CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: SPACENUT

[Merged] Keguguran Rambut

Salam & morning semua,

Saya baru 1st time try syampu ganozhi semalam. Basahkan rambut, letak syampu kat tangan pastu gosok kan rambut. Then biarkan 10 minit (pakai shower cap). Pastu bilas la.

Dah bilas bersih, lap sampai kering. Saya tak sikat rambut sebab dikatakan kusut rambut akan lerai sendiri. (Nak buat experiment la betul ke tak ). lagi pun kalau sikat rambut masa basah, rambut akan lebih mudah gugur (ye ke fakta aku ni?)

Result nyer : memang kusut rambut lerai sendiri

So, hari2 la syampu rambut + sapu minyak gano + pakai tonic ally lepas ni. Nak tengok resultnye macam mana nanti. harap2 elok ler rambut saya nanti.

Originally posted by nor5014 at 28-9-2007 09:29 AM
Salam & morning semua,

Saya baru 1st time try syampu ganozhi semalam. Basahkan rambut, letak syampu kat tangan pastu gosok kan rambut. Then biarkan 10 minit (pakai shower cap). Pastu bilas la ...

betulah tu, minyak gano tu pakai diwaktu malam gosok2 kat kulit kepala baru ok biar di perap semalaman, esok pagi baru cuci bersih2, selepas lap baru sapu tonic tu kat kulit kepala. pada awal ni kenalah pakai selalu supaya dapat membuang toksin kat kulit kepala tu, barulah mudah anak2 rambut nak tumbuh.Kandungan cendawan merah tu banyak membantu juga untuk membuang toksin, ada sesetengah ada tindak balas tapi ada sesetengah tak, bergantung pada pada masalah  pemakai. tapi kalau syampu di pakai bersama dengan minyak gano kurang sikit tidak balas tu sebab minyak gano tu pulak banyak membantu untukmasalah  kulit kepala dan rambut. kalau rambut dah ok nanti tonic tu hanya pakai sekali sekala sahaja, amalkan memakai syampu je dah ok..... sesekali buat rawatan dengan minyak gano.

kalau nak lebih elok lagi makan capsul rg dan gl untuk dalaman, bila dalaman dah ok luaran pun lagi ok, tak kisah pun age kauorg dah cecah 30an tapi rambut tetap gak tumbuh dengan lebat, capsul ni pun mengandungi cendawan merah juga. kalau ikutkan dulu age saya 29 gitu rambut dah makin sikit tapi sekarang age dah 36 makin tebal terbalik le pulak, anak rambut meriah je tumbuh tapi kalau dulu nak nampak anak2 rambut pun susah.

Insayallah lah kalau ikutkan saya hanya produk ni yg berkesan pada saya, my be berkaitan dengan masalah dalaman jugalah kurang baik.cubalah mana tahu dapat membantu kauorg.

Nak tanya sikit.

Pakai syampu tuh, takyah pakai conditioner ker? DXN memang tak dak conditioner ker? Ke boleh jer guna conditioner apa2?

Originally posted by nor5014 at 5-10-2007 08:48 AM
Nak tanya sikit.

Pakai syampu tuh, takyah pakai conditioner ker? DXN memang tak dak conditioner ker? Ke boleh jer guna conditioner apa2?

(Kebanyakan syampu yang terdapat di pasaran mengandungi fluoresen yang boleh mengakibatkan kerosakan pada rambut. Mengandungi elemen aktif Ganoderma dan vitamin B5; Syampu DXN adalah sesuai untuk semua jenis rambut. Ia menjadikan rambut anda sihat, lembut dan bersinar)

dah memang ada bahan perapi kat situ,  syampu ni tak mengadungi bahan yg berat. nor boleh guna minyak gano masa syampu tu. ambil sikit gosok2 bersama dengan syampu lepas tu baru cuci. pada awal pakai memang ada tindak balas lama-kelamaan oklah. rambut nampak lebih sihat,lembut dan bersinar.

tonic tu bila2 masa pon boleh pakai tak perlu tunggu selepas cuci rambut je.........masa rambut kering pon boleh, gosok kat kulit kepala je.

hari tu ada sorang pelanggan lelaki beli syampu, tonic dan minyak gano......dia kata rambut jarang2 kat depan( dia berharap sangat ada perubahan) seingat saya dah sebulan dia pakai, semalam dia email saya beritahu anak2 rambut dah banyak tumbuh dekat depan, dia nak sambung pakai lagi.... kawan dia pon tegur dah nampak anak2 rambut. tapi memang tak dinafikanlah kalau tak ada halangan percubaan satu botol pon dah nampak hasilnya.

