CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Merah.Hati

Mengandungkan anak org (Dah selesai). Thx utk yg bgi nasihat n semangat.

Close [Copy link]
sbb tuh lama dah aku cakap kat korang.. ketahui hak2 korang.. gi beli buku KK sekurang2nya..

...
NURMIMIE Post at 2-2-2011 15:05

Errkk...tumpang tanya, buku KK tu ringkasan utk buku apa?

Kecik punya hal.

Kasi kahwin aje la. Adik kau pun kan dah cinta dengan minah tu? Lepas kahwin tu pepandai diorang laa hidup. Apa yang berlaku lepas tu itu diorang punya decision as an adult/parent/husband/wife. Life goes on as usual. Yang ngko nak gaduh-gaduh apa ke halnya pulakkk??

Kalau nak lagi best, kasi sebat dulu 100 kali seorang. Baru laa dia ada akaiii...

TT...

X payah nikah kalau was was anak tu bkn anak adik u

Kalau pakcik dia suruh duduk felda, tolak. Cakap, adik u tu anak lelaki. Itu hak mak u untuk tentukan.

Kat Gombak ni ada rumah pelindungan utk gadis mengandung luar nikah. Suruh family budak tu hantar ke sini. Menikahkan diorang bukan jalan penyelesaian lebih2 lagi semata utk menutup aib. Bangkai gajah manakan boleh ditutup dgn daun pisang!

U boleh suruh buat DNA test utk menentukan hak pengjagaan. Jadikan ia pengajaran utk semua. Kalau nafsu mengawal minda sekali pun, pakai la condom. Jgn tau nak menjolok je.
Kerana itu la Sex Education penting >

PM saya kalau nk consider hantar budak tu ke rumah pelindungan kt Gombak. Sana ada bagi pelajaran agama utk budak2 mcm ni. Anak tu kalau tak mahu, byk org sudi pelihara.

Reply  BingkaUbi

Aku risau sbb pakcik die beriya2 nak bwak adik aku g Felda sane, apela sgt yg b ...
Merah.Hati Post at 31-1-2011 17:38

sumpah atas nm Allah? u bleh sure ke die ckp benar ms sumpah? kalo dah main dgn ramai lelaki...xmustahil dia bleh bohong!Dan bile ade permasalahan mcmnie..kite kene back to basic, ikut cara Islam:-

1) xgune pon kalo kwin skg sbb tetap kene bin kan Abdullah. Jgn plak bin kan nm org yg dikahwinkan tu, xpasal2 dapat dosa dan akibatnye amat2 dahsyat(jika diikiutkan mn2 anak luar nikah yg nmnye dibinkan dgn nm bapak die(xsah) akan mengalami kesulitan spnjg hdp.

dan xperlu kahwin untill dah buat DNA test.

dah selamat ke kawin? tak silap nak buat hari sabtu kan?

Follow Us
Reply 1# Merah.Hati

adk TT pun bawah umur jgak kan...aper kater tanya peguam..kalu kes camni baik tangani dier dgn bijak dan btul...kalu TT fikirkan jgak masa depan adik TT laa...kalu dier nak main undang2..kite lawan ngan undang2 jgak...so sy rase ptt tggu budak kecik dlm perut tu lahir...tu jer care untuk fight back...sbb kalu nak suruh kawin pun..adik TT bukan kerja lg..tak mampu nak tanggung budak tu

Post Last Edit by Merah.Hati at 7-2-2011 16:50

Reply 211# True-X

Blum nikah g sbb byak bende yg xsetel2 lagi. Smalam aku blik tgok form2 nikah tu, mak die seronok jer letak mas kawin RM501, bile aku call nak ajak discus xberani die ckap die kat kg la ape la hmm bile nak discus cam tu plak nanti bile time nikah kelam kabut. Adik aku xkeje so pk logik le cket. Dah wat test HIV sume okie.  Pastu time bgi form tu boleh plak senyum2 tgok adik aku. Haish, then smalam the girl gtau adik aku perut sakit sebab makan tapai byak.. Then mak die panggil bidan bagai, dri org xtau jadi tau.. Err bukan org preggy xleh makan tapai byak2 ker??

