CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: lucero

LESTARY - ASMARA [EPI. AKHIR 30HB NOV SELASA 9MLM TV3]

Close [Copy link]
Reply 2216# oddxx

ala odyxx x mau la cam tu endingnyer...adoy....sedih la cam tu...terpaksa berpisah zaliya dan asmara ...

Reply  Sue_honey

Ada pembetulan ckit kat dialog asmara tuh, masa asmara kata zalia ygkunun kat ...
sellie003 Post at 28-11-2010 21:41

mmm, sellie003, kuat berangan cintak ek ko nih....dialognya Asmara lps Zaliya tayang body kat dia after came out from bathroom: " saya bole paksa awak kalau saya nak" meaning as a legal husband he can do whatever he wants to his wife......but it's useless la to make-out with unwilling wife, just because tuk nak melampiaskan nafsu imarah dia, since Asmara is potraying a good guy, tapi kalu aku sondol jer dah halakkan...biar dia rasa, jgn kuang ajar sgt (tp ms tu lah, skang ni dah terlantor, sian lak nak sondol2, sondol pipi ok lah mmmmuaahhhh sian kat awak Zal.....)

huarghhhhh!!!! (nguap..) letih giler badan den nih hah lps balik outstation sampai rumah ptg semalam terus tido, tapi gua tak lupa nak check-check it out the thread...wah amacam semua flasback balik nih?...nak ilangkan rasa suspense?..baguih ler tuu....

apa2 pun mlm esok terungkai bunga tanda cinta Asmara & kasih sayang Zaliya, kerinduan Melati, kesungguhan Raziq, kegilaan Sahlan, kerisauan Rohayu & terselah keayuan ........Amannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn.........berjaya atau tidak Asmara 2 disambungkan? sama2 kita saksikan......(kata2 promo dari tv4suku aku, background lagu nyesal)

morning smua... amboi... best baca korang review n flashback blk episod2 lepas... bila dibaca2, byk  ...
RomizalRosle Post at 29-11-2010 10:24

"zaliya ni mmg ditkdirkan panjang umur biarpun diracuni, dilanggar lari dll... tp masih dipanjangkan umur.."

Romio: memang lah tak mati lagi, kt dlm drama, kalu real lama dah Asmara tu duda terlaris 1 Malaya....jelous giler aku kat mamat nih..

scene paling aku suka, time nenek general bt 16 sound check kat Zaliya, boleh tgk muka zaliya yg cun tu mcm penyu poyo pastu muka Asmara yg penuh kesian  , sian kt bini yg tak sadar dr tu akhirnya di cairkan oleh nenek dia....pastu last scene of Ep 9, lps mereke ber3 cucu hug each other.....nampak Sahlan senyum paksa kat nenek general tapi muka si nenek mcm mengejek jer kat dia, , (monolog dlm hati nenek general bt 16:  eleh...apa senyum2, muka mcm selipar jepun tak sudah, ni..tgk aku ni, general bt 16 la jugak kena settlekan masalah dlman rumah tangga anak ko, ko apa tau, nak kaya pandai, didik anak tak pandai...smpai bunting..., cucu aku yg jd mangsa...emph!, muka cm jepun taksiap, nasib baik si Zaliya ni tak ikut muka ngko, kalu tak aku yg akan paksa Asmara tiggal kan Zalyia...) scene ni paling sweeet & kelakar pd aku....

Reply  oddxx

ala odyxx x mau la cam tu endingnyer...adoy....sedih la cam tu...terpaksa berpisah  ...
mrs.bean Post at 29-11-2010 12:03

p.s : JANGAN PERCAYA dengan apa yang anda LIHAT dan apa yang anda BACA... PERCAYA hanya pada apa yang anda TONTON malam esok...

tenkiu incik romy...terubat juga kegelabahn...eh eh btol ke ayat ai nih?lepas ni berkurun lak nak me ...
sangkancil Post at 29-11-2010 11:46

baguslah, itu tanda Faezah ni dah dpt sambutan ramai...seme paper pun nak tulis psl dia...aku harap Faezah tak melompat & buat benda bodoh bila speku liar tertulis psl dia dgn X ke Y ke Z ke, jo harus terus maintain k Faezah...i here always to support & pray for you..