[ Last edited by  mata_bulat at 5-10-2007 01:21 PM ]

Reply #244 mata_bulat's post

minyak gano tu kiranye boleh buat macam conditioner la ek? Tapi hari tu minyak gano tu tertumpah tinggal separuh jer

Dah pakai ke3 benda ni beberapa kali. Pagi tadi masa dok letak tonic kat rambut Nor terperasan kelemumur macam dah tak ada Tapi sebab nak cepat pi kerja tak ler belek2 sgt. Balik ni nak belek2 kulit kepala ni nak pastikan betul ker kelemumur dah tak ada. Kalau betul ler:pompom: :pompom: :pompom: nanti Nor update.

Pasal rambut gugur plak so far tak nampak perubahan lagi (ke tak perasan). Mungkin sebab baru jer guna. Akan ku update lagi di masa akan datang.

Tapi yang bestnyer syampu ni wangi. tak macam pakai produk yun nam dulu. sampai hubby pun tegur sebab baunyer kuat. La ni pakai syampu ganozhi hubby tak plak tegus busuk.:bg: Bila dok syampu tu rasa sejuk ke kat kepala.;)

Originally posted by nor5014 at 5-10-2007 03:25 PM
minyak gano tu kiranye boleh buat macam conditioner la ek? Tapi hari tu minyak gano tu tertumpah tinggal separuh jer

Dah pakai ke3 benda ni beberapa kali. Pagi tadi masa dok letak ...

lebih elok pakai minyak gano tu je untuk conditioner...(lain kali tebuk lubang kecik kat botol tu jangan buka penutupnya semua tu pasal leh tumpah..) dulu dah terkena gak

minyak gano dan syampu tu ikut sukalah tapi eloklah pakai selalu masa awal ni kan.... seminggu 3 kali ke, 4 kali ke ikut sesuailah... tapi kalau ada masaah kelemumur gosoklah dengan minyak gano selalu lebih lagi part yang bermaslaah tu........tonic tu pakailah hari2 jangan tuang je gosok le sikit2, kekadang malas tu yang tuang je  tonic tu pakai pagi dan malam........kalau malam pakai minyak gano tonic tu tak payah lah pakai.

baru lagi pakai mana nak nampak baru seminggu kan......

Follow Us

Reply #246 mata_bulat's post

Ye la kena tebuk lubang. Apasal la tak terpikir plak.

Tonic tu memang gosok2 sikit kat kulit kepala tapi ala kadar jer. Malas.......

Originally posted by mix_chinese at 5-9-2007 04:28 PM
knp tak cuba JS Hair Series. Ni la penawar paling mujarab. Terbukti.

Harga pun rm28 jer. Liz pakai dan 2 bottle. tarik2 rambut susah lak nak gugur. hehe.
dolu2.. pantang sikat.. kadang2 dud ...

sisi..aper yg rm28 tu? boleh tlg terangkan...
tadik check kat saloon nie  yg jual produk JS...syampoo rm35, conditioner rm35, tonic plak ader yg rm88 ader yg rm68...
hehehehe..

Originally posted by nor5014 at 5-10-2007 04:54 PM
Ye la kena tebuk lubang. Apasal la tak terpikir plak.

Tonic tu memang gosok2 sikit kat kulit kepala tapi ala kadar jer. Malas.......

memang dah tahu dah

cara pakai syampu dengan minyak gano.

cara pakai mcm ni masa tengah syampu tu tuang sikit minyak gano, lepas tu gosoklah, nak perap pon boleh tapi kalau malas buat mcm biasa je lah..............rambut tak  kusut sangat dan terasa lembut......cuba test tengok

Reply #249 mata_bulat's post

Dah test. memang lebih lembut dan kurang kusut. Best:victory:

Lepas lap kering2 saya sapi minyak gano buat minyak rambut & gosok tonic kat kulit kepala. Sekarang ni kulit kepala memang dah tak terasa gatal2. Kelemumur tuh memang sah dah tak ada:bg: .:handshake:

Rambut plak masa bersyampu tuh rasanya macam dah kurang sikit gugurnyer daripada dulu. Harap lepas ni dah tak gugur ler hendaknyer.

