CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: apech

Hukuman mak ayah korang masa kecik

hanasensei replied at 1-2-2016 06:35 AM
Seriously  bntuk hukuman yg extreme x sesuai dh. Byk parent dlu guna kekerasan dlm mndidik . Mgkin a ...

setuju..aku mmg tk rapat dgn parents...ayah aku especially masih tk berubah..hot tempered and maki hamun aku mcm aku kt sek rend sek menengah..bila aku dok jauh..mmg aku tk telefon dorang (bila penting ja) and dorang pon tk telefon aku..gap mmg besar

af_1993 replied at 2-2-2016 02:11 PM
setuju..aku mmg tk rapat dgn parents...ayah aku especially masih tk berubah..hot tempered and maki ...

aku bersimpati..yg sudah tu sudah la yee...cubalah perlahan2 maafkan ayah tu...dia dah tua..susah nak berubah dahh...berdoa sajalah agar lembut hatinya..mungkin dia juga dah diajar dng cara kekasaran..mungkin dia tak sedar apa yg dia buat tu meninggalkan kesan sehingga hari ini..aku jugak berharap jng ko buat perkara yg sama dekat anak2 ko kelak..ada cara lain nak mendidik tanpa menyakitkan anggota badan..percayalah ada saja anak2 yg ikut kata jika cara kita betul..

apech replied at 1-2-2016 09:57 AM
Bila masak selalu menghadap tingkap dapur, bagi asap-asap masak tu terus keluar.
Abg me ni pegi m ...

Abang awak boleh terfikir hahahaaaa

kami adik beradik jarang kena pukul sbb semua perempuan. biasa kena denda duduk luar rumah je tp tak kisah pon sbb biasanya bukan sorang2 tp semua sekali duk luar sbb bising my dad nak tgk berita pukul8 haha

rotan pakai hanger

mmg x pernah kena marah. cuma sekali je, balik rumah dah masuk maghrib. arwah abah berdiri depan pagar. bila aku sampai depan pagar, arwah ckp "dah bagi betis, nak peha ya.." aku jadi takut amat. lepas tu tak buat dah.

Follow Us
Aku anak perempuan tunggal masa kecik2 so kebanyalla  benda aku x kena. Aku cuma followers so abg2 aku yg byk kena. Tapi yg aku penah igt hukuman kena solo adalah kena cili mulut pasal tipu mak aku masa aku letak sabun dalam mesin basuh sampai  berbuih2 keluar. Kena kurung dalam bilik air pasal aku gaduh dengan abg aku. Sorang 1 bilik air hahaha

Kalau scara berkumpulan  kena kurung kat luar rumah pasal mak aku suruh balik taknak balik masa maghrib. Kena ketuk ketampi pasal robohkan almari masa main sorok2..

pehbedah replied at 29-1-2016 05:28 PM
kiranya yg dah kena macam2 ni memang akan teruskan ker perbuatan yg sama dengan anak2 masing2...maca ...

So far aku penah kurung anak aki kat luar aje pasal xnak masuk masa maghrib. Skali harung dengan anak2 jiran pun mak ayah masing2 kurung kat luar. Serentak menangis semua hahahah..

Kurung dlm stor pasal bergaduh. Diri kat sudut sampai habis baca fatihah.

Masa kecik-kecik macam2 kene rotan, hanger, pelepah nyior, cubit, reket badminton, tali skipping, wayar, lidi, getah paip, kene kurung lam jamban, kene ikat kat pokok macam2 lagi lah...tapi bila dah masuk sekolah menengah, xde dah kene pukul...mak just bebel je, byk bagi nasihat itu ini...now dah kawen pun mak banyak bagi nasihat.....syg mak ketat2..

aku dengan abg aku dulu kecik2 selalu amat kena tali pinggang. abg aku siap feeling2 ugut2 nk report teledera. kecik lagi masa tu. mak aku siap ckp repot la nnt kami masuk penjara sape nk bela ampa??

pikir punya pikir abg aku x jdi report

kalau tali pinggang pl abh aku dia akan susun, kita pilih sendiri nk yg mana .. dri sekecik tali pinggang sampai tali pinggang unifom ( bapak keje unifom)

bersungguh2 aku pilih nk minimakan impak sakit. abg aku pesan pilih yg paling beso. sama je sakit

Aku penah kena
Tali pinggang, getah paip hanger rotan air panas cubit cubitan tarik rambut cili api masuk mulut
Mak aku garang giler banding ngan Abah aku da kena ari2 pastu wat lg sampai aku masuk kolej terus da x nakal...hihihi..
Rindu plak ngan man Abah aku

Manak can hardly  recalled any ...yelah Manak kan anak teladan???? Sampai naik segan dan blushing blushing Manak dibuatnya setiap kali terlanggar bahu dgn jiran tetangga dgn seruan mereka, "sejuk peyut ibu Manak  melahirkan Manak, Manak anak yang baik, rajin , hormati orang tua, though cheeky at times"

Mannak replied at 9-5-2016 06:02 AM
Manak can hardly  recalled any ...yelah Manak kan anak teladan???? Sampai naik segan dan blushing bl ...

for me biarlah orang menilai diri kita bukan kita yang menilai diri sendiri..tu nma nye RIAK

nak saya sambung lagi ke mannak

af_1993 replied at 29-1-2016 08:26 PM
Kecik kecik aku slalu verbal abuse..ayah aku selalu panggil aku bodoh tak guna segala benda carut..d ...

Alahai,kesianya awak.nanti Ada anak kelak jangan buat macam tu pada anak pula ya,Bagaikan kehidupan Lebih Baik untuk dia,
Sebab setengah orang dia Akan aplikasikan pula pada anak dia macam tu.

Aku Dan Akak aku selalu kena Rotan Lepastu kitaorang ambil buku letak Dalam Seluar atau pakai baju tebal.
Kemudian bila kena bantai yang penting tekak kena Lebih jerit tu.

lalabeez replied at 29-1-2016 09:15 AM
parent i takde la suke memukul. jarang gila la infact. tapi one day tu perangai i yg memang pelik pe ...

nk main buih ler tu

clarizsa replied at 30-1-2016 04:15 PM
err... tiada hukuman... pelik kan?

ke dorg ignore i? x pernah kna marah pun....

x penah kene marah???????????pastu cmne bole kne abuse tu

lazim replied at 10-2-2016 11:40 PM
aku dengan abg aku dulu kecik2 selalu amat kena tali pinggang. abg aku siap feeling2 ugut2 nk report ...

fuhhhhhhhh.................cerdik gile abang kau nih

jauh fikir ke depan,budak lain x dan nk tahap tuh

teringat movie,ade kid kne abuse,tup2,die wat naya jah,abis len kne sent jail

singlemum_4 replied at 9-5-2016 08:22 AM
for me biarlah orang menilai diri kita bukan kita yang menilai diri sendiri..tu nma nye RIAK

na ...

Tuh yang Manak kata Manak sampai segan setiap kali terlanggar bahu dgn derang....asik nak memuji manak jer., derang nie.....I feel very uncomfortable you know.....

Mannak replied at 9-5-2016 09:45 AM
Tuh yang Manak kata Manak sampai segan setiap kali terlanggar bahu dgn derang....asik nak memuji m ...

apakah cerita ni rekaan semata dari mannak (bukan nama sebenar)