CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CinaMedan

[Dunia] Pesta Makan Babi Di Negara Penduduk Islam Terbanyak Di Dunia [Surat Protes #198]

sabbath_shalom posted on 5-2-2016 05:01 AM
Bener sebab itu populasi orang Sulawesi dan Melayu itu lebih kecil kebanding Jawa dan bakal pupus  ...

bukan budaya jawa yg berpengaruh bro .. tapi budaya org perkotaan .. penggunaan bahasa indonesia yg lebih gencar berbanding bhs ibu(bhs suku) .. pergaulan bebas, tawuran, budaya "lu lu gua gua" etc

Kerêta_Angin posted on 5-2-2016 03:23 PM
bukan budaya jawa yg berpengaruh bro .. tapi budaya org perkotaan .. penggunaan bahasa indonesia y ...

Gue ada nonton di utube lagu Oplosan di satu rancangan...waduh hebat sungguh pengaruh Jawa....

cancer_files posted on 5-2-2016 04:46 AM
Kalau orang sini sebut "nak jadi orang kampung" sebab dulu Melayu tu sensitif berkenaan Revolusi S ...

itu di kawasan asahan atau batubara kan? sy pernah tengok utube ttg lagu/dialog org batubara .. sy rasa dialeknya agak pelik/unik .. idgham "R" nya tu pekat sgt lah

sabbath_shalom posted on 5-2-2016 07:30 AM
Gue ada nonton di utube lagu Oplosan di satu rancangan...waduh hebat sungguh pengaruh Jawa....

kat mana tu .. best sgt ke oplosan tu .. baik sy layan tari pakarena atau tortor batak hahaha

Kerêta_Angin posted on 5-2-2016 03:35 PM
kat mana tu .. best sgt ke oplosan tu .. baik sy layan tari pakarena atau tortor batak hahaha

Haruslah best i selalu nyanyi.

Tutupen botol mu, tutupen oplosan mu, emani nyawamu, ojo mu terus-terus ne, mergane..ora ono gunane.

ini sama dengan kedai toto kat kl kot

Follow Us
Kerêta_Angin replied at 5-2-2016 02:31 PM
itu di kawasan asahan atau batubara kan? sy pernah tengok utube ttg lagu/dialog org batubara .. sy ...

Dan saya syak si CinaMedan ni org Malaysia...gaya penulisannya berlebihan sebagai forumer Indonesia dan ada beberapa kata yg asing buat org Indonesia...

Ha ah, R idgham dengan O pada huruf vokal

cancer_files posted on 5-2-2016 08:13 AM
Dan saya syak si CinaMedan ni org Malaysia...gaya penulisannya berlebihan sebagai forumer Indonesi ...

batubaghgho

cancer_files posted on 5-2-2016 08:13 AM
Dan saya syak si CinaMedan ni org Malaysia...gaya penulisannya berlebihan sebagai forumer Indonesi ...

sy ada sedikit pengalaman sewaktu di forum topix .. ternyata agak susah nak bezakan sesetengah forindo n formalay .. ada forindo tu mmg terer berckp msia.. begitu jg sebaliknya.

nick TT ni pun ada kat forum tu .. mungkinkah beliau org yg sama .. jeng jeng jeng

sabbath_shalom posted on 5-2-2016 07:44 AM
Haruslah best i selalu nyanyi.

Tutupen botol mu, tutupen oplosan mu, emani nyawamu, ojo mu teru ...

entah apa yg best sgt .. sama mcm yg kat tv tu terlalak-lalak ..

mereka ni mmg syok sendiri (jawa)

Widiiihhhh (ane copas dari Setya Novanto dari kasus #PapaMintaSaham gan...)

Forumer NKRI ngerumpi ane ya gan...

Pegangan yang kuat ya gan...

Awas terguncyang haibat gan...

Mangan ora mangan sing penting ngumpul katanya gan...

Maunya ente, ane pajang e-KTP dimari ya gan...?

Wakakakakkakaaa....

CinaMedan replied at 5-2-2016 09:27 AM
Makasih gan...

