CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: clarizsa

sedihnya takder anak..

Tumpang sedih kat TT..

I feel ur pain..I ni dah kawin nak dekat 2thn..tapi thruout kawen tak mengandung2 tu, soalan2 kepo sangat menyakitkan hati Tuhan sajelah yg tau.. For a period of time rasa down gak..stres kalau ada apa2 yg 'kurang betul' dgn rahim.. Kawan I sampai ada recommend gynae coz dia pon waktu tu try2 tapi tak lekat jugak sampailah dekat 2thn kawen..so she somehow understood how I felt. Paling sedih & menyakitkan hati ialah kata-kata kawan hb i ni, i namakan dia S. S ni umur 23 gitu,kawin sebulan selepas I,itupon sebab gf dia dah 5bulan ngandung. Itu antara dia dgn Tuhan lah kan. Tapi yg buat I geram, mentang2 da dpt anak, dia asik tanya I 'bila nak ada baby....bila nak ada baby...ada baby best tau...' to a point I rasa cam nak tampar je muka dia. Worst, he asked me depan semua kawan2 kita, sambil dukung anak dia yg waktu tu dua bulan, dangling the baby in my face. Dia tak terpikir I terasa hati ke?? Bini dia bleh plak kat sbelah bangga tersenyum while the others frens look at me waiting for my answer. I buat bodoh je..dalam hati panas tahan geram. Who is he to judge?! Tapi mungkin ada hikmah disebaliknya.. 2 bulan lepas I disahkan hamil so I ni tgh hamil 14minggu.. Waktu tu gak dpt tau bini S pon ngandung sama, due pon lebih kurang sama tarikh. Tapi dlm dua bulan tu bini S alami keguguran, itu pon I'd say I salahkan bini dia mcm tak jaga diri, masih merokok walaupon ngandung etc. Waktu ni syukur sangat.. Ini dia rupanya nikmat utk hambaNya yg bersabar, berikhtiar..
So TT..jgnlah sedih sangat..I rasa ini semua bahagian masing2..for me mungkin sebelom ngandung hb I jarang lekat dirumah, kadang2 I tido sorang mlm2 sebab hb bz dgn hobi kreta dia.. Tapi smenjak ngandung ni slowly dia sedar akan tanggungjawab and makin 'mellow down'...tapi like I said, mungkin itu bahagian I... Tuhan lebih tau you lebih sesuai berdua dahulu, who knows.. Keep ur chin up TT..your time will come, insyallah.. I do'akan utk you ya..

Tumpang sedih kat TT..

I feel ur pain..I ni dah kawin nak dekat 2thn..tapi thruout kawen tak meng ...
skgerl Post at 17-10-2010 22:45

so anak si S tu bin Abdullah ker?
yg jenis ni paling syok kita nak menjawab..

patutnya cik kak pandai2 aja jawab..

"takperla lambat skit rezeki ni dari dapat rezeki awal sebelom menikah"

jgn lupa senyumm camni

dear clarizsa,
jangan bersedih. ini semua ketentuan Allah. insyaallah kalau ada rezeki, zuriat sendiri atau anak angkat, sampai masa Allah akan bagi.
i sendiri lepas 8 tahun kawin baru pregnant, tu pun lepas try IVF. Alhamdulillah, happy gila!! last year kitorang celebrate our 9th anni with our 5 months baby. tapi kan sepanjang dok tunggu tu, kitorang tak lah sedih pun. sibukkan diri dgn kerja aje, and bila-2 masa nak keluar malam ke, nak holiday ke, just pack our bags and jalan... senang cerita. altho frust lah jugak tiap-2 bulan period tak pernah miss, tapi kita kena selalu tengok the bright side and hikmah dari Allah. kalau dok pikir sesangat memang sedih.
and pedulikan orang nak kata apa. tak luak pun! hang in there and dont give up trying. to me, anak angkat is the last resort. kalau buat ivf kat govt hospital tak mahal sangat. please dont wait, the older you are, the lesser the chance.

sedih sgt bila dh lama kawen tapi xde anak.. org lain sume dh tambah anak.. terguris hati  ...
clarizsa Post at 15-10-2010 00:36

salam TT

dah cuba homeopati?  maaf la tak sempat baca reply2 yg lain tu..