nasib aku tak dpt bc paper 2 hari berkampung kat resort, paper di haramkan untuk dibaca...apalah organiser nih...mmm mungkin dia tau aku senak Asmara, 1 paper pun tak boleh tgk....nanti nak curi paper kat library office for last weekend....syyyyyyy jgn bgtau ek....

ha ha ... gambar gambar tu ikut susunan kan kan ....

jadik i speku .. hujung episod .... ayah zal ...
oddxx Post at 29-11-2010 11:46

aku stuju. tepikir gak cmni. mentelah romi pun dh ckp endingnyer ADE HEPI dan ADE SEDIH.

HEPI :sbb asmara dan zaliya dah saling menyayangi dan xde ape yg blh pisahkn dorang (ni romi gak ckp bkn aku ckp )

SEDIH : raziq dh diterima family zaliya dan bebas tuk tgk dorang. Mb dia pura2 baik utk mudahkn ekses dia utk apa2kan zaliya n adam. He will come between asmara n zaliya. Mcm zaliya came between asmara n melati dulu. And also mcm melati came between asmara n zaliya. And also asmara came between melati n amangelina.

Pusing2 situ je citer ni. Fenin tapi best

Follow Us
Hahaha. Dh 90 page.

Rasenyer page Asmara ni yg kedua bnyk pas Nur Kasih kan? (konpiden je aku. Agak2 je. Jgn tembak lak aku ni )

Reply  Sue_honey

Ada pembetulan ckit kat dialog asmara tuh, masa asmara kata zalia ygkunun kat ...
sellie003 Post at 28-11-2010 21:41

sue_honey, scene ni antara scene yang tarak boleh tahan ... deiii dekat nya muka asmara & zalia tu ... then bila asmara cakap camtu, si zalia nya nada pun dah lain ... *terpesona lah tu!*

morning smua... amboi... best baca korang review n flashback blk episod2 lepas... bila dibaca2, byk  ...
RomizalRosle Post at 29-11-2010 10:24

en romy, thank you for the snapshot between zalia & asmara ... alahai sambil pegang tangan dan usap kepala ... tetiba saya bayangkan ada lagu Ada Band-Surga Cinta as a background ...

--------------------------
Terdiam.. hanya bisa diam
Dingin menyerang
Disekujur tubuhku
Layangkan mata.. menembus cahaya
Putih kilaunya
Meneduhkan Lamunan
Masih jelas terlihat
Pesona Ayumu
Masih jelas terasa
Getar dawai jiwamu
Ahaaa..

Inikah surga cinta yang banyak orang pertanyakan
Atau hanya.. mimpi.. yang tiada pernah berakhir jua

Perlahan bawa semua tanya
Satu bersama
Langkahdi taman ini
Terangkai bunga tanda
Cinta murni adanya
Tapi kekasihpun tiada
Muncul hapus rinduku
Ahaaaa..

Dimana aku sedang berada mengapa sendiri
Lari telanjang tanpa seorangpun yang akan memperduli

Terbanglah cinta sampaikan sayangku hanya bagi dia
Kan kurasa sepi.. meratapi.. malang tanpa dirinya

Reply 2202# RomizalRosle

en romi..ada snapshot lain tak? yg ni dh tgk kt facebook ...

kalau tengok pada mulanya mmg masing2 tak boleh nak terima pasangan masing2 sebaik asmara maupun zal ...
Sue_honey Post at 29-11-2010 00:48

yupp..i setuju..sebenarnyer zaliya nk mmg dh tersuka kt asmara nih tp ego jer..i rasa dia ada 'karan' kt asmara masa asmara tarik dia dekat and ckp 'awak x jawab soalan suami awak' tu..dia mcm terpana and terkedu, lps tu dia tolak asmara..betul x ..? hahahaha

Encik Romi, saya ada satu permintaan... boleh tak? kalau tak menyusahkankah...err, boleh tak tolong tepek sat gambar
1. 1st time Tria jumpa Asmara...yang Asmara bukak pintu bilik Zaliya tu...nak nengok muka Fiza besar2, nak tiru mekap dia...cam sweet je...
2. gambar Auntie Marini masa ayah Asmara meninggal, gambar full mulka dia...time ni pun mekap sweet juga....

kasi tepek kejap boleh? maaf ye, kalau tak keberatan la...gambar dari Encik Romi cantik2...
nuwuwuda Post at 29-11-2010 12:00

kebetulan terfree skit rini... so dapat le sy tunaikan permintaan tu..