Maap gan...

ko lagi fasih ckp batak or minang ke

Perkele replied at 5-2-2016 09:21 AM
ko lagi fasih ckp batak or minang ke

Sebagey anak Medan, ane dikit-dikit ngerti bahasa Batak & Minang, tapi gak lancar Boss...

English bisa Boss...

Kerêta_Angin posted on 5-2-2016 04:46 PM

mereka ni mmg syok sendiri (j ...

Syok sendiri ke rupanya btw orang Jawa ni ada sisi yang bagus dari Melayu.

Cth macam cina_medan katekan..mangan ora mangan seng penting ngumpul.

Orang Melayu bukan camtu...kalau ko kaya ada harta baru boleh bergaul dan bagi suara.

Kerêta_Angin posted on 5-2-2016 04:41 PM
sy ada sedikit pengalaman sewaktu di forum topix .. ternyata agak susah nak bezakan sesetengah for ...

Saya pernah aktif dlm topix dlm thn 2008-2009 gitu...memang budak2 sgt at that time.

CinaMedan replied at 3-2-2016 10:15 AM
Ini membuktikan di Indonesia non-Muslim yang sangat minoritas bisa mengatur kehidupan Muslim yang  ...

kegilaan apakah ini, takkan lah orang islam sanggup buat mcm ni?

Kerêta_Angin replied at 5-2-2016 04:46 PM

mereka ni mmg syok sendiri (j ...

Abam kereta... baru ni uols sharing2 dgn maideen. titik pasal bengkalis ada post video kan..

Ai tgk video tu ada satu tu masak kuih kasidah.. selama ni ada org jual tak penah. beli sbb geli rasa manis campur bawang goreng... tp bila tgk bideo tu rasa teringin pulak... terus buat kasidah both resipi utara dan resipi riau.. kira selang dua tiga hari la buat... resipi kasidah terengganu saja tak buat sbb leceh masuk telur dan santan...

Yg resipi malaysia tu call mak iolss je tanya cemana.. yg resipi riau ai gugel je.. bg kat neybor dia suka.. pes taim buat tak sangka jadi :

Cuma yg riau ai letak tepung beras texture tak best sgt... kalau letak tepung gandum lagi ummphh la.. ada rasa rempah sbb resipi calls for kayu manis dan cengkih...

Yg penting bawang goreng mau menimbun baru terangkat... manis tu ai kurangkan la...

sabbath_shalom posted on 5-2-2016 02:18 PM
Syok sendiri ke rupanya btw orang Jawa ni ada sisi yang bagus dari Melayu.

Cth macam cina_med ...

syok sendiri maksud sy tu kerana selalu yg itu itu aje yg ditampilkan di tv tv .. dgn dialog2 n lawak lawak  jawanya, tari2an, nyanyian2 dll .. mcmla semua org indo minat/suka n faham apa mesej yg nak disampaikan ... seakan2 sengaja/buat2 lupa bahawa indo tu ada byk kaum n budaya.. sy terus terang mmg kurang masyukk dgn semua yg berbau jawa .. tapi jgn salah faham .. kalau mengenai sifatnya(watak org jawa) secara general tak ada masalah .. sbb menurut sy org jawa ni mudah beradaptasi dgn mana2 kaum .. faktanya jarang terdengar pergaduhan yg sifatnya besar yg membabitkan org jawa di kawasan2 yg mereka datangi berbanding sesetgh kaum lain.      

Kerêta_Angin replied at 5-2-2016 11:46 PM
syok sendiri maksud sy tu kerana selalu yg itu itu aje yg ditampilkan di tv tv .. dgn dialog2 n la ...

Tapi org2 jawa suka upkan etnik sendiri kan mcm jawa je lah paling bagus, pastu bila bercakap riuh sekampung betul x

milo_888 posted on 5-2-2016 03:38 PM
Abam kereta... baru ni uols sharing2 dgn maideen. titik pasal bengkalis ada post video kan..

A ...

hehe .. tahniah kerana gigih mencuba n menggoogle .. tapi sini namanya hasidah .. apa di sana namanya kasidah ke .. rasanya ianya diperbuat dari tepung beras.. sy jarang mkn/jumpa sbb biasa jumpa kalau ada pesta pernikahan je .. sy pun kurang suka sbb rasanya tu lah