CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aku.semut.merah

Pudin @ Safiey Ilias !!! Bila nak buang silikon kat BONTOT ??? Gambar #2176

aku.semut.merah replied at 30-3-2016 11:08 PM
tu belum lagi dia RIAK secara kiasan, minta pendapat nak beli kereta apa. Hahahaah

tu sebelum insaf kan. ade bragging lagi ke lepas berkopiah?

toxicated replied at 30-3-2016 03:12 PM
tu sebelum insaf kan. ade bragging lagi ke lepas berkopiah?

hari ni punya status kawww....hehe

Alhamdulillah

kiwimasam replied at 30-3-2016 03:14 PM
First time nampak dia ni.

first time jgk tau pasai dia..

artis ke?

Hesheols ni kategori nasi himpit x mcm Diraf Dias.. Kefli nawawi.. Megat AD.. Abushae segala mala tu..?

Sbb eh....motif masuk board gosip retis lokal?

aku.semut.merah replied at 30-3-2016 08:17 PM
Cari Gold @beautifulliar

Hahahahaha hampunnnn tak terpikir cg tu cg adoiiii lembamnye iols haha.tetibe cg mn la i tau ingatkan short form utk cikgu.mekasihhh semut

Follow Us
doakan yang terbaik jelah
semoga hidayah yang dia dapat terus kekal

[size=39.0191px]Mencari hidayah Allah ni mmg susah . X sng mcm awk smua sangka . Dan yg beri faham pun adalah Allah . Yg pegang hati pun adalah Allah . Kita as manusia cuma boleh mengajak manusia kpd Allah . Kita x boleh marah dia jika dia berdebat dgn kita . Kita kene faham dia org jahil . Doakan mereka sahaja dan kesian . JANGAN KUTUK ! Jangan tunjuk alim ! Jangan nk sebut suatu ilmu high level yg mereka sendiri tak suka dan x tahu . Guna pendekatan yg berhikmah dan "soft" . Bukan apa , zaman kegelapan saya dahulu , saya kenal ramai "pendakwah" agama yg tabur fatwa tp x beri "hopes" kpd saya . Alih2 Rasulullah laknat lelaki berpakaian wanita . Yg tu mmg lah saya faham tapi mcm mana nk betolkan keadaan kalau saya x ada "hopes" akan hidayah Allah . Saya masih berkawan dgn rakan2 saya dh jauh sekali meninggalkan mereka . Saya syg mereka dan tahu mereka baik mcm mana . Itu ajalah ujian Allah pada mereka . Kita xtahu brapa lenjun baju mereka menanges sebab diuji begitu .
[size=39.0191px].
[size=39.0191px]Zaman di UiTM Puncak Alam , sebelum menjadi "wanita" secara sepenuhnya , masih berpakaian lelaki tetapi lembut , saya sering diejek . Kemana shja pergi ada perkataan "auww" , "lentik" , "tonggek" , "pondan" , pekataan lg keras drpd itu pon ada . Kemana saya pergi org mengejek saya . Smpai nk ke food court atau cafe untuk makan pon segan . Sbb org suka pandang saya atas bawah mcm dia lah paling jantan dan ganas . Smpaikan saya menjadi pasif disebabkan stress . Saya byk mghabiskan masa keluar ke bandar atau duduk sahaja dalam bilik dan belajar . Kdg2 tu , turun tangga UiTM Puncak Alam tu pun kene tolak dri belakang atau buntut saya dijentik . Katanya "jalan betol2 lah skit" . Entah lah , mcm ada je benda tak kena pada mereka . Kdg baru lepas solat di bangunan kuliyah pun kene sorok kasut tau !
[size=39.0191px].
[size=39.0191px]Di zaman sekolah pula , ustaz sendiri kata saya ni "pondan" , mcm pondan pun ada . Kdg lalu depan kelas pelajar lain sebab ambil stok produk di pejabat sekolah pun kene juga . Siap digelak gelakkan saya bersama pelajar lain . Mungkin saya ini mmg bahan lawak . Melabel saya manusia akhir zaman pun ada . Sebab perkara ini saya jd hilang "hopes" . Masyarakat cuma tahu hukum dan beri fatwa . Sebab itu saya berhenti belajar dan fokus pada bisnes balek .
