CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rasastress1

suami kantoi curang!

Sedih pulak kalau kita yg kena berubah ikut ragam suami tu. Kan bagus kalau si dia terima kita seadanya.
Rs tak enjoy pulak hidup dlm keadaan hipo dan terpaksa demi menjaga hub dgn suami.

ciskek.leleh replied at 1-2-2016 07:52 PM
sis, lpa bc komen2 dlm ni, apa kata sis ubah diri sis..sis buat diet, skrg ramai wat diet atkins (si ...

Loya tekak baca komen u ni. So stupid perempuan kan, suami curang isteri pula yang nak kena berkorban, buat itu ini.
Lelaki kalau dah tak tahu bersyukur, isteri persis model pun dia tetap curang. Buatlah sesuatu yang baik itu kerana sayangkan diri sendiri, bukan sebab suami.

sarahmirza replied at 2-2-2016 02:17 PM
Loya tekak baca komen u ni. So stupid perempuan kan, suami curang isteri pula yang nak kena berkor ...

hbs klu suami curang, isteri x buat sesuatu, in the end, tetap mcm tu..ada masa, kita kena ubah diri & x smstinya untuk suami, tp untuk diri kita. Dlm Islam pun disarankan berwangian, bersiap cantik2 untuk sambut suami balik..at least, buat sesuatu untuk buka mata dia, tunjukkan dia lg baik dari prmpn tu..lelaki berubah sikap sama ada da mmg gatai merenyam atau dari diri isteri sndiri.dkt sini, kita cuba ubah diri kita..xkn nk terus cerai tnpa perlu usaha khenn
well, setiap org ada pendapat masing2, mungkin sama dgn kita & mungkin tidak.

ciskek.leleh replied at 2-2-2016 02:39 PM
hbs klu suami curang, isteri x buat sesuatu, in the end, tetap mcm tu..ada masa, kita kena u ...

Tak payah la anggap TT serabai tak tahu menjaga diri. Tak perlu bila suami dah curang baru terhegeh-hegeh nak kuruskan badan, nak jaga makan, nak itu nak ini. Tak payah! Itu semua rutin.
Bagi gue, suami kalau curang berkali-kali, paling senang ditongsampahkan aje!

penah brlaku kt kawan(aku) lelaki.....skrg dh cerai dh n dh kawin baru dh...dkt budak sma ofis yg brpkaian daring...pndai make up sgala....

dalam hal ni pd aku diorg tu plik sbb diorg keje dlm pagar yg sma...tp bila brjumpa kt kantin x brtegur sapa..buat cm x kenal je....msa tu laki tu ngn pompuan(rakan keje)..selamba je laki dia kuar berdua ngn bini org alasan g bli makan....

jantan ni sbnarnya xtau apa yg dia nak...yg boleh ckap x bersyukur je la...lau kata sbb x cntik gemuk jd bosan..abis erra fazira..dlm masa yg sama tt pn mngkin brsalah sbb x ikut apa yg dia nk...tp lau dia just ckap je nk suh pkai cmtu cmni..nk lawa2 nk make up..tp xde pn inisiatif nk beli...x pyah la...sme jugak ngn suh kurus ke hape ke..ade ke dia beli ubat utk kurus ke apa kt tt...

dh jd cm ex bf aku dlu pulak..msa kenal aku mmg aku jnis x mekap pn..pstu lama2 suh aku make up..tp brg make up aku kna bli sndri..duit mnyak aku kena isi...yg brhabis duit aku..dia suruh je...last2 aku tngglkn je sbb dia msih brhubung ngn ex gf(dh jd isteri org msa tu).....aku wt kputusan pn lpas tnye mak aku..sbb aku dh bg pluang bnyk kali dh...lpas aku ptus ngn dia..aku up lg dri aku pkai produk sbb muka aku jnis hangus..xde pkai make pn...beratur bdak laki nakkan aku...

aku nk ckap kt cni...smua ats ko....ko mengadu la kt tuhan btul2...n mntk kt tuhan tunjuk jalan yg trbaik buat ko....lau ko nk truskan...ko kna bnyk sbar n cuba berubah mcm laki ko nak...tp gemuk ni bkn nk senang nk kurus..sbb kita ni branak x sma ngn laki..lain la kalau laki jnis loaded..g je kt pusat rawatan....lau ko nk cerai..ko kena kuat n pk anak2...sbb skrg pn apa2 ko nak buat cntoh nk cari kerja lau x kerja la..ttap kena mntak izin suami...

aku pn skrg dh gemuk....laki aku ngah diet...mcm2 alasan aku bg sbb bdan aku ssh nk naik tp sbb skrg aku bnyk mkn ubat resdung..jd naik mendadak...dr 53kg ke 58kg...alasan aku bg senang je..awak lelaki sy pmpuan...dh 2 anak sy lahirkan mstilah ada perubahan pd tubuh sy...pstu sy mnyusu lg...lau nk sy kurus cpat2..bg 2k sbulan...nk g pusat rawatan..haha....

rasastress1 replied at 1-2-2016 02:48 PM
Dorang dah setahun menipu.
jumpa kadang2 je pastu sekejap2.
Lebih dari tu tak tahu la.

Susah nak percaya bab nih....

Follow Us
Iols tumpang simpati dgn tt. Tt dicurangi masa 4 bulan mengandung anak sulung. Bukankah waktu tu suami patutnya excited nk dapat zuriat pertama, buah cinta uols berdua. Patutnya suami support isteri yg banyak perubahan fizikal dan emosi semasa mengandung. Suami tolong sama mendoakan isteri selamat melahirkan, baca surah-surah tertentu untuk dapat anak yg soleh.