Hmmm utk sume yg kutuk2 tu, mmng aku xckap adik aku tu BAIK n SUCI segala.. Skang nie bukan nak tegak benang basah ker ape ker but aku just nak kepastian. Then bukan aku suka2 nak nikahkan diorng.. Aku dah ckap kat adik aku, benci or suke die dah wat salah. Even teruk camne pon if btul tu anak die, kena la adik aku bertanggungjawab. Then aku dah ckap kat post2 b4 idea utk nikah then cerai tu adalah dtng dari famili pompuan tu. Then bile aku usulkan utk hantar anak diorng g skolah2 agama tu diorng xnak sbb diorng nak jugak pakcik polis die jaga pompuan tu kat Felda sane sbb bagi diorng lebih terjamin mcm tu. Then adik aku kerja ngan adik aku yg 2nd nie utk sementara smpai adik aku dah ready utk pikul tnggungjawab, bukan nak diorng duk skali tpi if duk berdua ngan beby takut gaduh ker pompuan tu meroyan ker nanti beby yg jadi mangsa or keadaan jadi lebih teruk plak. Hmm

Bagi aku bende ni dah jadi, nak ckap ape pon dah xleh. Moga2 adik aku insaf lepas ape yg jadi nie. Maybe tuhan dah takdirkan mcm nie utk die. Aku TAK BENCI famili pompuan tu. Aku stil kesian, sbb aku pk if aku kat tmpat die msti pressure gile. Mak aku tak benci ke ape ker just mak aku xready utk terima sume nie so mak aku xnak pompuan tu jejak kat umah aku lagi selagi blum sampai mase. If mak aku nak jumpe mak aku boleh jer g Pahang sane. Then even teruk camne pon stil famili aku nak tnggung kos pompuan tu bersalin segala. Bukan nak lepas tanggungjawab or dosa. Adik aku dah mengaku, n die sanggup tnggungjawab even die pon xsure tu anak sape but die dah bersama ngan pompuan tu. After test DNA sume if terbukti tu anak sape2 then terpulang la kat diorng nak uruskan camne. Pasal cerai tu pon aku xberape nak galakkan sbb dieorng dah wat dosa xkan nak tmbah dosa lagi. Nikah cerai bukan bende main2. Hmmm

Aku ade bace msg adik aku n pompuan tu, die bersumpah yg tu anak adik aku segala. Ntah la, mebi tuhan nak tunjukkan. Sebanyak mane die dah penah ngan laki lain tpi tibe2 ngan adik aku lekat plak. So adik aku patut sedar diri n amik iktibar, bertaubat segala. Org yg tau ape sebenarnye yg jadi mmng snnag utk bckap mcm tu mcm nie. Buat mcm tu mcm nie, mmng bende nie memalukan tpi dah terjadi mcm nie xleh nak watpe.  Bile aku ckap bende yg bukan2, menyumpah segala, aku tngah marah n xleh pk rasional, rase sedih, geram, sakit hati segala hmm. Thanks utk yg bagi pendapat n semangat. Sedikit sbnyak bgi aku idea n semangat utk menghadapai sume ni. Hmm thanx sume

Reply 226# wawin

Blom sbb ade lagi yg xsetel.

tetibe sian kt baby tu.

Do what you think is right..

Reply 228# Merah.Hati

Bile aku ckap bende yg bukan2, menyumpah segala, aku tngah marah n xleh pk rasional, rase sedih, geram, sakit hati segala hmm. Thanks utk yg bagi pendapat n semangat. Sedikit sbnyak bgi aku idea n semangat utk

understandable... kita bukannya maksum... be strong... hang on there ok...biaq pi la orang nak kata apa pon

saya rasa dah lbt kot utk bagi pendapat
tapi bolehkan buat paternity test masa pregnancy
cuba google 1 company nama
DNA Laboratories Sdn Bhd

masih nak nikah kan juga ermmmmm...

jaga diri tuan tanah...

peh...penat aku bace dari awal hingga akhir...
ape2 pun aku doakan smoga semuanyer berjalan ngn lancar...
yang lepas 2 biarkanla lepas...
jadikan pengajaran...

sekarang memang byk kes2 macam nie...
kiter kene berjage2la...
budak2 zaman sekarang nie lain...
kawal sgt pun xleh, bebas sangat pun xleh...
kite sesamela doa yang terbaik utk umat islam...
amin...

budak zaman sekarang perangai pelik.....same dengan sepupu aku...die pon kene jadi kambing hitam jugak....tapi lepas je nikah...terus die ceraikan...bukan aper....aku dah sound dier...'kalau b4 kawin pon die dah layan ramai laki...lepas kawin ni...mungkin boleh jadi lagi...' another thing is....kalau la that girl ramai laki b4 ni....kemungkinan die berpenyakit kelamin, Hep B, Hep C...and worst HIV...so fikir2kan la...

renung2kan dan selamat beramal...

makcik tuh ade anak pompuan lagi tak?.....

Reply 237# True-X

makcik tuh ade anak pompuan lagi tak

motip bertanya?

sabar lah tt.

aku selalu kalau hal adik beradik lelaki aku, aku pikir at least bukan bunuh org, or merompak, or other jenayah yg hina.

tu jek nak pujuk hati. susah weh kalau nak pikir hal adik beradik nih.

Reply 25# NURMIMIE

Setuju!!