CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 100yenshop

NOKIA N97....RELEASED!!

Reply #217 assaffah's post

Adesssssssss....bajet yellek la sepah...

Reply #218 tag_f1's post

Insyaallah.....

Reply #221 medangmru's post

x sabar tunggu med review hp ni

Reply #222 tag_f1's post

aku pun cam ko gak tag...silap2 aku TERBELI N86 nanti...

Reply #210 musang_pulut's post

actual RAM sekitar 73MB ajer, nanti aku double check pasni

sebab N97 aku, memori yang digunakan dalam 41MB, free 32MB

Reply #223 medangmru's post

N86 pun nampak menarik gak med, haku pun rasa cam meleleh dah skit2

Follow Us

Reply #225 tag_f1's post

kalaulah skrin N86 ni 2.8' atau 3.0'... ...gempak skit...

Reply #226 medangmru's post

ha'ah, at least kalo nokia letak skrin 2.8" pun dah memadai, ada gak improvement drp N85 dan setanding N95 8GB

prapandang n97

Link ke personal blog, tak dibenarkan...Harap maklum

[quote]Pelancaran Rasmi Nokia N97 untuk pasaran Malaysia                                Nokia N97 merupakan telefon pintar Nokia yang terbaru yangmenggabungkan ciri-ciri hebat multimedia serta rekabentuk radikal dalamsaiz yang begitu kompak.
2. N97 ialah telefon pintar Nokia Nseries yang pertama menggunakan skrin sentuh, QWERTY keyboard serta S60 5th Edition.

3. Saya telah dijemput untuk menghadiri pelancaran rasmi N97 diHotel Mandarin Oriental Kuala Lumpur pada hari Jumaat, 5hb Jun 2009yang lalu.
4. Majlis pelancaran yang dianjurkan kali ini memang mengambil beratperihal para bloggers kerana sepengetahuan saya, ramai bloggers yangdijemput untuk memeriahkan lagi majlis ini.
5. Perasaan saya memang berdebar-debar kerana ini bakal menjadi kalipertama saya bersua muka, bertentang mata dengan N97. Semenjak iadiumumkan pada tahun lepas, ramai yang mengatakan bahawa ia bakalmenjadi pembunuh iPhone. Persoalannya, betulkah begitu?
6. Setelah saya mendaftarkan diri, saya diberi sebuah 揼oodie bag攜ang mengandungi sehelai T-Shirt N97, 損ress kit

[quote]Saya menjangkakan selama ini yang N97 bakal menjadi sebuahtelefonpintar yang memiliki kepantasan seumpama kilat. Tetapi hatisaya hancurremuk apabila melihat N97 beroperasi seperti sebuah telefonbiasa.Contohnya, apabila sebuah ikon aplikasi disentuh, beberapadetikdiperlukan untuk aplikasi dilancarkan. Itu belum lagi pergimencarifiles seperti foto ataupun video ataupun melayari internetmenggunakanS60 Browser yang lembab macam kura-kura itu. Memangterasakelembapannya匸/quote]

ayat ni spt apa yg musang postkan review dr salah seorang pengguna....aduyaiiiiiii!!!!!!

pendapat aku la....

Walaupun design menarik...canggih...manthop....Qwerty Keyboard nampak teratur dan tersusun....icon2 Application nampak lawa bagai....skrin besar ...tp kalau PROCESSOR tak cukup manthopp dan kuat....mmg hancus dan akibatnya sitem HP akan jadik hang jika beberapa applikasi dibuka serentak........skang ni org amat pentingkan kekuatan Processor...speed serta kelajuan....itu sbb kalau aku....( Sebagai CONTOH ) nak beli komputer..aku mesti beli yg prcessor Core 2 Duo dan keatas dan bil. RAM yg tinggi demi kepuasan serta kepantasan dalam membuka sesuatu aplikasi.. begitu jugak dgn membeli HP...

Tu sbb aku tak kisah beli dan jual serta beli balik Nokia N82 ni...antara Model Nokia yg berbaloi2 tuk dibeli.....

Alkisahnya...ramai member2 aku yg x tahu dan x sedar betapa peri pentingnya Kelajuan serta kepantasan Processor ni....Processor ni bg aku ibarat Jantung yg mengepam darah ke serata badan...dengan kelajuan mengepam yg optimum...insyaAllah....byk penyakit yg sukar hinggap....dan badan tak selalu JAM atau HANG...

walaupun Nokia N82 pernah dicop sbg HP kikir besi... ...tp ....hehehehehehehe......musang kene jawab ni...

kepada bakal2 pembeli ....takder masalah utk beli HP ni....elegen dan ada stail....komen drpd blogger tersebut merupakan pandangan peribadi beliau....Dan harap2....edisi Firmware yg bakal dimasukkan utk edisi Pengguna di Malaysia ni ( spt kata salah seorang jurucakap Nokia ) mampu mengubah hasrat serta pendirian bakal pembeli HP N97 ni...

Pandangan Ikhlas 25 sen aku ...

