CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: clara_nur

::KIM JONG KOOK#40thKJKDay#9th HAVEN::

ladygempak replied at 14-12-2016 11:44 AM
Maaf semua, me bukan tak nak aktif tp tak berapa sihat.

Ni masuk sekejap sbb nak bgtau betapa sed ...

Ladygempakkkkkkk!! Miss u like crazy..tula tertanya mana ko pegi..

Meolls pon sedih pagi2 buka IG baca news opppa nak quit..huwaaaaaass..harap pasni oppa bole join 1n2d plk..huhu

hrp LG makin btambah sihat
miss uuuuuuuu......
ye hari yg sedih harini
makin sendu la benang ni nnt

Pavlovaku replied at 12-11-2016 04:18 PM
berhabok da umah ni ye..ai tolong sapu jap  

ko sapu, iols tolong mop...
dah lama tak jejak kaki kat rumah ni...
rindu tp malas benar nak jenguk sini....hehe

nasib baik nama aku ko tak lupa....

aku pun lama dah tak mai sini...

aku sedih sgt2..tak lena tido bila dapat tau pasal ni...
walaupun RM tu tak best dah tp tgk gak sbb nak tgk KJK je...
lepas ni nak tgk KJK kat mana?

cik_ted143 replied at 16-12-2016 06:17 AM
ko sapu, iols tolong mop...
dah lama tak jejak kaki kat rumah ni...
rindu tp malas benar nak jen ...

dah sebulan da meolss sapu ye uollss baru nak dtg mop  

meolss mls nak ke thread ni klo bkn sbb notice masuk  

Pavlovaku replied at 16-12-2016 10:45 AM
dah sebulan da meolss sapu ye uollss baru nak dtg mop   

meolss mls nak ke thread ni klo bkn  ...

oooo, ye ke?tak tgk tarikh pun...haha
tak jadi mop la gitu...

Follow Us
ladygempak replied at 14-12-2016 07:44 AM

get well soon uolss

itulah meolss pon sedih ni...ntah bile nak abis drama ni...sakit kepala pula statement keluar x henti

harap cepatlah selesai dan kjk ada show baru  

suke la kjk n sjh buat cmtu
donate sume payment utk next RM episode
kekekekekeke..for me its classy and also double meaning

and die ade planning tour ke Malaysia..yeay!

semoga cepat sembuh LG

Kim Jong Kook (김종국) - Fool (바보야 ) FMV (The Man Living in Our House OST Part 1)[Eng Sub+Rom+Han]

oppa ni kalo pakai smart cmni, mmg hensem abis..

Edited by syue86 at 24-1-2017 12:00 PM

Ok…nak update cerita baru-baru ni
Baru-baru ni pergi travel ke Korea
Saja nak merasa winter
So ada la encounter dengan incik KJK

Petang 24 Dec 2016 (KBS) -1 celcius

Tah kenapa haritu aku nak ke KBS.. ohhh sebab ada KBS Entertainment Awards and aku nak sangat jumpa bebudak The Return of Superman. So memula pegi menengok2 hall KBS. Buat KBS tour kat situ. Then pergi Tanya pekerja situ kat mana red carpet untuk award malam tu. Sekali dia kata takde. Balik je la aku. Sampai rumah tengok live award tu, sekali ada red carpet! Pastu KJK ada gak bagi award! grrrrrrrrrrrrrr

Petang 25 Dec 2016 (SBS) -2 celcius

Tengah hari tu pergi SAF (SBS Award Festival). Tapi sebelum masuk SAF aku pergi SM Town kejap. Tengok apa ada dalam bangunan tu. Penuh fans EXO dalam tu. ada fansigning ke apatah.

So gerak ke SAF. Ini tempat diorang macam buat pameran rancangan2 dalam SBS dan ada performance by artist jugak. Masa sampai je dah dengar orang jerit2. Rupanya ada Girlfriend buat performance. Kemain ye yang lelaki2 bersorak. Kekekekeke. Lepas tu GOT7. Time ni perempuan plak bersorak. Best giler tengok live GOT7 menari. Power and kesian macam kepenatan gak la. So bley Nampak live macam mana diorang perform dan lepas perform punya la kepenatan semput segala nak jawab interview plak. Power and sharp tarian GOT7.

