CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: juragan_malam

AKU.......SANGAT MISTERI!

Close [Copy link]
Reply  te_peng

jangan galakkan...nanti raya dia mesti beli rokok kretek seludup 2-3carton kat ka ...
nurulcomfykid Post at 31-8-2010 02:01

aku ada satu idea bernas utk yg suka merokok.. letak sepuntung rokok (minium) dalam satu tong oksigen yg dah tak digunakan lagi atau expired. pastu sedup asap rokok melalui face mask dia tu. kan senang kan selain dapat menikmati aroma yang tulen tanpa bercampur dgn partikel2 udara yang lain ianya dapatmelegakan orang sekeliling

Reply 2312# juragan_malam

amacam perut? dah ok?

brooooooooooo..bila nak hapdet citer nie...gi nengok pembarisan kerf..sonyapp jer

pelan2 alon2 berenti merokok.. ramai mengekor tgu makanan disediakan..
dulu isap keretek..pergh nyaman... tapi skg xsento dah rokok...hihi
sib baik dulu ada bro nasihat...

sedang mengkhatamkn trid ni dr page 1 smpi 43 jer br

semlm de bende pelik berlaku kat sosi

nak tidor sosi pasang laptop n surah al baqarah

pastuh terjaga sahur laptop sosi tertutup rapat mcm kene shut down trus...

padahal ms tido bende ni terpasang jerk.. mmg selalu duk pasang ayat2 al-quran ms tido...

sbnrnya sebelum tido sosi duk mengadap trid ni dr page 20++ smpi 40++...

belum ada cite baru ke wak jue???

Follow Us
sedang mengkhatamkn trid ni dr page 1 smpi 43 jer br

semlm de bende pelik berlaku kat sosi

nak ...
sosimple Post at 1-9-2010 00:02

Ala sos,

dia tolong tutup la, ko dah tido kan...   aku pon penah gak kena camtu, tapi dia tutup tivi. aku dengar tv tu ter off

belum ada cite baru ke wak jue???
seeri_7843 Post at 1-9-2010 09:28

harini wak kena jaga bapak mertua kat spital.

Post Last Edit by MeeSai at 1-9-2010 10:10
Maaf ye TT... setahu akak lepas solat asar tak boleh buat solat sunat, lainlah kalau di MasjidilHaram.  bimbang, nanti ada pulak yang mendakwa bawak ajaran sesat
umisha Post at 30-8-2010 15:23

biasa nya selepas azan (cth..waktu zohor)...
yg rajin..bole buat solat sunat kabliyah zohor
selepas habis solat  zohor..
kalau rajin lagi ..bole buat solat sunat Ba'diyah zohor...

ttp pd solat asar pulak..
selepas azan..
ada solat sunat kabliyah asar..
tetapi ta der solat sunat Ba'diyah asar...
bukan nya haram solat sunat

kalau kita keluar dr masjid...lepas tu masuk balik ke dlm masjid..
bole sj buat solat tahyatul masjid

wallahua'lam  

Reply 2330# MeeSai

sampai ke sini ko merayap eh?

kenpa.. bapak wak sakit ker? hospital mana? banyak2 doa semoga sembuh.. benang ni tutup sampai page baper eh? pas tutup suruh wak jue bukak thread baru la

baik nye menantu jagakan pak mertua
mmg ler menantu kesayangan.......

harap lekas sembuh.....

pak mertua buat angiogram kat UH je

baiknye wak jue..........untung awak nurul...

btw...mana pg cikgu kite ni haa....lama x nmpk, sakit ker atau soping raya x habis ni....moskil la plak

Reply 2335# noradaniez

kena kaver la. saya dah takleh amik cuti. last week dah seminggu cuti teman harith kat hospital.

salam..
fuhh.. abes jugak baca... sungguh menarik kisah hidup en juragan..

