CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: muaythaiko

[muaythaiko] Berkenaan Hadith dan Al-Quran

Reply 220# ibnur

maju tu pada ilmu dan hasilnya le wehhhh. ni ko bagi contoh negara miskin negara perang tempat org tak bertamadun tu.
so bagi aku ko dah samakan nabi muhammad dgn kaum tak bertamadun dan ganas di nigeria sana tu

Reply 219# ibnur

lagi mau tanya ka??? kafir yg dimaksudkan disini dalam konteks ni tentulah kafir dalam konteks islam. itu pon nak tanya ka???
pasal soklan ko tu. mana aku tau. aku bukan tuhan. cuma yg aku tau. kalo tuhan mmg nak suruh kita sembah dia. dia takkan turunkan agama yg meragukan macam islam tu.

Reply  ibnur

tak ada yg mengawal????? pelik jugak kan apsal tempat2 yg ko kata takde kawala ...
muaythaiko Post at 8-2-2011 21:56

Aku rasa kau ni paranoid la.  Kau dulu Islam tapi bila muslim buat salah kau rasa masaalah beban menimpa atas kau.  kemudian tambah lagi serangan serangan kafirun harbi dan munafiqun.  Aku dah letak kai kat europe, USA, middle east, central asia, jepun, taiwan, asia tenggara.....  Aku nampak benda-benda tu yang kau katakan semua, tapi bila selidik, orang USA tu pun lagi teruk jugak... dengan KKK, dengan neo nazi la, dengan perompak lagi, dengan rogol lagi........  Kau banyak sangat tengok TV daaaaa......   tu pasal ko banyak worship negara barat yang maju jaya, yang buat projek di khalayak ramai macam kaldai......

Reply 223# ibnur

sebenarnya muslim yg paranoid dgn barat. semua dah kena brainwash yg kunun barat ni sengaja nak rosakkan islam. padahal muslim sendiri yg cari masalah.
   itulah sebabnya barat hanya bermasalah dgn islam dan tidak agama lain kecuali pahaman komunis. kerana bahaya yg dibawak oleh islam. arab tu nasib baik aje depa tak kuat. kalo tak hancur dunia ni. dan yes bangsa barat atau jepun atau mana2 bangsa maju lain tidak perfect sama sekali, tapi depa way better than muslim.

Reply  ibnur

lagi mau tanya ka??? kafir yg dimaksudkan disini dalam konteks ni tentulah kaf ...
muaythaiko Post at 8-2-2011 22:11

Memang kena tanya lagi la sebab aku nak jawapan tak ada konar-konar.  Straight forward.  kalau kau guna context Islam, maknanya kau kafir jugak la.  Tapi aku pelik jugak la sebab kau tolak islam tapi masih nak pakai context Islam......     itu pun kalau kau faham maksud aku...  kalau tak faham...  ...  tau tak aper....  

Isu jawapan ke2 tu pasal perintah tuhan tu, aku belum masuk bab agama apa, aku baru tanya pada fikiran kau (tanpa kalau kalau), Jika tuhan wujud, dia akan perintah kita buat apa?  kau kata 'kalau nak perintah sembah.....'  itu ada kalau....

Adakah kau sebenarnya pun tak tahu apa-apa pasal tuhan?  Sampai tak tahu kenapa tuhan cipta manusia?  Tentu ada sebab betul tak?  sampai tuhan cipta tempat after life.  Tak kira la version apa punya after life.  kalau hindu, manusia hidup, mati, hidup, mati, hidup.....deja vu.  kalau setengah kepercayaan pulak ada 'underworld'.  kengkadang manusia di dunia kena 'post' dia orang benda-benda duniawi.

jadi kau fikir laaaa...  apa agaknya yang perlu manusia buat sampai tuhan tu cipta manusia?  Buat apa nak cipta manusia kalau in the end pergi underworld?  kenmapa tak terus 'underworld' sahaja?  Dah dapat idea, hang bantai sini, aku nak bagi paku baeekkkk punya insha Allah.

Reply  ibnur

sebenarnya muslim yg paranoid dgn barat. semua dah kena brainwash yg kunun bar ...
muaythaiko Post at 8-2-2011 22:22

Kenapa kau tak ikut jer agama dia orang?

Follow Us
Reply 226# ibnur

agama semua tu masih dalam kajian lagi. rilek dulu. cuma skang ni aku percaya pada humanity ajele. kalau le tuhan tu betul wujud dekat luar sana. maka mintak ditunjukkan jalan lerrr.

Reply 225# ibnur

kenapa aku kena ikut context islam?????
sebab aku bercakap mengenai islam dgn orang islam. peduli hapa pon korang nak kata aku kapir.

soklan ko tu. aku rasa ko sendiri tak mampu jawab. kerana ko sendiri bukan tuhan.

cuma kesimpulannya ialah memang kita manusia ni limited pengetahuannya. mmg kita tak tau dimana hujungnya alam semesta ni contohnya. cuma aku tak nak ditipu oleh manusia yg ambik kesempatan diatas kekurangan ini utk kepentingan diri dia sendiri.

