CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ruzaini90

Percintaan bertahun akhirnya dapat bersama?

terma2nkondisi2 posted on 25-4-2016 12:36 AM
usaha dan tawakkal bro.. dlm masa yg sama kena ada usaha dari pihak si dia juga.. maksud usaha di  ...

Pasti akan di usahakan masing-masing suka sama suka cuma itulah ada plan di masa hadapan kan. Tapi si dia berahsia sikit dalam perancangan masa depan dia. Macam belum nak cerita, berikan dia masa. Baru-baru ni ada uji dia, kalau mak n abah datang masuk minang sekarang bole tak dorg mx alamat rumah. Trus kelam kabut, mesej jadi lain. Haha..risau dah tu.

Masing-masing kene take part ni kan, tq bro ye.

terma2nkondisi2 replied at 25-4-2016 12:40 AM
macam salah je term openrelationship ko ni?

"a marriage or relationship in which both partners  ...

idokla maksud sleeping around...itu mat saleh amat...haha
maksud meols tak terikat...kapel tapi tak ikatla..
since masing2 jauh so kena bersedia kalau salah sorang berubah hati..
syg memang syg tapi kena berpijak dibumi nyata..

Edited by spankee_fili at 25-4-2016 09:04 AM
Ruzaini90 replied at 25-4-2016 01:59 AM
First time dgr ayat clingy tu trus google untuk fahamkannya. haha..bagus2 independent gf, buat mas ...

takpe..takpe..yg penting usaha dan doa kan..
cuma kena bersedia dengan sebarang kemungkinan supaya taklah terluka dalam kalau jadik pape nanti, mintak simpang..

ah ye dah setahun kawen..still terasa honeymoon..tapi taktaula masa akan dtg kan..
yg penting kena saling menjaga...
lagi satu nak nasihat..jangan fikir banyak sangat, jangan risau banyak..
cherish the moment..enjoy masa bersama..kalau ada jodoh adela..
contact at least once per day, before tido tanya khabar biar sebizi mana pun..
pastu kalau lambat reply boleh paham sebab masing2 pun sibuk tapi try reply jugak..
make sure hubungan tu indah dan penuh positivity, tepis jek masalah kecik2 tu  buat tak tau ye..
jangan senang terasa, jangan cepat jelly, jangan cepat speku yg bukan2..
insya Allah dik, niat baik Allah tolong mudahkan...

Terpulang ko dik..
MCM aku bercinta dr tingkatan 4,
Habis dip terus kawin,hubby aku jenis terbuka.
Xkisah nak sambung belajar lg,kejar apa aku nak.
Sebenarnya tengok jenis pasangan..kalau Org cakap tergesa kawin
Nanti Lpstu banyak kekangan,bg aku pulak tak.kawin ni lg membebaskan,
MCM kitaorg suka aktiviti yg mencabar,jd lps kawin sama2 buat..
Skrg anak dah dua..aku baru 28 tahun.dh mmg Stop production.
Coz hubby aku jenis bpikir am,matlamat kita hidup bukan setakat anak je,
Banyak yg kita nak capai,berkahwin xmengakhiri apa yg kita minat atau suka.
Jd insyaallah pada tahun ni kitaorg mulakan balik perjalanan hidup buat apa kitaorg nak.

akak dah 5 thn kenal & cinta...
hasilnya skg ...  krik..krik..krik..krik...

aku bercinta ngn hubby masa umo 21, disebabkan aku nak abiskan blaja, aku target kawen umo 25. Nama pun planning, akhirnya aku kawen umo 26. Cabaran toksah ckp laa.. tinggal hati kuat tak kuat je nak secure that relationship. Ko buat laa apa cara sekalipun, benda ni berbalik kepada hati masing2 jugak and how you handle your problem.. So wish you well n semoga kekal smpai naik pelamin. huhu

Follow Us
Ruzaini90 replied at 24-4-2016 11:23 PM
Banyak ke cabaran kak? antaranya share skit..itulah kan kak saya pun rasa macam itu juga tapi kuat ...

Banyaaaaaaaaaaaaaaak sangat. Ko nak tau ko pi jah masuk board Perbincangan Keluarga. 1001 kisah dan pengajaran ko boleh dapat di situ. Ambil la sebagai bekalan duniawi sebelum menikah.

Nanti ko rasa la sindri. Akak nak taip panjang2 pun, bukannya sama laluan hidup kita. Apa yang mencabar bagi akak, mungkin perkara enteng bagi ko. Apa yang enteng bagi ko, mungkin tersangatlah mencabar bagi akak.

Cuma akak nak ingatkan usah la mengharap pada manusia dek, termasuk diri ko sindri. Maknusia ini selfish - masing2 punya keinginan dan tuntutan hawa nafsu sundri. Sentiasa bersedia untuk gagal, kerana di situlah kita akan belajar.

Sekadar perkongsian untuk semua. Samada belum kenal lagi laki atau dah pun kenal laki tu , kita perempuan kaum yang lemah ni kuatkanlah diri dengan senjata paling hebat iaitu doa.

Doa sentiasa ditemukan org yang tak menganiaya kita. Kalau masih samar ke mintak Tuhan tnjukkan yang sebenarnya. Doa betul2 mintak petunjuk insyaAllah Dia akan tlg.

