CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nutrisoy

Pengalaman satu malam (Lagi cerita seram #35)

xseram pun? aku rasa ko tlebih pikir yg bukan2 kot. tu yg smpai air menitik, pintu xleh bukak, butang lif on-off pun ko pikir ada kaitan dgn mistik.

aku rasa kisah romantik ko dgn husband ko lagi menonjol berbanding kisah seram..

Edited by robertoallen at 16-5-2016 12:50 PM

byk terpengaruh dgn cite seram kot ni..yg melintas atas syiling tu tikus. takkan semua benda nak dikaitkan dgn mistik.

cuma nak puji cara penulisan tt yg bagus, takda bahasa sms, ada perenggan. mudah baca

boleh agak hotel mana ni... pernah stay sekali.. tp time tu xde la suram sgt mcm TT cerita.. cuma unsur keseraman tu still ada..

Emm mama baru terkena kat Cherating Residence....
memang rasa tak nak pi dah...

mamaezah replied at 16-5-2016 03:35 PM

Cite la apa kisahnya...

Follow Us

cherating hotel mane? cite la. Ai mmg suke peg cherating

a few months ago ada attend team building kat cherengin hills resort kat janda baik. Mcm tu jugak, sendu je resort tu mlm2. And lepas maghrib mmg start berkumandang bacaan quran. And lepas 11 mlm mmg pasang lampu kuning malap2 romantik gitu. Ada officemates yg kata tpt tu keras sbb tu pasang ayat quran sepanjang mlm. Tapi kitorang dok sana2 hari bersukaria ok je tk ada apa2 pun... so i guess some people may be unlucky to accounter benda2 mistik gini walaupun org lain x kena. Tapi sy percaya kalau ada perasaan meremang tu sebenarnya ada yg kita tk nampak ada dekat2 dgn kita.

Kalau aku masuk hotel yg ada alunan ayat suci Al Quran pun aku pikir lain macam...
Tapi yang bab ada baying hitam melintas tu, klu laki aku, dia p complain ja..
Pernah kami tidur hotel kat tok bali, Kelantan, ada satu lubang kecil batang pen jer kt syiling, laki aku sanggup panjat jolok dgn tisu, takut orang ngendap katanyer...

zulka replied at 16-5-2016 11:38 AM
sory jgnla la terasa..
aku bukan tak percaya..
mungkin nasib ko tak baik coz dpt bili ...

or mungkin hijab u tertutop kot...hijab TT terbukak....rezeki memasing

Klu ikutkan aku pun tak percaya benda2 mcm ni. Mgkin betul sesetengah forumer kata aku lebih kepada penakut n terpengaruh dgn cerita seram. Entah lah, kebetulan aku baru juga lepas berubat bulan lepas. Berjumpa dgn ustaz, katanya ada yg menganggu aku. Hm, sejak lepas berubat tu aku mcm paranoid skit. Mohon doakan kesihatan aku ya.

Btw thank you yg membaca cerita ni. Mintak maaf atas segala kekurangan.

Cerita la mama pengalaman mama

Nutrisoy replied at 16-5-2016 09:43 PM
Klu ikutkan aku pun tak percaya benda2 mcm ni. Mgkin betul sesetengah forumer kata aku lebih kepada  ...

pasai kelibat tuh seram....or mungkin perasaan je...

tapi pasai air...kat rumah rissa pon mcm tuh...air kuar laju2 tetibe...then menitik2 slow2...masalah pressure je tuh....hehehhe

merrissa replied at 16-5-2016 08:51 PM
or mungkin hijab u tertutop kot...hijab TT terbukak....rezeki memasing

kadang boleh nmpak, kadang tak boleh....ikut mood n persekitaran kot...
kalau badan letih sgt pun ye gak, malas nk layan, terus tido je..
tapi kalau ikutkan penceritaan tt, tt pun tak nampak apa2.....dia just rasa seram2 je kan...

Edited by mamaezah at 17-5-2016 10:06 AM

Residence Inn Cherating....
Emmm dasat depa gebang kat booking.com. Selalunya mama akan baca review dulu baru book, tah pasaipa hari tu, nak cepat takut habis, terus book. Lepas book, mama baca macam macam, tapi malangnya reservation tak leh cancel. So tawakal saja lah.

