CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 68485|Reply: 407

KIsah umah aku: xnak percaya tapi kena percaya jugak

xtau nak mula cmne tapi benda ni jadi kt diri aku, adik aku n kazen aku... Nampak macam tipu tapi betul2 berlaku start bln 2 aritu. INi cerita pasal umah kat area PUTRAJAYA. Sebelum ni aku mmg SR je kt MPS ni... apa yg jadik dekat aku ni sama macam cite @THE Flash kat umah baru dia tu.. mungkin rumah yang sama tapi aku xpasti...

(sori la xpandai nak cerita sangat. Tapi aku akan cerita dari awal)

Aku mmg kerja kat area Putrajaya tapi ulang alik dari KL ke Putrajaya setiap hari. Tapi ujung tahun lps, ayah aku srh cari umah sewa kt area Putrajaya sbb adk n kazen aku dpt buat praktikal kt Cyberjaya. Dapat la aku jimat cikit duit  minyak n tol kan. So aku pon mencari la umah sewa , finally dapat 1 umah ni, apartment.. 3 bilik and umah ni kosong xde pape. AKu masuk umah ni bulan 12 tapi betol2 dduk umah tu bulan 1. Baru la jugak kan.  So, bulan 12 tu aku angkut brg cikit2... rumah tu sangat ok n selesa. view pon chantek mengadap bukit.

So aku mulakan cerita ye...

Sepanjang aku stay kt umah ni xde pape pon yg pelik jadi. xde bunyik guli ke, tolak2 almari or meja malam2. Tapi..... badan aku lebam2, aku tanye la adk n kazen aku, kazen aku ok tapi adk aku ada kesan lebam tu. Kekadang kna tindih. tapi bagi aku kalo kna tindih itu biasa sbb seblm ni pon kna jugak kan...  Utk pengetahuan korang jugak, aku kt cni ari keje je, ari minggu aku balik KL la umah parents aku. Aku abaikan je pasal lebam2 kat badan ni.

Kisah ni bermula ujung bulan 1 awal bln 2 camtu la, aku xdpt nk igt exact date tu.

Satu ari tu aku bgn awl cikit dari biase, kekunon rajin sgt la kan, bgn awl buat bfast utk bwk g opis. Aku bangun sebelum subuh, trus bke sliding door kt dpn ruang tamu tu ngan pintu dapur. sbnrnye umah ni design dia lain sgt la open... Dapur ngan ruang tamu xde dinding..
so ko kat dapur leh je tgk tv kt ruang tamu, sambil2 ko fefiling tgk view Cyberjaya dari jauh sbb tu nmpk kan... Dapur tu direct ngan Sliding door. ok.. sambung cite...

Tengah aku sibuk nak memasak, aku dgr bunyik anjing menyalak.... aku pon buat xtau je sbb aku tau mmg ade anjing pon kt ats bukit kt blankag umah ni... so aku buat xtau... makin lama makin panjang pulak bunyik dia... bersahut2 lak tu... meremang bulu roma aku tetibe... aku pon pe lg, cepat2 la pegi ttp sliding door tu tarik langsir.... aku rase xsedap ati tetibe je... xprnah rse cmtu sblm ni.. Bunyik tu sangat kuat... aku tnye la lak kt budak 2org tu, diorg boleh xdgr.... mmg tido mati budak 2org ni... so aku abaikan je la kisah tu, mayb perasaan aku je kot kn... penakot...

2 3 ari lepas tu ok lagi... mmg xde pape yg jadik.. sbb ktorg ni balik umah mandi2 pastu tido.. masing2 dduk dlm bilik sndr.. sah sah la aku amik master bedroom kan... adk aku pulak amik bilik sblh balcony, maknanye bilik dia bersambung ngan balcony...

nanti aku sambung cite seterusnya....

Rate

1

putrajaya precint brape  ni?

rumah dah pagar tak?

biasanya rumah lama terbiar xde penghuni mahluk ni akan tinggal

CikguZara replied at 19-4-2016 10:54 AM
putrajaya precint brape  ni?

precint 11

CiliPadiSedap replied at 19-4-2016 10:56 AM
rumah dah pagar tak?

biasanya rumah lama terbiar xde penghuni mahluk ni akan tinggal

baru pagar tapi still xleh duduk... panas berbahang

sila sambung cik pinky

Follow Us
rumah teres kat presint 11 ke apartment?

penah la duduk presint 11 tu yang mengadap bukit (apartment)

yang jadi ke hal, main main guli, seret seret kerusi. Masa tu baru kawen, memang kami perasan sangat la..kami laki bini buat tak layan pun.
sebabnya, kami ingat ada orang duduk tingkat atas tu.