Bila Tuhan dah tnjuk org laki tu punya perangai yg sbenar dan kita tahu kita yakmo laki perangai giyu, maka cepat2lah berundur setelah ditunjuk... Kalu tak memang nahasla kita Tuhan biarkan aje sbb tak hiraukan petunjuk Dia.
Dulu ada seorang ustaz ni yang pada dasarnya im ok je semua. Sampai satu masa masing masing kata nak bedoa dapatkan petunjuk. Masa tu dia dah tnjuk perangai bila call nak cerita hal geli geli malam jumaat segala.  So i tegur and bagitau tak suka benda tu semua. Dan dan tu jugak dia jadikan alasan untuk consider calon lain  sbb i ni tak pandai nak tegur dia.dia tak boleh terima cara i tegur dia. Fine. No hal. Perempuan kene tegas nak nak hal maruah. Itu sahaja.

toksah la kemaruk nak menikah, zaman skrg zaman duit, keutamaan kerjaya diri sendiri,cari suami berkerjaya berdikari. ramai org bercerai sbb kes kewangan, curang, pikul biawak dan tidak melaksanakan tanggungjawab. hidup berumahtangga bukan sekata cinta aja. carila suami yg betul2 layak dijadikan suami. hang takut mengadartu ka sampai target 35 bagai.

spankee_fili posted on 25-4-2016 07:38 AM
Edited by spankee_fili at 25-4-2016 09:04 AM

Terima kasih banyak info dapat sini, dapat belajar sesuatu daripada sini. Jawabnya begitulah kene ready semua, kalau tak frust habis. Tapi mx janganlah, lagi 2 bulan sebelum masing-masing duduk jauh. Bukan selalu berkepit pun sekarang, cuma lepas jauh ni memang akan jarang jumpa dan juga lama. Anyway kami jarang call paling-paling banyak whatapps sahaja.

Alhamdulillah dah kawen ye, tahniah. Moga segalanya di permudahkan, skrg pjj dengan husband atau dok sekali ye?

Memang betul cakap akak tu, cherish the moments jangan pkir bukan-bukan saling bantu membantu jawabnya sekarang ni. Kadang-kadang ada juga pikir bukan-bukan cepat pujuk hati jangan macam ni. Niat memang nk ke arah baik dalam keadaan ni, masing-masing saling mencari arah terbaik untuk masa depan. Tapi harap oklah.

fire_place posted on 25-4-2016 08:35 AM
Terpulang ko dik..
MCM aku bercinta dr tingkatan 4,
Habis dip terus kawin,hubby aku jenis terbuka. ...

Terima kasih, menarik cerita ni boleh belajar sesuatu. Kawin tu pasti selepas ekonomi kukuh. Lepas habis belajar ni nak mencari kerja lagi memang akan mencabar tu.

akuMNdia posted on 25-4-2016 12:23 PM
akak dah 5 thn kenal & cinta...
hasilnya skg ...  krik..krik..krik..krik...

Ape yang krik-krik tu share sikit ;)

Jajabeans posted on 25-4-2016 03:49 PM
aku bercinta ngn hubby masa umo 21, disebabkan aku nak abiskan blaja, aku target kawen umo 25. Nama  ...

Cabaran tu yang payah nak hadapi kan macam-macam akan jumpe tu. Pasti akan mememerlukan pengorbanan. Antara cabarannya?

Risau juga terputus di tengah jalan dan macam-macam. Nak kene handle baik-baik ni kan.

chazey posted on 25-4-2016 03:52 PM
Banyaaaaaaaaaaaaaaak sangat. Ko nak tau ko pi jah masuk board Perbincangan Keluarga. 1001 kisah da ...

Ok kak nanti saya pegi tengok part tu, dulu memang selalu tengok sana. Lama single tak pikir sangat sehingga baru-baru ni kan. Rasa kene belajar amek bekalan duniawi ni selepas ini.

Baik kak, terima kasih. Kene bersedia ape hal pun, hati kene kering ni. Mudahan perancanagan yang saya buat kali ni dipermudahkan.

Aku bcinta 5taun baru kawen..tp tempoh 5taun tu masa matrik sampai final year lah..setahun kerja terus kawen.kalau ko rasa nk jina kerjaya dulu ko tunggulah lg 2taun dek tgk mcm mana..xpayah nk set jauh2 sgt.kang sampai sudah x kawen sbb dh selesa mcm tu. Mcm adik akak bcinta dh 6taun xde gaya nk kawen..umur dh meningkat..dh more than 30 dah..xtau apa yg dia nk dgn life biasa semua dah ada.

Ruzaini90 replied at 26-4-2016 02:06 AM
Ape yang krik-krik tu share sikit ;)

org tuo tu sonyap...
hampeh btl la... buang maso akak yo haa...

Edited by Innrukia at 26-4-2016 07:52 AM
akuMNdia replied at 26-4-2016 07:16 AM
org tuo tu sonyap...
hampeh btl la... buang maso akak yo haa...

Takper ipan ada utk temani
Chill la tak semua akan kawen tp semua org akan mati

Innrukia replied at 26-4-2016 07:32 AM
Takper ipan ada utk temani
Chill la tak semua akan kawen tp semua org akan mati

tu la .. akak tunggu gak dak ipan tu minang akak ni haa...
akak pun takdo la kisah sgt tak  kawin ngan org tuo tu... akak pikir yg baik2 yo...

aku cinta 4 tahun.. pastu kawen...  kawen dah 6 tahun.. kira dah 10 tahun la kami kenal.. ok la sweet je sampai la ni

me...

alhamdulilah.. bercinta sepuluh tahun...2014 baru dapat nikah. tapiiii, perih n dugaan nak tempuh sehingga dinikahkan tue memang sentiasa ada...