[ Last edited by  medangmru at 13-6-2009 20:37 ]

Perbandingan antara N97 / N82 dan Samsung Innova dr segi kekuatan Processor

N97  : CPUARM 11 434 MHz processor
N82 : Dual ARM 11 332 MHz processor; 3D Graphics HW Accelerator

naper la gamaknya Nokia tak taruk 3D graphics Accelerator ni kat N97 yek???

processor not bad sebenarnya med, kalo letak processor laju haku yakin bateri tak mampu nak bertahan walau sehari pun, kalo nak kira lag, hp SE yang aku pernah try pun byk yang lag sebenarnya, begitu juga dengan hp nokia, masih terdapat lag wpun kdg2 tak ketara...

aku boleh samakan dengan PC yang kita guna sehari2, aku guna Apple Mac Pro yang ada 2 unit Processor Quad Core (lagi powerful kalo nak compare dgn core duo), dengan OS X 10.5 yang begitu stabil, masih terdapat lag kalo buat multitasking dan juga multimedia development...kat rumah aku pakai PC yang guna intel quadcore processor dan 4GB ram dengan OS windows XP pun kadang slow tahap gaban gak, byk faktornya...

sebenarnya kelajuan sistem komputer bukan bergantung semata-mata kepada processor, ram dan OS, hard disk juga perlu mempunyai kadar capaian dan bacaan data yang laju, kalo tak slow gak komputer kita...begitu gak dgn hp, processor hanyalah satu elemen sahaja, masih ada elemen lain yang perlu diberi perhatian untuk memastikan hp tersebut laju dan pada masa yang sama stabil...

tang 3D graphic accelerator tu, aku setuju patutnya nokia taruk aje kat N97 ni

[ Last edited by  tag_f1 at 13-6-2009 22:50 ]

Rate

1

Reply #230 medangmru's post

yang paling haku tak berkenan N97 ni ialah battery cover @ back cover, betul2 nampak lekeh ,
malah bagi aku back cover N82/ N85 / N86 nampak lebih ok...nokia perlu improved kat area ni jugak, kalo tengok iphone, kualiti binaan memang sempurna bagi aku

Reply #228 slax's post

(bahagian pandangan -ve)

point no 4 , tang browser tu, aku tak berapa setuju dgn blogger ni, aku try browser nokia pada N97 utk surf internet kat ofis aku guna wifi, kelajuannya menyamai kelajuan notebook untuk mengakses sesuatu page...kelajuan capaian internet ni bukan 100% bergantung kepada kelajuan  hp/komputer tapi bergantung juga kepada kelajuan sistem rangkaian yang disediakan di sesebuah organisasi @ tempat

point no 6 & no 7 aku bersetuju dgn blogger ni, memang kekok skit nak menaip dgn QWERTY keyboard N97, masa aku guna E71 dulu, aku tak rasa kekok mcm ni

[ Last edited by  tag_f1 at 13-6-2009 22:52 ]

Reply #234 tag_f1's post

mungkin betul apa yang wakil Nokai tu bgtahu....N97 tuk pengguna Malaysia berbeza dgn pengguna US dan Europe...

Reply #232 tag_f1's post

Tak keterlaluan aku katakan yg Nokia ni mmg kedukut...HP high-end yg mencecah RM2.5K keatas perlu la di beri processor dan lain2 yg boleh mempercepatkan proses serta meninggikan speed....Tgk mcm N96....rega memula hampir RM3K....tp Nokia ni kedekut bangat....

Pd aku...Nokia ni ingat yg pengguna tegar yg dah serasi dgn JENAMA NOKIA Akan terus membeli HP mereka...mereka tak tahu yg pengguna skang ni dah semkin bijak dan mampu beralih ke jenama lain yg mereka rasakan lebih berbaloi ..

Balas #236 medangmru\ catat

Bukan Nokia shj semua brand lain pun sama , derang kedekut , tamak & manipulate market , naik skit spec , harga jadi baru , tukar skit design & tambah & kurangkan itu-ini , harga jadi baru . Pengguna biasa ni yg akan tertipu & rambu-mara dgn harga yg pelbagai & spec yg bermacam ruper .

Pengguna yg bijak dia akan beli model yg ada flagship / award / model popular , mengikut badget yg bersesuaian dgn kemampuan & level/spec gadget yg mereka kehendaki

Cewahhh.. sy pong mare gak ni ngee.. sabor War sabo

Rate

1

Reply #237 WarHammer's post

mmg bener kata2 mu War.....teringat balik kes Nokia N93 dan N93i dulu....mmg nyata harganya berbeza.....bukannya sikit...by Wooooooo..

Pada aku.. sblm buat pembelian, kena buat homework dulu.
Nokia phone bukan mcm dulu2... series 40. Tak hirau sgt psl processor, ram, rom dsbnya..

Phone skg dah bersifat mini computer atau multimedia phone
Storage pon dah smpai Gbyte..

Processor, RAM and storage msti jalan seiring
Kna plak dah migrate dr FP1 ke FP2
Mcm Win XP ke Vista....
Jgn jd mcm N96.. engine kancil nak bawak body ESTIMA...

[ Last edited by  musang_pulut at 15-6-2009 08:29 ]