Reply 180# clarizsa

good. jgn berharap sgt. sebab "org luar' tak paham keadaan & situasi kita. saya harap awak akan dpt atasi masalah kemurungan awk dgn segera....cube tgk ramai yang senasib dgn awak bg kata2 semangat   
nnt saya cuba tanya mak saya mcm mana proses sebenar2nya. tp mmg smlm bila saya tanya...dia ckp takes time 1-2thn..sbb tgk macam mana...kalau budak tu bawah kes polis..mmg lagi lambat la..as we know..mmg mostly ramai yg bawah kes polis..yang betul2 yatim piatu@sebatang kara mmg boleh dibilang, itupun budak2 yang dah besar bukannya baby. so saya nk betulkan persepsi masyarakat yg sememangnya begitulah..amik masa sebab di bawah kes polis..dan kita pun tahu macam mana jangka masa satu2 kes nak selesai di mahkahmah...no 2, saya ade tgk buku2 permohonan anak2 angkat ni. saya tgk ramai sgt nak meminta itu dan ini...ada nak pilih jantina, ada yang pilih nak sihat2 je..(yg asma yang sumbing xnk)..yelah..kalau ikut logik pun xde sape nak 'susah' jaga budak2 tak berapa sihat, walhal nawaitu asal tu kenala betul. samada nak amik anak angkat sebab nak tolong mereka yang terabai, atau sebab nak ada anak seperti org lain. tp sebagai manusia biasa..saya akui jika diberi pilihan..saya juga belum ada kekuatan utk membuat pilihan sebegitu....cumanya..mcm saya ckp td..yang x banyak 'songeh' dlm permohonan mereka..kebanyakannya diluluskn. walaucamna pun, again,it depends. jadi TT, mgkn sbb tu pn norihah tu cadangkan awk amik anak angkat yang sebelum dibawa ke welfare home, sbb pegawai jkm sendiri tahu betapa leceh dan banyaknye prosedur nak mengambil anak angkat dr home. tapi pn tu silap, sebab dia janji sebelum baby tu keluar dari rahim ibunya...

sabar yer TT, ada hikmahnya...banyak berdoa pada Allah...jgn sikit pun putus asa. berusahalah dgn bantuanNya..

salam..
i baru kat cni..cume i pun sm cam TT, da lamer kawen tp masih ber2 lagi..mula2 mmg stress sgt tp now i rileks jer..tlampau stress, bdn i sakit2,emosi x stabil...
aper yg tjadi di kalangan kawan baik i buat i sentap..mybe selama ni i tlalu mharapkan anak tanpa pk kan hb i..
kwn i nih, 5 thun kawin baru dpt 1st baby..gurl..dlm bln ogos ari tu..tp x sangka plak pas ader bb nih umah tangga dier runtuh..i pun tkejut..bis pantang, dorg bcerai..padahal diorg nih loving n i know hb dier setia..samer2 usaha nak dptkan anak...cm ms dlm pantang somi dier wat hal,pai hancur sumer nyer...
biler jadik mcm nih, i baru la sentap..so, stsrt dr tuh i fokus pd hb i yg sgt2 saba2 n syg kan i tuh...bkn i x nak anak,...maner bleh x nak..tp aper yg i da ader skrg,lbih baik i jaga sebaik mgkn...sumer nyer penting...
sorri...panjang plak stori - mori...

Follow Us
kakak saya dah kawin 7taun tp belum ader rezeki lg.
cume yg menjadi hangin biler dia macam jeles jek bile tgk saya dok main dgn baby saya.

kekadang hati mane yg xpanas dok sound2 baby kiter itu ini kan...
cume mulut ni malas nak berkata2..
dia nak baby tp biler dgn baby bukan main kasar..macam anak patung..
esok kalau ader baby, kalau xberubah jugak xtau la macam mane.

kepada yg masih belum ader rezeki, insyaallah ader rezeki nnt..
lambat atau cepat tu rezeki masing2.

besh kan msuk cari.com ni...aku bila ada problem jer suka msuk ni..rmai yg beri support..r ...
gurl80 Post at 16-10-2010 14:37

i loike this post...

Reply  gurl80

buah zuriat??? x pnah dgr pun... buah aper tu???
clarizsa Post at 17-10-2010 17:17

yg dibawa dr mekah..skrg dah de dlm bentuk serbuk..so sapa2 gi mekah TT kirim ler..gud luck

Reply 162# manganini

sesiapa sapa.tu la yg saya dengar.

ada member aku, baru kawin less than 2 yrs, anak less than a yr old, tgh process nak cerai. suami bangau.

kita ni di uji ikut kemampuan kita kan.

aku dulu postpone beranak coz takut gila nak go thru sakit beranak tu.
postpone punya postpone, sekali tgk beranak kena c-sect. ceh sesia jek aku tunggu2 dulu.

but truthfully, mmg ada hikmah dpt anak lambat.
marriage kita akan go thru byk ujian. some of it, are better handled when u hv no kid.

dulu kalau org tanya apasal tak de anak, aku ckp la, nak travel, nak jaga badan, malas nak jaga budak, nak bangun lambat, apa2 je la jawapan yg sesuai. hehehe. kalau yg tanya sinis, aku jawap sinis, yg tanya elok2, aku jawab la elok2 gak.

but seriously, anak tu mmg sesuatu yg ko tah leh jangka the impact on ur life.  buruk, baik semua ada.

yg paling aku takut, corak yg akan aku lakarkan dlm hidup dia.

so korang2 yg masih mempunyai peluang utk tido lambat, travel, etc, do enjoy them.  yg paling penting, ilmu agama tu cuba lah baiki. tgk camna cara nak lahirkan anak yg soleh - makpak kena rajin solat, solat jemaah, puasa, ngaji, sedekah, etc.

all the best girls and guys.

