CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4639|Reply: 28

kisah cinta member

Edited by izzuani at 28-4-2016 03:50 PM

Hai aku masih baru lagi dekat sini.tp aku nk share beberapa story yang mungkin boleh di jadikan pengajaran dan cuba berfikir rasional bila kita mungkin termasuk dalam situasi yg aku nk cerita ni.semua cerita yg aku nk cerita bkn dari kisah aku tp kisah kwn2 aku.aku x berminat sgt nk bercinta so aku cerita kisah kwn2 aku.

#kahwin suami orang

Kisah dia mcm ni,kawan aku ni ade sorg cousin rapat mmg dh mcm kakak sebab parents kawan aku ni jaga cousin kwn aku ni dari kecik lagi,cousin kwn aku ni mmg kesayangan nenek kwn aku.aku nama kan dia mira la eh (bkn nama sebenar).ok mira ni kalau tgk luaran dia nmpk mcm muslimah yg lemah lembut,elok cara pemakaian,org nya putih ade rupa.Masa tu dia belajar lagi dekat sebuah universiti ni.ok nk dipendekkan cerita,mira ni dh nk habis belajar and kena buat practikal dekat satu tempat ni,and masa dia tgh praktikal tu ade laki org ni kacau2 dia.mira ni pernah kne jadi penyambut tetamu untuk meeting2 company tu mcm tu la,so lelaki tu ternmpk mira ni and berkenan la dgn si mira ni,sejak haritu laki tu slalu la kacau2 mira ni,tp mira ni mmg tak layan,menyampah betul la mira dgn lelaki tu.kalau lelaki tu htr mcj ke ape,mmg si mira ni x reply.mira ni slalu la bercerita dekat kwn aku ni pasal ade laki org kacau dia,tp sbb si mira ni x layan kwn aku xde la amek port sgt.untk pengetahuan korg lelaki yg kacau mira ni dh ade anak perempuan sorg umur 5 tahun mcm tu dan isteri dia tgh mengandung anak sorg lagi.Sampai situ je yg mira ni slalu cerita ,then mcm dh agak lama kwn aku ni x tnya pasal benda tu,tiba2 kwn aku tergerak hati nk tnya,

lina : eh suami org yg kacau kau tu ape cerita?
mira : owhh ok je,mcm tu je laa.

tp kwn aku ckp dari segi riak mira ni nmpk mcm org tgh bahagia.beza dgn masa dia masuk praktikal dulu,iyelah spe je suka kne kacau dgn org yg kita x suka.mlm tu enth mcm mana,mira ni tgh main phne.main wtspp mcm tu baring sebelah kwn lina kwn aku ni.kwn aku ternmpk dia tgh mcj sorg lagi ni siap ade emoticon love2 gitu.then masa si mira ni pergi toilet,kwn aku ni curi2 la tgk,rupa rupanya dia dh bersayang syg pun dengan suami org yg kacau dia tuu.korg rasa.x tau la mcm mana dia boleh sangkut dengan mamat tu,tp itu la yg jadi.kwn aku ni pun,sejak dh tahu dia byk la bagia nasihat kat cousin dia ni.what comes around goes around la.tp x meresap pun dlm hati mira ni.since kwn aku ni suka membebel pasal suami org tu,yg mira ni pun jarang la bercerita dgn lina ni.kwn aku rasa mira ni mungkin jatuh cinta sbb lelaki ni pandai tabur janji kot.and mira ni jenis yg termakan pulak.contohnya lelaki ni slalu cerita dia ade business la.ade perniagaan dekat dubai la,janji dh khwin nnty nk bagi rumah la,nak bagi kereta laa.kira mira ni dh mula nmpk sinar kebahagiaan kalau khwin dgn lelaki ni.ok cerita pasal lelaki ni,lelaki ni aku tgk nmpk mcm org alim2,sbb jenis pakai kopiah 24 jam,tp dari segi perangai nmpk mcm popiah aku rasa haha.kira kalau tgk dgn mata kasar ni laki ni nmpk mcm org baik2 la.ok berbalik cerita mira ni,btw ni bkn kali pertama sebenarnya mira ni pernah berkawan dgn suami org.sebelum ni pun pernah jugak.dalam kalangan saudara jauh mcm tu.Mira ni pernah je terus terang dekat family pasal dia bercinta dgn suami org tp parents mana yg suka kan.lagi satu mira ni pulak asal nya dari broken family.Kira dia berkawan dgn suami org ni xde spe la setuju punn.

