CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: muaythaiko

[muaythaiko] Berkenaan Hadith dan Al-Quran

Reply  naruto3484

ingat teman ni pedophile ke nak projek dgn budak 6 tahun???? sorry ckit w ...
muaythaiko Post at 6-2-2011 22:28

dalam sahih Bukhari?bab mane?fasal yg keberape?

benda asas yg utama yg patut ko jawab ialah akan kebenaran aqidah dan iman yg ko anuti. itu ...
muaythaiko Post at 5-2-2011 12:17

Banyaknya statement bold!!!  Tapi aku pelik apasal kau beriya iya nak pertikai fahaman kami bila kau langsung tak ikut fahaman kami?  Patut tak jadi isu...  harap abaikan untuk reply post ini sebab aku nak minta kau reply post aku yang lepas ini.

Reply  ibnur
1. tujuan???? ko ada apply ke utk hidup kat dunia ni???? lepas aku mati entah aku pon tak tau. cuma aku yakin tuhan yg mengaku maha adil takkan ciptakan org kafir utk dimasukkan kedalam neraka.

2. itu masih lagi dalam kajian. rilek dulu. tuhan yg maha adil dan maha berkuasa takkan halang manusia berfikir dgn otak yg dia sendiri bagi.
muaythaiko Post at 5-2-2011 12:43

Okay, now kita baru nak even...  kau boleh pertikai Islam tapi kami juga boleh pertikai kepercayaan kau.  Aku nak sambung posting tapi hari ini datuk aku meninggal dunia dan aku kena travel balik kampung dalam waktu sekejap lagi insha Allah.  

InshaAllah kita sambung dailog esok atau lusa.

Adakah lelaki zaman dulu mmg normal utk bernafsu dgn kanak2 ???????

even kalo budaya zaman dulu kawin dgn kanak2 is OK. nabi muhammad sepatutnya tau yg perbuatan dia akan dipersoalkan dimasa akan datang. thus akan mendatangkan fitnah. dia sepatutnya refrain diri dia drpd melakukan perbuatan itu. bukan dia sendiri ikut budaya jahiliyah zaman dulu. ko setuju atau tak wahai ibnur???

tapi dalam kes ni nabi yg mintak kawin dgn aisyah walaupon abu bakr keberatan pada mulanya. tapi nabi mengatakan halal aisyah baginya.???????

lagipon takde pompuan lain ke nak kawin???
?

tepek sekali lagi mintak ibnur jawab.

Reply 202# ibnur

ko nak tau sebab apa faith ko boleh diganggu??? sebab ajaran islam lain dgn agama lain.ianya mahu jadi dominan. agama lain tak kacau hidup org lain. ianya kekal sebagai personal belief tak lebih dari tu. agama lain takde terhegeh2 nak tubuhkan negara buddha. hindu, kristian atau judaism. kalo bagus tu takpe. ni sampai mangsa rogol disebat dan negara islam melahirkan umat yg tak bagus sebab pemikirannya dikongkong. muslim fikir dia ada god given order utk dominate the world. tgkle gelagat muslim immigrant di europe yg tak reti nak hormat negara org lain. merusuh sana sini, bakar sana sini.
  ambik contoh saudi arabia. agama lain takleh dipraktikkan secara public di sana. malahan menurut ceritanya bible dan crucifix pon takleh dibawak masuk. expatriate barat yg keje sana pon kena ikut undang2 mengarut tu. contoh pakai niqab. tapi bile warga saudi arabia ni pegi europe. depa nak jadi dominan. depa nak special treatment. terlampau banyak sgt perangai jelek muslim immigrant ni kalo aku nak cerita.

sama jugak kita kat mesia ni. kalo kafir masuk islam. no hal. tapi jgn sebaliknya. semua tu membuatkan org loya dan muak dgn muslim ni.

so kesimpulannya agama biarlah setakat jadi personal faith. just mind your own business and let others do their own. kalo agama dah masuk campur sampai ganggu kehidupan org lain. maka your faith deserve to be ridicule.

