CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kucikebum

Main cak-cak

so tt x bukak kitab2 ke atau bace ayat2 suci?

minguk replied at 11-5-2016 01:21 PM
so tt x bukak kitab2 ke atau bace ayat2 suci?

Mase tu kanak2 lagi. Macam tak berapa amalkan bacaan surah2 ke apa. Entah lah tak tau nak cakap. Aku pun tak paham ape aku buat zaman tu. Hahahaa. Ade jugak baca2 surah yang hafal alfatihah ke ape. Alahai sekolah rendah kot masa tu. Dalam kepala dok ingat main game ja. Aih. Noob kot masa tu. Bila terserempak selalu sangat dengan syaitonirrojim tu tak jadi takut sangat. Eh jap. Meremang dan seram ada lah. Takut tapi nak tengok jugak. Hahaha.

Kucikebum replied at 11-5-2016 10:30 AM
#PENANGGAL

timeline story aku agak tunggang tebalik sebab aku cerita secara rawak mana yang u ras ...

Dulu wktu een belajar kat sabah, ada kawan een dr sana cakap.. org sana tak bagi kita sebut nama penuh B kuasa dua tu.. katanye nanti dia dtg. Tp een xtau la betul ke x. Huhu

eenhemo2 replied at 11-5-2016 01:41 PM
Dulu wktu een belajar kat sabah, ada kawan een dr sana cakap.. org sana tak bagi kita sebut nama p ...

A ah itu menurut orang la..jangan cakap..nauzubillah. Tapi aku menaip. Hahaa ok tak2. Haaaa mintak simpang jumpa lagi.entah lah aku ni mulut boleh tahan celupar kenkadang. Men sebut je. Sebab bagi aku. Aku sebut bukan sbb nak jumpe dia. Lagipun jumpa atau tak tu kiasa Allah. Bukan manusia. Tapi orang sabah memang sebut B2 gitu. Aku ke sebut nama penuh dia kadang2 kalo syok layan cerota dengan sedare mare. Aku tak tau lah kesahihan mitos tu.

Yang penting dalam menyebut jangan niat atau perasaan riak tu ada. Kang mendatang naya.

Kucikebum replied at 11-5-2016 01:46 PM
A ah itu menurut orang la..jangan cakap..nauzubillah. Tapi aku menaip. Hahaa ok tak2. Haaaa mintak ...

Mula2 dulu een xtau jugak pantang larang dia.. een sebut jugak la nama penuhnye sbb nak tau cerita hantu kat sana.. x pepasal lebam peha kena cubit dgn kawan. Malam tu pakat2 rapatkan katil, tidur ramai2. Haha

eenhemo2 replied at 11-5-2016 01:52 PM
Mula2 dulu een xtau jugak pantang larang dia.. een sebut jugak la nama penuhnye sbb nak tau cerit ...

Hahahahha gigihhhh korangg. Tapi tengok tempat jugak kot. B2 ni pendendam kata nya. Tapi entah eh tak pernah pulak kes dekat2 kawasan pkampungan aki aku pasal balas dendam ke apa. Tempat lain yang famous amous pasal B2 aku tak pasti.

Aku pun tak dapat na menjawab sebab semua yang aku jumpa macam cik ponti tak lah kewajiban mengilai, mata merah menyala pun tak jugak. B2 muka dia muka orang biase. Mata pun mata biase cuma dia beliak2 kan dan urat besar kat muka tu agak gelap warna nya. Bunyi pun perlahannnn je..shupannn gettew.

Follow Us
Kucikebum replied at 11-5-2016 09:36 AM
#PARTI LEMBAGA HITAM

Tak semua entiti aku nampak jelas. Ha ni aku nak cerita. Ada satu hari tu ak ...

weh... seramnya.. kelebihan yg agak ngeri ni.

cerita lagi TT..

Kucikebum replied at 11-5-2016 01:26 PM
Mase tu kanak2 lagi. Macam tak berapa amalkan bacaan surah2 ke apa. Entah lah tak tau nak cakap. A ...

ooo kecik lagi...
kalau kecik2, alip ba ta pun boleh hahaha

Delores replied at 11-5-2016 04:26 PM
weh... seramnya.. kelebihan yg agak ngeri ni.