assalamualaikum................susah tul nak luangkan masa dalam benang aku ni.......
asal terpacak depan laptop ni...mesti belayar.....

terima kasih kepada semua2 yang sudi singgah dah memeriahkan benang ni....

dan dikesempatan ini....aku dan wife ingin memohon ampun dan maaf kepada semua warga MPS...sekiranya terdapat sebarang kesilapan dan kesalahan semasa sibuk berforum....

selamat hari raya aidilfitri....maaf zahir dan batin....

assalamualaikum................susah tul nak luangkan masa dalam benang aku ni.......
asal terpacak ...
juragan_malam Post at 2-9-2010 01:34

selamat hari raya juga diucapkan kepada saudara, pn.nurul dan cocmos... semoga hari raya yang datang ini membawa keceriaan kepada saudara sekeluarga hendaknyer. terima kasih kerana membawa cerita2 yang menarik disini.

Post Last Edit by myadmin at 2-9-2010 07:12

Salam Abang Juragan Malam.

Saya pembaca 'background' forum Cari ni dah lebih 7-8 tahun kot, hari ni baru nak register sebab nak tanya soalan.

Camana nak tahu kalau kita ada pendamping?

Saya ada satu cerita yang buat saya musykil juga la.

Tahun lepas, masa tu housemate saya hilang kunci rumah dia. Mau tak mau, saya la yang jadi pembuka pintu untuk beliau. Ada satu hari tu, agak kepenatan lepas balik kerja, saya tidur petang. Saya tidur dalam pukul 6 petang macam tu sampai lah saya bangun lebih kurang dalam pukul 9 malam (Maghrib memang dah burn la tu,memang tak bagus tidur petang).

Dalam saya tidur tu saya mimpi. Ada seorang perempuan yang saya tidak kenali ajak saya naik ke atas satu bangunan yang tinggi (macam apartment kitaorang ni). Saya pun ikut la naik ke atas. Kalau tak silap saya, bukan senang nak naik ke atas tu, tangga dia pelik semacam (maknanya macam ada halangan, bukan naik secara straightforward lah. Dah sampai atas, saya nampak ada orang dah jatuh ke bawah.

Saya pun rasa takut/pelik la sebab ye mana pernah tengok orang jatuh bangunan. Tidak dapat dipastikan samada orang tersebut jatuh sendiri atau terjun bunuh diri.

Saya turun ke bawah (ke tempat kejadian) tetapi saya macam pelik sebab saya tengok mayat tu tidak dihiraukan sesiapa. Saya pun meraung la macam minta keadilan untuk mayat ini. Ye la walau kita tak kenal seseorang tu,kita tak patut biarkan dia mati macam tu dan buat tak kisah je.

Sesudah tu saya terbangun dari tidur dalam keadaan bingung (sesiapa yang biasa tidur petang tahu la camana perasaan ni). Saya ke ruang tamu dan saya nampak housemate saya sudah masuk ke dalam rumah.

Saya pun pelik lah, tanya “Eh, camana kau masuk rumah?”

Dia pun cakap “It’s freaky dude”

Saya tanya “Apahal?”

“Aku panjat masuk ikut lubang tandas”

Pastu saya pun cakap “Apasal tak call?”

Dia cakap dia dah call dua tiga kali tapi takde jawapan (maknanya saya betul-betul tidur mati). Tapi last sekali dia cakap saya jawab panggilan tu cakap “Ok, ok”. Ala macam orang tengah mamai tidur kan, kita suruh buat sesuatu – mesti tak cakap banyak punya.

Saya pun cakap “Eh aku tak perasan pun aku jawab panggilan kau”, sebab saya memang serious tak ingat saya ada tersedar, sebab tadi kan tengah sibuk bermimpi.

Saya pun ceritakan dekat dia pasal mimpi saya tadi… Bla bla bla… Dia pun ada cakap juga dia kena panjat, pegang wall dapur, masuk ikut lubang tandas tingkap (yang kecik tu), masuk kaki dulu semua.