[size=39.0191px].
[size=39.0191px]Tipu lah x menanges , saya yakin anda yg baca status ini pasti menanges . Ini luahan hati saya mewakili rakan2 saya yg lain . Kami cuma mahu kan "hopes" . Saya yakin Allah ada aturan sendiri yg lg cantik drpd kita . Sesuatu tak kan berubah tanpa izin Allah .
[size=39.0191px].
[size=39.0191px]Bila saya melibakan diri balek pada bisnes , stiap amalan sedekah , zakat dan yg lain2 saya niatkan cuma nak kan kasih syg dan rahmat Allah . Saya x mcm awk alim solat 5 kali sehari dulu , tpi besedekah sbb nk hrp kaya , tahajjud sbb nk kaya . TIDAK ! Saya cuma mahukan Allah jawab pertanyaan dan salam saya . Saya nakkan "hopes@ dari Allah . Ia tak mudah ! Perlukan masa . Tp bisnes ini makin lama dktkan diri saya pada Allah . Yg lama follow saya akan tahu apa saya lalui dan buat .
[size=39.0191px].
[size=39.0191px]Jadi saya x pernah menghukum anda yg x ikot atur Allah , saya malah sayang dan kesian . Anda pasti ada dalam doa saya . Semua adalah ketentuan Allah dan Allah merancang sesuatu untuk anda . Cuma nk pesan bila buat kebaikan , minta "hopes" drpd Allah . Jangan sesekali kutuk dan hina org mcm saya malas sesiapa pun seolah olah andalah ahli syurga . Allah mampu membolak balikkan hati sesiapa yg dikehendakinya . Dh genap 4 bulan saya hidup dalam kehidupan baru . Tpi saya x berubah apa2 , saya tetap dgn watak dan personaliti yg lama , cuma bezanya ada Allah di hati dan minda saya .
[size=39.0191px].
[size=39.0191px]Naluri ini dan kelembutan ini tetap ada dalam diri dan x boleh diubah . Ia cuma boleh "ditahan" disebabkan hidayah Allah tadi . Jgn berhenti mencari hidayah dan "hopes" drpd Allah .
[size=39.0191px].
[size=39.0191px]Kepada yg mengutuk saya dahulu terima kasih . Andalah asbab saya jauh drpd Allah dulu dan berjawablah di akhirat kelak . Kepada misskepoh , saya tunggu awk di hari perhitungan . Skrg Allah dh pggil SAFIEY semula . Sofea yg lembut tetap ada dalam hati saya dan ia adalah anugerah Allah yg akan saya salurkan dalam kerja agama . Jgn kita igt bila lembut mereka ini dilaknat Allah . Itu adalah anugerah . Special sikit drpd org lain . Setiap org ada ujian .

aku.semut.merah replied at 28-3-2016 08:52 PM
YANG LAGI SORANG LENGKAP BERTUDUNG TU BILA PLAK NAK TAUBAT??????

HAHAHAHA

siapa yg bertudung tu? kalau sajat mana ada dia bertudung?

ig dia private la pulak

maxim replied at 31-3-2016 03:24 PM
Mencari hidayah Allah ni mmg susah . X sng mcm awk smua sangka . Dan yg beri faham pun adalah Allah  ...

Sampai jd anti palamians dah dia..
Btw iols tertinggal ketapi kes dia ngn miss kepoh tu.. Dia kena kutuk kaw2 ke dulu?

Suchi replied at 31-3-2016 05:14 PM
Sampai jd anti palamians dah dia..
Btw iols tertinggal ketapi kes dia ngn miss kepoh tu.. Dia ken ...

Mmg teruk la miss kepoh tu. Smpai iols kompius miss kepoh tu manusia ke setan. Termasuk la pengikut2 die skali

maxim replied at 31-3-2016 05:17 PM
Mmg teruk la miss kepoh tu. Smpai iols kompius miss kepoh tu manusia ke setan. Termasuk la pengiku ...