Reply 203# ibnur

cehhh ko tak leh jawab soklan aku skang ko nak attack aku pulak. menjawab hujah dgn menyerang lawan tu.

Follow Us
Post Last Edit by naruto3484 at 8-2-2011 12:48
Reply  ibnur

ko nak tau sebab apa faith ko boleh diganggu??? sebab ajaran islam lain dgn ag ...
muaythaiko Post at 7-2-2011 20:52

mane mike tau yg agame lain x terhegeh2 nk tubuhkan negare agame dia org???..cube mike tgk negare china agame rasmi dia org Buddha..tgk negare india agame rasmi dia org Hindu..tgk lak kat europe..kat amerika agame dia org Kristian..skang nie kat israel sibuk lak org yahudi nk amik tanah2 kat Palestine nk tubuhkan kerajaan Yahudi..pas tu lak nk rampas Baitulmuqaddis nk tukor Masjidil Aqsa kpd kuil yahudi..iaitu Solomon Temple..

muaythaiko Post at 7-2-2011 20:38

soalan nie bior teman jawab..mike jgn seronok dulu..mike tau x nape Rasullullah x refrain diri Baginda drpd melakukan perkara yg mike tanye tu?..Rasullullah mmg nk ubah care hidup org arab jahiliyyah pd mase itu..tetapi perubahan tu x leh la secare mendadak..kene beransur-ansur dan dgn care berhikmah baru le org arab berubah dan tidak mengamalkan lg care hidup jahiliyyah..mike igt senang ke nk bg org berubah..x kan mike nk main sondol je suruh org tu berubah..mesti le makan mase..kene sabar..gunekan pendekatan yg berhikmah..baru le org leh berubah..

muaythaiko Post at 7-2-2011 20:38

Berapa kali nak jawab?  Ke kau tak faham?  Yang pertikai perbuatan Nabi s.a.w. kawin Aisha yang masih kecil tu zaman bila, di mana dan siapa?  Yahudi pun tak bising
Main article: Child marriage in Judaism
Child marriage was possible in Judaism, due to the very low marriageable age for females. A ketannah (literally meaning little [one]) was any girl between the age of 3 years and that of 12 years plus one day;[1] a ketannah was completely subject to her father's authority, and her father could arrange a marriage for her, whether she agreed to it or not.

Berkahwin dengan kanak-kanak bukan satu sunnah yang sunat atau muakkad tetapi hanya harus.  Kalau rasa tak sesuai, tak buat tak apa!
While age at marriage is generally increasing, it is not uncommon to find girls married before age 15.

•In Ethiopia and some areas of West Africa, some girls get married as early as age 7. 6
•In Bangladesh, 45 per cent of young women between 25 and 29 were married by age 15. 7
•A 1998 survey in the Indian state of Madhya Pradesh found that nearly 14 per cent of girls were married between the ages of l0 and 14. 8
•In Kebbi State of northern Nigeria, the average age of marriage for girls is just over l1 years, compared to a national average of 17. 9
Despite a shift towards later marriages in many parts of the world (see below), 82 million girls in developing countries who are now aged 10 to 17 will be married before their 18th birthday.

http://www.unfpa.org/swp/2003/english/ch2/index.htm
http://www.unfpa.org/swp/2005/pr ... _child_marriage.htm

Reply  ibnur

ko nak tau sebab apa faith ko boleh diganggu??? sebab ajaran islam lain dgn ag ...
muaythaiko Post at 7-2-2011 20:52

Setakat personal faith tu yang jadi macam nabi s.a.w. cakap masa nak kiamat ni.  Manusia bersetubuh macam kaldai.  Siap buat filem.  Sebab apa?  Sebab semua kata personal faith.  Tak ada yang mengawal?  macam undang-undang jalanraya.  Berapa peratus yang ikut?  Mungkin 10%.  Nak tambah lagi peratus yang ikut macamana?  Buat la speedtrap.  Kalau fikir, buat apa buat speed limit 110 kalau speedo kereta sekarang boleh lebih 150?  Nak kata tokey kereta bodoh tak ikut undang-undang atau pembuat undang-undang bodoh tak tahu kereta sekarang boleh laju?