mira ni slalu la jugak balik rumah kwn aku ni.kalau sem break ke,dia stay rumah kwn aku tu.kalau tiba2 aku ajak lepak kwn aku ni x nk,cousin dia balik la tu.Nak di jadikan cerita,satu hari ni mira ni ckp dekat kwn aku yg dia nk balik uni sbb ade event mcm tu.kira seminggu dia nk pergi.kwn aku dgn parents dia pun mcm ok laa...lepas seminggu tu dia balik.keesokan harinya.kwn aku dgn mira nk keluar saja2 shopping.enth mcm mana lina ni pergi buka dashboard,terjumpa tiket tol ke arah belah2 pantai timur cmtu eh,aku x pandai la bab2 geografi ni hahaa.and uni mira ni dekat belah2 pantai barat.aku x pasti la ape aku tulis ni haha.then lina ni tnya la

lina: wey kau pergi kelantan ke?kata balik uni ade event?
mira : xde jwpan (muka pucat habis)

dekat situ la terkantoinya yg si mira ni menipu kwn aku dan family nya..nak x nak dalam kereta tu jugak la mira ni cerita ape yg jadi sebenarnya.rupanya2 diorg pergi nikah dekat siam.mmg dh mcm dlm drama2 dan berita gosip artis tempatan.for the mean time,mmg kwn aku dgn family dia je tahu,mak kwn aku ni mmg
menangis la cerita dia,iyelah mira ni diorg dh anggap mcm anak sendiri,bela dari kecik tiba2 khwin x bagi tahu dgn suami org pulak tu.berkecai jugak la hati satu family kwn aku tu.bila di tnya knpa dia nekad sgt nk khwin,dia ckp dia terima lelaki tu sbb isteri lelaki tu sakit so dia sbb tu laki tu perlukan org lain.bini laki tu mmg kasi and now dorg duduk skali.tp mira ni ckp untuk sementara je sbb lelaki tu tgh cari rumah untuk dia.family mira ni mmg langsung x tau.kira sedara semua x tau.but kira dh 2 bulan diorg khwin si mira tu still lagi duduk dgn bini first laki tu.rumah baru enth ke mana. And one day,mira ni balik rumah kwn aku,tp yg peliknya setiap kali balik,dia bwk baju kotor skali and basuh dekat rumah kwn aku tu.kwn aku pun tnya la kenapa.dia ckp now dia duduk hotel dgn laki tu sbb nk privasi sementara nk cari rumah lain.sebenaranya kwn aku ni bengang jugak sbb bini first laki tu sebenaranya nk due dh.tinggal tggu masa je nk deliver baby.tp boleh plak mira ni angkut laki tu tidur hotel.sudahnya mmg bini first laki tu beranak sorg2 pun.Kwn aku cerita,laki ni kalau dtg rumah cerita mmg gempak x nk kalah cerita pasal business dekat dubai dia tu..tp bila suruh buat majlis rasmi ade je alasan,ckp business now ade masalah.business naik turun la.skrg ni nmpk la yg mira tu pura2 bahagia sbb xde satu pun janji manis laki tu di tunaikan.dulu laki tu pernah ckp nak bagi kereta baru but now mira tu dpt kereta viva buruk yg  enth mana laki tu dpr.enth spe punya laa kiteorg pun x tau.now kwn aku dgn mira tu tgh rancang nk adakan majlis rasmi dlm bulan 6 ni.tp x tau jadi ke x.sbb nk bagi tau nenek,sedara mara semua lagi.nk dpt restu org tua bkn senang..tggu dan lihat je mcm mana nnty.nnty kalau ade kisah seterusnya aku cerita lagi.