Saya tanya lagi sekali “You're sure a guy answered your phone call?” sebab saya nak pastikan itu orang, bukan operator yang biasa nak ambil voice message tu kalau orang tak jawab.

Dia cakap very sure.

Kita sekarang kan dah modern, ada handphone semua. Nokia kan ada register semua panggilan yang masuk.

Saya check.

Langsung tiada nombor housemate saya tu dekat dalam register "Calls Received" telefon saya.

Soalan saya…

SIAPA YANG MENJAWAB TELEFON TU?

Dia pun cakap “It’s freaky dude”

Saya tanya “Apahal?”

“Aku panjat masuk ikut lubang tandas”

myadmin Post at 2-9-2010 07:02

salam....mmg freaky giler kalu sapa yg baca takat ni je, mesti dok imagine bro tu mcm hantu yg kuar dari lubang tandas...ckplah tingkap tandas...ni lubang tandas..mesti org ingat lubang mangkuk tandas.....hahhahhhahah....
mm...tidur lepas asar sampai ke maghrib mmg la selalu jd mcmni..means mimpi pelik2 pastu bila bangun jadi blur alam....time meremang senja tu kan time setan2 ni dok berkeliaran sbb time tu dalam daerah antara siang dan malam...
yg mana dok tidur siang2 tu semua bangun time ni...apalagi kalu time dia bangun tu, dia nampak ada yg tido lagi...kena sakatla..
"setan tul budak ni! aku dah bangun dia tido lagi!"....

anggap je la mimpi tu sekadar mainan setan.....sebab dulu ada i kes kat kampung, ada 1 budak ni...dia tido lepas asar (ponteng skola agama, dekat senja tu dia terjaga sbb dia mimpi mak dia nak tinggalkan dia (x nak bawak pergi pasar) pastu nampak ada 1 kepala besar dok bertenggek kat tingkap....dia pun lari sambil nangis2 kejar mak dia kat tebuk/jalan tu...sampai je kat tebuk tu....

piaaap! kena libas ngan batang ubi sebab kantoi x pergi skola agama (aku sorok beskal aku dlm kebun sbb x siap homework) and tido petang2...mak aku cakap, jgn selalu tidor lepas asar nanti boleh jd 'bingung/bengong'...

soklan ko ni..yg atas ke yg kat bawah...aku jwb la 2-2..

mcmne nak tau ada pendamping? 1st...kenal pasti pendamping tu bukan saka jahat..kalau saka-saka mesti skang ni ko dah x keruan sbb cara dia nak ujudkan or nk tunjukkan yg dia tu ada...sgt kasar dan senang nak detect...kalau pendamping ni..ada 2-3 jenis...jenis keturunan, jenis belaan dan jenis suka tapi malu (i like u...i follow u)..dan ada juga org yg cari pendamping sbb dia rasa konfeden bila ada pendamping...tapi mau ingatlah...yg ni kes berat...bahaya!

kalau yg baik2, biasanya dia akan dtg ikut mimpi kita...dia akan tunjuk/bgtau yg diaorang ujud dgn cara yg sopan dan halus...pastu dia akan gunakan org ke3 untuk bgtau kita..sebab tu kalu kita jumpa org yg terer2 ni..dia akan bgtau kita..cth dia akan tanya"ko ni org mana?asal mana? ada belajar itu ini?" paling sengal pun dia akan ckp "org ko ni hebat2...jaga la elok2" or "boleh tahan gak ko ni"

yg penting.......kalau dah tau, jgn riak, jgn takbur, jgn cakap besar, jgn pikir mcm2, jgn nak gatal2 nak panggil2.....kang jd lain lak! silap panggil... jin tanduk 12 lak yg datang....

soklan last....sapa yg jawab kol tu? ko check kol history hp ko...tapi hp member ko tu, ada check x? tu soklan aku...hahhahah