Post Last Edit by ibnur at 8-2-2011 16:55
Reply  ibnur

cehhh ko tak leh jawab soklan aku skang ko nak attack aku pulak. menjawab huja ...
muaythaiko Post at 7-2-2011 20:53

Apasal?  Kau ingat kau jer yang boleh attack orang?  Aku hanya akan jawap yang perlu setakat ni sebab macam yang aku kata, kita start dari asas dulu.  Kalau asas pun belum bersoal jawab, buat apa nak lompat ke perkara furu'?  Apa yang kau pertikai ni semua perkara furu', tu pasal setakat ni, belum ada sorang muslim yang mukmin dalam bod ni nak ikut kau.  Kecuali yang memang dah sekapal macam kau tu adala nak sokong kau kalau tak pun yang kafirun harbi.

Reply  ibnur
1. tujuan???? ko ada apply ke utk hidup kat dunia ni???? lepas aku mati entah aku pon tak tau. cuma aku yakin tuhan yg mengaku maha adil takkan ciptakan org kafir utk dimasukkan kedalam neraka.

2. itu masih lagi dalam kajian. rilek dulu. tuhan yg maha adil dan maha berkuasa takkan halang manusia berfikir dgn otak yg dia sendiri bagi.
muaythaiko Post at 7-2-2011 20:53

Cuba kau tengok jawapan kau untuk soalan 1 yang aku bold tu?  Kau sebut kafirun?  Kafirun tu engkar dengan siapa?  Maknanya kau ni nak percaya apa?  Allah bagi perintah pastu kau dan dia orang engkar?

Jawapan soalan ke2.  Kau kata rilek dulu?  Ni aku tolong cepatkan sikit, takut pulak kot ada yang mati tak sempat kenal tuhan.  Cuba kau fikirkan, kalau tuhan itu wujud, apa perkara yang utama yang akan dia perintahkan manusia buat?  Sebab kau pun tercari-cari jawapan, dan sekelumit ada fikir pasal kewujudan tuhan.  Sekarang aku bagi kau fikirkan soalan aku tadi ni.  Tak payah terburu-buru.  Perlahan-perlahan fikir.

soalan nie bior teman jawab..mike jgn seronok dulu..mike tau x nape Rasullullah x refrain diri B ...
naruto3484 Post at 8-2-2011 13:41

chewahhhhhhhh baikkkkkkkkk punye alasan

Reply 207# naruto3484

prrfffffffftttttttttttttttt pemikiran budak baru habis SPM aje ko ni aku tengok

Reply 212# ibnur

kafirun tu camne nak jadi muslim kalo agama islam nampak tak meyakinkan.
takkan nak suruh percaya membabi buta macam korang. sorile wehhhhh.

Reply 211# ibnur

aku tak harap sape2 pon utk terus percaya apa aku kata. cuma aku nak tgk sejauh mana muslim dekat sini mampu jawab ape yg aku kemukakan. banyak yg ambik pendekatan berdiam diri. ade yg berdoa mintak Allah kuatkan iman mereka.
  tapi aku paham kenapa kepercayaan kepada islam ni susah nak dihakis. ada satu manacle yg mengikat muslim kepada benda ni. pertama kerana kebanyakan muslim dilahirkan dan dibesarkan sebagai muslim. mereka semua dah dibrainwash dgn intimidation drpd sesuatu benda ghaib yg tak terbukti kebenarannya dari kecil. dan kita semua tau yg perkara yg dididik dari kecik mmg susah nak dibuang. so ianya menghasilkan semacam satu misteri kepada semua orang. tambah pulak ialah faktor psikologi manusia yg cenderung utk ikut majoriti. so itu semua main peranan.

so itulah asas yg perlu dibincang disini ialah kepercayaan korang semua tiada asas dan bukti. ianya hanya kepercayaan tanpa bukti.

