CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
KAULAT posted on 27-11-2012 09:41 AM
EMMMM....ok lah tu...
ada gak pengalaman teengok orang kena histeria...

Agak macam mana tu bro?..
Bukan main lagi bro ye hehe..
Bro kaulat ni pun tak kurang jugak..
Kental ni..
Jgn main2
hehe

ayucoco posted on 27-11-2012 10:32 AM
mmg da baca semua cerita2 chef..mmg hebat kelebihan y Allah bg kt chef tu..
blum tentu kita y bia ...

Slemat berkongsi ayucoco..
Mana yang baik kita jadikan teladan la ye..
InsyaALLAH..

chefmizan posted on 27-11-2012 12:58 PM
Slemat berkongsi ayucoco..
Mana yang baik kita jadikan teladan la ye..
InsyaALLAH..

hehe..chef!!!
mana sambungan citer psl ikan buruk tu..
n nk citer2 baru gak..

dah jd ketagih lak nk bukak thread ni..

Alhamdulillah..at last abis gak menelaah thread ni...
Banyak ilmu boleh dikongsi dan diamalkan.
terima kasih pd TT,chef,bunga dan semua yg berkongsi cerita....

hameeda064 posted on 21-11-2012 03:59 PM
cuma sekarang ni je, x tau macam mana nak terangkan kat anak2 saya makhluk halus ni..saya nak dior ...

salam...just nk bg pendapat....
kite x sepatutnye memomokkan budak2 supaye takotkan hantu...
sbb ramai yg lg takot hantu dr takot Allah...

syue86 posted on 27-11-2012 12:22 PM
menariknyeee
nk join!

bukan tak bole join...
saya pun dijemput jee...
kalau event saya bole laaa join

Follow Us
vamplave posted on 27-11-2012 01:13 PM
salam...just nk bg pendapat....
kite x sepatutnye memomokkan budak2 supaye takotkan hantu...
sbb ...

setuju....
sebab..kadang2 ibu bapa niii...
mangambil jalan mudah dengan menakutkan anak2 melalui hantu laaa...

kalau boleh kita jangan menakutkan diorang dengan hantu..sebab nanti diorang percaya
hantu tu lagi kuat dari allah...
kena ubah persepsi macam niii....

vamplave posted on 27-11-2012 01:11 PM
Alhamdulillah..at last abis gak menelaah thread ni...
Banyak ilmu boleh dikongsi dan diamalkan.
te ...

selamat melayari "Tetamu Tak Diundang", vamplave...

cerita dan pendapat anda amat dihargai disini...

KAULAT posted on 27-11-2012 02:24 PM
selamat melayari "Tetamu Tak Diundang", vamplave...

cerita dan pendapat anda amat dihargai disi ...

terima kasih ncik kaulat!

Assalamualaikum tt bro Kaulat, chefmizan dan forumers lain. Lama tak jenguk MPS.

apa khabar semua? menanti cerita-cerita baru ni.. tibe-tibe rindu pulak citer-citer seram ni..

waalaikumsalammmm....

chefmizan posted on 21-11-2012 03:19 PM
Wsalam awiezull...
Minta maaf sangat-sangat,saya sendiri dah lupa cerita mana yang tergantung tu. ...

chef, gigih mncr cerita yg bersambung tu..hehehe..
tggu chef sambung ni..
post 285#

Setelah diterangkan ustaz suruh tunjuk tempat kami tanam ikan siang tadi. Pegi sana gali balik tengok sekor pun dah takde. Masa tu memang beristighfar panjang la saya dan Syukri. Ustaz suruh kami ambil wuduk siap2. Masa tu dah dengar hiruk pikuk di tingkat 2 dan 3 seolah2 budak2 dalam bilik2 kat atas tu histeria. Ada yang terjerit2,ada yang menangis,ada yang bersiul,ada yang ketawa dan etc. Saya dengan Syukri sibuk la nak terjah naik,tapi ustaz kata abaikan,itu mainan mereka untuk tarik kita. Duduk je kat sini,apa2 pun kita pulihkan utusan dia ni dulu (si kanyo)..

Untuk kesekian kalinya.... Bersambung....

