CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dilaOHdila

RAKANRAKAN SHAH ALAM V5

Sempena hari cuti wilayah 1hb lepas Ucu ingat lepas checkup kat kpj mau aje ke space u8 tengok wayang, (suami keje & anak di jaga oleh adik ipar, dah sorang2 tu terpk ke situ) tp tak sempat lah pulak. Last ucu tengok wayang di situ dlm bulan Nov..sampai skrg tak pegi2 lagi. Ni cuti 4 hari bolehlah lawat tapak.

Salam warga Shah Alam...setakat pagi tadi sebelum aku ke kerja sampah masih belum berangkat ..dah seminggu.. apa masalah MBSA sebenarnya.... sekrang sampah angkat seminggu sekali ker???

kontraktor mogok kot.... kwsn umah aku ok je sampah berangkut tiap ari

Amboiii jauhnye rumah shah alam.. Takde sape2 mau update kah?

U all, ni Ucu nak citer skit ni.. sapa2 penah makan kat rest upin ipin yg blkg tesco xtra tu tak? Tetiba lupe seksyen baper . Baru2 ni ucu pegilah makan sana sbb dah lama sgt tak pegi sana, pun bosan gak asyik makan kat al ali aje..so ucu pun ajak lah hubby makan sana. nak amik order punyelah lama.. sampai kena panggil. Ucu order nasi goreng usa & hubby nasi goreng siam. 2-2 nasi ada berlaukkan daging. Ya Allah.. dagingnye dah busuk. Bile di gigit dagingnye lembik aje. Tak boleh masuk tekak langsung. Patutnye nasi goreng siam tu ada lah rasa tom yam skit kan.. ni nasi goreng kicap. Pulak tu rasa hangit aje. Yg ucu lak.. aduiii tak berasa langsung kat mana nasi goreng usa nyer.. dgn daging yg busuk.. Kami tak makan daging tu biar tepi pinggan aje.

Ok, ni kisah di rest upin ipin di putra heights pula. Ada beberapa kami makan di situ. Sekali tu dah tak tahan sgt nak buang air. Tumpang tandas dia.. aduiii mak.. tak berselera betul. Punyelah kotor. Pulak tu tak di sediakan baldi & gayung. Tandas duduk, getah paip takde.. camana nak membasuh. Keluar dari tandasm ucu kira baper ramai staff dia.. ada lah dlm 4 org.. tak termasuk chef. Dlm ramai2 tu takkan sorang pun tak boleh cuci tandas.

Serik betul nak pegi 2-2 rest ni.. yo-yo je gantung pelekat pilihan tv3 utk rancangan jln2 cari makan.

assalamualaikum... warga SA

saya nak bagitau sekarang kat rumah saya ada kosong,

rumah 9-04 pangsapuri Brunsfield,
Jalan Yoga 13/42, Seksyen 13,
40100 Shah Alam,
Selangor Darul Ehsan,
Malaysia

betul-betul berhadapan dengan Management & Science University (MSU) dan juga Stadium Shah Alam,
rumah utama persatuan bola sepak Selangor.. Selangor FA.. serta jalan besar highway subang, dekat dengan tempat perindustrian Glenmarie

sewa master bedroom sewa RM500 setiap bulan tak termasuk utility, ada pasang internet rumah unifi 5mb

jika berminat, sila hubungi saya di talian 012-3595510 (syakir haris)

Follow Us
pergh...betul2 zaman kegelapan rumah shah alam ni

pergh...betul2 zaman kegelapan rumah shah alam ni
kaeiri Post at 9-4-2012 13:08

Mmg xde harapan nak beli rumah di shah alam ni. Seme rumah setgh juta regenye.
Nak marah sapa yek?

saya nak bagitau sekarang kat rumah saya ada kosong,

rumah 9-04 pangsapuri Brunsfield,
Jalan Yog ...
hack3line Post at 2-4-2012 08:16

Harus di baca dgn betul & jelas yek.. sewa masterbedroom saje rm500 x termasuk utility.. bukan 1 rumah tau..

ai warga shah alam..lama kita tak on9 kat cini

aii pasal rega kat sini takyah citer la kalau pinggiran je dha cecah RM300k ni kat pulak kat centre mmg la milion2 huhuhuhu..even apartment pun mahal walhal kebanyakkan warga shah alam nie MELAYU... agaknyer tuk dato2 n tansri je la umah2 kat sini..

