CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5439|Reply: 30

Patut ke berhenti kerja .

Umur 21 . Perempuan . Tinggal dengan Parent . Aku kerja dalam bidang hospitaliti hotel la kan . keje dah lebih setahun itupun dah dua kali keluar masuk

Gaji basic = Rm900+servis point+OT busuk busuk sebulan paling sikit boleh dapat 1100 kalau tak ot langsung
benefit = makan ada bagi ( tapi tolak gaji bulan2 la) + kenderaan pergi balik ada ( van ) + klinik panel + insuran cover
tempat kerja jauh jgak lah sejam perjalanan tapi dekat dengan parents itu keutamaan . lain sebab mungkin luar bandar so kos sara hidup tu kurang sikit kot sebab takde lah hari2 enjoy sebab takde apa yang menarik pun kat sini . lain2 takde sebab parents jelah tak menjelajah luar lagi .

masalah dengan hotel nie

1 - hotel nie dah lama tapi ada company melayu ambik alih dekat 6 7 tahun dan hotel nie tak pernah untung (ayat orang atas la )
2 - sekarang ada mslah dgn mata wang bagai kena cut cost dan ot certain department kena stop . busuk RM1100 nak makan apa wei yang berkeluarga . aku ok lah kot bujang . kesian tengok yang berkeluarga .
3 - masalah komunikasi front line dengan back line . aku back line . siapa yang kerja hotel tu tahu la kan . memang taknak bekerjasama langsung semua benda taktahu .
4 - general manager of course berapa kali tukar dah tak pernah untung juga . ada yang kena pecat , lari pun ada tak tahan .
5 - hostel pekerja macam tahukan yang kontena orang asing tinggal kalau ada buat bangunan tu
6 - bos yang hanya dengar tapi takde tindakan . aku suarakan dah lama bos boleh tak letakkan sign atau keluarkan sejadah kalau quest non muslim check in . almost china la lepas check out sejadah jadi tempat lap kaki , towel , terhampar dalam toilet bederau darah aku . tapi dekat setahun kerja takde apa2 perubahan .
7 - sepanjang setahun lebih aku kerja nie aku perhati bos atas2 nie macam selesai kan masalah dengan pikir tak habis .
8 - yang nie aku serabut bila semua hal personal kena bagitau walaupun cuti kalau tak bagitau waktu apply cuti xkan dapt cuti . nak pergi mana , nak keluar dengan sapa , bercuti kat mana .
9 - bila mc kata buat2 sakit , bila sakit datang juga kerja kata menyusahkan kenapa tak mc.
10 - makanan yang ditolak gaji setiap bulan macam nak bagi makan kucing .
11 - hr tak pernah nak tahu pasal pekerja yang tahu hujung bulan tukar puch card
12 - sekarang dah 3 bulan gaji lambat masuk . lewat 3 4 hari . paling lama bulan nie lah xdapat lagi katanya 6.5 baru masuk .
13 - konon nak upgrade 5 star tapi untung pun xpernah berangann

apa pendapat korang patut ke aku berhenti kerja atau tunggu sampai hotel nie naik taraf 5 star kot boleh untung . hahahaha

Rate

1

Luar bndr ko ni tahap satu hotel utk satu bndr ke? xde ke resort2?

Jawapan mudah je.patut berhenti .kerja utk hidup bukan hidup utk kerja.jgn jd hamba pd kerja.rezeki dimana2.gud luck tt.

tiramisuu replied at 30-4-2016 12:07 AM
Luar bndr ko ni tahap satu hotel utk satu bndr ke? xde ke resort2?

resort la sebenarnya aku kerja . ah satu je kot resort yg ok . banyak quest . lain2 hotel biasa2 lah bajet , 2 3 star . gaji pun 2 3 star

Malikmalika replied at 30-4-2016 12:11 AM
resort la sebenarnya aku kerja . ah satu je kot resort yg ok . banyak quest . lain2 hotel biasa2 l ...