Last edited by achik84 on 27-11-2012 01:49 PM

haaa..cheff minta penyambungan...

achik84 posted on 27-11-2012 01:32 PM
chef, gigih sy cr cerita yg bersambung tu..hehehe..
tggu chef sambung ni..
post 285#

wahhh!!! terbaik la achik sanggup selak page carik sambungan. chef cepat sambung..

cheff we want more!

KAULAT posted on 27-11-2012 01:32 PM
waalaikumsalammmm....

bro, nak citer baru. hihi. demand ni.

aerolz posted on 27-11-2012 01:41 PM
wahhh!!! terbaik la achik sanggup selak page carik sambungan. chef cepat sambung.. {:thumb ...

hahahah..
walaupn cmni rupa gigih cr cerita yg nk disambung tu, tp i sanggup..hahaaha
jnj chef sambung...

Assalamualaikum w.b.t...

Tengah sibuk-sibuk membusykan diri kat pejabat ni tiba-tiba teringat satu cerita masa saya outstation kat Johor. Kejadian ni berlaku masa mula-mula saya kesana sekitar bulan 10 haritu. Kawasan saya pegi ni kawasan baru dibuka. Terletak didalam ladang kelapa sawit. Penghuni pun tak ramai lagi.

Hari pertama takde apa-apa berlaku. Hari kedua sebelah malam. Masa tu saya tengah pusing-pusing naik motor sorang-sorang nak tengok kawasan waktu malam. Pinjam motor staf saya la kan. Kawasan tu memang luas sangat. Sekitar 200hektar. Jam masa tu sekitar pukul 11 malam. Sebab sebelum tu saya keluar minum dengan pihak pengurursan kawasan tu. So get ready la nak start pusing-pusing.

Tengah syok-syok bawak moto sambil nyanyi-nyanyi kecil tu saya terasa macam ada yang tengah mengekori saya dari belakang. Saya buat tak tau je la kan. Then saya cakap 'kalau nak ikut,ikut je..Jangan nak buat yang bukan-bukan pulak...Saya datang sini ada sebab,bukan nak ngacau kamu'. Tiba-tiba motor jadi berat. Oo,ok 'dia' dah tumpang. Sape suruh offer kan. Nasib la hehe.

Saya pun jalan je la macam biasa. Melalui satu kawasan yang memang ada orang. Dari jauh saya dah nampak ada sekumpulan orang tengah duduk melepak kat tepi jalan. Biarlah kat diorang. Nak ambil angin malam kot. Maklum la kawasan sejuk macam tu. Saya pun semakin hampir melintasi diorang. Sebab diorang dah kenal saya,diorang pun tegur 'Salam bang,makan angin ke malam-malam ni' sambil dorang gelak-gelak. Saya pun jawab ye je la kan sambil terus berlalu.

Sampai kat kawasan lapang saya dah rasa motor saya ringan semula. Maknanya yang menumpang tadi dah blah la tu kn. Then saya pun jalan lagi. Masa tu kelajuan motor saya rasa bawah 20km sejam kot. Makan angin la katakan hehe.. Sampai la kat kawasan saya park kereta tadi. Then staf saya kata,masa saya pusing-pusing tadi ada apa-apa ke?. Saya diam je. Tengah duduk-duduk bercerita tu saya terperasan macam ada orang tengah mengintai kami disebalik sebatang pokok lebih kurang jarak 30meter. Saya tanya staf tadi kawasan tu dulu kawasan apa. Katanya sebelum ni ada 1 busut kat situ. Tapi disebabkan kawasan tu nak dibangunkan,busut tu pun disodok.

Masa tu saya dah rasa something. Tapi saya diamkan dulu. Tiba-tiba staf kepada staf pengurusan tadi datang. Dia jaga malam kat kawasan tu la. maklum la tempat baru. Banyak barang yang bersepah. Kalau tak berjaga takut dicuri pulak. Dia pun dengan bersemangat bercerita tentang keseluruhan kawasan tu. Saya pun syok la dengar kan. Elok je dia habis bercerita,kami serentak terdengar nama dia dipanggil. Mulut cabul punya pasal budak ni tadi terus cakap,'hah,tu nenek kebayan dah panggil nama saya'. Saya punya bantai gelak sebab cara dia cakap tu memang klaka habis. Budak ni punya karakter yang funny.