letih betul nak bayar sewa..nak beli umah tak lepas2...

mcm kat indon n india..yg kaya memang la kaya yg miskin huhuhu miskin sesgt.. minta Allah jauhkan kita semua dari jadi gitu... macam ada 2 dunia dlm 1 negeri

hello shah alam

Mmg xde harapan nak beli rumah di shah alam ni. Seme rumah setgh juta regenye.
Nak marah sapa  ...
Ucu Post at 13-4-2012 07:00 PM

stengah juta tu minimum.... gaji je tak berubah. ciput gaya tu gak

duit  gaji  bulan-bulan dok  bayar duit rumah ajer....

duit  gaji  bulan-bulan dok  bayar duit rumah ajer....
hani2103 Post at 9-5-2012 11:20 AM

umah beli ke sewa ?

umah beli ke sewa ?
kaeiri Post at 14-5-2012 16:20

Rumah beli pun rasa macam tak abis2 bayar, ntah bila thn la nak abis bayar.
Dpt je statement - ada lagi interest.. macam dok bayar interest je selama ni.
Nak beli rumah baru - tak mampu sgt2.. memandangkan rumah Shah Alam tersgt mahal skng ni.
Apa la nak jadi ni..

Salam warga Shah Alam..

SIAPA dah window shopping di setia mall????

apa cer

SIAPA dah window shopping di setia mall????

apa cer
asrisha Post at 22-5-2012 17:50

Dah pergi 2 kali, kali pertama masa hari pembukaan khamis lepas dan kali kedua pada sabtunya. Masa pergi khamis tu orang memang ramai, parking pun susah dan ruangan parkir berdebu sampaikan muka aku naik ruam kemerahan disebabkan kulit muka aku terasa gatal dek habuk berterbangan. Konsep parking dia sedikit melecehkan, sebab parking dan blok pasaraya tak setingkat atau seiring sebaliknya perlu naik atau turun tangga atau menggunakan lift untuk ke pasaraya. Konsepnya parking berada di tingkat 1 setengah, 2 setengah, 3 setengah dan pasaraya di tingkat 1, 2 dan 3.

Kali pertama aku pergi sampai waktu petang sekitar jam 6 petang, banyak juga promosi terutama supermarket Urban? dan Parkson. Makan malam di Sushi King sebab ada promosi rm 3 untuk setiap pinggan sushi terpilih, makan 3 orang pun dah nak rm 100 termasuk cukai tapi kira murah la juga kan sebab banyak ambil yang harga normal dia rm5 sepinggan tu. Rasanya promosi tu sampai 31 May ni, selain tu ada promosi Auntie Ann beli 2 percuma 1 tapi yang ni aku beli masa kali kedua datang ke sini sebab barisannya panjang sangat.

Kali kedua aku pergi sekitar jam 4 petang pada hari sabtu, kali ni hi-tea di Delicious sebab ada promotion untuk set hi-tea. Tapi promosi tu hanya pada hari tu saja, kalau nak promosi Delicious ni beli kat laman web everyday.com http://www.everyday.com.my/coupons/kl/delicious_afternoontea.htm dengan harga lebih murah. Masa aku pergi kali kedua ni orang tak seramai masa hari pembukaan, masih banyak kedai tak buka lagi dan nampak kosong. Pasaraya ni nampak saja besar tapi 3 tingkat saja, pusing-pusing dalam 30 minit pun dah habis. Tingkat 4 ada pawagam yang belum beroperasi, tak silap GSC dan pusat boling yang belum beroperasi juga AmpangBowl? tak pasti tapi nama pusat boling tu nama tempat.

Rate

1

Reply 239# dr.R

waaaaaaa... terima kasih yer teman tidak berkesempatan lagi nak pergi...

ingatkan bangunan besar gedabak, dalam dia besar gak... nampak dari jalan raya "mak ai" besar giler... maksudnya AEON bukit tinggi tu lagi besar la yer hehehehe

sistem parking kereta tu agaknya boleh ker nanti menampung kenderaan yang banyak... maklum ler... kat sini banyak perumahan kan...