Reply  ibnur

agama semua tu masih dalam kajian lagi. rilek dulu. cuma skang ni aku percaya  ...
muaythaiko Post at 8-2-2011 22:30

Okay, tak apa, semoga tuhan yang kau harap wujud tu memberi kau hidayah ke jalan yang dia hendak.  Aku cuba nak tumpang kajian kau tu, soalan post 225 tu sebenarnya aku nak tahu hasil uji kajian kau tu...  harap sila jawab.

Reply  ibnur
sebab aku bercakap mengenai islam dgn orang islam. peduli hapa pon korang nak kata aku kapir.

soklan ko tu. aku rasa ko sendiri tak mampu jawab. kerana ko sendiri bukan tuhan.

cuma kesimpulannya ialah memang kita manusia ni limited pengetahuannya. mmg kita tak tau dimana hujungnya alam semesta ni contohnya. cuma aku tak nak ditipu oleh manusia yg ambik kesempatan diatas kekurangan ini utk kepentingan diri dia sendiri.muaythaiko Post at 8-2-2011 22:34

Aku punya jawapan untuk soalan tu memang senang dijawap macam kacang.  Aku percaya Allah wujud, dan aku menolak ajaran tuhan versi lain-lain sebab aku percaya tuhan wujud.  Dan tuhan ialah Allah.  Allah cipta manusia dan jin untuk mengabdikan diri kepad Allah.  Atau secara lafaznya, menyembah Allah.  Allah tak rugi apa-apa pun kalau kau tak ikut perintah ni.  manusia yang ajak kau sembah Allah tu pun tak rugi apa-apa, tak untung apa-apa.  Ini bukan macam jual barang ada untung rugi.  Aku tak untung apa-apa duit pulus kalau aku suruh naruto ke, mnm ke, manap ke siapa ke kalau untuk solat dan dia orang bersolat.

Untuk perbincangan seterusnya....  sebab kau percaya tuhan wujud, kau agak ada tak dia tinggalkan kat mana-mana clue untuk kita tahu tujuan dia cipta manusia?  kalau jawapannya ada clue dan kau tak sure mana satu betul, okay, tak apa....  kita tolak islam ke tepi dulu...  sebab kalau bincang doctrine Islam kau pergi bincang perkara furu', kita nak bincang perkara asas iaitu aqidah.  Cuba kau bawak mari sini apa yang setiap ugama sepengetahuan kau, apa yang dia orang sembah?  Contoh aku bagi keristian percaya trinity (father, jesus, holy spirit).  Trinity juga ada dalam beberapa agama lain....  Buddha pulak apa dia orang sembah...  Hindu apa.....  Kita bincang slow slow satu satu tak apa.

sebab ajaran islam lain dgn agama lain.ianya mahu jadi dominan. agama lain tak kacau hidup org lain. ianya kekal sebagai personal belief tak lebih dari tu. agama lain takde terhegeh2 nak tubuhkan negara buddha. hindu, kristian atau judaism. kalo bagus tu takpe. ni sampai mangsa rogol disebat dan negara islam melahirkan umat yg tak bagus sebab pemikirannya dikongkong. muslim fikir dia ada god given order utk dominate the world.
muaythaiko Post at 7-2-2011 20:52

[As-Sabeel Newspaper pada keluaran 247 bulan Ogos 1998 melaporkan kilang farmasi yang dibom oleh AS di Sudan, bukan digunakan untuk membuat senjata kimia. Tom Carnaffin, dari Hexham, England (Jurutera British bekerja di Sudan) berkata, beliau bekerja selama empat tahun sebagai pengurus teknikal untuk keluarga yang memiliki kilang farmasi itu. Carnaffin berkata, beliau meragui dakwaan AS bahawa kilang itu mengeluarkan bahan-bahan untuk membuat senjata kimia di bahagian veterinar di kilang itu. ''Saya mempunyai pengetahuan mendalam tentang bahagian itu. Ia tidak mempunyai kelengkapan untuk membuat senjata kimia kecuali terdapat perubahan radikal sejak beberapa bulan lalu. ''Anda memerlukan sesuatu seperti pintu kedap udara tetapi kilang ini mempunyai pintu-pintu yang menuju ke jalan raya,'' katanya. Seorang jurutera Jordan, Mohammed Abul Waheed berkata, kilang itu direka untuk membuat ubat dan adalah mustahil untuk mengubahnya kepada sesuatu yang lain. Seorang lagi jurutera Jordan yang bekerja di kilang itu, Ahmed Salem berkata: ''Bin Laden tidak mempunyai kaitan dengan kilang ini sama ada dari segi kewangan, organisasi, pentadbiran dan sebagainya,'' katanya.]