Reply 210# ibnur

tak ada yg mengawal????? pelik jugak kan apsal tempat2 yg ko kata takde kawalan tu yg jadi pusat perkembangan ilmu dunia dan tempat manusia membesar jadi manusia yg kreatif yg berguna. tapi sebaliknya berlaku kepada negara yg penuh dgn kawalan tu yg melahirkan manusia yg rosak mindanya dgn kepercayaan karut dan jadi negara yg penuh sengketa, mundur dan lemah walaupon kaya hasil bumi.
  so kesimpulannya kalo ko heran kenapa org asyik nak attack islam. so skang aku bagi jawapan. ianya ialah kerana sifat busybody dan self centered yg korang ada. perasan konon ada god given power utk dominate the world dan tak reti hormat tempat org.

Reply 209# ibnur

mak aihhhh negara2 yg majuuuuuuu sungguh ko ambik tu. depa tu entah sekolah entah tidak. takkan nabi muhammad yg mulia tu sama taraf dgn mereka kotttt

Reply  ibnur
   kafirun tu camne nak jadi muslim kalo agama islam nampak tak meyakinkan.
takk ...
muaythaiko Post at 8-2-2011 21:20

Sebenarnya kau tak faham mesej aku.  Apa yang aku nak bagitau kau, kafir tu maksudnya engkar.  Orang engkar perintah Allah tu arab panggil kafir.  Bila kau kata orang tu kafir maksudnya kau menyatakan dia engkar.  Soalan aku, kalau kau kata dia orang engkar, maksud kau tu dia orang engkar kepada siapa?  Kalau yang engkar dan engkau tak percaya Allah, maka tak timbul isu neraka dan tak ada isu Allah cipta orang kafir.  Instead kau buat statement tu, jadi tu aku tanya balik, siapa yang enkar kepada siapa (mangikut statement kau)?

Sebenarnya, tak disuruh pun orang tu jadi muslim kalau tak nak.  Allah tak rugi apa-apa kalau nak jadi kafir.  Tuhan dah bagi akal dah, hanya tinggal fikir sahaja.  Dan fikir-fikir aku tunggu jawapan bawah ni.  jawab secara spontan dan berilmiah, bukan jawapan raja lawak.

Jawapan soalan ke2.  Kau kata rilek dulu?  Ni aku tolong cepatkan sikit, takut pulak kot ada yang mati tak sempat kenal tuhan.  Cuba kau fikirkan, kalau tuhan itu wujud, apa perkara yang utama yang akan dia perintahkan manusia buat?  Sebab kau pun tercari-cari jawapan, dan sekelumit ada fikir pasal kewujudan tuhan.  Sekarang aku bagi kau fikirkan soalan aku tadi ni.  Tak payah terburu-buru.  Perlahan-perlahan fikir.

Reply  ibnur

mak aihhhh negara2 yg majuuuuuuu sungguh ko ambik tu. depa tu entah sekolah en ...
muaythaiko Post at 8-2-2011 21:57

Maju pada engkau tu apa?  Kaya harta dunia?  baru la kau nampak bahawa kawen budak-budak sebenarnya adalah satu kebiasaan sehingga zaman ni.  Walaupun zaman ni bukan semua negara amalkan budaya ni sekarang.  Cuma negara yang konon konon pejuang hak asasi manusia ja buat bising.  Negara maju banyak buat persetubuhan macam kaldai, betul macam nabi s.a.w. kata masa nak kiamat nanti orang bersetubuh macam kaldai, buat filem ambil gambar, masuk internet.  Semua tuuuuuuu NEGARA MAJUUUUUUUU!!!!!!