CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maxim

Yatt Sejadah selamat melahirkan bayi perempuan seberat kira-kira 3 kilogram #241

Tak boleh lawan Miss Nina. Ioulls suka cara dia lepas dh berhijab.

skirt merah, baju oren, tudung pink dan serupa badut pulak, perbuatan tak seiring dengan imej, tak malu ke tunjuk gambar katil, mekap sekati dengan selfie merata2

atikah2013 replied at 4-3-2016 02:34 PM
lobai mano. acik yg acah2 bukan niqabis ni nak jugak la tgk. wakakakaka!

acik tgk nnti rembas pulak hehhehe

selfie kt gym acah pemalu  tunduk cover dgn cap dia poyo je

sama poyo mcm minah IG acah tunduk  nmpk 2 bijik mata tuh

red_velvet replied at 6-3-2016 04:21 PM
Masyaallah..masyaallah..nikmat yg mana lagi hendak didustakan.. seminggu melayar bahtera rumahtangga ...

Rasukan sis yattmengayat ka ni???

Kekekeke~~

Bersambung lagi ye sinetron yatt ni..giler ahh makin gedik..

aku penah kne pandang slack dgn bebudak bbnu uia dlm lrt okeh..dorang tudunv labuh gitu,aku plak bruniform sbb aku on duty nk g airport..disebabkan rmh aku dkt pv tmn melati selalulah aku kne hadap stok uia nini dlm  lrt..

Follow Us
I tak faham kenapa Ustajah Yatt perlu makeup tebal dan gincu merah? Motif?
Nak berlaki, kan dah berlaki pun kan................... Bukankah wanita Islam tak boleh keluar rumah dgn makeup dan wangi²an..?? Ustajah Yatt tak habis belajar agama ka???

Mai sini I nak bagitau...,

Dalam ayat 33 surah al-Ahzab di atas dengan jelas dan terang Allah SWT memerintahkan muslimah tidak bersolek ketika keluar rumah dengan apa pun alasan sama ada untuk bekerja atau yang lain. Perlu diingat bahawa seorang isteri hanya dibenarkan bersolek untuk suaminya hanya di rumah, bukannya di luar rumah apatah lagi berlainan pejabat, kerana dia (muslimah) terdedah kepada pandangan umum yang boleh jatuh kepada fitnah yang tidak terduga.

Rulullah SAW melarang muslimah keluar dengan mengenakan wangi-wangian seperti mana yang pernah berlaku di zaman Baginda, ada seorang wanita keluar rumah untuk memunaikan solat jemaah, tiba-tiba baginda terhidu bau wangi, maka salah seorang sahabat mengkhabarkan kepada baginda bahawa yang mengenakan wangian itu adalah seorang muslimah, dan wanita itu diperintahkan agar pulang ke rumah walau pun alasannya untuk menunaikan solat.

Ustajah Yatt, I tahu you baca kan, jadi tolonglah ye jaga penampilan muslimah sejati seiring dgn apa yg you war² kan.... Tak baik buat adik² kita di luar sana KELIRU dgn penampilan you mana tahu kalau cara you menjadi ikutan adik² di luar sana kononnya "menghalalkan" makeup tebal berkati-kati dgn gincu merah nnt tak takut berdosa ka? Kerana you adalah publice figure.. Apa you buat semua menjadi perhatian org! Walaupun you tak glemer tapi semua org dh kenal you.. Jadi berfikir 2000x sebelum bercakap dan lagi 1 tak perlu nak bersumpah DEMI ALLAH bagai biarlah Allah yg tentukan, ini urusan Allah, kalau betul ex suami you jahat, tak bertanggungjawab atau tak berguna biar pembalasan nnt Allah akan beri pd dia, tak perlu you pelan² kayuh nak aibkan dia dengan puji²an melambung utk suami baru you konon suami baru ni adalah lebih berguna dari ex suami you... Pembalasan tu akan dtg jua.......................

tahniah yatt walopun ga kenal sapa kamu moga perkahwinan mendapatan keberkatan mawaddah warohmah..cuma mau komen orang nama zul ini kebanyakannya romantis ya.

jargon replied at 7-3-2016 04:44 PM
aku penah kne pandang slack dgn bebudak bbnu uia dlm lrt okeh..dorang tudunv labuh gitu,aku plak bru ...

Wooohoo.. yg ni pon aku pernah kena sbb ade yg persoalkan aku masuk tudung dalam overall. Aku bukan tuck-in tudung sepanjang masa. Dah kerja aku masa tu check conveyor, xkan nak berjuntai. X pasal2 berlaku accident kelas 1.

jargon replied at 8-3-2016 12:44 AM
aku penah kne pandang slack dgn bebudak bbnu uia dlm lrt okeh..dorang tudunv labuh gitu,aku plak bru ...

chuols jgn iols ex uia jua keh keh keh tp iols tak bbnu

moga yat bahagia

#teamyatthamzah

set2 muslimah gelenyar merenyam - yat / salima ....

pichee replied at 7-3-2016 11:38 AM
X sangka makin gedik die ni....mmg sebiji perangai abby...

mentor abby ...

azimodin replied at 8-3-2016 04:30 PM
Wooohoo.. yg ni pon aku pernah kena sbb ade yg persoalkan aku masuk tudung dalam overall. Aku buka ...

Nsb la tme i kje kt platform dlu xde set2 muslimah yg judge org...tau je la keje kt offshore tu...kne pakai coverall pastu tudung msuk dlm..haruslah nmpk bentuk badan kan..tp tme kt tgh laut tu..mne de fkr psl gaya2 ni...fkr psl keje sje...

trisnalovezul replied at 8-3-2016 02:31 PM
tahniah yatt walopun ga kenal sapa kamu moga perkahwinan mendapatan keberkatan mawaddah warohmah..cu ...

Hdp lagi ko trisna...igt dh cerai ngn zul...

Dah ade ke...? Tazabar nak doggy..auummm

Patut nye si yatt ni follow perangai mcm diana amir tu...

Dah start dah... hashtag2 mcm setazah Bakyah...

Dulu ada #aumm... skrg low class sikit.. #ZulmengaYatt #yattmengaYatt

Note: Thread has been banned by manager

red_velvet replied at 8-3-2016 05:44 PM
Dah ade ke...? Tazabar nak doggy..auummm

uish .. skrg setazah abby dah slow down .protege dia setazah yatt pulak take over .