CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leftrani_kel

Suami jatuh cinta ngan Janda anak 1

Close [Copy link]
jgn lupa dear, gi oliday!!

hiburkan diri sendiri

Reply  dune1989

ok..nnt kalu adik dah kawen,ingat la cite akak kat sini jdkan pengajaran.. ...
leftrani_kel Post at 3-4-2011 09:54 PM

\
aminnn.. terima kasih kak.. dh byk kisah yg sy baca.. kdg2 jadi silent reader.. mmg takut sy plak kena..
insyaAllah kak.. akak kuat, that why Allah SWT uji.. jangan akak goyah yee.. buat yg terbaik.. Allah bersama insan2 yang beriman
kepadaNya..

jgn lupa dear, gi oliday!!

hiburkan diri sendiri
cmf_blingblings Post at 3-4-2011 10:40 PM

kak beling-beling manjang olidey... haha

lebih baik ko cepat2 selesaikan kes r/tgga. sbb akk rasa somi ko dah terkena tu. katalah ko layan somi baik2x dan terima pompuan tu as madu ko pn x guna juga sbb akk takut nanti ko akn susah di kemudian nanti. bukan akk nk mgapi2kan tapi nk ko berjaga2x.

x guna nk jadi lilin mcm forumer lain ckp.

sebelum ko pn terkena tempias keguna2an dan kebengongan cam somi ko tu baik ko cepat2 lepaskan diri dr belitan masalah yg sengaja somiko cari.

sekadar pdgn...........fsl sayang kt somi tu ko letak tepi je la sbb skg dah x berbaloi dah. cuma selagi dia msh somi ko ko jalanknlah kewajipan ko as wife. tu je.

kepada akak TT

1. akak dah ckp ngan mak ayah ke? PIL pun dah bgtau belum ? klu PIL jenis x menang anak dorang leh tolong nasihatkan. kadang2 si anak segan ngan mak ayah nye..disitu boleh berubah ati nye.

2. akak dah pegi berubat ke ? berubat utk pulihkan hati akak yg sedang menderita kesedihan itu. berubat utk pulihkan semula laki akak itu.

sy bgtau tip2 ni psl sy dah lalui. dlm thn ke 2 kawen pulak tu. memang menderita bila somi main kayu 3. sy penah menderita dlm 4-5 bulan cam tu. dan sy amek tindakan mcm di atas.mungkin jodoh masih panjang, somi berubah skit2.

tp lps pd kejadian yg pertama, sy sentiasa berhati2..dan selalu pesan ngan diri sendiri jgn sedih lebih2 klu laki sy gatal kembali. anak pun dah masuk 2 pun. dulu die menggatal anak sorang je baru.keje time tu pun biasa2 je.skg rezeki makin bertmbh dpt keje yg lebih menjamin..boleh buat saving utk 3 orang..somi xde portion.dpt beli famili car baru2 ni. pulak tu sy dah dinaikkan pangkat. so sy pk lepas2 ni klu laki sy tu menggatal kembali..sy x nk panik lagi dah !

dr kejadian yg pertama dlu tu..rezeki sy alhamdulilah..tp laki sy sorry to say still mcm tu jugak..skg sy dah jd sedikit kedekut ngan somi psl kang sayang2 somi sgt jadi lagi mcm dulu.
sy pesan kat laki terchenta sy ni..klu dia dah suka orang lain make sure pompuan baru tu kaye mcm sy ni sbb boleh hulur kat dia duit time dia tedesak ! hehehe..dan sy selalu ckp maybe klu dia menggatal kembali..tandanya allah nk beri jodoh lebih kaya dr dia..lebih hensem dr dia..

sy doakan akak TT ikhtiarkan jalan utk pulihkan somi akak tu ok. all the best akak TT

maaflah TT, aku tompang nangis lepas baca masalah ko ni. sbb aku pun tgh sentap dgn laki aku, sejak dia balik dr kg smlm, byk btul citer yg mentua bgtau pasal aku kt laki aku. alih2 aku yg kena soal siasat. sampai ckp mcm ni lagi kt aku, "takkan dia nak lebihkan adik org lain dr adik sendiri", maksudnya, takkan dia nak lebihkan adik2 aku dari adik dia.

aku mohon padaMu ya Allah, kuatkanlah iman aku dan TT untuk hadapi kesakitan hati disebabkan insan yg bergelar suami. amin.

