CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: apech

Hukuman mak ayah korang masa kecik

Edited by pehbedah at 29-1-2016 05:33 PM

kiranya yg dah kena macam2 ni memang akan teruskan ker perbuatan yg sama dengan anak2 masing2...macam lebih kurang bunyiknya..alahh aku dulu pun dah kena macam2 denda..so apa salahnya buat perkara yg sama kat anak2 sekarang...dengan tujuan untuk mengajar..apa kita tidak terpikir ker sekarang dah moden kenapa kita nak turun temurunkan budaya hukuman yg menyakitkan anggota badan..secara peribadi aku tak suka...aku rasa aku gagal didik anak sendiri sampai perlu hukum yg menyakitkan anggota badan budak2...aku tak bermaksud tidak boleh disentuh langsung..tapi aku terpikir betapa bangganya kita dihukum sebab nakal lepas tu buat perkara yg sama kat anak2...hukum cubit sampai lebam..rotan sampai birat2...lempangg...aku saaaangat benciii...aku merasakan hukuman sebegini macam melepaskan geram sajaa..mak bapak aku takat marah2 mulut saja...kejar sampai ke kebun..tak de la guna apa2 alatan pun...kalo teruk sangat mak bapak aku tak bercakap dengan kitaorng...tu dahh marah sangat la tuu..

tali pingang yg asik menyebat, kepala asik dihantuk ke dinding, wayar, paip besi asik memukul, kemudian ai balas dendam abis ayam kasi patah leher kucing kasi pijak, sampai mintak cikgu jadi mak bapak snediri bila dewasa mau perg jauh mau beli rumah sendiri hidup aman jauh dari keganasan

Kecik kecik aku slalu verbal abuse..ayah aku selalu panggil aku bodoh tak guna segala benda carut..dia mmg sgt hot tempered..smpai sekarang pun kena juga..benda kecik pon mmg kn teruk..kdg2 sbb dia sendiri marah org lain kena tempias..selalu mengungkit duit yg dia bg...so mmg bg impact kt aku smpai aku disahkan kn dissociative disorder..so sekaran asyik ulang alik jumpa psychiatrist..

af_1993 replied at 29-1-2016 08:26 PM
Kecik kecik aku slalu verbal abuse..ayah aku selalu panggil aku bodoh tak guna segala benda carut..d ...

Kesian af dapat parents macam tu....

Kalau me pun boleh jadi mental kalau dari kecik kena maki macam-macam.

saya pernah kena cili mulut dengan cabai burung sebab menipu - serik gila!

kalau balik sekolah dan report cikgu denda, mak abah tambah lagi sedas dua pembaris kat tangan.

i rasa i baik kot dulu tu sebab tak banyak kena dengan mak abah

abah plak suka guna reverse psychology bila deal dengan anak-anak

mak pula seperti biasa, selalu serah urusan pada abah

Dulu me dgn abg pegi kedai. Ondeway balik, abg me tunjuk mainan yg dia beli. Me pelik la mana abg ada duit. Abg ckp dia ambik tadi dekat kedai tu, sambil sengih-sengih.

Tengahari tu mak me balik, me report dekat mak. Mak macam org gila paksa abg pegi bayar, dan minta maaf dekat kedai tu. Dengan me pun kena teman abg.

Mak siap bagi warning, kalau ada lagi mak akan libas dengan hanger. Bukan hanger pelestik tu, hanger dulu-dulu yang besi kawat halus tu. Kalau kena peritnya, menggeletik berjoget-joget sakit.

Me lagi rela kena cabai dari hanger ni.

Follow Us
err... tiada hukuman... pelik kan?

ke dorg ignore i? x pernah kna marah pun....

or mgkin sbb i pendiam?

hubby i cerita pernah kna baling dgn kayu..
sbb buat bising lari2 atas umah je pun...

ntah apa2..

Ayah rotan dua orang kakak iolls sebab mandi parit. Balik sampai senja. Elok je tiba rumah terus kena.

Iolls lah yang jadi tukang penyampai berita sebab diorang tak bagi iolls ikut

Kena silence treatment dan potong duit allowance, seksa sangat bila parent merajuk

apech replied at 28-1-2016 10:58 AM
Abg me kena tidur dalam reban. Sebabnya abg hisap rokok. Mama masak, dia menyorok bawah tingkap dapu ...

Bawah dapur itu u mean dalam kabinet or macammana?

Seriously  bntuk hukuman yg extreme x sesuai dh. Byk parent dlu guna kekerasan dlm mndidik . Mgkin ank lpas tu jd ok.tp parut tu tetap ada. Ank diajar utk takut pda parent n hkuman bukn hormat. Lain la klau hukum tp guna juga pndektan psikologi. Ni pkul2 mcm nk lpas geram bila ank buat perangai.

