CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mentarimendung

Hitam mengikuti hari-hari saya

fire_place replied at 13-2-2016 09:10 AM
Pemikiran yg tepat.yang tak tahu je asik persoal knp xlapor,kenapa xlapor. Tak tahu tiap malam tid ...

Sorry la fire kalau ko terasa. Aku cuma geram dengan bapak kau je. Maksud aku lapor tu sekarang. Bila ko dah besar dan ko boleh buat sendiri. Tapi dalam kes ko ni mak ko polis. So xleh nak buat apa. Kalau bukan pon, mungkin sesetengah orang malas nak panjang2kan. Entahla.. mungkin..

Aku cuma tersangatla geram sebab bapak tiri ko still ada kat situ dan dia still continue buat bende tu. Dan korang pulak yanh kena takot. Again sorry aku memang x faham sebab x berada kat tempat ko.

Aku rasa kalau kita dah tak verdaya, aku percaya  Tuhan tu maha adil. Ada bahagian dia nanti... aku doakan ko sentiasa gembira.

tom2 replied at 20-2-2016 01:49 AM
Sorry la fire kalau ko terasa. Aku cuma geram dengan bapak kau je. Maksud aku lapor tu sekarang. B ...

Eh xpelah...bukan salah kau pun lah.xpe kita sama2 share.supaya ramai ibu bapa yg lebih peka.masalah aku,aku mls pikir dh tuhan tetapkn nasib aku mcmtu,tp aku nak ibu bapa lain amik pengajaran jgn leka dan terlalu percaya,ingat manusia ni bnyak topeng.

Tp pastinya aku xkn maafkn ayh tiri aku,andai dia mati dlm keadaan susah ke apa,tu bukan masalah aku.ketakutan kepayahan yg aku tanggung bertahun lebih teruk.

Sedihnya baca kisah2 korang..aku doakan korang semua kuat dan tabah..

sesiapa yg pernah melalui pengalaman dicabul/rogol/ apatah lagi sumbang mahram memang akan membawa 'parut psikologi' berpanjangan. biasanya akan effects banyak perkara seperti yg diluahkan, dinyatakan oleh kawan2 dlm forumner ini yg pernah melalui insiden yg sama. semua rasa ada, rasa dikhianati, rasa tak percaya lelaki, tak percaya orang lain, rasa hina, rasa teruk, rasa rosak, tak berguna, trauma dsbnya.

utk nasihatkan mangsa yg mengalami insiden ini supaya melupakan begitu saja, tidak smudah itu. lagi2 yg tak pernah meluahkannya kepada sesiapa. sebenarnya setiap kejadian pahit yg dipendam, ibarat bara/sekam yang tidak akan padam. salah satu cara utk pulih dari pengalaman itu ialah - BERCAKAP MENGENAINYA. benda tu macam racun dalam sistem badan, ia jadi racun yg membunuh jiwa, kena dikeluarkan toksin itu supaya jiwa boleh bernafas dengan aman.

thread ini sbg salah satu cara selamat utk meluahkan rahsia terpendam. toksah rasa malu kerana bukan kenal pun siapa empunya diri. mungkin dengan bercakap dan berkongsi disini, mangsa2 boleh memperolehi kekuatan baru, belajar melupakan, belajar membebaskan diri dari bayang2 silam yg hitam, dan belajar untuk move on.

anda adalah survivor, berapa ramai gadis2 yg mengalami peristiwa hitam serupa end up di rumah perlindungan, berterusan jadi manusia yang rosak kerana salah pilih cara mengatasi sejarah hitam, kurang bimbingan dan pedoman oleh orang lain. mangsa yg menjalani kehidupan normal, itu adalah kejayaan, anda patut rasa bersyukur kerana Allah bimbing hati membuat pilihan tepat dan kekuatan utk bangkit. anda mungkin rasa masih lagi tak berjaya, tapi sebenarnya anda telah berjaya.

jalani hidup yg positif, anggap itu sejarah hitam, mmg tak boleh dipadamkan, tapi anda masih berpeluang membina masa depan baru yang lebih baik. jangan tutup kebahagiaan masa depan kerana masa silam. jangan terus-terusan jadi mangsa keadaan.

Anyway aku baca kisah korang. Dan aku faham trauma yg korang alami. Mcm aku ada rs geli dgn lelaki,rs jijik, lepas tu klu aku tgk budak2 kecik mandi mesti aku malu gila2 klu ada org lelaki sekali,sbb aku selalu rs budak ppuan walaupun kecik,lelaki da pandang jd objek seks.

mawarni07 replied at 7-2-2016 12:48 PM
Sy sendiri ada kisah hitam.. Dah lebih 15thn pun berlalu.