Edited by Innrukia at 28-4-2016 03:59 PM

Per kata hg search dulu before post citer2 ulangan kat sini. Bosan dek asik baca ulangan cerita cuma pelakon jer beza...
1. Cinta/kawen somi org
2. Kawen dgn anak mak
3. Laki bewak hidup
4. Kawen kat siam
5. Jatuh cinta ngn bespren
6. Somi/bf ada skandal
7. Bini org skandal ngn org len
8. Kenapa pompuan memilih?
9. Aku tak minat bercinta/kawen
10. Aku pompuan lawa/kerja/bagus ada harta pesal takdak org nak etc
11. Bykkkkkkkk lagik

Innrukia replied at 28-4-2016 02:57 PM
Per kata hg search dulu before post citer2 ulangan kat sini. Bosan dek asik baca ulangan cerita cuma ...

macam dah tajuk novel plak

aku xtahu nk gelak ke nk sedih sbb mcm baca novel pulak

Rasanya perkara pertama kena buat, pi daftar nikah dulu. Mira takyah la bersedih, dah itu pilihan dia.

Ipo replied at 28-4-2016 04:13 PM
macam dah tajuk novel plak

Hahaaa byk lagi list... Tak larat nk menaip, kot ada hg add la

Follow Us
Innrukia replied at 28-4-2016 03:57 PM
Per kata hg search dulu before post citer2 ulangan kat sini. Bosan dek asik baca ulangan cerita cuma ...

Bio le, org nk bercerita, da mmg tu kisah yg benar tkkn nk suruh die ubah jalan crita mengikut kehendak ko pulak. Da jadi kisah tak benar plak dah

Baca thread tt nii makcik rasa dah macam layan drama swasta pukul 6.55pm haaa gitu~~ besh beshh

Happy ending

Mira dh nikah tu..
Cepat2 daftarkn pernikahan kat sini..
Nanti tak pasal2 dpt baby tak boleh nk daftar surat beranak..
Lagi tambah masalah..
Doa ja la baik2 utk mira tu..
Esok lusa apa yg terjadi, dia kena tanggung sendiri.. jgn sampai menyesal tak berlagu sudah..

laki org mmg mulut manis tapi kalau kita berkeras juga taknak mmg tak jalan juga.

lantaklah tu life si mira. yang lain dok sibuk sibuk kenapa. dia sendiri gatal nak jugak. lelaki ckp besar. mira pun ada angan angan besar. kalau tak dia tak "beli" apa yg dijual lelaki tu.

Bini sakit? Mmg la sakit..sakit buatan laki dia..dasarrrrrrrrr

seronok baca..terus kan tt. nak jugak tengok apa jadi nanti2..nampak gaya mira tertipu dengan janji manis lelaki.

beliau terlalu mentah dan tergesa2

Laki orang tu sebenarnya miskin je kan?padan muka si mira tu.bodoh sangat layan laki orang sape suruh.semoga berbahagia la share konek laki miskin dengan madu ye.

cerita ini hanya rekaan semata2..
tidak ada kena mengena dengan yang hidup atau yang dah mati

dah duduk sekali ngan bini first tu cun dah

apesal nk susahkan suami duduk umah/tempat lain

lagi,klau duk skali,bini tua tu  bukan jenis kaki serbu tuh,ok le tuh

asener,mira memang syang sngat dah................dan x peduli pun dah psal harta tu,untuk org bole la tu wat excuse

tpi syg gile kat mamat tu

mira mula mula benci

siap gebang lagi kat rmai2 bnci..............aku lau kes camtruh,diam tros,x tunjuk sesape,bia hati bnci pun
kecuali nk report polis,bru ar bising sedunia

12Next
Return to list New