CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7420|Reply: 57

Wanita Cantik, Single 30an dan Marathon/Run

Edited by MACD at 27-4-2016 08:18 AM

Salam semua,

Kat tempat kerja, I ada perasan satu benda.

1. Single ladies
2. Umur 30 dan ke atas
3. Semua cantik (at least 7/10 and above)
4. Body nice
5. Suka masuk marathon/half-marathon/run.

I kenal at least 3 orang yg camtu.

Nak tanya wanita seperti di atas.
Kenapa korang single lagi?

Standard korang tinggi ye - nak lelaki yg athletic, handsome & kaya?
Ke korang masuk marathon dgn harapan nak cari life partner kat situ? Ada yg jumpa dan dah kahwin ke?
Korang rasa kalau tak masuk marathon/run, chances korang akan lebih tinggi kot sebab expectation utk life partner tak tinggi sangat.

Siapa boleh jawab.
I am so curious...

Nota kaki:
[1] 26/04/2016

Kena tambah nota kaki sebab ada pulak yg sentap dgn thread ni:
i. Skop thread ni cuma terhad kat wanita single 30an yg cantik sahaja.
Kalau anda bukan dalam kategori ni (e.g. tak cantik), I tak kisah kalau you nak reply, cuma jgn sentap dah ler. Thread ni bukan ditujukan untuk anda.

ii. I nak tahu sebab org yg I kenal tu mmg very desirable (like, kalau I still single, I mmg nak kat dia hahaha) tapi still single sampai skrg. I nak tahu adakah standard dia tinggi atau pun sebab lain.

iii. Tak berniat nak troll sesiapa.
Kalau ada yg terasa, harap maaf.

Aku bukan permpuan bro tapi aku rasa perempuan join marathon or running tu sebab program ni makin banyak kat malaysia....affordable and boleh join ramai cari kawan.

Orang perempuan bila dah 30s ni makin working towards a betterment of life and beauty .
Tak semestinya solo. Yang berkahwin pon macam tu. Kalau dah kahwin around 25 then masa 30 an dia dah start nak improve social and personal appearance after sibuk fokus family. Masa ni kalau suami menghargai isteri , diorang akan sedar wige dia makon cantik berbanding time kawin dulu...

Ini bukan semua kes. Tapi most cases bro. Pendapat org lain aku takntahu

ChrillCrypton replied at 23-4-2016 10:15 AM
Aku bukan permpuan bro tapi aku rasa perempuan join marathon or running tu sebab program ni makin ba ...

Itu betul gak, bro.
Yg join marathon ni tak semestinya yg masih single - ada gak yg dah kahwin.

Tapi yg aku interested nak tahu satu benda ni je, hasil pengamatan aku.
Semua wanita yg cantik, single dan umur dah cecah 30an (actually, tiga-tiga orang yg aku cakap tu nak masuk 40 tahun dah) yang aku kenal, ada satu persamaan -
Diorang semua physically active dan suka join marathon/half-marathon/run.

Tu yg aku nak tahu dgn lebih lanjut tu...

MACD replied at 23-4-2016 10:33 AM
Itu betul gak, bro.
Yg join marathon ni tak semestinya yg masih single - ada gak yg dah  ...

Sama je. Single sbb dia takde family nak focus. Pendapatan dah stabil stakat nak makan sndiri dan simpanan masa depan. Focus untuk kesihatan dan kecantikan diri daha la masa ni.

aku salah sorang single ladies 30s yg gile join marathon..penah join 3 mrthon dlm sebulan..sbb event die best mncabar, rugi plak kalo miss.. join lari ni xde kene mngena lgsung nk cari life partner. juz aku suka brlari since dr skolah aktif brsukan, so bila bersolo ni mmg tu je la bnda yg srnok kita nk buat.
if aku dh kawin n ada anak skli pun, aku nk make sure anak2 aku stay fit n brsukan jugak...bagus apa berlari ni..kita akan train mental utk lebih fokus,never give up and stay bertenaga..bila kuar peluh ni, rasa puas gituh..and terus rasa hepi..bila hormon hepi membuak2 gitu, terus jadik jelita mcm yg TT tgk kat gugurl yg join marathon tu

rendezrous replied at 23-4-2016 10:51 AM
aku salah sorang single ladies 30s yg gile join marathon..penah join 3 mrthon dlm sebulan..sbb event ...

aku salah sorang single ladies 30s yg gile join marathon..penah join 3 mrthon dlm sebulan..sbb event die best mncabar, rugi plak kalo miss.. join lari ni xde kene mngena lgsung nk cari life partner. juz aku suka brlari since dr skolah aktif brsukan, so bila bersolo ni mmg tu je la bnda yg srnok kita nk buat.
if aku dh kawin n ada anak skli pun, aku nk make sure anak2 aku stay fit n brsukan jugak...bagus apa berlari ni..kita akan train mental utk lebih fokus,never give up and stay bertenaga..bila kuar peluh ni, rasa puas gituh..and terus rasa hepi..bila hormon hepi membuak2 gitu, terus jadik jelita mcm yg TT tgk kat gugurl yg join marathon tu

Terima kasih sebab sudi reply.
You join marathon (42km) tiga kali sebulan ke? Pergh.... kalau ye, kena bagi tabik hormat ni <salute>

Ooo camtu ke, bukan sebab nak cari life partner.
Cerita u sama dgn lady yg i kenal tu sbb dia mmg aktif bersukan dari sekolah & suka buat outdoor activities.
Tapi dia ckp dia nak cari lelaki yg boleh buat aktiviti tu sama-sama dgn dia.
So, I assume her only chances are by getting to know the guy thru such events like marathon la kan...