Dirogol 5org abg sejak kecil dan hampir ...

Ya Allah sis...5 orang abg? mcm mana boleh terjadi mcm tu sis? parents tak amik tau hal anak2 ke?

Follow Us
fire_place replied at 8-2-2016 12:25 AM
Kat kg estet atuk aku ada kes,org ni katanya rogol adik dia yg bisu,tp orgnya mmg cantik..budak tu ...

sy pun nak tnya soalan yg sama...dari penceritaan sis, mak sis ni org yg ada kerja..kerja pulak melibatkan undang2..maknanya dia ada pemahaman psl rogol/sumbang mahram ni....tapi kena kerasnya hati dia nak dptkn pembelaan utk anak2 kandung dia sendiri? ade kemungkinan tak sebab dia benci ayah kandung sis? sbb tu dia tak amik port hal anak2 dgn suami lama...

rindusangbulan replied at 1-3-2016 02:49 PM
sy pun nak tnya soalan yg sama...dari penceritaan sis, mak sis ni org yg ada kerja..kerja pulak me ...

Xkot..mak aku selalu Cite yg baik2 psl ayah kandung aku
Dulu siap ada simpan beg baju,suit bapak kandung aku.
Mak aku mmg sayang ayah kandung aku tu aku rasa.
Aku xnak marah sgt kat mak aku sbb aku kesian
Aku pikir mak aku takut bcerai kali k2 kot
Mak aku kawin nenek aku paksa kot.

Aku xpayah lah,kdg2 mak aku benci dgn laki dia
MCM dulu ada sekali mak aku minta cerai,
Org tua xtahu malu ni dok CKP nak cerai minta rm100k dulu kat mak aku
Lepastu dia CKP tahu lah nasib ko nanti,
TP kdg2 baik,baik sangat,
Korang xpaham,aku n akak aku lg xpaham

Edited by sipendiam at 2-3-2016 02:40 PM

.................. terpaksa delete sebab rasa terlalu aib

fire_place replied at 4-2-2016 10:50 PM
Perkara paling aku bersyukur?
Tuhan kurniakan aku akal agar tak rosakkan  diri aku.ada Org ada mas ...

uu....

i teringat pulak Kak Dina yg mula cerita tentang "pedohile"..ramai yg share kisah2 mereka yg pernah jadi mangsa cabul/rogol family member sndiri..
good thing she did that...sbb kes2 mcm ni mmg byk..tp x dpt media coverage yg sepatutnye...
kadang i fikir kenapa nak cover kisah2 mcm ni?....they all nak jaga hati sape sebenarnye?..

yaa & i sokong cara u utk meluahkan ape yg patut pd ssorg yg dpt memahami+empati
ape yg u sedang lalui...jgn pendam2...sbb lame2 perasaan2 negatif ni semua akan jadi toksin dlm badan...

x tau la same ada u allz prasan ke x...tp ade buku2 yg telah diterbit & terjual dekat kedai2 buku..
buku2 mengisahkan pengalaman mangsa2 seperti kes tt ni.....

that is actually 1 way of letting go of the past....let it all out....it is also a healing proses...

sebelum ni ade thread tentang kes pedophile tu kan?...
ramai jgk forumer2 kat cari yg pernah jadi mangsa...so mungkin ade baiknye tt
atau u allz yg membaca ni..bleh hulurkan moral support via pm....etc....

jazaa100 replied at 8-2-2016 08:57 AM
yg aku nmpak, mak kau spesis pentiingkan laki, tak blh hidup tanpa laki...

kau bygkn dia dah  ...

geram pulak aku dengan mak dia tu, kesian baby tu kecik2 dah kene belasah ngan bapak kandung, memang jahanam lah laki gitu, gila seks betul

misssakura replied at 10-2-2016 08:50 PM
Dann sebab isu2 mcm ni la aku takot nak kawen. Aku takot anak aku jd mangsa suami. Malah aku pernah  ...

Jangan takut kalau dah jodoh apa salahnya kawin, hihi, aku doakan semoga ko bertemu jodoh yang baik2, dan akan jadi bapak yang baik untuk semua anak2 ko ye

mirian1110 replied at 13-3-2016 08:25 PM
geram pulak aku dengan mak dia tu, kesian baby tu kecik2 dah kene belasah ngan bapak kandung, mema ...

Ada je mak mcm tu mirian....

Yg bg bf negro belasah ank sampai mati pun ada

Salam dik...