Negeri mane ni?

miszaimi replied at 30-4-2016 12:09 AM
Jawapan mudah je.patut berhenti .kerja utk hidup bukan hidup utk kerja.jgn jd hamba pd kerja.rezeki  ...

ok kau orang 3 suruh aku berhenti selpas mak ayah aku . rezeki ada mana2 kan

Follow Us

kira kat daerah aku nie satu je lah tempat peranginan yang ada itupun sebab hutan . sebab daerah aku nie takde apa yang menarik pun . Perak

Malikmalika replied at 30-4-2016 12:13 AM
ok kau orang 3 suruh aku berhenti selpas mak ayah aku .  rezeki ada mana2 kan

Mak ayah pun dah restu.insyaallah di permudahkan.

hotel tu 5 star pun.,...........ko kenapa tt

ko ingat investor,shareholder ke,profit divide sesame

hotel tu da lama untung,tpi tokei tokei je la mkan,

smpai mati pun ko keje situ gaji tu je la,da ko msuk setup cmtu,cmtu je la,npe nk jdi lain plak

yg bab personal tu aku benci,cer try olok olok mintak sebab nk tngok tv goyang kaki,nk relax relax tubuh...............apepasal lak nk bgitao ko,ko bpak aku ker.......x nk tanya duit gaji aku beli brapa bunkus kotex?

bila mc kata buat2 sakit , bila sakit datang juga kerja kata menyusahkan kenapa tak mc.....ini sapa yg kata nih???patut ko smash sedas balik,aritu sakit,suh mc,bila mc kata tipu plak....................bnci aku tempat keje cmnih,mcam nk wat kite hamba plak................da klau akucuri tulang,pecat pecat je la,nmpak x suka

bab sejadah tu ko jangan kaco.............ko saper,nk kaco dasar hotel...................tngok tngok,bos ko lagi wat dasat daripada cina tu kat sejadah

Malikmalika replied at 30-4-2016 12:11 AM
resort la sebenarnya aku kerja . ah satu je kot resort yg ok . banyak quest . lain2 hotel biasa2 l ...

Banyak quest ke guest dik?pening ahkak membacanya..

Malikmalika replied at 30-4-2016 12:15 AM
kira kat daerah aku nie satu je lah tempat peranginan yang ada itupun sebab hutan . sebab daerah a ...

Ooo..bagi aku berenti je la. Kita x blh tukar sistem diorg sbb diorg dh mmg mcm tu dr dulu. Lainla ko owner dia. Ko je blh ubah diri ko, try cari kje lain. Tak semestinya kje bidang ni jgk. Muda lagi utk mereput di tempat kje yg x bes. Haha. Muda muda la blh try kje kat mcm2 tempat nk ambik pngalaman.

Dik. ko bertahan la kejap, kumpul duit capital target la baper2 ribu ke apa. Sambil2 tu ko ushar peluang meniaga online...dropship bagai..jadi ejen jual topup ke apa. Banyak peluang mende2 camni skang dik. Dalam masih berkerja ko ni boleh start dah mende2 yg abeng sebut tuh. Try survey mende2 tu semer kalau nak berubah. Percayalah, kalau ko masih rasa nak hidup makan gaji, sampai ko umur pencen pun akan masih komplen itu ini. Skang ni pun ko belum ada komitmen apa2 dah bunyi mcm2...tu baru kerja setahun.

Ada duit lebih sikit, ko invest pergi ke kelas2 ilmu keusahawanan dan marketing contoh belajar FB ads ke..google ads ke bagai. Masa kat kelas2 seminar2 camnilah peluang untuk rezeki tu akan mula muncul bila berkenalan dengan usahawan2 lain...bukan berkenalan ajak kawen tau! Meaning to say, Nak meniaga kena ada ilmu. Jangan melabur kat MLM pulak! Ingat, knowledge is king!

revoc replied at 30-4-2016 03:32 AM
hotel tu 5 star pun.,...........ko kenapa tt

ko ingat investor,shareholder ke,profit divide sesam ...

ko tau almost setiap minggu briefing depa kata tolong lah bantu hotel nie untung . ada sampai satu tahap bulan tu tak boleh nak bayar gaji pekerja langsung , gm bodoh tu boleh cakap salah kami yang kerja bahagian operation ni . kerja kami bahagian servis je kot main dengan tahi,air kencing bukan cari customer takkan tak untung salah kami kot .
gm tu boleh kata ni ah orang tua yang pergi merayu dekat hq minta bayar gaji kamu semua . wtf gaji aku kot , bayang kerja bulan2 bagi nak separuh mati masuk 7 pagi balik 11 malam busy tiba tiba taknak byar gaji .