Iols salute tt cuba berkorban berubah pasang badan dan berkelihatan lebih menarik. Tp iols cadang, tt jugak demand suami uols untuk berubah lebih soleh. Ambil masa solat sama-sama, mengaji juga. Jaga anak sekali sekala. Kalau mampu tt bangun menyusu baby, bangunkan juga heols untuk tahajjud. Kalau sama2 berubah, insyaAllah aman rumah tangga tt. Kalo tt jek yang bersusah payah, heols masih demand macam2 tp tak tunjuk effort langsung untuk berubah bg pihak dirinya, tt pikirkanlah smula.

Minami2013 replied at 1-2-2016 04:28 PM
Kesian pulak dengar cerita u... ape yg die sebut pasal u membosankan, gemuk, tak dgr kata tu semue i ...

betul..memang rasa tu alasan je.
sebenarnya dah jumpa orang lain
famili dia semua pn cakap alasan dia langsung tak logik sebab benda remeh, lagi2 baru kawen 3 tahun..

masa dia stat curang tu pn dh la awal mengandung.
logik la sikit masa tu tengah mengandung..fizikal pn berubah.
tu yang sy rasa tak logik alasan sebab tak kurus.
langsung tak nak tunggu lepas bersalin dulu tengok.

de_ikea replied at 3-2-2016 07:05 AM
Iols tumpang simpati dgn tt. Tt dicurangi masa 4 bulan mengandung anak sulung. Bukankah waktu tu sua ...

tu yang buat saya rasa sedih sangat sampai sekarang bila pikir masa mengandung dulu.
anak sulung..patut excited, jaga isteri betul2 nak2 emosi..tapi dia buat perangai pulak awl mengandung
langsung takde nak jaga emosi kita.
lepas kantoi, dorang tipu je untuk stop.so rupanya dalam diam dorang berhubung & berjumpa senyap2.
tu yang selalu balik kerja lambat.
ingatkn betul banyak kerja.sy yang mengandung ni ditinggalkan sampai malam.
memang sedih sangat bila teringat dulu.

nuerulcayang replied at 2-2-2016 04:33 PM
penah brlaku kt kawan(aku) lelaki.....skrg dh cerai dh n dh kawin baru dh...dkt budak sma ofis yg br ...

betul..kadang2 rasa dia tak bersyukur.
lelaki ni semua ada je yang tak kena.

hishh takotnya aku baca. simpati dgn ko tt. tabahlah sis.
aku kasi tips kurus, pi keje parking jauh2, jgn naik lif,  naik tangga, tiap pagi makan tomato dua bijik.
byk minum air kosong, pi sauna.

rasastress1 replied at 3-2-2016 06:11 PM
betul..kadang2 rasa dia tak bersyukur.
lelaki ni semua ada je yang tak kena.

Xpela awak. Layan jela suami elok2. Ladang pahala jugak kan. Pastu upgrade diri sendiri, utk kepuasan diri sendiri jangan pk utk suami sgt. Nnt rasa xberbaloi berkorban sbb suami ni kalau dia nak curang, dl xkisah skrg berkisah2... Buat mcm diriku insan berharga gituuuu..

aku pun menyampah, kenapa nak bergaya, kuruskan badan sebab nak jaga suami. tapi kan kalau suami nak pasang lain sebab isteri tak semengah then macam mana tu. maybe TT boleh nilai balik apa yg lebih perempuan tu dari TT. mungkin perempuan tu guna2 ayat2 manjs ke. well, kalau TT sayang giler kat En. suami, then TT kena usaha lebih la. itu pendapat sy saja..

Sian tt..sy xpernah lg berada di tempat tt..tp sy tahu pedihnya kalo suami curang..

Tp betol la,susah nak puaskan hati suami.tt berdoa n berserah je la. Nak bercerai,sy xgalakkan sbb tgk budak2 skrg ramai rosak kalo parent cerai. Fikirkan baby.. Bukan suami semata2..kalo dia nak sgt pompuan tu,let it go..biar dia.

Kalo iols masih muda harusla aku ganyang betina sundal n laki ku dulu..mau kene lumur dgn cili api blender.. pastu viralkan.. nk report polis pun x kisah sbbnye hati dah sakit... tp kalo dah peringkat umur skang mmg trs panjat pjbt agama.. yg penting harta bersama mmg ku mintak semua.. xpeduli la pastu ko nk kawen ke nk g jahanam dgn betina tu.. xkoser nk sengsara sbb laku xgune..mmg ssh nk move on tp kne nekadla

nak berdiet bagai utk laki mcm tu buat apa? makeover tu boleh tp pakai lawa2 kat luar je. padan muka laki

sy tumpang simpati dengan awak..
lelaki klu dah sekali buat  dan diberi peluang tapi masih ulang benda yg sama..mmg x akan berubah sampai bila2
dlm kes sy lg la gawat..husband main cinta dgn besfren sy sendiri..andartu pulak tu..huhu

froggy_frog replied at 1-2-2016 02:15 PM
agree sgt . kwn i pun tk pnh pegi serang pmpuan tu . cuz die outsider . ex husbnd die yg bersalah  ...

so now kawan u ni dah divorce lah now?

jap nak tanya confirm ke husb u belum kahwin ngn skandel die?? mana tahu dah kawin??

halcyon replied at 12-2-2016 01:11 PM
so now kawan u ni dah divorce lah now?

dh . now die yg jaga ank die sndri . laki tk pnh bg duit . duk gataii . ada die ckp laki duk call dgn wasep . die pun dh jdi rimas . naik saiko dh