So untuk booth RM diorang buat 2 games. Satu game yang bdiri dekat tiang sambal gelek hula hoop. Tapi jangan risau ni guna VR. So seolah2 tangan kita pegang tiang tu dan macam gelek hula hoop. Padahal takde pun hula hoop tu. Kekekekeke.. semput aku try benda tu sebab nak beat record sapa lagi lama gelek.

Game kedua ala2 Pokemon Go. Kena download apps RM Go kat hp dan cari dekat logo2 RM muka cast RM. Kebanyakan ada ‘kwang’ je. Hahahaha. Tapi dapat la tangkap jaesuk dan haha. Actually game ni dah macam Infinite Challenge plak.

Selain dari booth RM ada gak booth Law of The Jungle dan boleh feeling2 naik bot dalam hutan. Naik belon panas dan macam2 lagi. Pastu ada la menyelit duduk depan stage tengok artis2 yang perform tapi tak dikenali sangat. Seorang lelaki ni suara memang wow! Walaupun cara dia nyanyi cam kelakar. Taktau nama tapi dengar diorang panggil KCM. kekeke

Lepas dah nak tutup tempat tu, pergi makan jap. Kumpul tenaga nak pergi tengok red carpet plak. So haritu ada SBS Entertainment Award. Berharap akan jumpa la ahli RM. So sampai je SBS Prism dah ada fans yang menunggu. Tapi tak ramai sangat ada la dalam 30-40 orang. Tapi spot yang dekat ngan pintu masuk takde ruang dah. Sekali ada orang ni tegur tanya Malaysian ke? Rupanya dia bercuti sambal kerja sambilan kat Korea. Dia tengah tunggu Hwang Chi Yeul. Then tiba2 dia kata nak gerak balik sebab Chi Yeul post video dia ada kat rumah. Means tak datang award tu. So adalah dalam 5-6 orang balik. Terus clear spot tu. then menunggu lah diorang2 ni datang. Diorang dibawa dengan kereta ke depan pintu.

First datang pelawak wanita Kim Shin Young..kecik je dia. Then Kim Byung Man mamat Law of The Jungle rasanya cam sama tinggi ngan aku jek..kekekeke. Then Jo Se Ho dengan player basketball yang tinggi tu. lawak giler sorang rendah sorang tinggi. Ada Kangnam juga dan beberapa lai yang aku tak nampak clear. Tapi kelakar ada sorang perempuan ni, takde sorang pun bersorak untuk dia masa dia datang. Pelik betul.

Lepas tu datanglah team RM. KJK memang tak pandang langsung fans duk sebuk betulkan turtleneck dia (macam episode dia gi dating tu). Muka pn masam je haritu. Yang lain2 ada lambai2 siap Jae Suk bagi semangat dan tepuk tangan kat Ji Hyo dan KJK. Maybe related dengan kes tu. hmmmmmm… Masa ni tak tangkap gambar, sebuk rekod video jek. Huhuhu..

Edited by syue86 at 24-1-2017 12:28 PM

Petang 29 Dec 2016 (MBC) -3 celcius

Kebetulannya KJK ada buat recording MBC Gayo Dajeon
So suruh kawan daftar dalam Papitus café
Since dah lupa password..kekekekeke
Well biasa la diorang update in Korean jek

So petang tu terus pergi MBC untuk recording tu sambil merayau tengok bangunan MBC tu. rupanya haritu pun ada MBC Entertainment Award. Red carpet tak jauh dari tempat recording. Haih..i wish boleh muncul dua tempat time2 macam ni. Kekekeke.. siap jumpa orang Malaysia yang datang nak join recording. Tapi rupanya hanya fanclub KJK je boleh join. Hmmm..  sudahnya diorang tunggu kat red carpet sejuk2 tu.