[semasa meletusnya perang Arab-Israel tahun 1967, tentera Israel pernah menyerang kapal perisik Amerika; USS Liberty. Dalam serangan itu, seramai 34 anak kapal terbunuh dan 171 yang lain cedera. Tetapi sehingga hari ini pihak kongres AS belum menjalankan siasatan terhadap kes tersebut dan AS juga tidak mengambil sebarang tindakan ke atas Israel! Mengapa? Ironinya, bila hanya satu peluru berpandu Iraq menyasar ke sasaran USS Stark di Teluk Arab, satu penyiasatan besar-besaran dilakukan. Lebih 300 orang disoal dalam siasatan yang memakan sehingga tujuh bulan. Mengapa Amerika tidak bertindak? Sebabnya; penjenayah itu adalah Israel. Jika Israel yang melakukan keganasan, menurut definisi Amerika, ia bukan keganasan namanya walaupun mangsa keganasan adalah rakyat Amerika sendiri.]

agak-agak hg la puak-puak kapior nih baik ker?

just mind your own business and let others do their own. kalo agama dah masuk campur sampai ganggu kehidupan org lain.

aku tak kesah kalo hg mati sok bole korek kubur sendiri...tak meyusahkan org lain...bole kerr hg buat waktu tu nanti??

Untuk perbincangan seterusnya....  sebab kau percaya tuhan wujud, kau agak ada tak dia tinggalkan kat mana-mana clue untuk kita tahu tujuan dia cipta manusia?  kalau jawapannya ada clue dan kau tak sure mana satu betul, okay, tak apa....  kita tolak islam ke tepi dulu...  sebab kalau bincang doctrine Islam kau pergi bincang perkara furu', kita nak bincang perkara asas iaitu aqidah.  Cuba kau bawak mari sini apa yang setiap ugama sepengetahuan kau, apa yang dia orang sembah?  Contoh aku bagi keristian percaya trinity (father, jesus, holy spirit).  Trinity juga ada dalam beberapa agama lain....  Buddha pulak apa dia orang sembah...  Hindu apa.....  Kita bincang slow slow satu satu tak apa.
ibnur Post at 8-2-2011 22:49

Aku setuju sangat....alooo mutyahikoo ada bran ka??

Post Last Edit by naruto3484 at 9-2-2011 08:37
Reply  naruto3484

prrfffffffftttttttttttttttt pemikiran budak baru habis SPM aje ko ni aku  ...
muaythaiko Post at 8-2-2011 21:18

ok ape pemikiran budak br abis SPM..dari mike pemikiran budak baru abis TADIKA..

chewahhhhhhhh baikkkkkkkkk punye alasan
muaythaiko Post at 8-2-2011 21:10

nie bkn alasan..ini kenyataan..mike kene terime ngan hati terbuka..

Reply  ibnur

sebab aku bercakap mengenai islam dgn ...
muaythaiko Post at 8-2-2011 22:34

kapior ngan beruk mmg same..same2 x de pegangan..

Post Last Edit by naruto3484 at 9-2-2011 09:40
Reply  ibnur

aku tak harap sape2 pon utk terus percaya apa aku kata. cuma aku nak tgk sejau ...
muaythaiko Post at 8-2-2011 21:45

x de sape2 pun kat sini percaye kate mike..dia org diam pun sbb malas nk layan mike..tp teman suke layan org cam mike nie..

Reply  ibnur

lagi mau tanya ka??? kafir yg dimaksudkan disini dalam konteks ni tentulah kaf ...
muaythaiko Post at 8-2-2011 22:11

mike nie paham ke bahase arab???..kafir tu dlm bahase arab kalu dlm bahase melayu maksudnye engkar..nie la kafir yg dimaksudkan dlm konteks islam..islam tu bkn agame yg meragukan..tp mike yg meragukan islam...

Reply  ibnur

sebenarnya muslim yg paranoid dgn barat. semua dah kena brainwash yg kunun bar ...
muaythaiko Post at 8-2-2011 22:22

x de sape2 pun dlm muslim yg paranoid ngan barat..x de sape pun kene brainwash..yg sebenornye mike yg paranoid ngan islam..ape bahaye yg islam bawak???cube mike explain skit???..mike yg kene brainwash ngan barat tu mike x sedor..

x de sape2 pun kat sini percaye kate mike..dia org diam pun sbb malas nk layan mike..tp teman suke ...
naruto3484 Post at 9-2-2011 09:39

betul jugak ekkk....   tak paksa tapi tak habis habis posting kata kita kena tipu, brainwash, itu, ini ..

Reply 238# naruto3484

tak nak ngaku pulak tu
mike semua ni dah kena kelentong hidup2 dgn pak arab padang pasir naik unta mike tak sedor.