Originally posted by nor5014 at 8-10-2007 08:56 AM
Dah test. memang lebih lembut dan kurang kusut. Best:victory:

Lepas lap kering2 saya sapi minyak gano buat minyak rambut & gosok tonic kat kulit kepala. Sekarang ni kulit kepala memang dah ta ...

saya bertapa lama tu nak pk masalah rambut gugur ni
bila akar2 rambut dah kuat rambut kuranglah gugur, kalau kita tarik pon terasa sakit..
kalau masa syampu tu dah letak minyak tak payah  letak minyak lagi.......kalau suka bolehlah letak tak ada masalah tak ada pantang larang........memang lah terasa lagik lembut bila letak minyak time syampu tu. (memang lain dari yang lain mana ada syampu yg letak minyak ni )

awak baru je lagik pakai kan...........tak aper teruskan tapi teman rasa lom sampai sebulan rambut awak akan ok........kalau betul awak belanja saya makan.......kalau tak betul awak juga belanja saya makan

Reply #251 mata_bulat's post

Rambut saya ni jenis kerinting kasar. bila letak minyak gano tuh terasa lurus sikit. tak ler mengerbang

Kalau betul menjadi rambut ku ini, akan ku promote ke serata kampung Tapi ni kena tunggu bila betul2 dah berkesan nanti.

Pastu saya belanja awak makan tapi awak kena belanja saya makan balik sebab dah promotekan barang ni. :victory:

Originally posted by nor5014 at 8-10-2007 11:02 AM
Rambut saya ni jenis kerinting kasar. bila letak minyak gano tuh terasa lurus sikit. tak ler mengerbang

Kalau betul menjadi rambut ku ini, akan ku promote ke serata kampung Tapi ni kena t ...

boleh belanja turunlah kat nilai saya belanja kfc  

Sebenarnya kalau nak lebih baik lagi atau kesan yang lebih baik cuba makan untuk dalaman capsul RG dan GL. kekadang rambut kita  gugur ni masaalah dalaman kita kurang baik....mcm saya dulu memang gugur teruk juga puncanya sebab buah pinggang saya kurang baik........memang sebelum ni saya bergantung pada pada produk luaran je. tapi bila amalkan makan RG dan GL tak bergantung saya pada produk luaran rambut pun bertambah lebat. RG dan GL ni bukan nampak perubahan rambut sahaja jika amalkan capsul ni tapi menyeluruh. seperti kulit nampak lebih cerah dan lembut, badan susut dan lain2. Bila dalaman kita ok secara langsungnya nampak perubahan pada luaran.

boleh baca dekat web dan blog di bawah ini saya dah kemas kini terbaru........boleh tengok testimoni disana dan kelebihan capsul herba RG dan GL ni.

[ Last edited by  mata_bulat at 21-11-2007 04:27 PM ]

mtk maap nak tnye...
brape prodak yg dijual ni...
leh x pm saya regenye...

Originally posted by nanalala at 21-11-2007 04:49 PM
mtk maap nak tnye...
brape prodak yg dijual ni...
leh x pm saya regenye...

masuk blog saya di bawah tu.........tak boleh berniaga di sini

cuba try JS 51 series..

Nak cerita sikit hari tu ada gak seorang lelaki cuba produk ni dia ambil minyak gano, syampu,tonic rambut..........dia kata boleh ke rambut dia tumbuh dah pakai mcm2 produk ni. Mengalami masalah rambut jarang muda lagi. dia cubalah pakai produk ni la ni dia kata memang ada perubahan anak2 rambut dah banyak tumbuh, untuk kali kedua dia ambil ketiga produk tadi, dan  mencuba untuk dalaman capsul rg dan gl.

yg kedua ni pulak kali pertama dia ambil 3 botol syampu, 1 minyak gano dan 1 tonic untuk kawan pejabat sekali, untuk kedua kali dia oder 5 botol syampu, 2 minyak gano............ mengalami masalah gugur yang teruk kekadang rambut segengam melekat dekat pengikat rambut dan kelemumur. saya tanya dia melalui sms ada perubahan ke?..........  rambut tak gugur mcm dulu ada pun sikit2 cuma kelemumur masih ada lagi, sebab malas nak letak tonic rambut. saya kata kenapa tak letak minyak gano perapkan semalaman.................dia kata  Minyak gano tinggal sedikit saya suka pakai untuk buat minyak rambut, letak di hujung rambut dan buat urut kaki best sangat.
Sekarang ni nampak rambut saya lurus sikit dan nampak panjang.
Memang ada perubahan lah.

yg ketiga, seorang lelaki awal dulu dia pakai satu produk rambut semakin gatal, saya tak banyak sangat tanya pada dia ni mengalami masalah rambut gugur juga. awalnya dia mencuba tonic rambut, kedua kali dia cuba pakai syampu, la ni kedua tu dia biasa pakai my be berkesanlah kut, biasanya dia terus bank inkan duit je dua tiga kali juga dia dah beli.

