CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: princebrunei

Misteri Bermalam Di Masjid Lama Kulim

Originally posted by MrFed at 11-12-2008 04:07 PM
imam lama pak Oh ka?

a'ahh...hehehhe

Reply #181 cholic's post

haha hang org kulim gak la ek? baguih baguih

Originally posted by MrFed at 13-12-2008 05:06 PM
haha hang org kulim gak la ek? baguih baguih

a'aah...aku org kulim tapi keja kat area2 KL gak

bravo la PB!!

citer2 kommg best.. kalau ader fan club ni.. aku nk join!!

aku rs, ko dok kater ko nk melompat kuar ikut jeriji tp x leh tu... kot2 ko sebenanyer pijak batu nisan ker haper... speku jer nieh..

tp PB, diorang bgn tu, sbb dgr aper yg ko dgr gak ker?

ni.. part ni..

Terkebil2 lah aku kat dalam jaket tuh, kali ni aku kaku langsung x bergerak, nak cuit Bungsu dan bapak aku ngan kaki pun x mampu dah, aku semacam x larat.. tapi bunyi orang berkahak tu bertambah kuat dan jelas dan seperti berada di atas kepala aku je, sebab kitorang semua baring kat bawah tingkap surau tu..aku leh dengar orang sekeliling aku bangun dan berbisik tanya benda apa tuh walaupun aku masih berkelubung lagi.. ntah tiba2 bunyi orang nak berkahak tu  terasa kat sebelah telinga aku je.. aku terasa orang goyang badan aku, bapak aku berkali2 goyang aku suh bangun..tapi aku takut nak buka, walaupun aku dengar suara bapak aku cakap bangun2.. aku takut manalah tau benda yang aku duk pikir2 tu menyamar jadi bapak aku ke hape, tu yang aku x nak buka jaket dari muka aku..

Originally posted by tomyum at 14-12-2008 02:24 AM
aku rs, ko dok kater ko nk melompat kuar ikut jeriji tp x leh tu... kot2 ko sebenanyer pijak batu nisan ker haper... speku jer nieh..

tp PB, diorang bgn tu, sbb dgr aper yg ko dgr gak ker?

ni.. part ni..

Terkebil2 lah aku kat dalam jaket tuh, kali ni aku kaku langsung x bergerak, nak cuit Bungsu dan bapak aku ngan kaki pun x mampu dah, aku semacam x larat.. tapi bunyi orang berkahak tu bertambah kuat dan jelas dan seperti berada di atas kepala aku je, sebab kitorang semua baring kat bawah tingkap surau tu..aku leh dengar orang sekeliling aku bangun dan berbisik tanya benda apa tuh walaupun aku masih berkelubung lagi.. ntah tiba2 bunyi orang nak berkahak tu  terasa kat sebelah telinga aku je.. aku terasa orang goyang badan aku, bapak aku berkali2 goyang aku suh bangun..tapi aku takut nak buka, walaupun aku dengar suara bapak aku cakap bangun2.. aku takut manalah tau benda yang aku duk pikir2 tu menyamar jadi bapak aku ke hape, tu yang aku x nak buka jaket dari muka aku..

5-10 minit sebelum tu aku dah terkejut dari tido, dada aku beralun kencang dah badan aku mengigil2 macam baru sedah lari pecut 100 meter tu.. mana x nya, aku seperti kene kejut / sergah oleh sesuatu, aku rasa korang pon pernah rasainya.. badan  aku jadi kaku dan x boleh nak bergerak, sebab aku utry gak sepak kaki Bungsu dan bapak aku tapi macam aku terikat..

Dalam tempoh tu aku dengar bunyi orang berkahak2, tapi aku ingatkan orang berdengkur.. tapi x lama lepas tu aku dengar orang berbisik2 (dari family lain) sebab cuba kejutkan ahli keluarga masing2 sebab mungkin perlik kot dengar bunyi tu, waktu tu aku masih berkelubung ngan jaket aku kat muka sebab aku x leh nak bergerak dan takut..

X lama tu semua dah bangun dan bapak aku goyang aku berkali2 kejutkan, tapi aku tetap x bangun sebab aku utakut orang yang kejutkan tu bukan bapak aku, tau2 lah kalau dah takut, mulalah pikiran dah macam2, aku x bangun gak sebab ingatkan bapak aku tu hantu..   tapi aku bangun gak akhirnya sebab Bungsu aku tarik jaket kat muka aku, jadi cahaya lampu tu memberanikan menjadikan aku berani untuk buka mata.. alhamdulillah x de apa2 berlaku..

Tapi disebabkan orang lain dah bangun dan ada yang duduk sebab nak cari mana datangnya bunyi tu, tiba2 terdengar bunyi orang menjerit dari arah tingkap yang kitorang landing tu.. masa tu aku masih lagi baring sendangkan orang lain dah bangun dan duduk.. apa lagi orang lain semua berlari dan meloncat dari rempat duduk masing2.. tu yang aku kene rempuh tu sebab family aku tidur berdekatan dengan tangga masjid tu..

Follow Us
aku nak copy cerita ko ni... jadikan koleksi k...

