CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bini_fl

Wak Doyok dikecam lagi

AshkieLa replied at 2-2-2016 08:39 AM
setuju...
seluar dgn baju slim fit...kaki kecik tambahan dengan tak cukup ketinggian lagi
dah se ...

Khenn..kaki dia kecik mengalahkn pompuan.. Cuba la dia sadokan sikit..

ingat ahkak sorg jer yg x kenal wak doyok nihh.. ramai jugak la ye yg tak kenal dia.. hishh.. tetiba jer muncul.. tah dtg dr planet mana tah.. geli nengok dia tu.. entah kenapa mmg x minat dia...

iols penah nampak dia dr dlm kete otw balik keje, dok tepi tasik kat uitm puncak perdana. saspek sebab misai, dr jauh dah cam. ye nampak rendah je dia ni.

x tau apa relevan dia ni popular tetiba

Abam KJ win! Tepat and on point.

wak doyok mesti skrg ni fefeeling dia glamour sampai kj pon reply tweet dia bwahahha ,, walhalllll

johnazizul replied at 1-2-2016 04:12 PM
Org hensem xperlu bekerja keras utk nampak hensem... Tshirt, jeans, sandal sudah...

Lu xhensem wa ...
Org hensem xperlu bekerja keras utk nampak hensem... Tshirt, jeans, sandal sudah...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Follow Us
Edited by blinkazwa at 2-2-2016 11:22 AM

Last week mak aku kata "yng misai u sebenarnya dia bekas drebar lori je"
aku kata sape.. wak doyok ke..
mak aku kata yer la.. dlm paper.. dia citer dia asalnya drebar lori.. skang gelemer dah..
aku taktau paper mana mana mak aku baca...
aku gugel sat..

Edited by blinkazwa at 2-2-2016 11:24 AM

"Aku arek takun kambik kabeh follower ku. Aku ne uwong susah jamam biyen wes kerjo basuh kereto uwong nengi upah aku dapat rm5 ojo. Ambil upah potong rumput dari rumah ke rumah, buat parit sampai 6 km buat rumah pasang tail,gali kubur, semua. Lepas aku di berhentikan kerja dari auto bavaria BMW kehidupan aku jadi susah sgt tahun 2007 kawan2 semua lari tinggal kan disebab kan aku jatuh miskin. Jadi aku mencari kerja tak dpt2 masa tu tgh gawat ekonomi malaysia. Org2 kampung semua pandang rendah kat aku sbb aku jadi seorang pegangur. Kereta,motor classic,barang yang aku simpan semua aku jual nk bayar hutang bank. Jd aku kerja lah apa2 yg boleh aku buat mcm2 kerja lah mcm aku ckp td. Ada yg aku kerja sampai 3 hari x tido di port klang sebagai buruh turun kan kereta import mewah dr kapal.sampai satu masa aku dpt tahu yg ada butik brand Ben Sherman nk bukak di kl. Itu lah bermula perjalana hidup aku sebagai orang fesyen. Jadi aku akan terus ke depan untuk fesyen tanah air dan aku akan mengharumkan nama negara di seluruh dunia

Aku bukan dilahirkan didalam beras. Masa nak interview kat butik ben sherman otw ke sana kereta aku kena tarik sbb x bayar 4 bln lebih. Aku berjalan sampai 5 km jauh nya ke bangsar sampai2 je org yg interview ckp aku x sesuai kerja di shirt bar sbb penampilan aku tak kena gan brand tu. Hampir 2 bulan jugak aku kerja macam2 aku jadi kelindan lori 1 tan angkat barang dari gudang,hantar kueh ke kilang2, dengan upah satu hari rm20 je. Ambik upah buat engine motor vespa,lambretta sehingga ada interview yg ke dua di butik ben sherman. Dengan perubahan yg ketara aku tukar style aku mengikut citarasa yg dikehendaki aku dpt kerja dgn gaji rm1200. Di sini lah bermula aku mainstream kan fesyen hipster. Byk customer dr magazine untuk buat photoshoot. Magazine pertama adalah NewMen magazine collaborate dgn brand coach usa. Tahun 2012 aku buat IG yg pertama dan aku mendapat 1 malam 10 ribu followers dan aku link dgn Fb dan Pinterest. Bermulalah fashion aku di alam maya dan aku mendapat top5 men stylist IG di UK, Asia dan banyak colloborate dengan brand2 International di Europe. Inilah kehidupan aku yg sebenar supaya org tau luar dan dalam. Dan aku merendah diri serendah rendahnya dan aku berdoa yg terbaik untuk semua followers ku kerana support sampai ke tahap ini.