Pening cari kata mana tempat recording tu sebabnya ada 2-3 group berkumpul. Dah la aku ingat2 lupa familiar faces there. Mujur la terjumpa jugak. ada la beberapa fans tegur katanya kenal aku. haha.. aduihai.. Lepas register segala, diorang panggil beratur nak pergi studio. Pastu siap dipesan tak boleh rekod dan ambil gambar. Then jalan masuk ke studio MBC tu. So masuk2 dah wow… (jakun katakan) diorang sebuk2 buka jaket segala, aku pun join je la sebab rasa cam warm je dalam tu. sekali lagi briefing jangan rekod dan ambil gambar. Aku rasa memang banyak kali gak la diberitahu benda ni. Lepas tu siap dia bagi gelang tangan. Ada yang cakap tu untuk monitor kat mana kitorang ada ala2 gps kunun. Rupanya ala2 lampu konsert tu jek.. diorang bley seup kaler apa diorang nak dan blink2 secara serentak. Dicontrol gitu…. Hebatttt…

So masuk la KJK, Mikey dan Jung Nam serta penari2 diorang. Aku macam hukkkk…amboih baju penari perempuan ko ni…..  Dia pun greet kitorang sambal buat2 lawak cakap oh ramai ye datang. Mikey dan Jung Nam pun greet jugak. So start first rekod, kitorang kena senyap jek tapi ada part yang KJK duk suruh kitorang bersorak. Cisssss tapi kitorang kena diamlahhhhh… Then diorang pergi monitor kat screen tengok placing segala. KJK memang muka serius habis tengok screen tu.

Start balik rekod kali kedua dah KJK pergi buat salah plak.. Hahahaha.. sebab lagu ada 2 so masa nak masuk lagu kedua tu ada stop sekejap tapi KJK g redah. Kena ulang balik. Dah tergelak2 dah semua. Time ni kitorang kena diam gak. So dah habis second round diorang pergi monitor balik. Time ni semua penari rest kat tepi. KJK buka kot dia, apa lagi mejerit la satu studio. Then dia pandang semua dan tanya ‘kenapa?’ hahahahaha.. yang Jung Nam dah buka baju bulu2 dia. Mikey lagi parah berpeluh2 habis. Time ni kelam-kabut stylist KJK, lepas touch up KJK pergi touch up 2 orang lagi. Then touch up penari gak. Siap ikat plastic tisu kat pinggang ha. Sian tengok dia. Mikey siap bertepek tisu kat dahi.

Rekod kali ketiga rekod audio je rasanya. KJK keluarkan hp dia. Rupanya tengok lirik. Kehkehkehkeh… lawak gilerrrr.. dia pun asik tergelak je masa skrol hp tu. Nampak nau dah tua. Penari rest time ni. So diorang bertiga je la nyanyi betul2. Then cek balik lirik betul ke tak.

Rekod kali keempat ni baru macam diorang all out bebetul. Comel jek Gapjin panggil penari naik atas stage ‘idderaaaa’ macam appa2 dah ha. Masa standby atas stage tu. Bulu2 kat baju penari pempuan tersangkut2 plak. Kena la stylist KJK datang bawak gunting potongkan sorang2. Then masa nak start lagu tetiba stop. Banyak kali gak la jadi sampai penari sakit leher. KJK dah tergelak2 dah sebab part awal2 tu penari pempuan punye part. Then baru start betul2. Masa ni baru kitorang boleh bising2. Hahaha.. riuh semua. Dengan keluar kertas konon2 snow tu.. habis baju masing2. Ingatkan snow betul, sekali kertas jekkkk.

So part kelima, ni part kitorang. Kamera nak rekod reaksi penonton. So KJK semua dengan penari atas pentas siap menari tah hape2 atas tu. siap bergelek bagai. Hamboihhh.. pastu duk mengejek penari pempuan suruh buat lagi seksi dari dia. Kikkkiki.. dah habis part kitorang so habis la recording haritu. Legaaaaaa…

Keluar je staff KJK suruh tunggu sebab ada mini fanmeet. Semua suka la apa lagi. Siap disuruh bersila kat lantai pun layan je la sejuk2 tu. Then staff dia cakap lagi jangan post gambar ke video ke. Dia nampak ada yang rekod dan amik gambar. Lepas tu fanmeet ni pun tak boleh amik gambar. Ada sorang fan China ni siap argue kenapa tak boleh. Huhuhu..