Alhamdulillah nasib baik dah beso sekarang tak dihantui perkara2 ngeri lagi.hehe

minguk replied at 12-5-2016 08:15 AM
ooo kecik lagi...
kalau kecik2, alip ba ta pun boleh hahaha

Kecik2 ape tau.hahahaha

#KENA TARIK

Masih dalam percutian di kampung sabah lagi ketika kejadian berlaku. Aku join kazen dan uncle aku masuk kebun getah. Kat sane ade logan atau bahasa lain kolam lah. Ktorang yang bebudak lagi sibuk main bijik getah. Macam main guli. Hehehe. Habis selesai kerja2 getah, uncle ajak kitaorang mancing dan sape nak mandi kolam gasak lah mandi sebab syarat nya nak mandi kolam orang lebih tua kena memantau. Waktu tu agak petang jugak lah. Dalam pukul 5 lah. Tapi budak kampung kan. Selagi tak magrib mane nak balik umah. Owh ya sabah no magrib jam 6 petang.

Tengah syok main air aku perati kazen2 aku yang berenang ke tengah. Aku tak berani. Aku duk berendam kat area hampir kat tebing kolam. Tengah bergelak sakan sebab kazen aku acah2 renang irama tiba2 kaki aku kena rentap. Aku terkejut gak. Aku ingat nak naik tebing sebab cuak gak kot ular ke yang membelit. Tak sempat nak naik aku kena tarik ke dalam air. Tak sempat nak fikir ape2. Aku tak nampak ape2. Air kolam gelap kan nak2 dah petang tak berapa nampak. Aku cuba pegang kaki aku. Hah?? Tangan sape ni? Kuku tajam pastu rase macam tulang je. Kulit nye nipis. Aku dah cuak. Tapi cuba husnuzonnn itu-adalah-kajen-ittew. Haha sori gedik. Dah puas meronta. Alah kejap je. Agak2 dah nak putus napas beberapa saat kaki aku dilepaskan. Kelan kabut naik tebing kau. Pastu uncle aku ajak balik uma aki. Aku duk sebok belek pergelangan kaki aku. Rase macam takde bengkak. Tapi macam beedenyut sikit. Cuma tak lah sampai terhencut jalan. Malam tu tiba2 aku demam. Dan mak aku perasan kaki aku bengkak. Tapi xde lebam. Terus jumpa aki. Aki belek kaki aku. Dia bagi baca2 ayat alquran kat kaki aku. Dan ikhtiar dengan air yassin. Aki aku bagitau mak aku. Aku kena usik je tu. Ada yang nak berkawan. Mak aku ye kan je. Malam tu aku dengar orang macam sayup2 nangis. Of kos aku abaikan. Malas layan tido lagi best. Dah esok2 aku rak dibenarkan mandi kolam dan balik lewat petang. Demm.

Sebenarnya aku baru tau time sekolah menengah. Makayah ak tau aku boleh nampak. Tapi dorang sengaja tak layan sebab taknak aku fikir sangat, rakut dengan benda2 tu dan tak menegur lagi kalau nampak sesuatu. Oooooooo. Gitu rupenye. Nanti aku cerita pasal kantoi ada menumpang dalam badan aku. Tapi tunggu la masa sesuai

Teruskan TT, best citer

Aku sebenarnye nak tau gak, apa kriteria yg bleh buatkan seseorg tu nmpk menda2 mcm ni.
Dulu masa kecik aku pn pnh nmpk jari telunjuk berkedut dgn kuku panjang kotor gile keluar menembusi dinding bilik tido. Fuh! punye terkejut aku masa tu sbb tgk sibuk main2 dlm bilik. Bila aku jerit panggil mak, kuku tu pun hilang. Even smpi remaja, ada masa aku nmpk menda yg org len x nmpk.

Aku x suka sebenarnye sbb aku rasa x selamat duduk kat rmh sbb menda2 ni. Skrg aku kurang nmpk tp cpt rasa seram. Tiap2 mlm aku ngaji, pasang azan kuat2 kat tv. Tp still bilik tido aku & dapur adalah tmpt yg aku rasa scary.

Camne nk buat ntah

TT. bestnya crita2 ko. Cerita lg. Terisi masa aku d opis

budakserkam replied at 12-5-2016 02:27 PM
Teruskan TT, best citer

yeahh..tengah diusahakan.bz skit sekarang. iols nak kawen next week.

lipstickz replied at 12-5-2016 02:51 PM
Aku sebenarnye nak tau gak, apa kriteria yg bleh buatkan seseorg tu nmpk menda2 mcm ni.
Dulu masa k ...

aku pun tak tau kreteria acane. tau2 nampak menda pelik bagai. sabau je lah.

takkan datang ujian tu melainkan Allah tau hambaNya dapat hadapi ujian tersebut. ye dak.

sian ko. mesti panik kan.hahahgga. i feel you beb. eh habis tu skrg nampak lagi?

SelakLangsir replied at 17-5-2016 10:51 PM
TT. bestnya crita2 ko. Cerita lg. Terisi masa aku d opis

woraiytt..thanks sebab singgah membaca

waa....best2 crita tt... byk pengalaman masa kecil masih boleh diingati...