Setelah itu apabila fashion aku menular, aku berkoloberasi bersama designer tanah air iaitu Fairuz Ramdan. Masa tu fashion mens wear banyak yg menjadi bahan kutukan. Aku dikutuk, dimaki menyatakan pakaian aku tidak sesuai dipakai di Malaysia. Haters membuat poster di Bukit Bintang dan seluruh Malaysia #wakdogol #seranggaperosak menjadi viral di laman social. Tapi itu menjadi motivate utk diri aku utk memperjuang fashion tanah air dimata dunia. Akhirnya aku diterima di seluruh pelusuk dunia contohnya aku mendapat crossover dengan Dr Martin Malaysia dan England. Susah payah bangun tidak melalui mana2 platform Entertainment dan aku berterima kasih kepada wartawan2 dan followers. Kemunculan aku dlm realiti tv Ke Korea Ke Kita bahawa itulah diri aku yg sebenar. Dari dulu sampai sekarang xpernah berubah. Exclusive utk harini aku keluarkan gambar yg xpernah aku keluarkan di mana2 laman social semasa kehidupan yg susah dahulu buat semua tatapan umum agar menjadi sumber inspirasi bagi anak2 muda dizaman Ini. Sekian terima kasih buat sedagher sedaghi smua."

Ntah blog sape ni.. dia tulis pasal wak doyok.. hasil gugel aku.. sini

revolusi_30 replied at 1-2-2016 02:11 PM
Designer apa sis... Tu pun himpit Fairuz Ramdan ka apa nama.

hahaha anggap jer laa dia designer uols sbb dia dh ada label 'wak doyok' kan.. himpit fairuz ramdan tu dh tentu..
wahh uols up to date gak ek?

sepitsiput replied at 1-2-2016 08:42 PM
Nah..komen chuols memerlukan gambarajah

Wahh kaka sepit!! cilok mana gambarajah heshe ni? curik di IG beliau kaa?

masmelon replied at 31-1-2016 07:53 PM
sejak bila pulak si wak doyok ni jadii "Ikon fesyen tempatan kesayangan rakyat Malaysia"  amik nok ...

sape yg lantik dia jadi ikon fesyen tu? sampai sekarang tak tau kenapa dia dpt title ikon tu.. hebat sangat kah??

taksukapeanut replied at 2-2-2016 03:25 PM
sape yg lantik dia jadi ikon fesyen tu? sampai sekarang tak tau kenapa dia dpt title ikon tu.. heb ...

TT benang ni yg lantik

taksukapeanut replied at 2-2-2016 03:25 PM
sape yg lantik dia jadi ikon fesyen tu? sampai sekarang tak tau kenapa dia dpt title ikon tu.. heb ...

Sarcasm sis..

dia ni kalau post tak bangang tak sah, post semua acah acah best je.

ajet2 sasterawan kunu

amik setepek!

dia khairy jamaludin.
jadilah seperti dia..
tall,dark n hensem.

xperlu cigar utk menampakan diri hensem or hebat..

p/s:  asap rokok tu menampakkan ko hensem sebab wajah ko tersorok disebalik asap itu.. itu point nya.