Then sampai la diorang bertiga. Riuh semua. So boleh tanya soalan dekat diorang. Aku apa lagi dah macam wartawan cabuk. Wakakaka.. antara soalannya

Syue86         -  bila nak datang Malaysia?
Kjk76            - nak datang maybe untuk RM tour tapi tak sure antara Singapore or Malaysia. Depends sape yang invite diorang. (aku tanya bulan berapa datang? Dia kata March)

Syue86         -  bila nak keluarkan album solo dan solo konsert?
Kjk76            - album solo tak sure sebab nak keluarkan album Turbo dulu. Maybe March. Konsert pun March. So album solo selepas album Turbo keluar mungkin. (Bukan February macam dalam RM dia sebut tu.. even staff dia pun kutuk dia sebab pandai2 cakap February.. kekeke)

Syue86         -  so sorry if I ask sensitive question. How is your feeling about RM and what is your next plan? I mean for tv program because we need to see you every week on TV.
Kjk76            - sedih pasal RM tapi yeah.. RM dah nak habis. Banyak offer dia dapat, dari KBS, MBC (sambil tunjuk tempat dia berdiri).. (lepas tu aku menyampuk, SBS aniya?) dia stop then gelak2 dengan penuh makna. Hahahhahaha.. Mikey pun mencelah cakap buatlah
Kim Jong Kook Show. Haahahahaha.. then dia kata maybe for 2d1n as a guest. (time ni semua excited) tapi dia pun tak sure lagi. Just dia janji akan ada program tv.

Syue86         -  taknak buat lagu English ke? You boleh colab dengan Mikey. Ini asik cover lagu orang je. Bruno Mars la, Bieber laa
Kjk76            - takde artis Korea buat macam tu.. dan dia memang suka cover lagu orang. (blerghhhh)

Time ni Jung Nam memang takde orang nak tanya pun. Dah la xberapa tau English kan? Siap dia cakap English Mikey dia tak suka. Macam poyo katanya. Staff siap suruh kitorang tanya Jung Nam dan Mikey gak.. huhuhu. lepas tu amik gambar beramai2... diorang terus berlari pergi kat KJK yang time tu tengah nak duduk kat lantai.. Mikey terus jatuh.. mujur KJK tak.. hmmmmm

Lepas tu habis la fanmeet tu, kitorang nak blah la sekali kena stop dengan staff. Dia kata ada orang pergi lari nak kejar kete KJK. Memang time tu ada beberapa orang yang dah hilang. Masa tu macam tegang sket la keadaan. Hmmm… pastu ala2 nak cek hp spy g ada amik gambar. Haih macamm2..

syue86 replied at 24-1-2017 12:25 PM
Petang 29 Dec 2016 (MBC) -3 celcius

Kebetulannya KJK ada buat recording MBC Gayo Dajeon

thanks syue for sharing..
reply byk kali kt posting syue tp asek hilang jer!!

agaknya masa syue tnya pasal plan lepas RM tamat tu, CP SBS tak jumpa KJK lagi kot..
tu konpiden ckp nak jadi guest kt 2d1n lagi..
sudahnya leburla harapan tgk KJK dgn CTH lagi..huwaaaa..

adorable sgttt KJK time ni..

clara_nur replied at 31-1-2017 11:24 PM
thanks syue for sharing..
reply byk kali kt posting syue tp asek hilang jer!!

cari dah giler skg
ms post report tu pn jenuh nk attach gambar

ye la rasanya time tu CP RM xjmpe lg
sbb muke die time sebut sbs tu mmg mcm xmau dh ke sana
tp pandai la diorg cari org utk buatkan RM ni sambung kan?
org yg plg lembut hati n semnagat setiakawan tinggi