Iols yg prmpuan ni pun asyik kna pkul. Abh dlu hot tempered  , silap n bsing jer..smua brg yg ada dkt dia jd alat utk mghukum.
Kna rotan dgn hos mesin bsuh yg kluar air - iols gn kakak2 mndi n kubang dlm kolah bilik air.
Kna smackdown..hehe..abh iols dkung n hempas punggung iols ke lntai- sbb iols ngis2 nk gi tusyen n buku xda.
Gn mak. Kna cili kt mulut sbb iols kuat mlawan msa kecik. Mybe mak stress abh gji kecik n xda kt rumh. Kdg2 mk ugkit pasal tu. So iols ugkit blik nk bgthu abh bila kna mrah dgn mk. Kesan.. iols rsa mcm ada gap dgn parent. Sembang2 ok but utk share personal problem dkt skolh tmpt kerja x mudh. N iols slalu berprasangka dgn parent especially  my mom. My lil bro pun ada issue mcm ni. Prnh buat perangai x nk pergi skolh pergi exam pmr. Mgkin jd parent agk stress kot. Lg2 klau spouse x mmhami n x bkerjasama dlm mndidik ank2.

Dwdrum replied at 1-2-2016 02:46 AM
Bawah dapur itu u mean dalam kabinet or macammana?

Bila masak selalu menghadap tingkap dapur, bagi asap-asap masak tu terus keluar.
Abg me ni pegi mencangkung bawah tingkap tu, tp sebelah luar. Konon-kononnya, bila dia hembus asap asap tu akan bergabung dengan asap masak makanan.
Bau pun takde.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

hanasensei replied at 1-2-2016 06:35 AM
Seriously  bntuk hukuman yg extreme x sesuai dh. Byk parent dlu guna kekerasan dlm mndidik . Mgkin a ...

Kesian jugak kalau macam tu. Kesan rasa sampai besar.

Kawan me ada, fobia sampai ke tua. Jadi kasar. Alasannya tak nak kena selalu marah, kena buli mcm kecik-kecik. Jadi dia berubah jadi sekasar-kasarnya utk protect diri sendiri.

apa2 pun sbb rotan lah yg mnjadikan kita sbgai manusia yg berguna...

Depends jugak khairul. Ada yang menjadi, ada yang memberontak.

Kalau hukuman tu lebih kpd nak lepas geram dekat anak-anak akibat stress keja, gaduh laki bini, selalunya anak kurang menjadi.

Tapi kalau hukuman tu lebih kepada sayangkan anak, selalunya ok.

Sapa pernah tgk malcom in the middle? mak gua sbijik macam tuh.kuat berleter bagai..waktu kecik dia slalu libas hanger..bila besar dia berleter even smpai skrg aku dh anak sorg..haha..tapi leteran dia buat aku lebih berhati2 dalam membuat sesuatu perkara sebab suara mak aku akan datang terngiang2 . syg mak

malcom in the middle best!

af_1993 replied at 29-1-2016 08:26 PM
Kecik kecik aku slalu verbal abuse..ayah aku selalu panggil aku bodoh tak guna segala benda carut..d ...

ala kesiannya. how old are you now?

Sekolah: Ms tu darjah 5 ade spot check lps time rehat,rupenye ade biodata bdk laki n surat nk bknalan dgn sy dlm meja sy yg sy sendiri pun tak tahu siapa yg bg. Cikgu sy ckp "sy kecewa dgn kamu" sbb sy calon ketua pgws utk next year ms tu. Than, nenek kene pgl g sekolah. Blk tu nenek nasihat sy,mnitik2 air mata jatuh sambil kena rotan kt tgn dgn rotan bulu ayam yg color coklat tu.
Kt umah: ms tu cuti sekolah,bila hujan palong air sawah n parit mmg penuh dgn air. Kwn2 sy mandi n sy pun join sbb mmg best ! Tp bahaya sbb paras air dalam even pandai berenang. Balik rumah nenek da tgu kt dpn pintu dgn rotan yg stand by kt tgn sbb org kg da repot pd nenek.
Kt umah jugak: ms sy darjah 2, sy ponteng mengaji n nyorok bwh kerusi sampai ttido sbb penat..sy mgaji dekat umah jiran btentangan dgn umah. Jiran dtg sbb tya knp sy x dtg ngaji mlm tu jugak dlm kol 9pm.nenek sy carik sy n seret sy dr bwh kerusi ms sy tgh mamai setrusnya kene libas juga akhirnya..
Alhamdulillah..buat ms skrg,khidupan sy baik bsama suami atas asas didikan die wlupun nenek sbnrya tak reti mbaca mahu pun mnulis. Sentiasa cuba mmnuhi khendak sy wlupun kami org ssh tp sekali pun tak penah rs kkurgn wlu sedikit pun.penah sekali sy teringin nk mkn putu mayam tp ms tu nenek tak de duit nk beli bahan, die amik roti kering dan hancurkn pastu tabur gula. Than,ms umur sy 13,sy try buat kek pandan tp bantat n tak sedap lgsg. Nenek sy ckp sedap sgt n mkn kek tu yg sy sendiri tak lalu nk jamah.Dan die la org plg happy ms sy dpt offer msk u.Sy bsyukur sgt sbb ms die sakit sy dpt jaga die cuma tkilan ms die mhembuskn nafas die yg terakhir,sy ttido kt dlm kete kt parking hospital. Sy tak tau knp sy tlalu penat mlm tu sbb igt nk amik buku surah yaasin extra yg ttinggal dlm kete sbb ms kt ward tu cuma ade satu je. Mak long kt sisi nenek ms tu..
Sy tak sesekali lupakan die wlupun bliau da mninggal tahun 2010 yg lalu. I love u nenek...

minah_kidal replied at 2-2-2016 10:06 AM
ala kesiannya. how old are you now?

dalam 20-an.....