Ada satu hari, memang tak tahan sangat eh, sebab memalam buta pun angkat tarik meja bagai. Esoknya pagi, kami pegi naik atas, bajet nak ketuk la rumah tu.

Rope ropenyaaaaa, rumah tu kosongggg

Edited by pinkyjuliet83 at 19-4-2016 11:29 AM

Seminggu lepas aku dgr bunyik anjing tu, sebnrnye aku xnak la pikir yg bukan2 tapi aku mmg rase pelik sesgt sbb aku rse bunyik anjing tu bukan bunyik biase2, mmg bunyik lain mcm...  lupe nk cakap bunyik tu sangat panjang dan sangat nyaring... rse  bunyik tu mcm kt tepi telinga aku je...  makin lma makin kuat sampai la azan subuh berkumandang....  tu pon sma naik dgn bunyik azan kt surau umah aku tu.... pastu ilang cmtu je...

Dalam minggu tu aku rse tido xbpe nak lena mcm mlm2 seblm ni...  selalunye aku mmg masuk tido awl cikit dr bdk  2 org tu...  katakan  la aku masuk bilik kul 1130 cmtu then tido tapi boleh terjga balik kul12 cmtu... rse mcm dh lme sgt tido. Normal la kalo terjaga tgh mlm kn. contoh ko masuk tido kul 9 0r 10 mlm then terjg kul 2@3pg itu biase la kn, kire lma la tu... ni tak aku dlm1130 tertido ko terjaga kul12, mse terjaga msti tgk jam kan... bajet kul 2@3 pg cmtu, tgk2 baru kul 12... mmg mse ni xde pikir pelik2 pon... then bile dh terjaga tu aku mmg ssh nk tido smpi subuh... even ujan kt luar pon ko boleh berpeluh mcm kt sauna... aku jarang rse mcm ni... ni mmg 1st time aku kna terok mcm ni... hampir setiap malam ok.... aku pegi opis pon mata ni dh mcm panda... lebam... aku igt aku sorg je kna mcm tu, rpenye adk aku pon sma... hampir setiap mlm dia kna tindih....

CikguZara replied at 19-4-2016 11:12 AM
rumah teres kat presint 11 ke apartment?

penah la duduk presint 11 tu yang mengadap bukit (apartm ...

apartment.... he3.. jgn cakap umah yg sama dh la... tp balcony tu mengadap jalan... pintu umah je ngadap bukit

sambung leee cite.. huhuhuhuhuhuhu

pinkyjuliet83 replied at 19-4-2016 11:31 AM
apartment.... he3.. jgn cakap umah yg sama dh la... tp balcony tu mengadap jalan... pintu umah je  ...

apartment yang sewa tu kan?
alaa..aku dah duk situ masa tahun 2008 ...mungkin setahun setahun lebih kot aku duk situ
umah aku mmg mengadap jalan, haiwey puchong tu la..pintu umah aku plak mengadap rumah depan..hahahah

aku ingat ritu umah aku tu, tingkat 11, no 11 jugak kot..

eh betul la..duk situ memang kerap dengar hanjeng menyanyi.

sambung lagi tt.. sy pun kat putrajaya gak. bunyi mcm2 ihihihi

Menarik citer ni...

precint 11 banyak sungguh kisah angker
adik saya rumah teres..precint 11 jugak..
angker jugak.rumah belakang dia lagi angker...

smbg ler lg

bukan rumah2 kat putrajaya tu dikhaskan utk penjawat awam yg layak dan tak boleh dibagi sewa. ke rumah2 kt putrajaya ada yg milik persendirian.

CikguZara replied at 19-4-2016 12:24 PM
apartment yang sewa tu kan?
alaa..aku dah duk situ masa tahun 2008 ...mungkin setahun setahun leb ...

waaaa.... umah kite pon no nk sma... tingkat 15 umah no.5..

Ipo replied at 19-4-2016 01:05 PM
precint 11 banyak sungguh kisah angker
adik saya rumah teres..precint 11 jugak..
angker jugak.ruma ...

umah teres ade jugak cite.. nnt sy cite..

Jajabeans replied at 19-4-2016 01:27 PM
bukan rumah2 kat putrajaya tu dikhaskan utk penjawat awam yg layak dan tak boleh dibagi sewa. ke rum ...

aah... kebanyakn kuarters, tapi ade jugak yang persendirian tapi xbanyak...

sambung tt......