CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LailaTempawan

Legenda Mahsuri

Close [Copy link]
wahhhh....  Bulam buat duit..
kayolah bulan nii bro
purbez Post at 16-12-2010 15:45
........... waktu saya bertugas d hotel dulu, bulan 12 ni lah bilik abis d tempah dan banyaklah duit.

Utk makluman rakan forum semua, pameran tu tak dpt d adakan tahun ni dan terpaksa d tunda ke taahun 2011 atas sebab2 yg tak  dapat d elakkan.gomen nasai.

salam cik tanggo..semoga kesihatan bertambah baik.

bila nk sambung cerita, kisah disihir baru ni apa yg depa dok buat? depa still kacau cik tanggo lagi ka.

Reply 2362# tanggo

salam  Tanggo ..harap sentiasa sihat
    Tak pe ditangguhkan ..maksudnya masih lagi akan berlangsung ...harap2 tanggo buatlah buku ... kurang2 yg pergi tu akan bawa balik sekali sedikit pengetahuan dari sana  ... kdg2 klu tguk pameran ... lepas tu lupa..klu ada bahan bacaan lain sikit ..

waalaikummussalam. Terima kasih. Sihat saja. U sudah tentu sihat kan.
tanggo Post at 16-12-2010 14:48

saya sihat pak tanggo, alhamdulillah.. pak tanggo takmau ceritakan lagi ke berkenaan dgn mahsuri? mungkin ade lagi cerita yang boleh dikongsikan bersama..

saya sihat pak tanggo, alhamdulillah.. pak tanggo takmau ceritakan lagi ke berkenaan dgn m ...
pintumasuk Post at 23-12-2010 08:19
................ ada lagi tapi sabarlah kerana saya ada urusan yg lain.

Follow Us
Reply  tanggo

salam  Tanggo ..harap sentiasa sihat
    Tak pe ditangguhkan ..maksudnya masih l ...
ea208964 Post at 21-12-2010 22:23
........... memang ada dan termasuk dgn cenderahati sekali.

salam cik tanggo..semoga kesihatan bertambah baik.

bila nk sambung cerita, kisah disihir baru ni  ...
mareenie Post at 21-12-2010 18:00
................ di bukukan utk pengajaran bersama.

Salam En Tanggo..setelah baca thread tanggo ni maka memang betullah tekaan sy dari mula lg setelah Aishah diistiharkan sbg keturunan ke 7 mahsuri memang sy ragu2 dgn Aishah ni... harap apa yg diusahakan oleh tanggo akan mendapat kebenaran suatu hari nanti..sy ni memang anak jati Kedah dan juga sgt meminati sejarah..salasilah keturunan sy pun blum habis dibongkar. bila baca thread tanggo ingin kembali sy berusaha mencari asal usul keturunan sy..teruskan usaha saudara tanggo.

p/s; nak tanya saudara tanggo ni bleh 'scan' org ke? sebab ada kisah sebenarnya ni...tp mengenai keturunan sy la..

Salam utk sumer..baru balik dari langkawi awal bulan dua belas hari tuh, saya gi Tasik Dayang Bunting gak..bermandi manda di sana...nak tanya Pak Tanggo, ada ke Makhluk Misteri yg tinggal dalam Tasik tuh? masa saya di situ, anak saya yg sedang berenang dlm tasik tuh terdengar bunyi berdesir2 dari dlm tasik tuh bbrp kali...takut gak saya kut2 ada ular air ker...hrp Pak Tango boleh bgtau...TQ

................ ada lagi tapi sabarlah kerana saya ada urusan yg lain.
tanggo Post at 23-12-2010 21:02

kalau ade masa lapang silalah berkongsi cerita ye pak tanggo. ramai yang menunggu cerita baru dari pak tanggo..

Salam En Tanggo..setelah baca thread tanggo ni maka memang betullah tekaan sy dari mula lg setelah A ...
Komrade Post at 24-12-2010 11:57

...........banyak2 terima kasih dgn minat anda tu. Itu lah seadanya setakat ni.Masih ada banyak lagi kerana ia bercabang dgn Puteri Lindongan Bulan d Padang Sera, Kedah dan juga kita akan  bongkar fasal Kerajaan Langkasuka dgn buktinya sekali.Penat juga tapi berbaloi.

kalau ade masa lapang silalah berkongsi cerita ye pak tanggo. ramai yang menunggu cerita b ...
pintumasuk Post at 24-12-2010 15:19
........ tak pa. Kita kongsi tapi saya kena pasti apa yg saya dedah bukan dogeng atau kerana duit.

Salam utk sumer..baru balik dari langkawi awal bulan dua belas hari tuh, saya gi Tasik Dayang Buntin ...
pokokbunga Post at 24-12-2010 13:18
.......... memang ada. tapi kalau tak buat tak ketahuan saya rasa tak pa.

Selamat Hari Natal pada yg meyambutnya,.     hari ini genap 6 tahun peristiwa Tsunami berlaku d Aceh dan sampai keLangkawi. Pada tahun itu d diwaktu  ini saya dalam feri dari Kuala Kedah ke Langkawi. Pulang setelah 2 mlm d puncak Gunong Jerai guna berubat.Boleh rasa tinggi ombak dan  dan mahu lekas sampai keJetty Langkawi................ ALFATIHAH UTK MANGSA TSUNAMI ITU.

Ianya lagenda yg benar...tp x perlu diperbesarkan...sekadar ingin memberi pengajaran bahawa org2 innocent jgn disentuh....kalau di fitnah dan diseksa akan memberi padah pada penguasa atau sesiapa2 yg menimpakan fitnah dan seksa ke atas mrk.Wallahu3alam....

assalamualaikum... semua rakan.. xlupa pak tanggo... harap sihat selalu.. lama benar x buka thread ni... utk pak tanggo perjalanan masih panjang... sebelum dibongkarkan segalanya... harap rakan2 doakan pak tanggo berjaya dalam siri pendedahan yang akan membuka mata malaysia.....

salam pak tanggo, saya ada sedara kat sana, sepupu arwah ayah saya, duduk kat padang matsirat, dekat sebelah masjid kg bawah. namanya pak wan (nama panggilan), dan rumah sebelah pak wan ialah rumah cikgu pencen (janda), lama dah tak kesana dalam 25 tahun yang lalu. pak wan seorang nelayan. kat padang matsirat tu kan ada tempat beras terbakar, ada kaitan tak dgn mahsuri?

Selamat menyambut tahun baru tahun baru 1111...semoga success selalu..

Reply 2379# tanggo

selamat tahun baru 2011 jugak untuk pak tanggo...xde cerita terbaru ke? rindu nak dengar kisah mahsuri lagi...