sekarang aku buat perangai je tunggu kena pecat . tapi tak pecat pecat sebab bos aku takkan ambik pekerja baru sebab diorang takkan tahan . pekerja bertukar ganti , harinie masuk esok dah blah

zeed replied at 30-4-2016 05:03 AM
Banyak quest ke guest dik?pening ahkak membacanya..

hehehe bunyi mcam sama je . q tu mcm sedap sikit

tiramisuu replied at 30-4-2016 06:27 AM
Ooo..bagi aku berenti je la. Kita x blh tukar sistem diorg sbb diorg dh mmg mcm tu dr dulu. Lainla ...

hari hari pikir macam tu tapi bila pikir pasal parents jadi serba salah . aduh . tempat nie memang cantik tenang je tengok hutan kan . tapi tulah sebab2 yang diceritakan di atas buatkan xnak masuk kerja .

kambeng_masam replied at 30-4-2016 07:39 AM
Dik. ko bertahan la kejap, kumpul duit capital target la baper2 ribu ke apa. Sambil2 tu ko ushar  ...

sebut pasal tu memang tengah kumpul duit 10k untuk buka kedai kecil kat kampung . sekarang pun memang bisnes online . tengah buntu juga boleh ke bertahan dengan jual on9 nie bila berhenti kerja .

Malikmalika replied at 30-4-2016 01:26 PM
ko tau almost setiap minggu briefing depa kata tolong lah bantu hotel nie untung . ada sampai satu ...

bangang gila tempat camtuh....................dia buat mcam ko indebt kat derang,terhutang budi kat company.x dek company,mati kebulur lama dh korang semua!!!...........aku mksudkan tu as contoh jek

elok gak wat perangai,ala ala nk berenti/dipecat,baek wat genster terus,demand itu ini,hambur,smash balik kata kate tuh,x nk mop tempat pelik2 ke,x nk buat iti ini,ngular ke..........hehehe,kne pecat pun puas ati

apesal dengan jenis orang yang kerja sari???apesal derang x suka?bukan baya gaji pun

Malikmalika replied at 30-4-2016 01:32 PM
sebut pasal tu memang tengah kumpul duit 10k untuk buka kedai kecil kat kampung . sekarang pun mem ...

bagusla tt dah ada plan nak buat bisnes and dah start kumpul duit
klu tt nak keje mkn gaji jgk sbb tak berapa konpiden lg psl income bisnes, survey2 le keje jgk kosong tempat lain
mana tau ada rezeki dpt keje lebih baik

Malikmalika replied at 30-4-2016 08:32 AM
sebut pasal tu memang tengah kumpul duit 10k untuk buka kedai kecil kat kampung . sekarang pun mem ...

kalau mampu bertahan, stay je. Kalau dalam masa yg sama ada peluang kerja kat tempat lain, barulah benti kerja.

Anyhow, kalau ko berhenti kerja terus skang ni pun sementara nak cari kerja lain tak jadi masalah memandangkan komitmen tu belum besar lagi, masa yg ada tu boleh diguna utk full blast wat bisnes. But kena consider jugalah expenses untuk parent atau tanggungan sedia ada. Dalam masa tu, segala perbelanjaan kehendak mewah, ko wajib kurangkan atau stop terus. Inilah untungnya kalau umur masih muda dan bujang, komitmen belum banyak lebih bagus wat plan kewangan awal2.

Ingat pesan beng ni, apa2 bisnes sekalipun malika nak wat nanti, pastikan berilmu, baik dari segi marketing, kewangan perniagaan/syarikat dan peribadi. Jangan mudah percaya dengan offer invest modal yang sikit dapat imbuhan yg besar. Doa kepada dan daripada mak ayah tu pun penting, sepentingnya layanan Malika terhadap depa. Barulah berkat sikit.

aku pun ada masalah macam kau. terpikir-pikir patut ke aku berhenti kerja.

aku kerja dengan sedara. Dah setahun dah kerja. tapi macam tak kerja . tak ada kerja sebenarnya. masuk kerja termenung. gaji bawah rm1000 bawah lagi & lagi. hahaha. memang patut kot. Aku nak berhenti kerja..tapi mak ayah kata kerja la situ dulu.

Aku dah sampai tahap nak memberontak. hohoho. Sebab bosan. bagi aku kalau dah gi kerja tak ada buat apa. baik aku duduk rumah.

*masuk board ni asyik dok citer masalah sama je kat thread orangi je. Hhahaha

12Next
Return to list New