1. 1st time Tria jumpa Asmara...yang Asmara bukak pintu bilik Zaliya tu...nak nengok muka Fiza besar2, nak tiru mekap dia...cam sweet je...

2. gambar Auntie Marini masa ayah Asmara meninggal, gambar full mulka dia...time ni pun mekap sweet juga....

betul ke snapshot sy tepek ni?

Reply 2232# RomizalRosle

ohh untie marini yang berjaya memenangi hati shahz pojaan hatiku....cayalah maria farida ......

en romi..kt mana yg asmara jumpa melati tu? before dia jumpa zalia ke kt banglo sahlan?

Reply  RomizalRosle

en romi..ada snapshot lain tak? yg ni dh tgk kt facebook ...
hanani187 Post at 29-11-2010 13:01

kat facebook tu dicilok dari sy le tu...   xleh bg byk2... nk biarkan unsur suspen utk korang enjoy mlm sok...

my mom da tgk episod last sabtu lepas, sy tunjuk kat dia kebetulan dia outstation di KL ni... so, reaksinya...

1. gelak... lawak dengan telatah n karenah nenek genaral, rahayu, sahlan,... hehehe
2. menangis sedih,... sib bek da tisu... hehehe
3. menangis hepi... "sweettt...." katanya dlm hati... hehehe
4. suspen... asyik dok tnya apa jd... hehehe
5. terkejut, heran, konfius then "Oooo..." baru paham...

so tgk lak reaksi korang sok mlm eh? hehehe...

p.s : JANGAN PERCAYA dengan apa yang anda LIHAT dan apa yang anda BACA... PERCAYA hanya pada apa yang anda TONTON malam esok...

en romi..kt mana yg asmara jumpa melati tu? before dia jumpa zalia ke kt banglo sahlan?
hanani187 Post at 29-11-2010 13:21

yup... saat perpisahan...

Reply  RomizalRosle

ohh untie marini yang berjaya memenangi hati shahz pojaan hatiku....cayala ...
oddxx Post at 29-11-2010 13:18

hehehe... watak dalam episod2 awal tp melekat di hati penonton smpai episod akhir...

sue_honey, scene ni antara scene yang tarak boleh tahan ... deiii dekat nya muka asmara &  ...
mommy_adham Post at 29-11-2010 12:49

hehehe... terpesona n terpaku... dekat2 camtu, bau kejantanan suami pun terbau... kalau dia xtolak awal2 mmg berakhir sbg suami isteri la jawabnye time tu... hehehe

Hahaha. Dh 90 page.

Rasenyer page Asmara ni yg kedua bnyk pas Nur Kasih kan? (konpiden je aku. A ...
NazilaSK Post at 29-11-2010 12:48

kalaula asmara pun 26 episod mcm Nur Kasih agak2 leh sama x? hehehe... Nur Kasih de jenis followers sndiri n Asmara de jenis followers... dua2 pun ada kekuatannye... slot Zehra dipegang Nur Kasih, slot Lestary oleh Asmara... ok la tu... hehehe

aku stuju. tepikir gak cmni. mentelah romi pun dh ckp endingnyer ADE HEPI dan ADE SEDIH.

HEPI :sbb asmara dan zaliya dah saling menyayangi dan xde ape yg blh pisahkn dorang (ni romi gak ckp bkn aku ckp )

SEDIH : raziq dh diterima family zaliya dan bebas tuk tgk dorang. Mb dia pura2 baik utk mudahkn ekses dia utk apa2kan zaliya n adam. He will come between asmara n zaliya. Mcm zaliya came between asmara n melati dulu. And also mcm melati came between asmara n zaliya. And also asmara came between melati n amangelina.

Pusing2 situ je citer ni. Fenin tapi best
NazilaSK Post at 29-11-2010 12:44

no komen... tp mmg citer ni pusing2 n fenin2... tp insyaallah episod last terungkai semua...