Tiba-tiba budak tadi tengah duk gelak-gelak dia diam. Menggigil. Kedudukan masa tu saya berdepan dengan dia. Maknanya saya membelakangkan kawasan bekas busut tu. Mata dia dah terbeliak pandang kearah belakang saya. Then saya raup muka dia supaya die tidur sekejap. Staf pengurusan tadi nasib baik ok. tak nampak apa-apa. Saya pesan kat dia suruh start moto pegi kat tempat budak-budak berkumpul tepi jalan yang saya jumpa tadi. tunggu je kat sana sehingga saya sampai. Saya ada urusan sikit.

Bila staf tadi dah pergi saya terus ke tempat bekas busut tu. Mula-mula saya panggil dengan cara elok. Tak keluar. Saya panggil lagi,pun tak keluar jugak. Then saya cabar. Saya nyalakan api guna lighter kononnya saya nak bakar pokok tempat 'die' lepak setelah busut tu dah takde. Then baru dia keluar. Bongkok,terhencut2,kulit dah tahap kritikal menggelebeh,sangat-sangat tua bejalan kearah saya. Saya pun panggil elok-elok,bagi salam dan start berkomunikasi dengan 'die'. Nenek ni jin,islam,tapi dah tak berapa nak islam sangat la sebab 'die' ditinggalkan kat sini bila perkampungan jin sebelum ni berpindah. 'Ditinggalkan' pun sebab die sayangkan busut yang dah disodok tu.

Untuk pengetahuan korang,nenek ni baik sebenarnya. Cuma yang buat dia ganggu staf-staf malam kat sini sebab diorang selalu buat bising. Pastu jenis yang jaga pulak kalau ada anjing ke apa masuk bukan nak halau. Dibiarkan je. Anjing ni pulak nanti datang kencing tempat 'dia'. Selepas sesi 'suai kenal' tu saya ingatkan pada nenek tadi supaya jangan ganggu khalifah-khalifah ALLAH kat muka bumi ni. Diorang ada kewajipan dorang yang harus ditunaikan. Nenek pulak ada kewajipan nenek tersendiri. Then saya bagitau nenek tu tolong warning yang lain-lain terutamanya yang menumpang motor saya tadi supaya jangan gatal-gatal nak ulang benda yang sama.

Nenek tu sambil senyum die minta maaf. Katanya yang itu memang nakal sikit. Nenek tu kata die akan ajar yang nakal tu. Nenek tu pun minta saya sampaikan kat orang-orang dalam kawasan tu supaya jangan buat perkara-perkara yang tak elok. Terutamanya jaga kebersihan,tatasusila,pergaulan dan pemakaian. Sebab ada dikalangan yang nakal tu tunggu masa je nak kenekan orang-orang yang macam tu. lepas pesan memesan tu saya pun tinggalkan nenek tadi. Lega la saya sebab masa nak blah tu nenek tadi senyum tanda gembira.

Sampai kat tempat saya park kereta tadi,saya tengok dah ramai yang duduk kat situ. Termasuk yang melepak kat tepi jalan masa saya naik motor tadi. Staf pengurusan tanya macam mana,saya bagitau dah beres. Budak-budak tadi yang melepak tepi jalan tu gelak-gelak je pandang saya. Sorang tu siap tanya lagi 'yang naik dengan abang tadi awek ke isteri?. Gila cun bang. Die ada adik tak. Kitorang nampak macam kacukan je. Mesti barang baik tu'.. Budak-budak punya mentaliti kan. Saya terus cakap kalau nak gi la ayat 'die',saya tinggalkan kat kawasan lapang belakang tu tadi,sebab dia kata umah die kat situ. Terus budak-budak tu senyap sambil pandang sesama sendiri. hehe..

achik84 posted on 27-11-2012 01:32 PM
chef, gigih mncr cerita yg bersambung tu..hehehe..
tggu chef sambung ni..
post 285#

InsyaALLAH nanti saya sambung..
Dapat call urgent nak kene meeting kat bangsar..
Then shoot ke Ipoh ada meeting malam ni..
See u soon everybody..
Assalamualaikum

waalaikumsalam....
budak2 zaman sekarang punye ayat xde mende lain yg dorg fikir... Last edited by vamplave on 27-11-2012 03:07 PM