saje nak share cite...

baru tadi mak aku kal tanya... nak baby tak? ade org nak kasik baby...
mak suh bincang ngan laki aku walopun laki aku dah penah bitaw mak yg laki aku tanak anak angkat lagi buat masa skrg ni... alasan mak...takut aku takleh beranak n tuk 'makan jasa' sok bila aku dah tua... n mak kata dia leh tulung jaga baby tu sementara dia masih kuat...

aku serba salah la plak... aku sendiri tak ready nak amek anak angkat...tapi  mak aku nih beria tul suh aku amek anak angkat... + aku paling tak suka bila mak aku ckp nak baby tuk 'makan jasa' bila dah tua sok... sbb pada aku...kalau betul aku nak anak...bukan la sbb aku nak 'gunakan' dorang bila aku dah tua sok...

tulung sat sapa2... kasik aku idea apa nak jawab ngan mak aku nih tanpa buat dia kicik ati... n tanpa buat aku stress ngan permintaan mak aku yg 1 nih...

but seriously, anak tu mmg sesuatu yg ko tah leh jangka the impact on ur life.  buruk, baik semua ada.
owenkatz Post at 18-10-2010 13:24

UIHHH..TERSGT LER BETUL AYAT NIEHHH...{:1_126:} {:1_126:} {:1_126:}

Post Last Edit by ParinAmat at 18-10-2010 15:59

TT..
web kewaja mmg xbyk info.klu tt dok area K.L,try pi sendiri n borak2 dgn Pakya(OWNER KEWAJA)Zura pun dh pernah pegi,Zura dpt info ni pun melalui Cari.com gak.Zura slalu chat dlm ruangan keibubapaan.Ramai gak kawan2 Zura yg ambil kt situ..Bru2 ni pun kami(geng2 yg amik ank angkat)wat gathering kat tsk perdana.Sronok dpt tkr2 pndpat  sebab hy org yg senasib dgn kita ja yg faham betapa kuat nya keinginan utk ada bby.Wlupun mnmpang kasih pd ank angkat.mmg dia xlhr dr rahim zura,tp dia lahir dr kasih sayang zura n suami..
zura pun ada PCOS.Tgh berdiet gak ni.

dah lama... lebih 6 thn.. huhuhu.. saja nk luahkan perasaan kat sini.. x sangka ada org baca..
clarizsa Post at 15-10-2010 01:07

la sedeynyer.........
disini bukan sahaja tempat meluah perasaan...juga adalah tempat meroyan kekdahnye...

so anak si S tu bin Abdullah ker?
yg jenis ni paling syok kita nak menjawab..

patutnya cik k ...
salju_putih Post at 18-10-2010 00:28

Hisss i suka ayat you..kalau dah kat FB aku siap like this tau.. Aku nak jawab pedas2 pon aku tak kuasa..sebab si S ni jenis org sini panggil "fanatic". Benda kecik sket dia ikut hal dia buat jadi besar sampai bleh nak pukul2 semua..maaf kata, jenis lowly educated.. Ntah ye cana nak explain lagi?

Alah lagipon biarlah apa dia nak kata pon..sebab dah kawen pon instant, kursus kawen pon dia tak gi..Undang2 sini kalau you takde sijil kursus pada waktu nikah, dalam surat beranak anak akan catit "NO FATHER" pada nama bapak. Plak tu masa dia kawin tu lama gak nak setahun dia dan bini tinggal berasingan.. Bila dia dpt tau I hamil dia siap show off, cerita masa bini nak beranak, hospital bill kena bayar 2K deposit padahal there's no such thing(dia referring to hosp govt..yg memang no such thing).. I yg la ni ambil hospital private pon dorang takde mintak deposit bagai..Nak tipu tak agak2..hishh..

Reply 192# Fantaghiro

cakap jah ko tak ready lagi nak ada anak angkat.. dan masih mencuba.. intonasi +susunan ayat ngan mak ni kena hati2.. kang lain yg nak disampaikan.. lain lak yg dia faham..

dia kempunan nak pegang cucu tu..

Reply  Fantaghiro

intonasi +susunan ayat ngan mak ni kena hati2.. kang lain yg nak disampaikan.. lain lak yg dia faham..
ParinAmat Post at 18-10-2010 16:02

yg ni la yg aku tak reti,,,

agak2 teringin nak tgk cucu sekalipun... toksah la dok paksa2 aku amek anak angkat...

Reply 192# Fantaghiro
kasik jer bb tu kat aku...
bgtau mak kau yg kwn ko lebih memerlukan... rugilah tolak rezki... ko x nak xper... aku nk sgt2... amacam??? sekadar cadangan..

Reply 183# nolam
aikk... ada ker hspital govt yg wat IVF??? cz sume doc yg i tnya trmasuk fren i diaorg ckp yg half gov adalah... yg dibantu TAFF tu.. yg lain tu fully private n mncecah puluh2 ribu... yg TAFF bantu pn kna ada ribu2 gak... tp ada waiting list la... klu ada kt gov i pn nk...