CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Fazura hilang takut nak terima watak penyondol, terima pun alasan ‘penyondol tak sengaja’

I.K.A888990 replied at 4-5-2024 11:23 PM
betul tu byk boleh dikupas ikut keadaan semasa ni lg mcm2 boleh diambil jadikan citer.. takpe kita ...

Hihihihi.. sikit lagi nak habis raya. Dah boleh dah slow down beraya dan mula shooting lagik. Hahahaha. Suka ati aku je laaa suruh orang shooting.

Banyak je cerita yang boleh jadi inspirasi. Orang berjuang dlm banyak cara. Bukan hanya berjuang memenangi hati lelaki je. Hahahaha

Edited by cmf_kikey at 4-5-2024 11:42 PM

Deleted

boleh plak part ni dibuat gurauan ye

nampaknya habis mok cun dah brainwash fikiran fazura pasal penyondol.Maknanya tindakan Irmani jatuh cinta pada mirza tu direstui oleh fazura sebab dia cakap jodoh

Follow Us

jamuan raya di rumah ibu dan ayah fattah semalam

Rate

1

ada dengar orang kata yang rumah baru ni.Fattah yang belikan untuk parents dia.Tapi kebenarannya tak pastilah betul ke tidak.Jika betul semoga Allah permudahkan rezeki fattah dan fazura berlimpah ruah lagi selepas ini.Aamiin ya rabbal Alamiin

Uchelisa replied at 5-5-2024 12:56 AM
nampaknya habis mok cun dah brainwash fikiran fazura pasal penyondol.Maknanya tindakan Irmani jatu ...

bitter truth laa u, dah memang berpoligami tu dibenarkan.faz dah cukup dewasa, tak ada mananya kena brainwash . Betula laa apa dia cakap tu, dah jodoh.

i tulis ni as a wife.secara jujur, mintak dijauhkan berpoligami ni bagai.andainya terjadi, apa hak kita nak menafikan ketetapan Tuhan.kannn?

Alhamdulillah ustaz jazlan dah mula shoting semula untuk drama Lelaki Melayu Terakhir

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

lepas ni tak sabar nak tengok drama Lelaki Melayu Terakhir(LMT)  plak tapi drama ni pun naskah dari mok cun jugak.Jangan sebab isu baru2 ni nanti tak pasal2 kena boikot.Harap jangan lah sampai nak boikot plak.

Naftalena replied at 5-5-2024 11:42 AM
bitter truth laa u, dah memang berpoligami tu dibenarkan.faz dah cukup dewasa, tak ada mananya ken ...

I cakap dari sudut irmani kan ambik suami kakak angkat dia.Dah le orang tu banyak bantu dia masa dia problem dengan bekas suami dia si Amin dulu tu.Tak rasa perbuatan irmani ambik suami kakak angkat sendiri tu salah sebab dia rasa tu dah jodoh..Tapi takpelah irmani pun dah sign out .Pandailah masing2 pikir sebab dah dewasa kan

malam ni last episod HSC 2

Naftalena replied at 5-5-2024 11:42 AM
bitter truth laa u, dah memang berpoligami tu dibenarkan.faz dah cukup dewasa, tak ada mananya ken ...

poligami ni dah wujud lama

aku kenal sorang Ustazah ni, bapa dia ada 3 bini. Adik beradik dia 8 orang. Mak dia no 2 tapi semua hidup tenang tenang sbb dia kata bapa dia faham tanggungjawab. Pastu takde org luar yg sibuk hal keluarga derang. Semua adik beradik rapat sampai tua

Kak faz ni makin kejung la muka kerassss nauuu miss her air muka yg soft feminine

Incanto replied at 5-5-2024 12:26 PM
poligami ni dah wujud lama

aku kenal sorang Ustazah ni, bapa dia ada 3 bini. Adik beradik dia 8 o ...

kalau keluarga poligami camtu ,boleh respect lah jugak berjaya satukan semua orang dalam satu family.Ini kalau mula2 kahwin pun berahsia lpastu lari kat siam.Balik malaysia pun tak daftar perkahwinan.Acaner tu nyah.Dah mati menyusahkan waris2 yang tinggal plak bergaduh2

Edited by Geeayden at 5-5-2024 02:10 PM
Uchelisa replied at 5-5-2024 01:45 PM
kalau keluarga poligami camtu ,boleh respect lah jugak berjaya satukan semua orang dalam satu fami ...

Drama LI ni jadikanlah pengajaran utk kita, yg baik kita ikut dan yg x baik buang jauh2..drama pun dah tamat, yg hidup dlm realiti ikut mana yg elok. Hati manusia Allah yg pegang.Sentiasa berdoa yg baik2 utk kita.

Edited by Incanto at 5-5-2024 04:20 PM
Uchelisa replied at 5-5-2024 01:45 PM
kalau keluarga poligami camtu ,boleh respect lah jugak berjaya satukan semua orang dalam satu fami ...

masaalah utama dalam LI bagi aku bukan poligami atau penyondol

tapi suami yg penakut...gatal tambah bini tapi takut nak bagitau bini no 1. Jgnkan nak minta kebenaran sblm kawin, tapi sembunyi sampai mati. Kalau umur panjang pun anak bini, cucu, cicit , piut tak tahu

dalam Islam poligami di benarkan dgn bersebab, bukan setakat nak puaskan nafsu. Tapi dalam Islam juga wajib hebahkan pernikahan , tak kira yg pertama, kedua atau ketiga. Kalau Syed Mirza tu solat pun boleh lupa, manalah nak tahu hukum hakam dlm perkahwinan. Loser to the max

Edited by Masukkeluar at 5-5-2024 09:14 PM

Maaf tpksa msuk komen sini..
Teruk faz kena kecam kt twitter skrg. Siapa suruh jd enabler penyondol. Terkejut aku tgk statement dia psl penyondol. Awat? Sjk belakon drama erma mgarut ni terus jd xde prinsip ke? Atau kne brainwash dgn si erma.
Tak sangka aku faz bleh bg pdpt macam tu. Sorry laa aku emosi sgt sbb aku mmg benci penyondol.
Harap kata2 faz tu xmakan diri kalau fattah kne sondol…sorry ye korg..aku rude sikit sbb mmg aku benci penyondol dan yg myokong penyondol.
Tak psl2 nama terus busuk dicop enabler penyondol siap ramai yg komen wish nk menyondol si fattah.

cmf_kikey replied at 4-5-2024 11:35 PM
Kkn didesa penari aku tengok sekali je. Sebab curious kenapa laku sangat. Tak la seram yang amat s ...

haa nang nak ni mmg seram menggelupur kiah tgk..taubat tak mau tgk citer hantu dah haha..kkn tu mmg nak tgk sbb viral giler tp mmg tak dan jgk tgk...kata ada sambunagn kan kkn tu

takpun projek lain utk bamtah dgn rangga visual pun herlok  dedua boleh try pairing kan depa berdua ni..ada tu nnt rezeki besar kat indo sana...nak tgk bamtah berlakon dgn mas fedi nuril hrp lepas lah hajat kiah hahahhaah