Hahah.. Tp mmg melampau dia tuh yg pelik tu masih gak ade yg suke polo dan layan dia sampaikan rasa cam sunyi bila ig mk tu ilang ke apa.. Konon bg alasan just suke2 layan gosip mk tu. Dah mcm dendam kesumat sgt dah mk ngn org2 yg dia bahan tu..
Yg pasti mangsa2 yg penah jd bahan hencapan mk tetaplah mengecapi kejayaan dan kebahagiaan dlm hidup..MK? Hanya mampu bersembunyi disebalik nama sampai sudah.
Takleh blah mk kata dia hencap sbb nk betulkn org tu.. Motif sibuk dgn hidup org lain?setad2 pun takde nyibuk nk tarbiah retis mahupun ummah shemale smpai stalk sana sini org tu.

Tetap tak setuju dengan safiey ni.
Dah berubah pun still nak bermegah dengan kata2

Suchi replied at 31-3-2016 05:54 PM
Hahah.. Tp mmg melampau dia tuh yg pelik tu masih gak ade yg suke polo dan layan dia sampaikan ras ...

Kannn? Iols plg nyampah kalau org guna alasan mengutuk sbb nk nasihat n ubah org. Ubah abah ko la!!  Kt forum ni pn sama la ada gak spesis fefeling nk mengubah dunia dan alam sejagat ngan cara mengutuk kt forum.Nk ngutuk tu ngutuk je la xde maknenyer nk ubah2 org.

Edited by red_velvet at 1-4-2016 01:30 AM

Si pudin meroyan marah2 org tegur pasal sejadah turki harga rm1.2 k dia tu, meroyan kan ustaz2 pesbuk yg katanya komen nk tunjuk pndai smpai dia rasa rendah diri segala..hayooo..susah btul, hti tisu tandas sgt ko ni pudin..

Btw aku br kenal die ni, sblm ni xpnh tau pun..sian aku..haha...aku stalk fb bf di tu..sooooo gila bercuti sama2, tdo sebilik...ade pic dorg g holiday yg mak si farhan ni komen jaga diri baik2.. jaga ank org tu baik2.. adoi makcik.   Anak ko berselingkuh sesama jejanz pun kau restu kah... tepuk dahi 100x :

maxim replied at 31-3-2016 06:19 PM
Kannn? Iols plg nyampah kalau org guna alasan mengutuk sbb nk nasihat n ubah org. Ubah abah ko la! ...

Hahah nk wat cemana ummah porem maksum weh..

Pastuh katakanlah ade yg jenis kalo dah tak suke kt seseorang retis tu kulu kilir duk meratib nama org tu serata bod sampai iols taktau sapa sebenarnya yg patut diubah pangai.. Poremer maksum atau retis yg dianggap pendosa ittewww.

red_velvet replied at 1-4-2016 01:28 AM
Si pudin meroyan marah2 org tegur pasal sejadah turki harga rm1.2 k dia tu, meroyan kan ustaz2 pesbu ...

Ada dalam fb pudin ke comment mak farhan tu? Aiyooo macik, obvious kot muka si pudin tu muka jantan Mungkin emaknya ingat depa kawan baik so dia suh pudin jaga anak dia elok2. Husnuzon sikit

katibism replied at 31-3-2016 08:19 AM
Hesheols ni kategori nasi himpit x mcm Diraf Dias.. Kefli nawawi.. Megat AD.. Abushae segala mala tu ...

Oh nasi himpit rupanya. Thanks for the info. Ingatkan artis sendu sejuk beku

maxim replied at 31-3-2016 06:19 PM
Kannn? Iols plg nyampah kalau org guna alasan mengutuk sbb nk nasihat n ubah org. Ubah abah ko la! ...

baca luahan pudin ni kesian jugak kt dia. ape dia lalui tak sama mcm kehidupan kita..seksa kot nak buang kelembutan tu..somehow, iols harap dia istiqamah..jadi so defensive and mudah sentap sebab banyak sangat kena buli n caci hina kot..elokla kalau dia berkawan dgn org yg leh nasihatkan dia. kot pasni bleh matang berkata2..