
kena libas ngan towel sbb tak solat.
kena libas ngan getah paip ngan pokok pucuk manis sbb berjalan tak ingat balik rumah.
kena tampar pipi kiri kanan kiri smp keluar darah dr hisung sbb cakap mak aku pun pemalas.
memacam lagi la..tp mmg sume pun salah aku.
dan aku sikit pun tak menyesal.

even anak aku umur setahun lebih pun, kalo nakal sgt, aku jentik tapak kaki dia.
tak pun aku sebat tapak kaki dia guna pen.

aku pernah kena tabuh belakang dgn arwah abah sebab jatuh dalam parit sebab main kejar2..

Abg me kena tidur dalam reban. Sebabnya abg hisap rokok. Mama masak, dia menyorok bawah tingkap dapur hisap rokok. Konon-kononya asap mama masak tu boleh cover dia punya asap.

Sekali mama bagitau abah, abah suruh duduk dalam reban. Jgn keluar selagi abah tak suruh.

Follow Us
ayah cuma marah
mak cubit, pukul, bebel

penampo, getah paip, rotan, tali pinggang dan macam2 lagi...
sebab dalam adik beradik..memang akulah juara jadik hantu.

i penah kena kejar dgn batang ubi kayu dgn mommy i sbb merayap tak ingat nak balik umah walaupun dah senja..masa tu i 6 thn.. mommy i senyum2 dtg kat i..sekali she kepak tangan mak aii... lintang pukang i cabut larik.. kena gak 2 das libasan.

kena kunci dr luar umah tak leh masuk sbb merayap gak... i ni akal panjang sikit ambik lidi jolok lubang kunci..kunci jatuh i kaut dr bawah..dpt masuk dengan free cubitan yg amat dasyat dr my beloved mother.

Seronoknya masa dulu-dulu... Rindu plak rasanya.

dalam adik beradik saya, yg kne pukul saya sorg je sbb adik beradik semua pompuan saya sorg lelaki..kene kejar ngan tali pingang keliling taman sambil jerit ampun abahh sbb nya cakap you not my friend (dialog cite senario) akak pula ingat saya mencarut org putih hahahaha..kenangan sume tu

Mzz tak pernah kena pukul. Bak kata poremer, alhamdulillah jadi manusia juga.

Rotan tu mmg perkakas wajib. Tali pinggang, wayar, getah paip, rehal, kena baling dgn pinggan. Tu yg aku ingat. Haha tu psiko skrg ni. Aku dulu slalu berdendam dgn mak bapak, (even now), tapi dah besar ni aku fahamla, mak bapak tu bukan perfect, diorg manusia biasa, diorg pun ada isu sendiri.
Tapi I strongly disagree kena pukul camtu, sbb aku masih terasa kesannya skg.

Tak pernah kena pukul . Habis2 kena jegil mata je . Sekarang dua2 dah tak ada. I really2 miss both of them so so very much....

Kecik2 dulu..cubit, kena pukul dgn hanger mmg selalu la..
1 lg kena kurung dlm jamban luar rumah ..menangis la hang dlm tu smpai tertidoq..
Arwah mak garang ..Dr kecik kalau buat salah kena paksa mintak maaf..liat betul nk mtk maaf kt org..kecik2 da pandai nk ego2..

Arwah ayah pendiam, penyayang..nk mtk belikan pape mesti dia belikan tapi.....sekali dia naik antu merasa la penampaq kt muka.
Kecik2 suka mkn keropok ikan kunyah2 pastu luah tunjuk kt arwah ayah...sekali dia pangggg!! Padu kena kt pp.. Tak nanges pun ..speechless iols...ngadu kat mak..ayah lak kena mrh ..hahaha..arwah parents iols balance..sorg mrh,sorg tukang pujuk ...huhu rindunyaaaaa

parent i takde la suke memukul. jarang gila la infact. tapi one day tu perangai i yg memang pelik pergi masukkan sabun kejadah semua dalam kolah air kat rumah terus kene libas dengan batang paip.

Mak biasa cubitje. Ayah biasa piap kat betis dgn ranting rambutan atau ranting pokok jambu batu.

tak siap keje sekolah kena rotan. balik main lepas maghrib. mak kunci pintu tak bagi masuk ada masa mak siap ltk tilam ngn bantal kt luar. bila masuk kena rotan gak. bergaduh ngn adik beradik kena rotan. cakap aku kau kena cubit mulut melawan cakap kena cubit mulut gk

hanger: sebab main air masa mandi...curah sana, curah sini..
tali pinggang: sebab ai fail math..hahaha...tapi abah ai pukul kat tapak tangan..
cubit: yang selalu cubit ni, mak ai je..mak ai memang garang..ai terpecahkan gelas, kena cubit..buat perangai..pun kena cubit..
tapi tu kenangan masa dulu..
ai memang nakal masa kecik dedolu...
love u mak and abah..

Star_el replied at 28-1-2016 09:23 PM
Rotan tu mmg perkakas wajib. Tali pinggang, wayar, getah paip, rehal, kena baling dgn pinggan. Tu yg ...

really agree with this.. terasa dendam yg sangat dalam. kalau kata parut di luar tu hilang, parut kat dalam tetap ada.

kesan dari segi psikologi, emosi, perkembangan mental dan sosial.

pernah kena

1. rotan biasa/ hanger/ pembaris plastik/ pembaris kayu yg besar
2. tali pinggang
3. kena cili mulut
4. cubit
5. tarik rambut
6. verbal abuse
7. denda duk luar rumah waktu malam

ada yg kena walau tanpa membuat kesalahan.

tapi, alhamdulillah tetap jadi orang (buat masa sekarang).