Follow Us
emmm yang merosakkan kebahagian seorang wanita, wanita juga :re: sebab apa saya kata camni.. setiap lelaki pasti ada sifat nakal...nakal akan bertukar gatal jika iman x kuat dan masalah akan timbul jika ada respon daripada wanita lain
kalau nak rasa secure carila suami yang bertaqwa. memandangkan susah nak tau ketakwaan seseorang itu, cari la yang x encem mcm sy ni nak nakal pun xda org minat

kepada para is3 di luar sana yang menghadapi masalah berdoa lah banyak2 dan perbaiki kelemahan diri walaupun punca masalah bukan darimu.. kalau jodoh x panjang redha dan teruskan hidup dengan tabah

Reply 181# cmf_blingblings

dah p dah..ari sabtu ari tu..br balik semalam..x leh lama nak cuti coz monday keje..
saya dah makin tenang dah..mmg ade la skit2 nangis tapi x seteruk dulu..
td saya sms suami saya, saya cakap kalu dia sayangkan saya..saya nak dia baik balik mcm dulu..kalu x, mungkin dah xde jodoh antara kitaorg sbb saya dah nekad..kalu dia x elok, saya akan p pejabat kadi..doakan saya yer..

Reply 182# dune1989

tq..kalu jodoh kami masih panjang..insyallah kami akan bersama..kalu x, nie ketentuan Allah..semoga Allah melindungi org yg teraniaya mcm akak..AMIN..

Reply 184# alya1

tu la pasal kak..saya pun ingat mcm tu..tapi x tau la kak..saya x nak buruk sangka ngan pmpn tu..biar Allah menghukum dia..sbb saya percaya doa org teraniaya mcm saya, Allah x kan tolak..
pasal suami tu, saya masih layan dia mcm biasa..makan minum, pakaian dia, rumah tangga sume saya jaga..cuma dia jer yg masih dingin ngan saya seolah2 nie semua salah saya..
semalam mak mentua saya kata 1 ari dia kuar umah..dr pagi smp petang x balik2..x tau dia p maner..
balik kejap mandi, malam kuar balik..ntah la kak..mungkin saya mmg dah xde makna buat dia..saya berserah jer kak..doakan saya yer..

kepada akak TT

1. akak dah ckp ngan mak ayah ke? PIL pun dah bgtau belum ? klu PIL jenis x menang ...
BeeHaa Post at 4-4-2011 01:46

akak blom cakap ngan mak ayah akak lagik..tapi semalam mungkin mak akak mcm dah suspek sbb masa mak akak kol..ble dengar sore mak akak..akak x leh tahan diri akak dr menangis..mak akak tanya nape?akak x nak cakap lagik cume akak suh mak akak doakan akak jer..
PIL mmg x tau..FIL akak dah xde..tinggal MIL jer..MIL plak sakit..akak mmg x nak bebankan dia..

akak x tau nak berubat katner..dah jupe ustaz2, takut nnt sume org tau kesah akak nie..kang jd berite sensasi plak kat kg nie..
nak jupe bomoh..akak x kenal sape2 pun..selama idup akak, akak cume tgk bomoh2 nie kat tv jer..

insyallah dik, akak akan cube syg diri akak..sekrg nie pun akak mmg dah x byr bil pape pun..akak longgok kat rak jer bil2 tu..makanan utk kucing dia pun akak buat x tau jer..tapi ble tgk kucing2 tu, kesian plak...
tq sbb nasihat yer..insyallah akak akan ikut..

Reply  alya1

tu la pasal kak..saya pun ingat mcm tu..tapi x tau la kak..saya x nak buruk s ...
leftrani_kel Post at 4-4-2011 08:24

org tgh bercenta lgk..makan tak lalu mandi tak basah la nehhh....otak susah nak menerima realiti kots...