Untuk lupakan perkara kita tak suka adalah...stop talking about that. Perkara paling pertama adik perlu buat adalah..banyak-banyak berdoa. Kemudian pujuk diri sendiri..sabar lah hati..lupakan lah hati perkara buruk dulu..wahai hati aku ingin bahagia..oh hati aku ingin hidup aman. Setiap orang diberi peluang dalam hidup dia...sama ada nak bahagia atau tidak..sama ada buat yang baik atau tidak..pilihan ditangan kita. Jangan disebabkan perkara buruk yang berlaku dulu adik mengeluh kesah..menangis..dan sebagainya..akak akan mendoakan adik disini ye..moga adik kuat semangat melalui kehidupan ini

sedih aku baca. sampai hati ambik kesempatan kat darah daging sendiri..

semoga korang terus kuat dan bersemangat tempuh hidup korang!

hug & kisses dari jauh

Moga Allah rahmati kamu semua k...sedihnye bc...

Ade forumer ckp jgn percaya kn lelaki sgt...i x phm la...i ade anak pmpuan ( hasil perkahwinan dlu..nw dh kawin lain) mcm mne i nk biarkn ayah tiri n anak i tu tgl berdua..klu2 i outstation...

mak aiii.... tak terkata apa2 aku bila baca sorang2 punya pengalaman hitam dlm hidup korang...

aku x tahu nk bagi cadangan apa utk tlg selesaikan masalah2 yg korang hadapi sbb x tahu betul2 mcmmana suasana dan keadaan hidup korang semua...

cuma yg boleh aku katakan, korang kena perjuangkan hidup korang.. jgn simpan n pendam je... tapi dlm memperjuangkan tu biar la kena pada caranya...

di first page tu ada yg sebut pasal redha...

ye... korang kena redha dgn apa yg telah terjadi... redha dlm menerima takdir pahit dlm hidup korang...

tapi kena faham apa maksud REDHA tersebut... jangan keliru n silap faham pulak antara maksud REDHA dan PASRAH...

korang perlu REDHA dgn kejadian2 hitam yg menimpa hidup korang tapi jgn sesekali PASRAH...  

fire_place replied at 4-2-2016 10:21 PM
Tt..aku ada je pengalaman MCM kau,cumany aku dicabul je.knp aku xkisah bcerita psl pengalaman ku?ada ...

astaga

aku x boleh bayangkan kalau aku ada kt tempat kau..dgn sikap mak yg mcm x amik peduli..

tp betul.jgn percaya sapa2 pon based on appearence.ada org nampak baik tp rupanya syaiton jelmaan.

tt,,bertabah lah..susah nk lupakan peristiwa hitam..tp jgn sampai terbawak2 sgt..

aku sebenarnya pon x tau nak advise mcmna tp harap tt boleh jumpa jalan penyelesaian yg terbaik

pichee replied at 11-4-2016 10:03 AM
Moga Allah rahmati kamu semua k...sedihnye bc...

Ade forumer ckp jgn percaya kn lelaki sgt...i x  ...

Sebenarnya kau sendiri kena ajar anak kau dulu,walau kecil lagi.
Bgtau dia bahagian yg boleh disentuh,bahagian yg tidak.
Kemudian ko peluk dia,bgtau yg dalam dunia ni xda sapa boleh cederakan dia,
Andai ada Org buat bukan2 kat dia,suruh dia bgtau kau,kau CKP dgn dia
Kalau Org tu ugut apa pun,bgtau je..sbb polis boleh tangkap.ugutan dia xberkesan
Sebabnya kdg2 kita ni yg tua ingat owh..everythings ok,xda pape,TP kita tahu ke apa yg anak kita rahsiakan?
MCM ipar aku tu..abg2 dia sendiri xda sape tahu,aku ada pengalaman ..dan aku tahu biasanya Org yg pernah kena sexual abuse ni
Dia akan ada karakter yg sama,bila aku selidik,,mmg betol sepupu dia yg buat.tahu x dulu mil aku,abg2 dia semua marah dia
Cakap dia biadap dgn sepupu tu kenapa,TP hingga skrg xda sorg pun tahu sebabnya melainkan aku.

Untuk suami kau,kau kena terapkan walau anak perempuan kau bukan anak dia.
Tu adalah amanah Allah untuk dia apabila dia sedia terima kawini kau.
Aku mmg xpercaya,walau suami sendiri aku bgtau dia,kita ni ada anak perempuan
Ingat,syg anak tu MCM kita syg diri sendiri,knp Org putih anak seksi boleh peluk,
Knp kita mesti nak ada nafsu pada anak,hubby aku cakap lah xkn lah anak sendiri.
Aku cakap je manusia skrg anak sdiri pun bila nafsu kuasai hati xingat pape.