KJK ENCOUNTER (23/2/2017)

tetiba ada plak breaking news dia datang sini kan
gigih ahkak amik halfday pelbagai wpn 50-50 cuma perasaan

lama giler kitorang tunggu dia keluar
siap dimomok2kan pekerja epot kata dah keluar kat vip lane
ada FA MAS ni lalu n nmpk banner terus mtk nk amik gmbar
then dia cakap KJK on the way..hahahaha

ramai gak dah gerak balik sbb lama sangat
dalam pukul 6 lebih gitu baru muncul KJK dengan emak dia
riuh habis terus sume dok follow
die duk sebut 'soshime' then cakap 'watch out' hahaha
say thank you memang banyak kali la
'thank you guys' gituuuhh

masuk je dalam lif
bekejar plak turun bawah
dia masuk dalam van
hahaha..gambar pun di sebalik cermin n ketiak staff jek
diorang duk hadang xkasi amik gambar
lama gak dalam tu nak tunggu setup kamera
mak dia siap meluruskan kaki stretching pelbagai
KJK selfie ngan mak dia..sambil sengih2 lambai2

bwk album die tu konon nk sign
udahnye mmg xdpt la kan
pastu duk tepi van die duduk tu
then tnjuk die album tu, die buat thumbs up
pastu tunjuk muke, igt x I?then die buat gesture 'ingattt!its u!' lol
kemain myengih lebar tgk I (perasan)
duk communicate guna gesture jek hahahaha

ada park hyun bin gak
lawak giler die tu
mcm sedih sume tgk kjk jek
aku ni puas refresh sp mamat ni
bila dh igt buat la aksi Shabang Shabang tu
kemain hepi ko die..hahaha

mak KJK senyum je sokmo
siap lambai bila bas dah gerak balik
comeiii...bley tahan gak die jalan lelaju

KJK ENCOUNTER (25/2/2017)

hari jumaat tu xde acara kejar mgejar
so just tgk update fans lain je la
diorg duduk kat Avillion
dan shooting kat PD waterfront, makan Papa Rich
pegi Melaka kar Masjid Selat dan Menara Taming Sari
tak lupa juga pegi rumah api Tg Tuan

so hari sabtu tu..
memula macam malas je nk buat pape
skali ade kwn2 ajak..join je la..
so, mgumpulkan data2 mana die akan pergi lepas check out
aku mmg teka putrajaya bdasarkan lokasi diorg n tmpt tu agk femes utk tourist

so gerak la ke putrajaya
skali hujan lebat giler n ktorg berhuhu je la di situ
so balik ke kl, skali tgk update diorg ade kat mont kiara
hahahahahahahahahaha

then teka2 lagi
so teka g Central Market since indoor
hujan lak tu tp dh kurg sket
turun je lrt Nampak dah bas diorg
wowowowowowow

terus masuk dlm n pegi tgkat atas
tgh tgk2 skali pap!Gapjin!larikkkkkk
then nampak la KJK tgh beli belah ngan mak dia
mak dia suka tgk barang2 situ n KJK tukang tanya harga

kitorg blah jauh2 lepas nampak Gapjin
sekali datang plak die siap tiup buluh yg ala2 bunyi burung tu
tapi die tak reti main..hahahahaha..
die usha je kitorg..

yg stylist duk ke hulu hilir bshopping
then diorg turun bwh ktorg pn turun
tetiba diorg gerak keluar..
KJK stop terus la grab nak amik gmbar
pastu tketar2 nk tukar ke mode selfie
KJK siap cakap 'u need to change to front camera'
aku pn ckp 'I'm not good with selfie'
gelak je die..haahaha

dah amik gambar tu dia pun say bye
aku pun follow g bas...
kawan duk panggil 'oppa oppa'
haram die buat xtau..ahahaha
skali aku panggil 'kim jong kook ssi'
terus stop siap cari org nak pass monopod die
dgn beg2 shopping lg..aku tanya bley ke nak mtk sign?
dia kata sure...terus tulis 'To-S' how to spell your name?
ahahahaha..aku pun sambung Yue..ok la tu die igt nama aku S..lol