ada juga yg beli syampu je biasa ambil dengan saya, yg pakai tonic je pun ada, ada yang pakai tonic dengan syampu pun dah ok, . syampu ni pun kekadang ada tindak balas juga bergantung pada masalah seseorang juga tapi ia bersifat sementara terus je amalkan, boleh juga cover dengan  minyak gano tindak balas tu.

minyak gano ni sebenarnya bagus juga untuk di urut di perut pada mereka yang pernah beli, saya bagi bersama kertas boleh ikut cara tu, kalau perut rasa mengelebih tu cubalah sapu ikut cara yang saya berikan tu tak sampai 100
urut pun boleh. perut terasa fit sikit ada perubahan dan angin pun senang keluar. walau pun tak panas tapi best jugalah di gosok kat perut cubalah.

untuk cara menggunakan  syampu ganozhi dan minyak gano untuk membuat rawatan rambut supaya rambut nampak lurus , berat dan bersinar tengok dekat blog saya bawah sekali saya tunjukan caranya.

[ Last edited by  KaKLaLa_Lost_id at 24-12-2007 05:16 PM ]

Lama tak masuk sini,

mata bulat,

saya suka juga pakai minyak gano tu, gosok2 di perut seperti dalam list yang awak kasi tu, jadi saya cubalah buat. Memang rasa perut fit sikitlah lepas bangun pagi, masa gosok tu keluar angin. selesa rasa perut. Best juga gosok di kaki kalau lengoh2.

Saya pakai minyak gano tu seminggu dua kali je gosok kat kepala, sesekali buat juga masa syampu letak minyak gano tu memang rambut terasa lebih lurus, berkilat tahanlah 2,3  hari. Tak boleh nak buat selalu sebab sayang minyak gano tu nanti cepat habis   nak sapu perut lagi. Tonic rambut tu sekali sekala je saya pakai. rambut saya pun dah ok.

Untuk pengatuan anda syampu ganozhi ni sesetengah yang guna memang ok je rambut lembut dan sebagainya. tapi ada sesetengah yg pakai mengalami maslaah

rambut menjadi kasar banyak mengguna bahan kimia..
rambut kering kesan tindak balas di sebabkan sistem saraf, tak di nafikan ada yang mengalami masalah rambut yg keras, rambut yg keras mungkin berkaitan pengguna tersebut mengalami  masalah sakit kepala dan sebagainya. sekirannya mengeluarkan bintik2 seperti jerawat di kulit kepala berkemungkinan pengguna tersebut mengalami masalah migren.

jika amalkan berterusan masalah kesihatan tersebut akan berkurangan. dan rambut akan beransur pulih semula ia  bersinar, lebat dan sihat.

kat atas tu saya ada cerita mengenai pengguna yg mengguna produk ni, pada awal dia guna rambut keras, baru2 ni saya call dia tanya sama ada dia mengalami masalah sakit kepala, dia kata memang ada kerap berlaku tapi sejak guna syampu ganozhi sakit kepala dah berkurangan. saya ingatkan dia beli 5 botol untuk kekawan kat pejabat tapi rupanya dia buat simpanan sendiri. My be dia pakai hari2 syampu ni sebab dia mengalami masalah kelemumur dan rambut gugur yg teruk.
tapi sekarang alhamdulilah beransur baik rambut pun dah kurang gugur.

syampu  ni sebenarnya membantu juga masalah kesihatan. dalam blog saya tu, saya  ada cerita pada awalnya saya tak berapa suka pakai syampu ni (kurang info)tapi di sebabkan melihat rambut kakak saya lembut dan sihat saya kembali pakai syampu tu. mula saya pakai rambut saya menjadi kasar dan kering, banyak mengguna bahan kimia, buat iron dan kerinting rambut.  tapi lama kelamaan saya tengok rambut saya semakin pulih dan sihat hingga ke hari ni saya masih pakai. melambatkan juga proses pertumbuhan uban.

baru2 ni pun ada juga seorang lagi mengalami masalah yg sama rambut keras tapi memang mengalami masalah sakit kepala juga, saya suruh dia perapkan lama sikit syampu tu di kepala. harap dia pun bertambah sihat. lain kali saya minta testimoni kat diaorg ni.

Originally posted by lazyboss at 7-12-2007 12:49 PM
Lama tak masuk sini,

mata bulat,

saya suka juga pakai minyak gano tu, gosok2 di perut seperti dalam list yang awak kasi tu, jadi saya cubalah buat. Memang rasa perut fit sikitlah lepas ba ...

baguslah tu , saya pun kekadang suka pakai minyak gano untuk sapu perut, agak2 perut naik je saya sapu  jiran rumah saya pun sama jimat2 guna minyak gano tu dia sapu kat kepala 2 kali seminggu yang lain dia sapu kat perut