Originally posted by SakuraMiyagi at 13-12-2008 04:03 PM
Fouhh... khatam jugak aku criter nih... ingatkan dah xbole baca sbb RA dah tukar jd 2.. Thank you sbb tukar RA jd 1 balik...:victory::victory: Klu tak, sian la newbie mcm aku ni xtau kesu ...

Sebab naikkan RA diawal2 posting ni aku dah nyatakan sebabnya, dan thanx pada mod yang turunkan RA tu..   thanx luangkan masa yang panjang baca kisah aku ni..

Originally posted by deskcom at 14-12-2008 09:10 AM
aku nak copy cerita ko ni... jadikan koleksi k...

Ok2, no hal..

Ramai lagi yang keliru pasal nak tepek cerita ke blog masing2, ada yang ingat aku x bagi lah ape lah.. korang silap tu, aku x kisah pon , aku lagi suka korang tepek kat blog korang.. x kisah ke nak foward ke email ke ape.. tapi macam ada forumer lain cakap, ada yang copy masuk forum lain lepas tu mengaku tu citer dia tu yang aku x berapa suka sket..   tapi lantak lah kan kalau dia rasa dia berhak ke ape..

Tapi paling aku x suka, bila ada 2-3 forumer dan SR cerita aku sebelum2 ni maklumkan konon2 ada majalah bersiri ala2 mastika (bukan mastika tau) yang cedok cerita aku pasal kat Seremban 2 tu yang x patut.. walaupun ceritanya dah diolah, dan wataknya nama ditukar, tapi jalan ceritanya tetap sama.. ni dari orang yang maklumkan kat aku la, tapi aku x tau majalah mana, nak gak aku nengok kat kedai mamak ke, mph ke popular ke.. tapi semapai skng aku email orang tu x jawab2..   adakah sekadar propa (tiru ayat kak makh kat gosip   )

P/S : Thanx la individu2 yang email aku tu, kalau betul bagi lah nama majalah tu sebab aku nak tengok gak betul ke same ke x.. kang orang ingat aku perasan best2 je, padahal bukti blom ada..

[ Last edited by  princebrunei at 14-12-2008 09:21 AM ]

Originally posted by princebrunei at 14-12-2008 09:10 AM

Sebab naikkan RA diawal2 posting ni aku dah nyatakan sebabnya, dan thanx pada mod yang turunkan RA tu..   thanx luangkan masa yang panjang baca kisah aku ni..

Xpe PB aku paham... ape pun story ko mmg besh2, teruskan bercerita pengalaman2 ko... Aku mmg peminat criter2 ko la PB..

Thanx to mod jugak sbb turunkan RA balik..:victory::victory::victory:

ye la pb akak rasa ko teruskan je bercerita. Akak dulu takut nak masuk board ni tapi bila dah terbaca kisah ko kat Seremban 2 tu terus lepak kat sini setiap kali masuk forum. Cite ko berjaya menarik ramai orang masuk board ni.

Masjid tu kena 'pagar' kot..sebab tu lah korang tak dapat keluar, lepas orang kampung datang baru lah 'pagar' tu dibuka.

Reply #175 mojako's post

ish ko nie...saspen lak aku ngan avatar aku...

aku tgk takdak apa2 pon..kompom mata ko yg sesuatu...

ssori PB...Off topik lak...mojako la nie...

belum ada update pic masjid lain ke?

Org Kulim tak pegi buat homework ke last weekend?

best bace cte pengalaman tuan umah..

kalo ade lagi, share lg le eh..

Reply #195 azuereen's post

blom lagi ler, maklom ler masjid yg dimaksudkan tu agak jauh sedikit, insyaallah ada kesempatan saya snapkan utk kepastian

first time nak tulis kat sini.. best baca citer PB ni..
just andaian aku je pasal citer masjid PB ni..
1. maybe masjid tu bukan masjid org biasa.. maybe alam jin coz PB pun tak sempat duk situ sampai cerah.. betul tak?

2. maybe masa tido tu sebenarnye semuanye dh kena angkat oleh jin ke kawasan kubur, then apa yg nampak tu adalah khayalan yg dibuat oleh jin2 tersebut, mean yg PB nampak jin dalam masjid sebenarnya bukan dlm masjid...tapi dlm kaw kubur... klu jin islam takkan lah sekejam tu nk usik orang n membuat angkar dlm masjid.. dia pun tau adat2 dalam rumah allah... klu jin bukan islam lak mana berani nk masuk dlm masjid buat angkar.. sure terbakar trus jadi abu ...

pastu klu tempat tu wujud di alam nyata... slalunya org tmpat memang sukar nk kena kacau.. slalu yg kena org2 luar gak yg tak tahu menahu tempat tu.. biasa laa tu kan

Reply #192 ainafi's post

wahhh..samalah dgn juliet..
start baca citer prince tntang umah sewa seremban 2 tu gak la juliet trus mlepak kat thread seram ni hari2...siap bposting bagai lagi tuu...
klu tidak dulu jenguk cam tak jenguk je thread seram ni hah...

Reply #198 safamm's post

stuju dgn safamm..
slalu gak dgr ganguan2 ni tjadi dkt org luar trutamanye klu ptama kali dtg kat tmpat tu...
sdngkan dgn pnduduk stempat tak pnh pun alami ganguan2 tsbut..
sbp tu kita slalu d ingatkan klu dtempat org jgn suka bckap besar...