Sampai Cherating, lepas Asar, dah la nak check in ambik masa tersangatlah lama yarabbi...anak anak mama semua dah penat so berlari lari pulak si abang dan si angah...sementara si suami tengah park kereta, baru datang kat mama. Dia suruh mama naik dulu, sebab dia pi ubah parking, mama pun hairan pasai pa nak ubah sedangkan parking dah ok, dia kata jauh sangat...adala tu yg dia nampak, tapi tak nak share...mama tak tanya sampai hari ni...nanti nak tanya jugak!

before that mama ada mintak kat reception mama nak new wing...sebab dalam booking cakap mama akan dapat new wing....cik kak tu nampak macam bersungut, ah lantaklah. Dah mama di berikan bilik baru pasai pa depa nak letak kami kat bangunan lama. Dalam hati mama kecut jugak kalau geram punya pasai dibaginya mama bilik terlebey sempoi...(fahamkan?) So ,mama sambil mengelek baby, panggil abang dan angah ikut mama. Kami masuk lift, lift gelap! its new lift tapi masyaallah suram! Otomatik terbayang si Maria dalam lift, Munafik punya penangan....mama baca apa lebih kurang hembus kat baby. anak anak mama yg tadi terkinja kinja terus diam dan berpegangan tangan. Tut sampai 2nd floor. Bilik ***....

Macam TT...swipe card tu walau lampu dah hijau tapi pintu tak nak unlock! 2,3 kali...finally boleh, masuk bagi salam....selit kad, lampu pun menyala, anak anak meluru masuk....jeng jeng jeng....bantai, comforter semua berselerak!!  Bilik ya cantik, bilik baru kan, lantai toilet basah...menyirap la darah mama, awat housekeeping cam sakai saja ni!  anak anak mama terus terbediri dekat mama, diam. Mama terus wassap suami suh naik cepat. Dia ni pi ubah kereta ka pi cat kereta, tak sampai sampai lagi ! After that terus call reception...mama complain la, the same lady yg checkin kan mama cakap sorry ja...bengang mama terus bukak pintu, nampak floor manager terus panggil dia, tau dia cakap apa...(mama tengok kat tangan dia ada kad bilik. )

"eh puan itu bilik tak bagus, puan duduk bilik *** ya.." dari loghatnya mama rasa budak sabah kut. Mama terus terkedu la bila dia kata macam tu. Bilik kami view jalan dan jalan tu pulak macam jalan dalam...bersebelahan dgn hutan...alhamdulillah bilik ni ok. suami naik dia pulak heran awat tukaq bilik. mama kata nanti story, not now. Dia faham..sebab ini bukan kali pertama kami terkena. So we settled down, solat, lepak dan lepas Maghrib lagu tu, dia sempat ajar anak anak dia ngaji...mama heran jugak tapi diam ja lah.  Dalam kul 9 tetiba dia ajak mama dan anak anak cari ikan bakar kat Chukai...so kami keluar...malam tu penuh rider Harley Davidson, so agak happening la lobby tu...

Done with the dinner...kul 12 lagu tu kami sampai hotel. Masuk, semua mandi, cuci kaki dan kepenatan terus semua tidur...kul 2, mama dengaq clear orang heret perabut dengan penuh meriah macam pindah rumah!!! mama tau la dah, dari pembacaan yg penuh tekun kat forum ni. Bunyi guli pun bersambung pas tu...yg bestnya, bunyi guli tu rasa macam ada di tepi katil saja. Lahanat sangat. mama bangun on side light. duduk istighfar...tengok suami dan anak anak dasat punya lena. mama peluk baby, recite surah kursi kat dia...dalam dok kyusuk tu, dah dia heret selipar pulak kat luar, sret sret sretttt, cara jalan macam orang tak dak kaki sebelah, tak reti mama nak describe !!! Tapi bunyi tu betui betui depan pintu  bilik kami. ada dekat 15 minit dia pi balik pi balik.  Apa lagi mama kejutkan suami, alhamdulillah sekali cuit dia bangun.

Dia pun dengarkan betui betui. Uish...makin galak wey!!! makin di kuatkan seretan tu...last suami kata, jom mama kita tahajud. Dia terus bangun masuk toilet, mama masih terpaku di katil. Pas dia keluar, dia signal mama cepat amik wuduk. kami jemaah tahajud. Rekaat terakhir, lagi sekali dia seret kaki kat luaq. ...di ikuti dengan bunyi cakar kat pintu, pas tu stop. Masa tu jam 3.30am.

Time subuh lagi sekali dia seret kasut.

Esok tu pas bawak anak anak makan dan mandi kat pool, kami check out.
first and last rasanya ke situ!

mamaezah replied at 17-5-2016 09:56 AM
Emmm dasat depa gebang kat booking.com. Selalunya mama akan baca review ...

Tu dia aihhh...mama bila habaq cerita dia, mmg meremang!

receptionist tu saje pedajai mama ke kasi biliki x bagus tu?
x baik tauuu buat customer cemtu

zulka replied at 17-5-2016 08:49 AM
kadang boleh nmpak, kadang tak boleh....ikut mood n persekitaran kot...
kalau badan le ...

Doakan aku semoga aku peroleh keberanian mcm kau ya

Seramnya pengalaman mama. Allah..

Mujur mama n family semua ok. Serik dah ya mama.

Tq mama kongsi cerita kt tred ni. Nti saya update kt tajuk juga.

Ya Allah mama.. teruk jugak dia ganggu.. kalau saya kena ni konfem terdiam terkaku sampai subuh.. seriau sungguh..