Yeah, training makes u feel happy.
And especially for me, testosterone level pun naik jugak.
Perempuan pun sama gak ke?

Anyway, good luck to you.
Semoga cepat bertemu jodoh.

Follow Us
Idea yang bagus, makcik pun nak join marathon ler, macam mana nak dapat info pasal acara acara marathon yang akan berlangsung nii

Makcik takder fb

blackwidowbae replied at 23-4-2016 11:32 AM
Idea yang bagus, makcik pun nak join marathon ler, macam mana nak dapat info pasal acara acara marat ...

U boleh train utk Standard Chartered KL Marathon @ 7/8/2016.
Masuk run je dulu, tak payah join marathon lagi.

Tapi shirt size yg tinggal S.
OK ke?

MACD replied at 23-4-2016 11:20 AM
aku salah sorang single ladies 30s yg gile join marathon..penah join 3 mrthon dlm sebulan..sbb eve ...

iols xmampo lagi buat full marathon..dlu2 marathon byk on road je..skrg bila ada trail marathon sparta race bagai mmg meriah..
bagus la ur fren tu nak berjodohan dgn atlit ni..iols pun penah trpikir best nya kalo dpt bf jnis rajin berlari jugak..bole join buddy running ke apa... uols nk carik partner tima marathon ni bgus tau..sbb time larik ni masing2 busuk dgn peluh..muka tarak la bajet2 cun dgn mekap bagai..bernapas pon xckup oksijen mcm T-rex.so dpt tgk true beauty gitu haahaaa

To me, marathon or running event ni is not about life partner je
tapi tujuan utama untuk menyihatkan badan
kalau nak harap pergi jogging pagi2 or petang2 tu..rasanya tak ada kot
ada la jugak saya join beberapa event macam ni walaupun sampai kat penamat tu antara yang terakhir
ok, through my observation ..memang ada ramai yg single mingle (lelaki perempuan) yang join
memang ada yg cuba nak cari jodoh..but it depends pada individu...
sekadar bersembang selepas habis lari..sambil menikmati juadah ringan dari organizer, apa salahnya
mungkin kalau ada jodoh, sembang membawa kepada perkenalan lebih lanjut? who knows kan?

MACD replied at 23-4-2016 10:33 AM
Itu betul gak, bro.
Yg join marathon ni tak semestinya yg masih single - ada gak yg dah  ...

dahtu awak nak mereka buat ape? menangis di bucu katil mengenang nasib sbb masih tak kawin tika umur da masuk 40? kihkihkihkih...
susahnye lahai org pompuan lewat kawin ni..masuk marathon pun boleh jadi masalah negara..heeeeee..

My housemate ade sorang tu mmg kaki marathon and panjat gunung. She wt aktiviti tu sbb stress keje. Sbb nk cari jodoh tu tak pasti plak sbb die bukan jenis gatal or terdesak. Tp rasanya die ade BF yg juga seorang hiker

blackwidowbae replied at 23-4-2016 03:32 AM
Idea yang bagus, makcik pun nak join marathon ler, macam mana nak dapat info pasal acara acara marat ...

Makcik niiihhh.... Google aje penuh merata la makcik oi pasal runninng ni .... Joinla makcik. Tgk makcik mampu berlari selaju makcik menekan komen disini ke tak

kenapa single??????????????sebab x dek lelaki kat sinih,mksud aq,x dek lelaki bekualiti

sume progol je kat sini.........................haqhaqhaqhaqhaqhaqhaqhaq

rendezrous replied at 23-4-2016 11:57 AM
iols xmampo lagi buat full marathon..dlu2 marathon byk on road je..skrg bila ada trail marathon sp ...

Betul..bila bpeluh sakan dan nafas mcm T-rex mmg akn nmpk true beauty dan perangai sbnr sseorg..sbb time ni mmg x bole control cun n macho.

MACD replied at 23-4-2016 11:36 AM
U boleh train utk Standard Chartered KL Marathon @ 7/8/2016.
Masuk run je dulu, tak payah join ma ...

Kenapa tak ok ker?

aku 30s gak.. tapi tak penah marathon seumur hidup.. tak suka berlari. suka jalan2 je

silampumeja replied at 23-4-2016 05:46 PM
Makcik niiihhh.... Google aje penuh merata la makcik oi pasal runninng ni .... Joinla makcik. Tgk  ...

Makcik buta Google~~

bagi pompuan yang lajak umur cam gitu.. dorang dah xpikir dah pasai jodoh nie sumer... baik isi masa ngan mcm2 aktiviti.. xder komitmen kan... hidup sehat cergas lak... kalau berjodohan tu satu bonus lah kot

Edited by Rose1982 at 23-4-2016 09:20 PM
neyssa replied at 23-4-2016 01:05 PM
dahtu awak nak mereka buat ape? menangis di bucu katil mengenang nasib sbb masih tak kawin tika um ...

Hahaha... i like this!..

Single lady ni kdg2 byk masa terluang..
So mereka akan isi masa lapang tu dgn buat perkara2 yg mereka suka n enjoy..
Nak buat apa2 pon mudah coz tak perlu nk minta izin dari suami..
Tu yg mcm2 yg blh dibuat n byk tempat yg blh diterokai..
Utk tambahkn pengalaman n pengetahuan..