Reply 186# MommyRayyan

akak berdoa semoga kite kaum pmpn nieade kekuatan utk menghadapi duagaan Allah..sabar yer dik..

salam dik,
apa yg terjadi merupakan dugaan yg Allah turunkan pada isteri2 yg sabar.  kata orang tua2 tahun ke 5 & 10 perkahwinan adalah tahun2 yg kritikal.  kalau kita berjaya tempuh dugaan insyaallah kita akan bahagia selamanya.  

punah & luruh kepercayaan kita terhadap sang somi.  tapi adik sendiri tau segala apa yg berlaku adalah dengan kehendak Allah.  kenapa kita yg dipilih utk merasai nikmat ujian sebegini?  mungkin Allah nak merapatkan lagi hubungan adik & suami?  atau mungkin Allah nak temukan adik dgn jodoh yg lebih baik?  wallahualam..

solat hajat yg terbaik.  solat taubat sebagai pembuka bicara kita dgn Allah.

akak ada amalan yg ustat berikan utk eratkan hubungan suami isteri.  mungkin adik dah tau amalan nih.. tapi akak bagi jugak la sebagai peringatan utk akak & rakan2 yg lain.

selepas solat maghrib
1.  selawat atas Nabi 3x
2.  mohon keampunan buat ibu bapa
3.  selawat tafrijiyah 11x (abis baca, doakan apa yg adik hajat utk rumahtangga & suami)

selepas solat isya'
1.  selawat atas Nabi 3x
2.  mohon keampunan buat ibu bapa
3.  baca surah al-waaqiah, ayat 35-38 sebanyak 7x (niatkan agar suami hanya memandang kita tak pada orang lain, eratkan kembali hubungan adik suami isteri etc)

insyaallah kalau betul caranya.. dgn izin Allah suami akan sedar & kembali pada adik.  silap aribulan dia datang menerpa peluk adik. cubala..

akak blom cakap ngan mak ayah akak lagik..tapi semalam mungkin mak akak mcm dah suspek sbb masa  ...
leftrani_kel Post at 4-4-2011 08:33

jangan letakkan garis2 halangan dalam berusaha kak(kecuali yg menyekutukanNya-diharap lupakan niat nak cari bomoh).. kalau semua orang takut jumpa ustaz gara2 takmo org tahu. takde sape lah yg boleh sembuh..huhu

salam dik,
apa yg terjadi merupakan dugaan yg Allah turunkan pada isteri2 yg sabar.  kata orang tua ...
eyth Post at 4-4-2011 08:58

insyallah saya akan buat solat nie..doakan saya terus bersabar dan terus diberi ruang utk bersama suami..
tq byk2 4 d info..

Reply 196# eniliana

insyallah akan jupe ustaz..tapi buat masa nie blom lagik..sbb akak blom bersedia nak berkongsi cite ngan org2 di kg akak nie..lagipun kalu benda nie smp kat MIL..akak x tau ape jd ngan dia..takut sakit dia tambah teruk..cuma akak mtk adik doakan akak jupe jln yang terbaik dlm setelkan problem nie..

Reply 198# leftrani_kel

insyaAllah kak.. semoga yg terbaik akan mengiringi hidup akak..   ayarkk. jangan le cerita kat satu kampung kak.. itu mmg tak boleh..huhucari ustaz2 yg diluar kawasan kak... yg boleh berubat dari jauh ke.

Berdoa, berdoa dan terus berdoa ya TT.  Selagi ada sayang pada suami, pertahankan perkahwinan puan.  Sebab hati yg luka tu kemana-mana pun puan akan bawa. With or without him.  But if benci dah melebihi sayang tu, then mintak petunjuk dari Allah.

I ada sorg kawan yg di layan dengan buruk oleh bekas suami dia, tapi dia bertahan dan terus bertahan.  Then suami dia nak berkahwin lagi, that was the straw that broke the camel's back.  Dia minta cerai kerana tak sanggup berkongsi.  Dah 5-6 tahun jugak lah dia bercerai.  Anak anak duduk dgn dia.  Now, dia bercinta dengan suami orang!!!!!!! Dan sanggup nak berkongsi kasih.  WHAT THE HELL! Dia tau ianya akan melukakan hati isteri BF dia tu but dah cinta dah sayang macam mana kan.

So hati-hati lah TT kita tak tau nasib kita.  I rather be the first than be fated to take someone else's husband. Nauzubillah, tapi ya lah kita tak tau kan semua ketentuan Allah.